Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je TiEn napisal:

Ena ko se je čistilo kišto

 

 

20220824_184647.jpg

To kdaj vklopiš?

 

Izgleda kot za okras 😉

 

 

 

Moja malenkost:

20230117_162957.jpg

20230117_163143.jpg

Brez NAS, UPS in ostale navlake.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tle je bil glih na čiščenju,..sicer zadnje čase se res bolj malo uporablja, mogoče za kako fotko u lightroom-u za uredit.

 

Yamaha HS7? al so HS5-ke ?

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

To kdaj vklopiš?

 

Izgleda kot za okras 😉

 

 

 

Moja malenkost:

20230117_162957.jpg

20230117_163143.jpg

Brez NAS, UPS in ostale navlake.

Podlogo rabiš

 

https://www.ikea.com/si/sl/p/lanespelare-gaming-podloga-za-misko-crna-40507813/

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TiEn napisal:

Tle je bil glih na čiščenju,..sicer zadnje čase se res bolj malo uporablja, mogoče za kako fotko u lightroom-u za uredit.

 

Yamaha HS7? al so HS5-ke ?

HS7.

 

Herman Cardon Soundstics III so mi crknili. Pa me je jezlo da je to tak "draga" in nekvalitetna roba. In sem končal po nekaj tedenski analizi na teh.

pred 20 minutami je NevLado napisal:

Ne rabim 🙃

Jih ne prenesem. Ima miš dovolj dpi-jev, da gladko zmelje mojo mizo.

Pa prenosnik kdaj dam na monitorje, da pa na tipkovnico in pol bi moral podlogo skozi vlačit vamo-tamo.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je TiEn napisal:

Ena ko se je čistilo kišto

 

 

20220824_184647.jpg


Pri tem ohišju pride že zraven NZXT fan controller hub? Mogoče veš ali je hub kompatibilen tudi z drugimi ne NZXT ventilatorji ?

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je kompaktibilen, jaz mam gor vse te ventilatorje, ki jih vidiš na sliki (Firma be quiet!), načeloma zdrži do 3x ventilator na 1 priključek na hubu,.. jaz imam 2x140mm na Y-splitterju

 

fan curve si pa nastaviš v njihovem programu(NZXT Cam)

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je TiEn napisal:

Seveda je kompaktibilen, jaz mam gor vse te ventilatorje, ki jih vidiš na sliki (Firma be quiet!), načeloma zdrži do 3x ventilator na 1 priključek na hubu,.. jaz imam 2x140mm na Y-splitterju

 

fan curve si pa nastaviš v njihovem programu(NZXT Cam)

No super, ker že nekaj časa gledam, da bi kupil tega od NZXT, ker imaš gor že naštimane profile in lahko naštimaš, da določen fan dela na GPU ali CPU temperaturo. Mal sem bil v dilemi, ker na amazonu piše, da je hub kompatibilen samo z NZXT fani. Sicer mi je bilo to čudno ker vsi PWM fani so načeloma isti. Še en plus za NZXT hub je tudi to, da lahko kontrolira 3 pin fane s pomočjo regulacije voltaže in ne rabijo biti vedno na full speed. Kateri hub pa imaš? NZXT AC-2RGBC-B1 ali NZXT AC-CRFR0-B1-6 (ta je bolj ožji).
 

 

 

nzxt.jpg

 

 

 

 

 

nzxt 2.jpg

nzxt 1.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta priložen zraven ohišja ni isti kot ta, ki si ga ti polinkal, tako da za tvoj dotični model ne vem kako deluje.

 

Na ohišju pride en simpl ko pasul,..

image.png

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma neki hude razlike pomoje, da ni in bi tudi ostali fani morali delovati :). We shall see. Hvala ti. Ajda dej mi še prosim povej kko si zadovoljen s CPU hladilnikom. Točno istega sem imel namen vzeti.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za moj 65W proc je več kot odličen, predvsem mi j fajn, ker je neslišen na 500rpmja :D lahko pa samo pohvalim Be quiet! produkte, jih uporabljam že več let.

 

edino paziti moraš, ker ima ventilator 135mm, da imaš prostor za ram, če je le ta na prvsem slotu.

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je TiEn napisal:

Jaz imam Dark Rock 4 :D S tem malčkom ne bo problema in tudi hladil bo dovolj.

Tudi jaz imam Dark Rock 4, sem se odločal med navadnim in pro pa je na koncu bolj smiselno vzet navadnega ker je tišji in manjši, na testih je pa tko pol stopinje razlike :D Original hladilnik ki pride z 5600X pa nisem še sploh dal iz škatle, tako da če kdo nujno nuca, šenkam :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam Cooler Master na CPU, ker 125W kuri, pa sem htel takega, ki bo res tiho.

Sem pa se vsekal, ker je visok in ni pasal v staro kišto, tkao da sem bil primoran kupit novo.

 

Odločil sem se za be quiet! In je super. Pozitivno sem presenečen.

Fora pa je bila na tem, da sem iskal dovolj široko ohišje z CD slotom. In to je bilo eno izmed redkih.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Aha dark rock 4 je. Potem si vrjetno samo ventilator zamenjal za RGB :). 

Nisem menjal ventilatorja

 

A mas ti rame pravilno notr? Ponavadu majo plate za dual chanel

 

A1 + B1 ali A2+B2 ti mas pa enga zravn druzga...razen če je plata sam z dvemi socketi

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Tudi jaz imam Dark Rock 4, sem se odločal med navadnim in pro pa je na koncu bolj smiselno vzet navadnega ker je tišji in manjši, na testih je pa tko pol stopinje razlike :D Original hladilnik ki pride z 5600X pa nisem še sploh dal iz škatle, tako da če kdo nujno nuca, šenkam :D 

Prism wraith priložen hladilnik lahko prodaš za 25-30eur..klapa kupuje to. Moj je hitro šel. 30eur pa ni malo

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je TiEn napisal:

Prism wraith priložen hladilnik lahko prodaš za 25-30eur..klapa kupuje to. Moj je hitro šel. 30eur pa ni malo

Aha glede na ta seznam imam Wraith Stealth (5600X)

 

https://www.amd.com/en/technologies/cpu-cooler-solution

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je TiEn napisal:

Nisem menjal ventilatorja

 

A mas ti rame pravilno notr? Ponavadu majo plate za dual chanel

 

A1 + B1 ali A2+B2 ti mas pa enga zravn druzga...razen če je plata sam z dvemi socketi

Plata je samo z dvemi socketi:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej računalničarji!

Kupil sem 3 trde diske, pa vsi trije so bili zanič. So škrtali, se zaganjali (v 3 dneh se je zagnal 1600x - preverjeno s Crystal disk), računalnik se je kar ugasnil.

Diske sem seveda reklamiral, kar so tudi potrdili na servisu - da so bili zanič.

 

Sedaj pa me zanima, ali lahko kje vidim, koliko porabnikov imam v računalniku in kakšen napajalnik imam oz. koliko še imam fore?

Brez da razdiram škatlo in iščem po netu kaj imam vgrajeno v PC in vse nalepke komponent.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.