Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

dne 20. 1. 2023 ob 13:57 je NevLado napisal:

Karkoli GOLD je super, pa jaz vedno rečem 100W fore.

 

Tale page si poglej - https://www.logicalincrements.com/

 

Pa izberi gor "Parts for GERMANY".

 

Najde ti optimalno ceno za optimalno konfiguracijo. Recimo "Exceptional kategorija" je tebi zanimiva 1440p@144hz. Pa da imaš malo fore, ko boš šel na več herčni monitor :D  Spet odvisno a boš igral native ali dlss/fsr. 

 

Na spodnjem screenshotu iz decembra sem z modro dopisal si takrat cene grafičnih v eur. Poglej na levi število frejmov, na desni pa grafo. Verjetno me boš razumel, zakaj sem predlagal 6800XT kot best buy...ker za 690 eur dobiš 100+ framov. Potem pa za 15 framov več plačaš 200 eur da prideš do 6950XT. Ni ravno neka baš računica, mar ne? Ampak če hočeš visoke herce, rabiš visoke FPS. Če imaš 144hz monitor in ti grafa izrisuje samo 100 fps, nisi naredil nič. Zato pa pravim da je monitor ključen. Za 60 Hz pa vidiš kaj vse ti izriše 60 framov, še dinozavrske karte :)

 

null

 

image.png

 

Slikca ne dela :( 

Hmm. Deluje sedaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 1. 2023 ob 9:02 je zosek napisal:

Nisem vedel, da obstaja ta tema. Evo, me je @NevLado spodbudil, da pridem sem.

 

Za šiht sem si zrihtal Keychron Q1 (75%) mehansko tipkovnico. Zakaj? Nevem, zadnje čase uživam v tem "hobiju". Pa tut kul mi je, da mi malo popestri tipkanje v službi. Mal sem pozabil že ceno, ker je bilo že nekaj časa nazaj, ampak tipkovnica mislim da je bila okoli 170€, stikala ~25€ in keycapsi ~40€. Itak se na trgu ne dobi slovenskih tipk, tako da je vse nekaj zamešano, ampak glede na to, da je večina mojega tipkanja na slepo, me to niti ne gane.

 

IMG_3711.jpg

board.jpg

Čudovito :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss - 

WWW.COMPUTERBASE.DE

Die ComputerBase-Community wirft zum Jahresende 2022 einen ganz genauen Blick auf das Preis-Leistungs-Verhältnis der aktuellen Grafikkarten.

 

 

Evo utemeljitev za moj predlog 6800 XT

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 18. 1. 2023 ob 12:38 je Scr3am napisal:

Ma neki hude razlike pomoje, da ni in bi tudi ostali fani morali delovati :). We shall see. Hvala ti. Ajda dej mi še prosim povej kko si zadovoljen s CPU hladilnikom. Točno istega sem imel namen vzeti.

Evo danes zmontiral NZXT fan hub in dela tudi z aftermarket ventilatorji. Razlog, da sem se odlocil za NZXT firmo je zato, ker ima meni osebno najboljsi software in lahko histrost ventilatorjev nastavljas custom ali pa na podlagi CPU/GPU temperature. Poleg tega je kompatibilen z PWM in tudi 3- pin ventilatorji. Za piko na i ima pa se na hrbtni strani magnet tako, da ne rabis limati z obejstranskim lepilom na ohisje :).

 

Sem pa vzel AC-CRFR0-B1-6 model, saj je bistveno manjse dimenzije v primerjavi z AC-2RGBC-B1.

 

IMG_20230125_211815.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh ko bi ti le vedel koliko je bil NZXT CAM garbage na začetku(stare verzije programa),..ga ne bi kupil pomoje 🤣,.. jst sm bil blizu, da leti skozi okno

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V drugem ožjem izboru je bil razer fan controller, ampak ne podpira 3 pin ventilatorjev (delajo vedno na full speed), nima RGB priklopa, nima možnosti nastavitve ventilatorjev na GPU/CPU temperaturo in poleg tega je še za 20€ dražji :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od računalnika ne rabiš nekaj dosti,..rabiš pa interface za priklop zvočnikov+studijske zvočnike pa kak midi kontroler itd...

 

imaš mojo sliko nekaj strani nazaj.

 

 

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je SpEkTr napisal:

Nimam nič pametnega. Mam dizla, pa ne ostane nič € za konkreten komp 🙂

 

A pa dejansko igrate potem igrce, al je to sam tko mal za hobi?

Ja mi k imamo bencinarja je kar jeba kam z denarjem...tko da nekam ga je treba dat :)

Namesto, da gre za DPF gre za grafo recimo :D

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 3
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 minutes ago, TiEn said:

Od računalnika ne rabiš nekaj dosti,..rabiš pa interface za priklop zvočnikov+studijske zvočnike pa kak midi kontroler itd...

 

imaš mojo sliko nekaj strani nazaj.

 

 

Kulsko :)

Ma en kolega, no dober znanec recimo, nekaj podobnega. Pa pridem lansk poletje zvečer ko je igrala slo basketball reprezentanca, jaz sem pa bil v kampu in nisem imel tv, k njemu domov gledat tekmo in med polčasom pravi...A greva mal igrce igrat :) Jaz tako malo privzdignem obrv, mal čudno pogledam pa rečem, ok ajde :)

 

Hahahha, nisem več navajen na to, al smo pa že prestari....no, sej za to v bistvu nikol nis prestar :)

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je g.Wankel napisal:

V katerem programu delate muziko? :)

DANIELX.NET

This Mario Paint inspired composer tool is easy and fun. You can create simple and beautiful songs right in your browser and share them with...


Tega.

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je TiEn napisal:
DANIELX.NET

This Mario Paint inspired composer tool is easy and fun. You can create simple and beautiful songs right in your browser and share them with...


Tega.

 

Zdej pa še zares :D

Drugač je dober haha :D

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam FL, je uporabniku mal bolj prijazen. Sicer so pa tej DAW programi vsi na podobno foro, sam navadit se jih moraš. Sam sem bil na Cubase zadnjih 15 let in se tut še včasih lovim s Pro Tools, ko vem kaj iščem, samo ne vem kje iskat vedno haha

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Nimam nič pametnega. Mam dizla, pa ne ostane nič € za konkreten komp 🙂

 

A pa dejansko igrate potem igrce, al je to sam tko mal za hobi?

Ja kaj pa boš delal zdej med zimo druzga? 

 

Ob 6 zvečer si doma, greš na kak kofe, unih 5 minut po babi skačeš, pol pa kakšno igro pa mine dan...

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.