Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

pred 15 urami je Scr3am napisal:

Pozdravljeni.

Tisti, ki zivite v hisi me zanima kako imate doma urejeno wifi povezavo. Imate vec routerjev ali vec dostopnih tock ? Ali celo vec routerjev, ki delujejo kot access point ? V pritlicno nadstropje in klet zelim namestiti ruter oz. dostopno tocko in bi rad vzel neko ok zadevo, ki nemoteno preklaplja med samimi napravami. Ruter oz. dostopna tocka bo dobila internet preko utp kabla in sicer s hitrostjo 1 Gbps. Zadeva bo skoraj zagotovo delovala na 2.4 Ghz, saj mi je bolj pomemben domet, kot pa sama moc downloada.

 

Mi imamo samo TP-Link Archer C6 router v prvem nadstropju in lovita obe frekvenci v mansardo in pritličje ter okrog hiše.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osnova je seveda zmogljiv usmerjevalnik. Glede na to, da se naprave v sodobnih gospodinjstvih kar množijo, pa da boš prej ali slej imel kakšen vzgib po pametnem domu, bi sam izbiral nekaj z več antenami (da lahko sočasno komunicira z več napravami) in že WiFi 6 standard (802.11ax).

 

ASUS, Xiaomi, Huawei ... niti ni toliko pomembno ...

 

Če to ne pokrije hiše (odvisno je je lociran, če je nekje v sredi, bo verjetno ok), sicer pa v sobo, kjer še dobiš signal, dodaš "repeater". Tako imam jaz rešeno na zadnji zunanji steni, da potem nese še do garaže (in dlje). 😃

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Več kot tri leta imam le 1 router - Asus RT-AC2900 (RT-AC86U), postavljenega na sredini hiše, na mizi v 1. nadstropju, in ne poznam več težav, ki so se prej pojavljale pri cenejših routerjih. 

 

WWW.ASUS.COM

ASUS gaming routers provide the very best gaming experience, with an arsenal of features and tools designed to improve online gaming performance and give you the competitive edge you need to win.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Težave nastanejo, ko imaš preveč naprav, in potem ima en bogi router ogromno dela hendlat in razporejat te naprave, vsaj pri meni jih je cca 20 komadov. Pri mesh konfiguracijah se to porazdeli, ne rabiš se sekirat ko prehajaš med nadstropji, etc etc. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je godlike napisal:

Do kište iz mansarde kabl.

NAS na kablu zraven routerja.

Ko delam na službenem prenosniku v kleti vleče 5GHz, ko ga malo bolj obremenim veksla na 2.4 GHz.

 

Vlečejo vse wifi naprave bo bajti brez problema.

Akos test:

 

- na kablu: 158/16 (paket je uradno 150/15)

- wifi skoz 2 plošči in 2 steni 25/8

 

Za delo mi tak wifi zadošča.

Router moj pa je Synology RT6600ax.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je MazdaBoy napisal:

Pol maš ti cel NASA center doma 😉 😛


Tisti prejsnji sistem je spakiran v skatle… tako da imam samo te striri skatle… in so pokrite vse potrebe po celi hisi… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz uporabljam Ubiquiti.

Usmerjevalnik 

EU.STORE.UI.COM

All-in-one console and security gateway designed to support powerful LAN and WiFi networks. Features: Dual-band WiFi 5 access point Four-port Gigabit switch Advanced network security (content fil

In še eno dostopno točko v dnevni sobi, ki jo imam obrnjeno navzgor (leži na omari), da pokrije mansardo

EU.STORE.UI.COM

Compact, dual-band WiFi 6 access point with flexible mounting options. Features: 5 GHz WiFi 6 band, 2.4 GHz WiFi 4 band 1.5 Gbps aggregate throughput rate Focused antenna pattern for optimal ceil

Dostopna točka ima WiFi 6, usmerjevalnik ga nima.

 

Vzel pa sem Ubiquiti, ker ima res dober vmesnik za upravljanje in tudi topologijo omrežja potem lepo izriše.

Imajo pa tudi Design Center, kamor lahko naložiš načrt stanovanja/hiše in potem na načrt vstaviš kje boš imel kaj zmontirano pa ti izriše (približno) pokritost s signalom:

image.pngimage.png

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 4. 2023 ob 11:42 je NevLado napisal:

V redu

A SI TI PRLIMOU SLIKO? NISI NE!!!!!

 

Jei Alex omenu v sosednji temi da pokrivamo marsikatero temo na tem forumu, pa sm se spomnu da @Boss še kr ni prilimou slike svoje nove kište.

 

Predlagam prvo nezaupnico zvestobe v tej temi.

 

Glasujemo...

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To še pride... sem videl, da se res preveč segreva. Sicer je zgoraj mreža in en filter pritrjen z magnetom, pa se pretok zraka precej izboljša, ko začasno odstraniš. Ampak vseeno pride še kak vent, da bo ziher OK.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole gledam mal, od Noctue vente. A so zakej? Niso glih pocen ampak baje so fejst vzdržljivi.

 

Rabim pa za zadaj 12cm, zgoraj pa 12 ali 14 ampak po moje bosta kr dva 12cm. Ne vem, če bi rabil več, ker spet ne bi rad naredil fabrko kar se tiče glasnosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noctua so dobri ja. Če hočeš tihe vzemi od Be Quiet!

 

Zgoraj za 140mm morš pa pogledat če bodo zaradi debeline šli mimo kablov/cpu hladilnika,.. pri meni se je izšlo za mišjo dlako

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 4. 2023 ob 20:47 je Boss napisal:

Tole gledam mal, od Noctue vente. A so zakej? Niso glih pocen ampak baje so fejst vzdržljivi.

 

Rabim pa za zadaj 12cm, zgoraj pa 12 ali 14 ampak po moje bosta kr dva 12cm. Ne vem, če bi rabil več, ker spet ne bi rad naredil fabrko kar se tiče glasnosti.

Noctue so med najboljšimi. Kar se postavitve tiče bi daj js zgoraj samo 1 vent. Če bi mel dva se zna zgodit da ti bo en ''hladn'' zrak ven zauhu namest vročga.

spodaj ''šalabajzerska' skica

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj pa zgornje ventilatorje od vodnega hlajenja nimas pravilno obrnjene in da piha skozi hladilnik na prosto? Lian li nima reze oz. "resetke" na zgornjem delu?

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Scr3am napisal:

Zakaj pa zgornje ventilatorje od vodnega hlajenja nimas pravilno obrnjene in da piha skozi hladilnik na prosto? Lian li nima reze oz. "resetke" na zgornjem delu?

seveda ima reže, drugač neb imel smisla met sploh ventialtorje. pač experiment sem naredu, da svež zrak pride skoz hladilnik za glajenje CPU v računalnik. mam 6 ventilatorjev ki dovaja zrak in 4 ki odvajajo. 

če bi imel grafo z vodnim hlajenjem bi bila postavitev malo obrnjena. potem bi mel spodaj in na strani intake, zadaj in na vrhu pa exaust

 

Gaming workload:

CPU temp gre tja do 68 

GPU pa do 78-80

 

Idle: 

CPU: 39-43

GPU: 51-52

 

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je TBA napisal:

Noctue so med najboljšimi. Kar se postavitve tiče bi daj js zgoraj samo 1 vent. Če bi mel dva se zna zgodit da ti bo en ''hladn'' zrak ven zauhu namest vročga.

spodaj ''šalabajzerska' skica

null

image.png

Prosim moj komentar ne jemati kot "da se pameten delam",ali kot "žalitev",ampak kot "konstruktivno kritiko.

Seveda pa dopuščam tudi "umetniško dvobodo",če je ta PC bil namenoma opremljen v smeri "RGB okrasa"..

 

Bom komentiral zgolj z vidika doseganja performance-a v sozitju z doseganjem cim boljšega hlajenja in tihostjo.

Izjava za Noctuo le deloma drži. Noctua je dobra glede na to,da je to "roba za rajo" oz. običajne "domače uporabnike"...tukaj je res med najboljšimi....ni a absolutno "med najboljšimi".

Kdor se bo zares "potopil" v svet ventilatorjev v iskanju "svetega grala",bo ugotovil,da je skoraj vse,kar se prodaja na trgu PC opreme za rajo v bistvu "za v kanto"....reeeedki so primeri superiornosti na tem področju,ki prihajajo iz "komerciale".

 

Sam zase sem ugotovil,da so resnično najboljši ventilatorji namenjeni industriji...zelooo redki se sploh dobijo v prosti prodaji...in še manj jih je konfekcioniranih za PC uporabo...tega praltično ne boš našel.

Za moje pojme je sveti gral še vedno Nidec Servo Gentle Typhoon (pri aplikacijah kjer potrebuješ visoki pritisk)...kdor je kdaj imal priložnost ta ventilator "doziveti",ve o čem govorim.

Le korak za njim pa je Sanyo Denki San Ace.

Ni slučajnost,da imajo oboji krogljične ležaje...obe firmi slovita po svetovno najboljših majhnih ležajih....tukaj je Noctua "svetlobna leta" zadaj,ker drsni lezaji niso za horizontalno vgradnjo!

Je pa še ena znamka,ki je "blizu",a je v "svoji kategoriji"-Sunon...ima odlične ventilatorje z krogljičnimi ležaji...a je tu že pošteno za zgoraj omenjenima znamkama...njihov paradni konj pa so MagLev drsni ležaji,eni redkih drsnih,primernih za horizontalno vgradnjo.

 

Za omenjeni PC,če odmislim namen "RGB okrasa",lahko trdim,da ima 7 ohišnih ventilatorjev preveč.

Za ohišje ne potrebuješ več kot 3 zares dobre ventilatorje! Dva za nadtlak,en za izpuh-to je to.

Glede na ohišje pa-če je vhod zelo omejen-neodprt,in ima težak prehod zraka,obvezno venyilatorje za visok pritisk...tu so Gentle Typhoon najboljši...a pri malenkost nižjem pritisku zmorejo San Ace-ji večji pretok-so najboljši kompromis med pretokom in pritiskom.

Napaka pri pretoku PCja je "neusmerjenost" zračnega toka...tu hlajenje deluje le zaradi "brute force" oz številnosti ventilatorjev...

Če pogledaš tisti moj "family PC"...usmerjenost toka od spredaj nazaj.

Spredaj t.i.predkomora za ventilatorja...v bistvu "distančnik" do filtra in odprtin kjer sesa zrak...ventilator lažje dosega velik pritisk,in eklatantno se zmanjsa hrup oz. piš zaradi bližine površin.

To sta najvažnejša ventilatorja sistema!!!

Pa poglejmo napajalnik-vse luknje na ohišju so prelepljene...tudi tiste na dnu za zajem zraka napajalnika.

Je pa napajalnik na dveh šinah-dvignjen,tako da zaradi nadtlaka brez problema zajema več kot dovolj zraka. Seveda je tudi namensko izbran glede učinkovitosti in hlajenja-do relativno visoke obremenitve dela pasivno.

Pa gremo do grafe-ta dobiva ves zrak s sprednje strani...do 60° dela pasivno (za to Gaming-X)...torej za family PC "polna kapa"...seveda so vsi sloti pod grafo prelepljeni-nič nadtlaka in zracnega toka ne gre v nič!

Pa gremo do CPUja z hladilnikom.

Alpenfoehn Brocken 3 v svoji zmogljivostni klasi parira celo Noctua NH-D15,katei je bil boljsi le pri bremenih nad Brockenovimi specifikacijami.

In za kaj še Brocken-3...ker je lih za glih pasal v ohišje,tako da je z pokrovom ohišja in delom izolacijske pene vrh brockena "zaprt"...torej kot rečeno-nič pretoka ni zapravljenega...le malenkost pod njim (da hladi backplate-o grafe in čez edini odprti slot nad grafo ven...ostalo mora vse čez Brocken-a.

Tukaj dejanako izpušni San Ace le razbremenjuje sprednja dva,da vsi skupaj lahko delujejp na se nižjih obratih.

In zračni tok?-nič ovinkov,nič zapravljenega,nič toka tam kjer ne hasne...in bo se kdo čudil...za kaj tako malo izolacije?!!!

Za to,ker je ohišje komplet aluminijasto...za to le toliko izolacije kot je potrebno,le toliko ventilatorjev kot je potrebno (ker več ventilatorjev-več hrupa).....vse "do konca" prestudirano in nastavljeno.

 

In rezultat-po 3/4 ure max.44°C na prime-95,ob gamingu in normalni rabi je pa absolutno neslišen.

 

L.P.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je TBA napisal:

seveda ima reže, drugač neb imel smisla met sploh ventialtorje. pač experiment sem naredu, da svež zrak pride skoz hladilnik za glajenje CPU v računalnik. mam 6 ventilatorjev ki dovaja zrak in 4 ki odvajajo. 

če bi imel grafo z vodnim hlajenjem bi bila postavitev malo obrnjena. potem bi mel spodaj in na strani intake, zadaj in na vrhu pa exaust

 

Gaming workload:

CPU temp gre tja do 68 

GPU pa do 78-80

 

Idle: 

CPU: 39-43

GPU: 51-52

 

 

 

Jaz nikoli nisem maral preveč ventilatorjev, naj je kuhajo zadeve. Imel sem Radeona pred leti, ki je imel idle na 78°C, workload pa 88°C. Delal gladko 5 let.

Žal imam zelo rad tišino.

 

Ne glede na kaj:

- CPU TDP 125W

- CoolerMaster MasterAir 612 Stealth Black

- Be Quiet! ohišje, brez plexija, da ima zvočno izolacijo na stranici (ventilator spredaj in zadaj => setting fan 1/3)

- Sapphire Vapor-X R9 280X Tri-X OC (TDP 250W)

- Corsair HX850

 

Nekak so to glavni grelci in hladilci.

 

Idle mašina:

temperatura.jpg

 

Verjetno bi še bila nižja če bi ojačal krivuljo ventilatorja CPU ali ventilatorja ohišja.

CPU krivulja:

temperatura2.jpg

 

20230427_192929.jpg

 

Verjetno bi še bilo hladnjeje, če bi lahko napajalnik obrnil navzdol. Žal ne gre, ker na gitrih od ventilatorja nasede.

 

Lučke (aurora) na plati in zvočni so vgasnjene, ker se na zaprti kišti tak ne vidijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

image.png

 

fans: 2pull(2 x 140mm) 2 push(1 x 140mm, 1x 120mm). Imam vedno iste RPMje, za moje potrebe več kot dovolj. Pa ne sliši se ga nič na idle(pol itak se grafa upali) :)

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je godlike napisal:

 

 

Jaz nikoli nisem maral preveč ventilatorjev, naj je kuhajo zadeve. Imel sem Radeona pred leti, ki je imel idle na 78°C, workload pa 88°C. Delal gladko 5 let.

Žal imam zelo rad tišino.

 

Ne glede na kaj:

- CPU TDP 125W

- CoolerMaster MasterAir 612 Stealth Black

- Be Quiet! ohišje, brez plexija, da ima zvočno izolacijo na stranici (ventilator spredaj in zadaj => setting fan 1/3)

- Sapphire Vapor-X R9 280X Tri-X OC (TDP 250W)

- Corsair HX850

 

Nekak so to glavni grelci in hladilci.

 

Idle mašina:

temperatura.jpg

 

Verjetno bi še bila nižja če bi ojačal krivuljo ventilatorja CPU ali ventilatorja ohišja.

CPU krivulja:

temperatura2.jpg

 

20230427_192929.jpg

 

Verjetno bi še bilo hladnjeje, če bi lahko napajalnik obrnil navzdol. Žal ne gre, ker na gitrih od ventilatorja nasede.

 

Lučke (aurora) na plati in zvočni so vgasnjene, ker se na zaprti kišti tak ne vidijo.

maš lahka manj ventilatorjev pa se vrtijo z večjo frekvenco in ustvarijo več hrupa.

 

moja grafa ma max 450 TDP proc pa 105. Na idle se compa skor ne čuje. ventilatorji se vrtijo na ~490rpm. venti na grafi so na 0 

glasnost na idle je 25.4 db. če laufam cinebench C23 gre glasnost na 32db in je cpu 100% obremenjen. med igranjem COD MW2 je pa glasnost okrog 33-34db. Temperature so pa CPU 55-56 GPU 72-74

meritve so narejene s telefonom odaljenost 30cm od ohišja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je TBA napisal:

maš lahka manj ventilatorjev pa se vrtijo z večjo frekvenco in ustvarijo več hrupa.

 

moja grafa ma max 450 TDP proc pa 105. Na idle se compa skor ne čuje. ventilatorji se vrtijo na ~490rpm. venti na grafi so na 0 

glasnost na idle je 25.4 db. če laufam cinebench C23 gre glasnost na 32db in je cpu 100% obremenjen. med igranjem COD MW2 je pa glasnost okrog 33-34db. Temperature so pa CPU 55-56 GPU 72-74

meritve so narejene s telefonom odaljenost 30cm od ohišja

🧐-kar v redu temperature👍...glasnost je pa itak subjektivna-vsak sliši drugače...

Če se ti da-probi sam CPU z prime-95 (mešano) in pusti laufat cca. vsaj 3/4 ure ali več...me zanima,kako dober je BeQuiet hladilnik🙄

 

Sem nekaj slik izbrskal,če koga zanima...predelava HX-520 na San ACE-ja,predelava G1 Sniper-5 plate na boljši,tišji 4x4cm ventilator (Sunon MagLev),konfekcioniranje industrijskih ventilatorjev (3 in 4pin)-ni enostavno-moraš imeti pravo orodje,pa še takrat-res ne rata zmeraj...

In me je zanimalo kaj še vse imam...in sem zložil na mizo,da vidim....sem že malce pozabil česa koliko🤔

 

Bom kar po vrsti,kot sem not "nametal" opisoval.

 

Se mi je enkrat "usralo"😁 in sem na eBayu 85€ z ptt vred "ukradel" cel paket (30kom.) Sanyo Denki San Ace 9S1212M4011😲😍

https://si.farnell.com/sanyo-denki-sanace-fans/9s1212m4011/fan-silent-120mm-12v-med-speed/dp/1755875

 

Sproti sem kupil tudi nekaj PWM verzij 9S1212P4M011,so fajn za plate,katere za CPU obvezno rabijo PWM ventilator.

Na slikah sta obe verziji in konfekcioniranje z črno in črno/zeleno padalsko vrvico (5mm verzija z sedmimi jedrnimi vrvicami)

Na slikah tudi predelava Sunon 4x4x1cm ventilatorja...

Naslednji-za moje pojme najboljši "slim" 14cm ventilator-ProlimaTech Ultra Sleek Wortex-14. Z 15mm debeline parira ali celo "poščije" skoraj vse 2,5cm debele 14cm ventilatorje...težko najdeš boljšega...tako tankega pa sploh ne...bolje,da ne vprašate za ceno😬,k so prodajalci pogruntali🥺-jih bom vse tri imel za Monrio-ta (glej Hi-fi temo).

Naslednje-predelava HX-520,k je ventilator začel ropotati...pa sem dal not kar San Ace-ja...po vseh parametrih boljši...so pri Seasonic-X seriji bili not tud San Ace-ji (imam X650-TOP napajalnik👍)...pa so zaradi previsoke cene začeli vgrajevati cenejše z FDB-ležaji (smeti😂🤣).

Zadnja slika-kar je "malce boljšega" v zbirki (Aerocool-Turbine je slučajno zraven-še dela,a je za en k...)....10kom Nidec Servo-gentle Typhoon-ov..kdor ve,koliko običajno stanejo,bo vedel,da je to "majhno bogastvo"😅-4x800rpm,4x1450rpm😍 in 2x 1850rpm.

Spodaj posebna "dvohitrostna" varianta NMB-MAT (Minabea Motor MC) z vrhunskimi krogljičnimi ležaji...desno od njih Alpenfoehn Wing Boost Red Clover https://www.alpenfoehn.de/produkte/auslaufmodelle/luefter/120mm-red-clover-plus

Takrat 6,2€ pri Mimovrste😂🤣 po moje "buteljni" niti niso vedeli,kaj prodajajo😁-top ventilator za vertikalno vgradnjo,če nimaš cvenka.

Višje-Fractal Design-Venturi HP-14 neverjetno kvalitetno narejeni in že "bolj težki" (a še daaaleč od Gentle Typhoon-a). Z Magnetno stabilizacijo gredi-primerni za horizontalno vgradnjo (zelo redko med ventilatorji z drsnimi ležaji)...a imajo malce nemiren tek,in bi lahko bili še tišji...pa niso-so bolj za performance uporabnike....zelo dragi!!!

Desno Scythe Slip Stream 140 poceni,dober,tih,a z "navadnim" drsnim ležajem-par let obratovanja,pol pa obvezno "v kanto",k nikoli ne veš,kdaj bo "zaribal".

Sredina 1kom. Thermalright TY14013R-tih le pri najnižjih obratih...je pa tanek...a ga Ultra Sleek Vortex 14 deklasira na vseh področjih.

Na vrhu Noctua NF-A12x15 PWM-razočaranje glede na ceno!!! Nemiren tek,in ne da nič od sebe,dokler mu ne povečaš obrate,kjer pa ni več tih-"klasika"🤨👎..."nakladanja" oh in sploh,dodane "krame",da ne gre več...denar vržen stran.

Imam tu in tam mogoče še kaj...pa se mi ne da iskati...enega 38mm debelega od Silverstone-a-na min. obratih neslišen,na max. pa se mu "odpuli"😲...pa nekaj Arctic-ov sem še imel...moram "pospraviti"😅

 

Upam,da je za koga zanimivo🙄

 

L.P.

 

WP_20151222_002.jpg

WP_20151222_003.jpg

WP_20151126_001.jpg

WP_20151127_006.jpg

WP_20151127_007.jpg

WP_20151216_001.jpg

WP_20151216_004.jpg

WP_20151216_006.jpg

WP_20151216_008.jpg

IMG_20230309_180638.jpg

IMG_20230309_161332.jpg

WP_20160228_003.jpg

WP_20160228_004.jpg

WP_20151227_002.jpg

WP_20151227_004.jpg

IMG_20230427_223454.jpg

  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In Bog je rekel Evi:  - "Ne jejta sadja s tega drevesa!"   Eva Boga ni poslušala.   In ti, revež, misliš, da bo tvoja poslušala tebe...
    • Če je res tako kot praviš, da so po naštetih atributih praktično vsi skoraj enaki, potem smo res "v riti", in bojim se, da imaš kar se tega tiče kar prav. 😏
    • Aha, ta.   Ker demokratičnosti, držanja obljub, poštenosti, pometanja pred lastnim pragom in tako naprej ni pri nobenem politiku. Kar se pa tiče zavzetih režimskih komunistov... Kar je starejših politikov, so tudi vsi bili komunisti ali pa vsaj odkriti simpatizerji. Kar se pa mlajših tiče, jih je pa tudi kar precej vsaj simpatizerjev... Ne bom se pa lotil naštevat, ker jih je preveč, pa se bojim, da naredim komu krivico, če ga ne omenim...   In zato res nisem vedel, koga imaš v mislih.
    • Saj vem, da veš (glumiš), ampak vseeno ...   https://twitter.com/AntonPeinkiher/status/1174755155398537221   Migracije so in bodo težava, za Evropo, za Slovenijo. Zanimivo se mi zdi, da nas desne stranke na eni strani strašijo pred migranti, hkrati pa si zelo prizadevajo za uvoz tuje delovne sile, recimo Filipincev. Torej gre na koncu spet samo za denar, da se bogatim zagotovi, da bodo ostali bogati. 
    • - "Pravijo, da ženska med seksom izgubi toliko kalorij, kot da bi pretekla 12 km." - "Ma, dej nehi, no! Katera pa preteče 12 km v treh minutah?"
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.