Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

7 hours ago, NevLado said:

No ampak kot sem že včeraj hotel povedat, 5800x3D je KREPKO boljša izbira kot 7600X ZA GAMING. 7800X3D pa itak trga gate. A zakaj je boljši kot 7950X3D? Jah trenutne igre še niso optimizirane za 16 jeder, kolikor jih 7950X3D premore :D 

Predvsem je razlog to, da vsa jedra od 7950X3D nimajo sočasnega dostopa do tega hitrega cacha. In tistih par jeder več, ki itak nimajo simultanega dostopa in razlika preformansah ne odtehtata te cene.

 

4 hours ago, godlike said:

Če tu ne dobim, potem e-tec.at.

 

Popustu na DE/AT prištej še tvoj čas ter poštnine oz. jajcanje v primeru ko/če boš uveljavljal garancijo.

6 hours ago, Aless said:

Kaj pa Asus ali MSI? čipset B650 ali B650E??

7900XTX, ki je top je še na PCIE 4.0. Verjetno, ko boš potreboval PCIE 5.0 oz. bo to zate predstavljal bottleneck boš že menjal komplet opremo.

Asus je imel težave pri kurjenju 7800X3D zaradi voltaž itd. Kar je konkretno zmotilo folk je bil njihov arogantni odnos do strank ala: Tukaj imate BIOS update, ki popravlja našo neumnost, ampak ga nalagate na lastno odgovornost. Če bo kaj narobe ste sami krivi?? WFT :D

Jaz bi vzel npr. GIGABYTE B650 GAMING X AX

 

Sem pa ravno par dni nazaj gledal koliko bi prišla konfiguracija z 7900XTX in 7800X3D in je bilo okoli 2.5k brez diskov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ASRock se je zelo izboljšal, kar se kvalitete plat tiče. 10 let nazaj so vsi govoril bejš od teh plat, pa so dejansko neki nardil. Kot je reku Tilen5, Asus pa spi na lovorikah in prodaja ime, pri samih ploščah pa se ful špara. Za isti denar bo ponavad konkurenčna opcija ponujala več. Boljši audio, wifi, net, več hladilnikov... Asus je ratu mal len. Vseen mam Asus plato in grafično, ne rečem, ampak konkurenca ne zaostaja, vsak ma pa svoje slabe linije in napake, Asus jih žal ne rešuje prov ažurno, ne vem kako je z drugimi. Sam še nisem mel problema. So pa res ''gorel'' določeni procesorji od AMD in so po dolgem postopku priznal, da je bla napaka v biosu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je amatej napisal:

Popustu na DE/AT prištej še tvoj čas ter poštnine oz. jajcanje v primeru ko/če boš uveljavljal garancijo.

Zdaj ne vem kako eni kupujete, samo pri meni šteje vedno končna cena ki jo plačam. S poštnino v kolikor je in z slovenskim davkom.

 

Za garancijo pa je to nabijanje na suho, izgleda da še nisi nikoli nič tako uveljal.

 

Amazon z lahkoto. Pošlješ nazaj in je to to. 2x sem menjal tak kafetjere in dal send replacement.

Tudi Samsunga sem kupil na Amazonu in s printanim računom nesel na naš servis. Uredil brez enega komentarja, saj ima garancijo na nivoju Evrope.

Edino, ker je imel 3 leta garancije, bi moral zadnjo leto uveljati preko Amazona.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je amatej napisal:

Predvsem je razlog to, da vsa jedra od 7950X3D nimajo sočasnega dostopa do tega hitrega cacha. In tistih par jeder več, ki itak nimajo simultanega dostopa in razlika preformansah ne odtehtata te cene.

 

 

Popustu na DE/AT prištej še tvoj čas ter poštnine oz. jajcanje v primeru ko/če boš uveljavljal garancijo.

7900XTX, ki je top je še na PCIE 4.0. Verjetno, ko boš potreboval PCIE 5.0 oz. bo to zate predstavljal bottleneck boš že menjal komplet opremo.

Asus je imel težave pri kurjenju 7800X3D zaradi voltaž itd. Kar je konkretno zmotilo folk je bil njihov arogantni odnos do strank ala: Tukaj imate BIOS update, ki popravlja našo neumnost, ampak ga nalagate na lastno odgovornost. Če bo kaj narobe ste sami krivi?? WFT :D

Jaz bi vzel npr. GIGABYTE B650 GAMING X AX

 

Sem pa ravno par dni nazaj gledal koliko bi prišla konfiguracija z 7900XTX in 7800X3D in je bilo okoli 2.5k brez diskov.

 

 

 No, to je zelo dobro povedano

 

Predvsem iz vidika tega, da če hočeš jit res v neke ekstreme iz vidika performanc je praktično edina varjanta 4090 že pri 1440p na ultra nastavitvah; če pa bi šel v 4k gaming ti je pa cilj 60 fps, ker ga zaenkrat ni sistema, ki bi sfural takšne obremenitve v višjih hercih

 

Potem je pa tu še predpostavka, da bo nova generacija grafičnih verjetno (tako kot sedaj) umeščena pri nvidiji od 4080 naprej, sepravi bodoči 5070 bo verjetno v rangu 4080, bodoča 5080 bo v rangu 4090 in bodoča 5090 bo verjetno prva, ki bo zmogla 4k@144hz

 

In če trenutno že 7900 XT doseže limit zmožnosti CPU-ja, je praktično nesmisel čez par let kupovat boljšo grafično na obstoječem CPU, ker bo CPU bottleneck

 

Aja še to, ko si ravno izpostavil AMD-jev par: če imaš ryzena in AMD-jevo grafo, imaš potem še možnost vklopa "Smart Access Memory", ki prinese še nekaj boosta iz vidika performanc

 

https://www.pcworld.com/article/394720/faster-gaming-frame-rates-for-free-resizable-bar-explained.html

 

Screenshot 2024-01-04 at 09.19.50.png

Screenshot 2024-01-04 at 09.20.50.png

Popravljeno od NevLado
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Nisem vedu, a bi dal v "smeh", al pa tukaj
 

WWW.ZDNET.COM

What's next, malware-infected dental floss? But seriously: It's a reminder that even the smallest smart home devices can be a threat. Here's how to protect yourself.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je bil dopoldne izpad interneta na T-2...in žena morala nujno nekaj na PCju...še sreča,da kakšne stare stvari shranim..sem izbrskal staro

WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer...

ki sem jo kupil Januarja davnega leta 2018 za dobrih 30€...super stvar😃👍...na hitro gonilnike gor in na telefonu dostopno točko in "evo draga-internet".💪

Malce starejšo verzijo imam tudi v HTPCju,k je bila zravem priložena pri matični G1 Sniper 5,tako,da ni bil problem...za silo-prav pride👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

To bo zanimiva konfiguracija...za dobrega prijatelja,ki mi veliko filmov zrihta BluRay,4K...

In tudi v to smer je ta PC oz. HTPC sestavljen.

Gre za to-čim močnejši,z čim močnejšo grafiko,a brez grafične kartice,ker ne bo gejmal.Za prekodiranje filmov,predvajanje ipd.

Velika zahteva je bila tudi čim manjši gabariti,ker do sedaj je imel HTPC standardne 43cm širine in klasične višine za normalne kartice.

Te "komponente" v HI-Fiju bi se rad rešil iz prostorskih razlogov,da pridobi prostor za "pravo" HiFi komponento,tako bo ta "stroj" mogoče postaviti pokonci zraven monitorja ali pa mogoče kar za TVjem.

Za to odločitev za to ohišje,za plato zaradi procesorja,in čim daljše aktualnosti za eventuelne bodoče spremembe...

Velika teža pa je tudi na tihosti-za to tak hladilnik (je on par z Noctuo),in za to odločitev za ta napajalnik-resnično ne zažene ventilatorja do cca. 200-220W (z tem se vsi taki napajalniki hvalijo,v praksi pa je druga pesem)...ne zaradi njegove moči.

 

Ko bo akcija malo poslikam i objavim.

 

WWW.AMAZON.DE

 

WWW.FUNTECH.SI

Specializirana spletna trgovina s profesionalno računalniško opremo, gamersko opremo in zabavno tehnologijo.

 

https://www.amazon.de/dp/B0BF5CQHCM?linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&smid=A3JWKAKR8XB7XF&creativeASIN=B0BF5CQHCM&psc=1&tag=geizhals1-21

 

https://www.amazon.de/Thermalright-AXP120-X67-Series-CPU-Luftkühler/dp/B0B1M7Z755?th=1

 

WWW.FUNTECH.SI

Specializirana spletna trgovina s profesionalno računalniško opremo, gamersko opremo in zabavno tehnologijo.

 

WWW.FUNTECH.SI

Specializirana spletna trgovina s profesionalno računalniško opremo, gamersko opremo in zabavno tehnologijo.

 

https://www.shoppster.si/p/3392459

 

Sem sicer priporočal raje tega,a se je odločil za Samsunga...in mogoče kasneje kupi Cruciala za "C" pogon ,ko bo padla cena...nekje je pač treba šparati,in za HTPC uporabo se tukaj ne bo toliko poznalo.

https://www.amazon.de/dp/B0CTRV9CVP?tag=idealode-am-pk-21&ascsubtag=2024-03-20_1f0c979fc979d2030e7f7ec31bd629a56a7aa055c5e430b4adcf4a2063423ff7&th=1

 

Je drag SSD,a je tudi najhitrejši trenutno....kot rečeno,mogoče kasneje...

 

In še dva takšna ventilatorja.

WWW.MLACOM.SI

Dimensions 80x80x25mm revolutions 450-2200rpm Air flow 55.5m³h air pressure 2.37mmH₂O Volume 17.7dB(A) Fan bearing mag

 

Ventilatorja je že vzel,ohišje naročil pr Amazonu,za ostalo dobil najugodnejši predračun pri Mlacomu-1216,44€

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Tilen5 napisal:

Za sistem brez grafe je pa napajalnik kar mal overkill

Ne gre za to pri tem napajalniku.

Če gledaš to velikost,zahtevaš najmanj 80+ gold,je to najcenejši napajalnik ki ponuja polpasivni način.

Kot sem že napisal,se tudi drugi kot npr. celo Seasonic pri tej disciplini ne izkažejo-vsi se hvalijo z polpasivnim načinom,v praksi pa ventilator nonstop vrti.

Ta-druga revizija tega napajalnika pa ima izboljšano krivuljo krmiljenja ventilatorja,in do cca. dobrih 200W sploh ne zažene ventilator.

WWW.GURU3D.COM

We’re putting the new Lian Li SP850 power supply on our test bench today. The company is mainly known for making chassis, like the O11...

Glede na to,da Ryzen 7 8700G po PPT max. vleče 88W,je ventilator samo za rezervo.

 

Glede na krivuljo izkoristka napajalnika,in glede na dejstvo,da plata,RAMi in SSD požre še recimo "obilnih cca. 20W,smo pri učinkovitosti 90-92%...sam si lahko izračunaš odpadno toploto v Watt-ih pri maksimalni obremenitvi takšnega PCja.

 

Ta PC takšne obremenitve nikoli ne bo videl-v 90& IDLE z dolvleko in sejanjem,občasno predvajanje kakega BluRay 1080p...kasneje max. 4K filma....čez leeeta mogoče kak 8K,a težko...

Tu in tam kako prekodiranje filma,kjer bo pa delala praktično le grafa v APUju.

Ta konfiguracija je po moči res overkill,a le za to,da je malce varnejša naložba za prihodnja leta oz. da bo spet kakih 10 let mir....DDR-5,2xUSB-4 z DP (skupaj z HDMIjem 1x8K+2x4K ali pa 2x8K monitor),PCIE-5.0,raznih ostalih USBjev k dreka,eksterna zvočna za desktop itd...ni da ni (glej matično).

Je pa seveda dovolj močan,da če bi z časom hotel,lahko dodaš tudi kako npr. nizkoprofilno 4060,in komot igraš igrice,brez da bi rabil bilokaj spreminjati na PCju....sicer pa že tako brez dedicirane grafe zmore razne streljačine na 1440 z 50fps...a kot rečeno-igrice ta PC ne bo videl.

 

Če npr. primerjam tega Ryzen-a z svojim HTPCjem z Core i7-4790K...kjer Intel šiša Ryzena samo v latenci,drugje pa Ryzen Intela dobesedno "ubije"...noro,kam smo v desetih letih prišli pri porabi in performance-u pri procesorjih.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je skritikrt napisal:

Ne gre za to pri tem napajalniku.

Če gledaš to velikost,zahtevaš najmanj 80+ gold,je to najcenejši napajalnik ki ponuja polpasivni način.

Kot sem že napisal,se tudi drugi kot npr. celo Seasonic pri tej disciplini ne izkažejo-vsi se hvalijo z polpasivnim načinom,v praksi pa ventilator nonstop vrti.

Corsair HX850 miruje ob normalnem delu v Windowsih. Pa je gor TDP 125W procesor in 215W grafična.

Plus tega je 80 Plus Platinum.

Takrat je bil 160€.

 

80 Plus Gold je bil za mene premalo.

Titanium pa je bil grdo drag, za minimalno pridobitev.

 

 

The HX850 is a high performance power supply, offering a dead silent operation under all conditions. For the moment its main competitors are the EVGA 850 G3 and the Seasonic FOCUS PLUS Gold and Platinum units with 850W capacity. None of those though manages to match the silent operation that the HX850 offers. Corsair did a stunning job in this section.

https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-hx850-psu,5257.html

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je godlike napisal:

Corsair HX850 miruje ob normalnem delu v Windowsih. Pa je gor TDP 125W procesor in 215W grafična.

Plus tega je 80 Plus Platinum.

Takrat je bil 160€.

 

80 Plus Gold je bil za mene premalo.

Titanium pa je bil grdo drag, za minimalno pridobitev.

Tega ne moreš primerjati-LianLi je SFX ne ATX.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Ne za vaše klobase sem napisal tl:dr,..brez zamere. Rad prebrem 2,3 stavke na forumu te dolge spise pa preskočim

Ni zamere...nihče te ne sili...napišem,če pač koga zanima,k mi je fajn,če je debata...pač več glav več ve itd...in res nisem neumen,a čisto vsega pa še ne vem....najbrž🙄...še ne😂🤣...pa zna kdo kaj brihtnega prispevati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je godlike napisal:

The HX850 is a high performance power supply, offering a dead silent operation under all conditions. For the moment its main competitors are the EVGA 850 G3 and the Seasonic FOCUS PLUS Gold and Platinum units with 850W capacity. None of those though manages to match the silent operation that the HX850 offers. Corsair did a stunning job in this section.

https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-hx850-psu,5257.html

Točno tak je bil tudi moj zadnji izbor napajalnikov - Corsair HX, EVGA in Seasonic sem nabavil. Res je Corsair HX najtišji, dokler res nekaj hudega ne zahtevaš od računalnika, sploh ne zavrti ventilatorja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je dvorjan napisal:

Točno tak je bil tudi moj zadnji izbor napajalnikov - Corsair HX, EVGA in Seasonic sem nabavil. Res je Corsair HX najtišji, dokler res nekaj hudega ne zahtevaš od računalnika, sploh ne zavrti ventilatorja.

sam mam HX1000I, sploh ne vem da ga mam, dober da se računalnik pržge :P. če je pa že pod obremenitvijo ga pa tko grafična prešiša po glasnosti. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes imel malo časa in sestavil to "škatlo za čevlje".

Živa jeba z SATA-priključkom na SUB-PCBju...tesno za popi...😬

Napajalnik je "živo čudo"...majčken in zelo kvaliteten...vsi glavni kabli "brided"😍...je kar ratalo vse stlačiti...sem pa "kri pljuval"😬

Hladilnik tud izgleda TOP...bomo videli,kako se bo odnesel...Matična pa tudi-čudo tehnike...ij hladilniki tud izgledajo orng masivni...M.2 ne bo švical😄

 

Ko bom imel več časa pa Winse gor,teste spustiti,vse nastaviti......😅

IMG_20240402_155431.jpg

IMG_20240402_160514.jpg

IMG_20240402_160523.jpg

IMG_20240402_163604.jpg

IMG_20240402_164125.jpg

IMG_20240402_164441.jpg

IMG_20240402_164537.jpg

IMG_20240402_164542.jpg

IMG_20240402_165729.jpg

IMG_20240402_170854.jpg

IMG_20240402_180508.jpg

IMG_20240402_180516.jpg

IMG_20240402_182841.jpg

IMG_20240402_182847.jpg

IMG_20240402_183354.jpg

IMG_20240402_183623.jpg

IMG_20240402_184043.jpg

IMG_20240402_184718.jpg

IMG_20240402_185119.jpg

  • Všeč 5
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da malo poročam,kaj se je dogajalo...hočem it instalirati Winse,in ni post-a😒...ko pritisnem tipko za bootanje,zalaufal ventilator hladilnika in napajalnika...takoj ko sem spustil tipko,pa se ustavila....🤨

Preveril RAMe...najbrž vse ok,k isto-ne glede ker je not...pogruntal,da noče napajalnik zalaufati na foro vklopa preko PINov...

Sem rekel,da se ne mislim "jebati",k je vse "frišno iz trgovine",nesel napajalnik k Mlacom-u na servis...čez dan-dva..."napajalnik dela BP"🙄...odnesel še vse ostalo,da tip preveri...in pokliče...vse dela-bil je star BIOS😲

 

In pravi,da ni šanse,da bi vedel,k ni nikjer navedeno ker BIOS je gor,niti na plati,niti na embalaži al kje drugje,CPU frišno,kar je ven prišel,plata pa že par mescev aktualna....in je nekompatibilen CPU za BIOS k je bil gor.

Je zamenjal CPU,da je pogruntal...

Lahko bi sicer šel prec delati BIOS-flash,k plata omogoča tudi brez CPUja...sam vedi v čem je fora...in k ni moje,in vse novo...najbolje tako-na servis,pa naj on študira...

Moram pohvaliti serviserja na Mlacomu-starejši možakar,je bil potrpežljiv,in ni kompliciral...pravi,da je že vse videl...

Sem se mu opravičeval,k se mi zdi taka "osnovnošolska"...in k sem mislil,da pač AM-5...vse čist novo,in da bi moral BIOS štimati....in pravi-"ni osnovnošolska"...

 

Ma OK...sam da ni plata fuč al kaj podobnega...

 

Ob priliki še prlimam kak post.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel podobno foro.

Pa se je čez 5 let se plati spipalo in je BIOS restore naredla. V dual biosu pa je bil primarni. Zakaj? Ne vem.

 

In hjaaa, dobi stari CPU, da ga lahko spet flešam, jeej.

 

 

Samo za info. Pogosto imaš na spletni strani supported CPU list, samo hudič je se to spomnit, ko si nervozen.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je godlike napisal:

Sem imel podobno foro.

Pa se je čez 5 let se plati spipalo in je BIOS restore naredla. V dual biosu pa je bil primarni. Zakaj? Ne vem.

 

In hjaaa, dobi stari CPU, da ga lahko spet flešam, jeej.

 

 

Samo za info. Pogosto imaš na spletni strani supported CPU list, samo hudič je se to spomnit, ko si nervozen.

Sem že pisal,kako aeb B350 plato fental,ko se je pr BIOS update-u obesila...od takrat naprej kupujem samo z "crash-free BIOS" verzijami.

Te nove celo ne nucajo niti CPUja not,da lahko flashaš...sam brez CPUja ne moreš vedeti ker BIOS je gor,in "jovo na novo".

Ma mi je Mlacom blizu,k so sedaj v Vevčah,in sem si rekel...ni moje,pa vse razen ohišja in hladilnika je pr njih kupljeno,pa se naj oni "zezajo"...

 

Pr moji stari G1-Sniper 5 sem vedel,k je bila takrat auslaufmodel,in sem jo ukradel za 113€, in je sam tazadnji BIOS podpiral takrat čist novega i7-4790K....in mi je kolega takrat na AGTju za "hvala lepa" flashal BIOS...ta peimer pa...vsefrišno-novo...pa lih zaradi tega problem 🤨 .

 

Ne rečem zase...sam za druge...v bodoče sam še,da za tistih 30€ oni sestavijo tisto najnujnejše,tolk da laufa,pol pa jaz "na fino" Winse gor in ostalo...

Pa da bi bila plata fuč,pa se "jebati", k ni tvoje...

 

Vsaka sola nekaj stane...ta na sreco se je še lepo končala...

 

Se enkrat pohvalim tipa pr Mlacom servisu!

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.