Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

pred 9 urami je TBA napisal:

Lahko še probaš cinebench r23 dol potegnt pa sprobat cpu. Pa nared mogoč sam 1pass da dobiš priperjavo kak se cpu primerja z ostalimi.

To pr teh blue screenih je lahk kr frka. Si probu na novo naložit windowse?

 

Zdaj sem si "sposodil" ta PC, za katerega sem zgoraj dal linke iz nekega testa ki sem ga videl na internetu.

Ta sedaj nima blue screena, me pa edino skrbi ker ne vem kako je PC ohranjen, lahko da se je miniralo na njem, lahko pa da so se igrale igrice. Zato mi je bil včeraj takoj rdeč alarm, ko sem videl da samo eno jedro dela, moralo bi jih pa 6 (Ryzen 5, 2600x CPU). No, danes sem dal notri svoje HDD diske s podatki, Win10pro je ostal na tem M2 disku ki sem ga dobil zraven... in ne šteka več PC, tudi testi kažejo (kot sem linkal drugič tisti test) da ima CPU 6 jeder in 12 niti.

Dvom sicer še vedno ostaja, zakaj za vraga je prvič štekal in kazal 1 jedro. Mogoče ker je bil res nov Win10pro gor in se ni še ulaufal? Zdaj ko imam par programov gor, dela pa okej, odpira hitro, tudi nastavitve npr. ki so včeraj zamujale cca.2-3 sekunde.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim, da ti dela samo na 1 core. Sicer pa lahko kadarkoli preveris koliko jeder imas aktivnih. ctrl+alt+del imas spodi napisano. Drgac pa preveri, da imas rame pravilno vstavljene in da so do konca notri (se slisi klik), ter preveri, da ti slucajno ne serje HDD. Lahko je tudi da je en ram v "okvari" in lahko stetiras samo z eno palcko in nato obrnes in stestiras samo z drugo. Rame imas nastavljene na 3000 mhz ? To so pac neki preventivni ukrepi, katere lahko naredis "zastonj". Naslednja stopnja je format, ce pa tudi to nebi pomagalo pa potem isces loceno katera komponenta te zajebava.

 

Tist test k si ga objavil je zelo mozno da je bil en test single core test drug pa all core test. Zato razlicni rezultati.

 

Lahko si pomagas tudi s programom AMD RYZEN MASTER ali pa intel burn test kjer ti program testira cpu pod obremenitvijo.

 

 

cpu.png

 

CPU2.png

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda je sedaj vse okej z računalnikom, hvala za pomoč in informacije!! @TBA @Tilen5 @godlike @NevLado

 

Imam pa sedaj en drug majhen problemček - staro WiFi kartico sem dal v nov računalnik, kjer mi več kot 1 MB/s ne potegne preko telefona oz. hotspota. V starem PC mi je šlo do 6 MB/s.

Sem sedaj našel neko opcijo v WIN10 "omeji hitrost če imaš paket mobilnih podatkov", ampak še vedno ne gre preko 1 MB/s.

Kje je fora, sem kaj pozabil?

V telefonu ni omejitev hitrost, torej mora biti nekje v PC.

 

Bemtiš, več sem na računalniškem forumu aktiven, kot pa na Mazdi. Dober avto!! 😂

Popravljeno od Jaka32
  • Všeč 3
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

Zgleda je sedaj vse okej z računalnikom, hvala za pomoč in informacije!! @TBA @Tilen5 @godlike @NevLado

 

Imam pa sedaj en drug majhen problemček - staro WiFi kartico sem dal v nov računalnik, kjer mi več kot 1 MB/s ne potegne preko telefona oz. hotspota. V starem PC mi je šlo do 6 MB/s.

Sem sedaj našel neko opcijo v WIN10 "omeji hitrost če imaš paket mobilnih podatkov", ampak še vedno ne gre preko 1 MB/s.

Kje je fora, sem kaj pozabil?

V telefonu ni omejitev hitrost, torej mora biti nekje v PC.

 

Bemtiš, več sem na računalniškem forumu aktiven, kot pa na Mazdi. Dober avto!! 😂

wifi/kabel?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Tilen5 napisal:

5€
 

NovaKBM

SWIFT: KBMASI2X

TRR: SI56 7896 5113 4988 1693

 

 

Glede na to da nova kartica stane 10-15 eur (pa ni zanič, tako da ne vem zakaj bi novo kupoval)... ti rade volje nakažem takšen znesek na TRR, če misliš, da bo to bistveno izboljšalo tvoj življenjski standard.

Veš, včasih "hvala lepa" nudi več zadovoljstva kot pa teh 10 eur, pa tudi pokaže kakšen človek si oziroma nisi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predn se jeziš, dal ti je "fake" iban.

Nimamo v Sloveniji banke pod kodo 78, nkbm pa ima kodo 04.

Tudi zadnji sklop ima v SI56 sistemu 3 in ne 4 znake.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Jaka32 napisal:

Zgleda je sedaj vse okej z računalnikom, hvala za pomoč in informacije!! @TBA @Tilen5 @godlike @NevLado

 

Imam pa sedaj en drug majhen problemček - staro WiFi kartico sem dal v nov računalnik, kjer mi več kot 1 MB/s ne potegne preko telefona oz. hotspota. V starem PC mi je šlo do 6 MB/s.

Sem sedaj našel neko opcijo v WIN10 "omeji hitrost če imaš paket mobilnih podatkov", ampak še vedno ne gre preko 1 MB/s.

Kje je fora, sem kaj pozabil?

V telefonu ni omejitev hitrost, torej mora biti nekje v PC.

 

Bemtiš, več sem na računalniškem forumu aktiven, kot pa na Mazdi. Dober avto!! 😂

malenkost.

 

Si preveru če maš najnovejše gonilnike in pravilne mrežne nastavitve

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Sem ugotovil. Za foro sem izklopil internetni kabel iz PC, in sedaj WiFi iz telefona dela kot mora.

Očitno kabel nekaj moti WiFi kartico? Pa sploh ne gre do nje, ker je kabel oz. priključek na matični plošči integriran, WiFi kartica pa posebej kupljena oz. vstavljena.

Vrjetno je po defaultu nastavljeno na klasično povezavo. Wifi je alternativa

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Jaka32 napisal:

Sem ugotovil. Za foro sem izklopil internetni kabel iz PC, in sedaj WiFi iz telefona dela kot mora.

Očitno kabel nekaj moti WiFi kartico? Pa sploh ne gre do nje, ker je kabel oz. priključek na matični plošči integriran, WiFi kartica pa posebej kupljena oz. vstavljena.

Al pa se kaj IRQ-ji tepejo.

Vsaj zdi se mi, da se je temu tako reklo.

 

V glavnem, če imaš drugo režo, daj kartico v njo. Pa poskusi še 1x.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 11. 2023 ob 10:07 je TBA napisal:

Vrjetno je po defaultu nastavljeno na klasično povezavo. Wifi je alternativa

 

Ne, saj WiFi je delal, ampak samo 1 MB/s.

Ko izklopim kabel za žično povezavo, pa vleče polno hitrost, torej 6 MB/s.

 

Saj nima več veze, ni problem izštekat kabel vsak dan pa se na WiFi povezat.

Zgolj zanimivost če bo kdo imel podoben primer.

 

Isto je bilo v Mazdi, ko mi DAB radio ni vlekel, če sem imel tisti "cigaretni USB" v 12V vtičnici. Očitno je tam neka antena, ali pa kovina moti signal.

 

Hvala še enkrat vsem sodelujočim pri mojih težavah!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jaka32 napisal:

 

Ne, saj WiFi je delal, ampak samo 1 MB/s.

Ko izklopim kabel za žično povezavo, pa vleče polno hitrost, torej 6 MB/s.

 

Saj nima več veze, ni problem izštekat kabel vsak dan pa se na WiFi povezat.

Zgolj zanimivost če bo kdo imel podoben primer.

 

Isto je bilo v Mazdi, ko mi DAB radio ni vlekel, če sem imel tisti "cigaretni USB" v 12V vtičnici. Očitno je tam neka antena, ali pa kovina moti signal.

 

Hvala še enkrat vsem sodelujočim pri mojih težavah!!!

Probaj v drugi slot na platinum vtaknit, če še nisi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Matick napisal:


Zanimivo, a je internet tolk slab? Al je pa kabel za v smeti :D

 

Internet je slab. Žal smo še vedno na bakru in cca. 10 km od centrale.

Ravno toliko da TV dela, če sta dva užgana, se že tepeta za kvaliteto slike.

Imamo A1. Nikoli več, ampak žal nič druga ne pride v poštev, sosed preko ceste ima Telekom oz. bivši Siol, mi pa ne moremo imeti. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Jaka32 napisal:

 

Internet je slab. Žal smo še vedno na bakru in cca. 10 km od centrale.

Ravno toliko da TV dela, če sta dva užgana, se že tepeta za kvaliteto slike.

Imamo A1. Nikoli več, ampak žal nič druga ne pride v poštev, sosed preko ceste ima Telekom oz. bivši Siol, mi pa ne moremo imeti. 

 

No, ja, da se ne boš brezveze hudoval na A1 - kabel, torej bakrena parica, je zelo verjetno Telekomova (99,9%), torej bi bil deležen iste izkušnje tudi pri TS ali T-2, ker gre pač vse preko Telekomove infrastrukture.

 

Prijavi se v A1 modem (z user/user) in poglej, koliko se ti modem sploh poveže na centralo.

Pa poglej, ali imaš ADSL, ADSL2 ali VDSL tip povezave. Ker če si na ADSL, ti lahko zamenjava z VDSL še doda nekaj hitrosti.

 

Meni se VDSL na centralo, ki je oddaljena kilometer, poveže 43/15 Mbit, pa imam paket 40/10 ...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kabel je Telekomov ja.

Jezim se pa na A1 zaradi njihovega obnašanja in reševanja problemov, ki jih je kar nekaj, ko imaš 2 TV in pa 0.75 MB/s na voljo.

Drugo leto bo baje optika prišla v našo vas, tako da gremo takoj drugam, stran od A1. Takrat bo več opcij za ponudnike.

Ne dobiš jih na telefon, maile so ukinili, če hočeš pisati preko njihovega portala, moraš zmeraj znova vse napisati ker ti dodeli vedno novega gospoda na drugi strani in ne ve zakaj  se gre - pa ti zmanjka prostora za 1000 črk v besedilu pa popizdiš ker še sploh nisi prišel do problema itd...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi operaterji so isti oz. isto slabi, cene pa tudi bolj kot ne enake, tako da....ko boš enkrat na optiki boš imel zadevo rešeno, do takrat pa kar ti baker omogoča....zakaj nimaš hot spot in preko mobitela, LTE signal pa menda imaš dober.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je sportman333 napisal:

Vsi operaterji so isti oz. isto slabi, cene pa tudi bolj kot ne enake, tako da....ko boš enkrat na optiki boš imel zadevo rešeno, do takrat pa kar ti baker omogoča....zakaj nimaš hot spot in preko mobitela, LTE signal pa menda imaš dober.....

 

Saj tako tudi imam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je sportman333 napisal:

Vsi operaterji so isti oz. isto slabi, cene pa tudi bolj kot ne enake, tako da....ko boš enkrat na optiki boš imel zadevo rešeno, do takrat pa kar ti baker omogoča....zakaj nimaš hot spot in preko mobitela, LTE signal pa menda imaš dober.....

to je dokaj odvisno od centrale in infrastrukture,.. mi smo tukaj pri nas meli več opreaterjev pa prej baker zdej optika pa so vsi uredu vedno delali,..no le na A1 nismo nikoli šli zaradi njihovega slovesa

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In Bog je rekel Evi:  - "Ne jejta sadja s tega drevesa!"   Eva Boga ni poslušala.   In ti, revež, misliš, da bo tvoja poslušala tebe...
    • Če je res tako kot praviš, da so po naštetih atributih praktično vsi skoraj enaki, potem smo res "v riti", in bojim se, da imaš kar se tega tiče kar prav. 😏
    • Aha, ta.   Ker demokratičnosti, držanja obljub, poštenosti, pometanja pred lastnim pragom in tako naprej ni pri nobenem politiku. Kar se pa tiče zavzetih režimskih komunistov... Kar je starejših politikov, so tudi vsi bili komunisti ali pa vsaj odkriti simpatizerji. Kar se pa mlajših tiče, jih je pa tudi kar precej vsaj simpatizerjev... Ne bom se pa lotil naštevat, ker jih je preveč, pa se bojim, da naredim komu krivico, če ga ne omenim...   In zato res nisem vedel, koga imaš v mislih.
    • Saj vem, da veš (glumiš), ampak vseeno ...   https://twitter.com/AntonPeinkiher/status/1174755155398537221   Migracije so in bodo težava, za Evropo, za Slovenijo. Zanimivo se mi zdi, da nas desne stranke na eni strani strašijo pred migranti, hkrati pa si zelo prizadevajo za uvoz tuje delovne sile, recimo Filipincev. Torej gre na koncu spet samo za denar, da se bogatim zagotovi, da bodo ostali bogati. 
    • - "Pravijo, da ženska med seksom izgubi toliko kalorij, kot da bi pretekla 12 km." - "Ma, dej nehi, no! Katera pa preteče 12 km v treh minutah?"
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.