Skoči na vsebino

M6 GH BOSE problem...


Priporočeno sporočilo

@jures a lahko samo drug ojacevalec vezem gor?

ne vem to?no kako to dela mazda, predvidevam pa da ni znanstvena fantastika, treba je najti aux in iz radia pa speaker out.....

 

v vsakem primeru pa lahko uporabi? speaker out (high level output) za vhod na katerikoli oja?evalec, ki to podpira, torej se da

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sode? po temule se da.


sode? po temu se vsi zvo?niki napajajo preko oja?evalca, kar ni problem, tweeterji imajo kondi? v sebi o?itno, torej bi rabil samo oja?evalec s 4 imi izhodi oz 2m kanali (posebej zadaj, spredaj) + woofer


pri?akovati pa mora? da bo display neaktiven mogo?e na avtu, ampak sem pozabil!!!

 

Ti ima? kitajca notri a ne? Torej case closed, ima? vse pri?timano ?e....

post-2637-0-25676100-1512546215_thumb.gif

post-2637-0-26278900-1512546219_thumb.gif

post-2637-0-08328500-1512546223_thumb.gif

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morem nekje dobit simpl shemo pac barvasto :) jst itak mislim najprej vezat nekek direkt k radio da nekej iz sebe. Da vidim ce bo sploh delalo vse skupaj. Mislim samo prevezat na hitro da vidim kako bo spilalo.

pozabil sem da ima? kitajca, ti ima? chinh in sub izhod, torej lahko hitro proba? z nekim fr?terkerjem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst mam itak zadaj vse ze vezano edino morem pri ojacevalcu najdet vhode in izhode in skupaj vezat. Jst mislim da je to najbolj simpl ali ne?

ja, ampak ti pravi? da bi probal drug oja?evalec. tega mora? dati na chinche radia, trenutno ma? vezano na original kablovje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma najprej bi probal brez ojacevalca.

to mora? pa speljati od radia speaker out mimo fr?terkerja potem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z icemanom sva vse na?la, ?e bo ?e koga zanimalo:

 

na srednjem zelenem konektorju so izhodi za zadnje zvo?nike, woofer in centralni zvo?nik

 

W610_BOSE_amp_speaker_wiring.jpg

 

Na prvem ?rnem osem polnem pa izhodi za prve zvo?nike

 

f8hZ4mD.jpg

S temi podatki se da ali zaobiti bose oja?evalec, ali pa ga zamenjati z aftermarketom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zej si potem vse vezal na radio ? Pa se to da :D.Sepravi vse kar je treba je samo cince premakniti na drug ojacevalec in zadeva spila ? Ali lahko vse to vezas na en aftermarket ojacevalec ali je za woofer potreben se en dodatno? Mene mal zanima za ta srednji zvocnik, ker jest imam isto aftermatket radio in lahko stelas samo sprednje in zadnje zvocnike posebi ne pa sredinskega. Super potem je pa ena skrb manj, ce gre slucajno ojacevalec "po gobe". Pri meni se recimo pozna razlike med aftermarket radijem in original. Na original radiju boljse spila :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na velikost oja?evalca mazde, si upam trditi, da slu?i zgolj za woofer, za ostale zvo?nike pa bolj samo kot kretnica....zato ima? ob?utek da igra bolje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je pa potem pri 4 vratni izvedbi k nima wooferja, ojacevalec pa ima. Tisto na zadnji polici meni najde, da je zvocnik in ne woofer. Poleg tega imam se eno vprasanje. Pod specifiko ce gledam naj bi bili sprednji in zadnji zvocniki isti, ampak pri glasnem poslusanju glasbe se dpbro slisi, da dajo sprednji vec od sebe kot zadnji. Nastavitve razmerij front, rear je vse normalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • 1 leto kasneje...

?ivjo,

 

Vozim Mazdo 6 Sport Combi CD140 GT in sem nedavno ostal po glasnem ropotanju brez zvoka v avtu. Na servisu, kjer sem imel avto zaradi vpoklica, so mi razlo?ili, da je to problem oja?evalca in me zanima, kdo bi mi lahko to popravil in koliko bi me stalo.

 

Seveda, rabil bi ?imprej, ker se je v ti?ini res "zoprno" vozit.

 

lp

 

Andrej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdarv.

 

Malo si bom sposodil temo...

Ne dela mi radio (original) na M6, 12/2010L ...kar nekaj mo?no poka v zvo?nikih...radio je pa neodziven!! Je imel kdo kaj podobnega...pozna te?avo?

Se da popraviti ali je bolje drugega kupit?

 

Hvala!

 

Sem premaknil tvoje sporocilo v temo, kjer je ze bilo govora o tem... pa tudi resitev je napisana (kontaktiraj luchota >> http://www.mazda-si.net/user/7512-lucho/ ;))

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z icemanom sva vse na?la, ?e bo ?e koga zanimalo:

 

na srednjem zelenem konektorju so izhodi za zadnje zvo?nike, woofer in centralni zvo?nik

 

W610_BOSE_amp_speaker_wiring.jpg

 

Na prvem ?rnem osem polnem pa izhodi za prve zvo?nike

 

f8hZ4mD.jpg

S temi podatki se da ali zaobiti bose oja?evalec, ali pa ga zamenjati z aftermarketom

 

?ivjo!

 

Ker sam nisem tako "elektri?no podkovan" bi prosil za pomo? :D

Katera polja pove?em med seboj z "briko" , da bom za silo lahko poslu?al radio? 

(ker je crknil oja?evalec) :/ 

 

Hvala za pomo?!  

LP.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Živjo, zadnje dva dni imam tut sam probleme z avtoradiem in bi rabil kak napotek...

M6 2010 Bose, občasno mi poči v zvočnikih in potem zvoka ni več. Pok je tak, kot bi mikrofon ali kitaro vtaknil v prižgan feršterker, ali pa izklopil aktivni zvočnik, ki nima volume na nulo. Po tem začne zvok štekat, radio kot tudi CD. Če avto povsem ugasnem in prižgem znova zadeva spet špila, ampak ne dolgo. Se mi je pa dans zgodilo celo to, da mi je iz sprednjega desnega zvočnika prihajal šum tudi ko sem ugasnil radio. Prenehalo je šele, ko sem ugasnil avto. Zvok šuma je ubistvu enak zvoku pihanja iz ventilatorja v kabini, za primerjavo. Potem, ko sem ga spet prižgal je znova delalo. Ste tej zadevi kdaj prišli do dna? Je problem v ojačevalcu pod sovoznikovim sedežem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.