Skoči na vsebino

Kupujem nadomestno vozilo


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Dober ve?er forumski ?lani!

 

V kratkem bom verjetno potreboval nadomestno vozilo, ki naj bi bilo namenjeno strankam. V tak?no vozilo ne nameravam nekaj dosti investirati (npr. tako kot ima Simon Pelko svoje bele Clie 1.2 in 1.4 motor?ke). :D

 

Naj bi pa zadeva imela (delujo?o) klimo!

 

Bil sem ?e totalno zagret za kupit nekega rde?ega Punta z avto.net, pa je v parih dneh ?e izginil in zdej bo potrebno iskati dalje. :zvizga:

 

V o?ji krog mi nekako pridejo v po?tev avtomobili iz segmenta B in C (razred Mazda2 ali Mazda3), ampak je pa pogoj, da jih je veliko na na?ih cestah ter da so deli zanje dostopni in poceni. Naj pa bo ?ibak (bencinski) motor, saj to na?eloma prinese poceni registracijo, ni?je vzdr?evanje in pa tudi gume so navadno (vsaj serijsko) manj?ih dimenzij kot pri mo?nej?ih motorjih.

 

Iz tega razloga razmi?ljam o Cliu 2.generacije z nekim osnovnim motorjem ali Puntu 2.generacije.

 

Kak?ni so pa va?i predlogi, ?e gledamo do 1000?, pa da ne kupim totalni "klump"? :cheers:

 

?e boste pri volji, lahko tule prilepite tudi kak?en konkretni predlog oz. link do oglasa vozila.

 

Hvala za pomo? in sodelovanje!

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 57
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Zdaj mogo?e sem malo pristranski (ali pa razgledan ker poznam pa? ve?ji izbor) ampak kaj pa kak Renault Twingo? Vem kak renome ima Refault in kake so tvoje izku?nje ampak Twingoti, ?e dobi? kolikor toliko ohranjenega so kar trotl zihr. ?e pa kaj crkne je pa vsaka stvar max 50?, skratka poceni in jih je (kot pi?e? v pogoju) tudi veliko za dele. Konkretno Vulpra ga ima za nadomestni in je bil to?no tak pogoj kot pri tebi, ?im manj stro?kov z njim. Mogo?e si ga videl, dobil je vsega matiranega, spucal, spoliral in furaj mi?ko za male pare. Konec koncev je tudi registracija poceni ker ni nek dirkalnik.

 

Tudi Clio 2 generacije je dosti raz?irjen in sodi v ta razred ja. Tu nimam kaj svetovati ker normalnih tudi pogledal nisem nikoli :huh: pa? pogleda? katerega dobrega in to je to.

 

Dosti trotl ziher nakup je tudi (fak, spet pristranskost! :P ) Honda Civic. Dokler ni rjava te nima kaj skrbeti. Tudi LSi 1,5 ekonom varinata pije zelo malo in ima male stro?ke tako, da par ? ve? registracije napram 1,4i ali 1,4iS variante je edina razlika. osti jih poznam z veliko cifro kilometrov (bli?je 300.000 kot 200.000km) in ?e kar delajo z ve? ali manj originalnimi deli. Vkolikor bo? kupoval se ti mogo?e spla?a kupovati l99 ali l00 ker je facelift in kot taka oja?ana vrata in bolj?e zavore (iste kot VTi).

 

Toliko iz moje strani, saj v bistvu bi se spomnil ?e kak avto ampak z ostalimi imam pa? manj izku?enj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Twingo je meni super simpati?en avto?ek in sem ga dejansko pozabil navest v tekstu med zgoraj omenjenimi (za po mestu je to meni mogo?e najbolj?i avto, ki sem jih kadarkoli vozil, le vrata ima malo predolga sicer). :P

 

Honde so ?e precej redkej?e na na?ih cestah (?mego bi sicer reku, da je Japonc in nikol ne crkne), ampak potem sem ?e skoraj na tem, da bi lahko kupil 323 F BA serije 1.5 16v motor in bi mi Lumpi (pravi mafijc za BA serijo :ninja: ) dobavljal dele in poceni servisiral. Ampak tu sem ?e preve? Mazda?ko pristranski in 323F zagotovo ni optimalna izbira. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No kaj pa vem, od kar imam tole Hondo vidim, da konkretno ?tajerski konec z deli zanje ?vercajo kot zme?ani. Ima? na Fb skupino Street Legal Honda Team Kupim + Prodam (Avtodeli) in samo re?e? kaj rabi? pa se jih takoj par najde. :D

 

323F 1,5 je pomoje ?isto lu?tna izbira. Mogo?e celo novejpa generacija ?e ima ?e primerne cene?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Simon, ima? prav ?e naslednjo serijo (BJ) bi se dobilo za 1000 ali celo mogo?e 700, pa ?e obstajajo tudi neki 1.3 ali 1.4 motorji, ki zna bit potem nekaj cenej?a registracija kot za tak?no 1.5 in 89KM. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomislite na to da je nadomestno vozilo za en dan nekaj kar je zgolj za na siht pa nazaj, potem en whatever malcek, ce pa ima stranke ki ga vzamejo za nekaj dni bo to tudi glavno vozilo stranki v tem casu. Anzetova astra te dni vozi celo mojo familijo....sola itd

Tako da vzglavniki, pasovi, tisto minimalno.

 

S tem je vezano tudi st potnikov on njihovo zavarovanje - torej Simonov strosek in vsi ti bla blaji.

 

Anzetu je nekdo ze astro v drevo poslal. K sreci nikomur nic in potniki zavarovani, avto pa ne krije stranka tudi ce ga sesuje...eveda jo je poklepal sam za strosek totalke ker ima kasko kljub letom.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da so ob neki mali "gajbici" plusi in minusi. Razmi?ljam tudi najprej imet neki malega, pa ?e zadeva ste?e do te mere kot si zami?ljam, potem takrat kupit ?e nekaj iz srednjega avtomobilskega razreda. Ena od idej je tudi, da bi imel lahko trenutno 6-ko za nadomestno, prej bi pa seveda moral nekaj malega vlo?it, da ne bo potem stranka dolivala olja v motor. :lol:

 

Ampak potem se v tej to?ki vpra?am zakaj bi pla?eval zavarovanje za teh trenutnih 2261ccm in 122kw, ?e se ?isto spodobno lahko vozijo z nekim motorjem 1.8 in 66kw recimo (primer Laguna1 8v motor?ek). :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel zelo dobro izku?njo s Fiat Panda 900 CLX. Po ve? kot 300000 km smo jo pustili brez tablic in se z njo vozim po gozdu, zdaj jih ima preko 323000, pa se ?e vedno vrti. Edino za rezervne dele ne vem, koliko so in kako se jih dobi, ker nikoli nisem rabil ni? drugega kot olje, sve?ke, filtre, zavorne obloge, izpu?no cev in akumulator. In te stvari sem vedno vzel nove...

 

Pa poceni so:

Ta je prav taka kot moja (?e barve je take):

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=815191...nda%20900%20CLX

 

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=759496...nda%20900%20CLX

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=794385...nda%20900%20CLX

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=814607...a%201000%20Fire

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=817687...a%201000%20Fire

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=813738...t%20Panda%204x4

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?mego bi sicer reku, da je Japonc in nikol ne crkne

 

To sicer ne drzi cist, sej bom tut sam iskal za zimsko vozilo neki v cenejsem cenovnem razredu in se mi zna prvic u lajfu naredit da vzamem vozilo, ki nebo yakuza porekla :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jest ?ez twingota ?e nisem sli?al slabe strani od tistih katerih jih imajo. Tako da bi bila to res mogo?e TOP izbira. Sploh pa ?e je nekako namenjeno za max. 1 dan....ne vem s ?im se bo? ukvarjal :) In tudi ?e se jih ve? pelje se pa? malo potrpi zaradi treh vrat ?e je to sploh problem. Tistega bencinarja ti ?isto vsak poservisira, deli so zihr zelo poceni, pa tudi ogromno jih je na na?ih cestah, pa nekako je ?e avto ?isto preprost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Grega, izvajal bom avtomobilske storitve, ki bodo "vse na enem mestu" in sicer v smislu, da bom jaz prevzel vozilo stranke (po potrebi ji dal nadomestnega) in ga odpeljal po dolo?enih opravilih (npr. redni servis ali vgradnjo LPG, itd.), izvajalec zadeve bo ?e naprej Pelko ali Acosmos oz. si bo stranka sama izbrala svoj najljub?i servis kam ?eli, da peljem njeno vozilo (npr. za VW in Audi gre lahko na Autodelto ali Porsche Slovenija). :P

 

Pri tem moram poudarit, da sem si izboril tolik?ne rabate, da stranka dejansko ne bo imela nekega dodatnega finan?nega izdatka. :prstgor:

 

Zadeva naj bi bila kmalu aktualna, saj grem ?e v tem tednu registrirati podjetje. :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ti uspe dost raz?irit biznis priporo?am kr nadomestna vozila vsake znamke, da si bo folk lahko zmi?levov. To je zadne cajte popularn :bravo:

 

Druga? pa bo za za?etek kak 1.2 clio najugodnej?a varjanta,vsaj glede na pogostost in dostopnost.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliko uspeha, zanimivo vsekakor, in izvirno saj nisem ?e sli?al da bi kdo imel to?no tak?no storitev....za tak namen ti res predlagam kak?en tak kinderjaj?ek kot je Twingo...drugo bi bilo da bi imel npr. VIP prevoze ipd. :) :) ....samo nekaj, kako bi pa ti potem npr. iz servisa domov pri?el oz. ?el po drugi avto do druge stranke?-kak?en mini scooter v gepeku?tist zlo?ljiv? ali bi pa? tam ?akal da avto poservisirajo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Posku?al bi tako nekako termine uskladit, da lahko kar tam po?akam, v nasprotnem primeru bi pa npr. Pelko posodil Clia. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Grega, izvajal bom avtomobilske storitve, ki bodo "vse na enem mestu" in sicer v smislu, da bom jaz prevzel vozilo stranke (po potrebi ji dal nadomestnega) in ga odpeljal po dolo?enih opravilih (npr. redni servis ali vgradnjo LPG, itd.), izvajalec zadeve bo ?e naprej Pelko ali Acosmos oz. si bo stranka sama izbrala svoj najljub?i servis kam ?eli, da peljem njeno vozilo (npr. za VW in Audi gre lahko na Autodelto ali Porsche Slovenija). :P

 

Pri tem moram poudarit, da sem si izboril tolik?ne rabate, da stranka dejansko ne bo imela nekega dodatnega finan?nega izdatka. :prstgor:

 

Zadeva naj bi bila kmalu aktualna, saj grem ?e v tem tednu registrirati podjetje. :punk:

 

Preden te kdo prehiti malo manj pi?i o tem :harhar: poslovni svet je zajeban... :ninja:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@JureS, se strinjam, ?eprav sva recimo s Peletom taka prjatla, da kdorkoli drug sigurno ne bi dobil tak?nih pogojev (ok, g. Ajvar bi dobil ?e bolj?e, ampak se mu ne bi dalo s tem ukvarjat). :D

 

Kako se vam zdi takle Twingi?, ki sicer nima klime, ampak deluje mi pa noro simpati?no, daaale? pred vsemi ostalimi Renoldi. :P

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=817891...20Twingo%20Wind

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa takle Clio mi je tut ful v?e?en in ga grem mogo?e v kratkem gledat;

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=816877...20-%20Klima%20-

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce lahko napisem, pa sam moje mnenje, tko da z rezervo vzet:

 

ideja je super, ampak potencialne stranke bojo verjetno take, ki imajo malo vec casha, tako da mogoce razni clioti ipd jim ne bojo glih vsec, bolj bi mele kaj vecjega al pa vsaj boj reprezentativnega

 

vsaj men se zdi

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj, dobra ideja, dr?im pesti, da jo spelje? maksimalno, kakor si si jo zamislil. ?e rabi? kako pomo?, javi, ?e ti spjevc lahko kako kej pomaga, ?e bo v moji mo?i. Je pa tko, da sm mal razmi?ljal, pa nebi bla slaba ideja, da stopi? do uvoznikov avtomobilov v Slovenijo, jim predstavi? projekt in jih prosi? za testne avtomobile, kateri bojo nadomestni. Lej, njim mejhen stro?ek za reklamiranje, ker testne majo itak skos zunaj, naj jih polimajo in ne vem, kaj ?e vse. Nej dajo v vzglavnike LCDje pa prodajajo oglasni prostor v na njih, al pa ti to naredi. Pomojem bi znalo u?gati, kaj meni??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bi gledal, da ima avto 4-5 vrat. Ker otroka basat skozi prednja vrata je dobra telovadba.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Labi, kak?en vozni park ti predlaga? v tem primeru?

 

@Janez, a pa misli?, da je to realno izvedljivo? Mogo?e bi mi MMS ?e ustregel mojim ?eljam, medtem ko drugi me niti ne poznajo osebno, skratka ideja je ?irikopotezna in precej drzna. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razmisli tudi o dodatnih storitvah. ?e ti nekomu pripelje? avto, da bo? njegovega peljal na primer na zavarovalnico ocenit, potem rabi? njegovo pooblastilo, da ureja? v njegovem imenu, s tem ma? spet added value ker dela? zoprno re? namesto njega - gre? na cenitev in do popravila (servisa)

 

Ampak tu je treba paziti, ker zavarovalnice so ratale stroge, in ?e ne priznajo ne?esa kar stranka pri?akuje je lahko ka?in.

 

S tem da Adritic ?e odpade - lastnik vozila mora biti prisoten obvezno <_<, medtem ko ostale ne. To na primer An?e dela meni in strankam, pripeljem, podpi?em in odpeljem se z astro. Vse ostalo me ne briga, dobim cel avto nazaj. Pa ?e vse je krito - to je najpomembneje V avto asistencah je krito nadomestno vozilo, in ?e ima? tako stranko ti samo cola? zavarovalnici :prstgor:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.