Skoči na vsebino

Marsovci - Darsovci


Boss

Priporočeno sporočilo

Tole temo odpiram, da bomo mal notri vpisovali vse mogo?e cvetke, ki nam jih prirejajo nadebudni mojstrovalci pri slovenskih cestnih firmah.

 

pa za?nimo

 

Zgodbo z menjavo vinjete, kjer zahtevajo prisotnost lastnika avtomobila ne bom ?e enkrat pisal.

 

Zanimivo pa je bilo danes preva?anje po ?tajerski AC - darsovci so postavili svetlobno tablo, kjer je lepo razvidno, da gre za zo?anje z desne strani in seveda tudi v sanjah ne pri?akuje?, da so ?ez 500m zaprli levi prehitevalni pas. Ko bo nekdo spet naletel pa se bodo zgovarjali, da niso ni? krivi.

 

Tudi na poti nazaj malo pred izvozom za Dom?ale so imeli spet zaprt 50m prehitevalnega pasu, ker je odneslo diletacijo. Ampak tukaj pa niso postavili nobene zadeve, ki bi 500m pred oviro opozarjala, da gre za oviro - samo sto?ci in ker je bilo sonce nizko in direktno v o?i jih je bilo te?ko opaziti, da ne re?em skoraj zadnji trenutek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se odlo?il, da jim bom mal po majlu te?il in utrujal, ker ?e jih ne bomo uporabniki opozarjali le kdo jih bo in bodo pa? delali kot jim pa?e. Imam ob?utek, da nadrejeni tudi ne vedo kake budala?tine jim po?nejo izvajalci na terenu. Pol bo pa spet kaka nesre?a al pa kak?en povo?en darsovec bodo pa vsi ?lanki polni v kakih nevarnih razmerah delajo a nih?e se ne bo vpra?al, ?e le niso tudi oni del ustvarjanja takih nevarnih situacij. Danes so bili sigurno v dveh primerih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, predlagam da jim ?e slikovno dokumentira?, da bodo natan?no razumeli o ?em te?e debata v mailu. :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se odlo?il, da jim bom mal po majlu te?il in utrujal, ker ?e jih ne bomo uporabniki opozarjali le kdo jih bo in bodo pa? delali kot jim pa?e. Imam ob?utek, da nadrejeni tudi ne vedo kake budala?tine jim po?nejo izvajalci na terenu. Pol bo pa spet kaka nesre?a al pa kak?en povo?en darsovec bodo pa vsi ?lanki polni v kakih nevarnih razmerah delajo a nih?e se ne bo vpra?al, ?e le niso tudi oni del ustvarjanja takih nevarnih situacij. Danes so bili sigurno v dveh primerih.

 

Dobra ideja. Da ne bomo vsi od kraja iskali, kaj lahko tu prilepi? njihov mail?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi nor?evanje iz delovnega naroda, da zaprejo pol AC v jutranji konici (?tajerka, v?eraj okol Dom?al iz smeri Trojan) potem pa nikjer nobene du?e ki bi kaj delala. Da bi si ?as vzel in vse sto?ce pobral in vrgel stran prikolco pa odpelu. Res.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi nor?evanje iz delovnega naroda, da zaprejo pol AC v jutranji konici (?tajerka, v?eraj okol Dom?al iz smeri Trojan) potem pa nikjer nobene du?e ki bi kaj delala. Da bi si ?as vzel in vse sto?ce pobral in vrgel stran prikolco pa odpelu. Res.

 

Jaz sem ?el zjutraj proti Jesenicam in pred LJ sem pri?akoval zastoje, ker je bilo javljeno, da se za?nejo neka dela (pa? Gre? malo prej od doma saj se kolona pa? tam po?asi premika). Potem se pa peljem mimo in nikjer nobenega samo zo?anje narejeno :vskalo:

 

Pri zastoju sem vozil malo preko ?rte torej z desnim kolesom po odstavnem pasu, da jebil prostor med pasovi za morebitno intervencijo. Ker je bilo malo prostora na odstavnem pasu se je Celjanar komaj mimo pripeljal po odstavnem pasu z svojim Citroenom C6 malo kasneje pa ?e Re?evalni kombi iz ZD Murske sobote (Ni bil na nujni vo?nji).

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi nor?evanje iz delovnega naroda, da zaprejo pol AC v jutranji konici (?tajerka, v?eraj okol Dom?al iz smeri Trojan) potem pa nikjer nobene du?e ki bi kaj delala. Da bi si ?as vzel in vse sto?ce pobral in vrgel stran prikolco pa odpelu. Res.

 

Evo tole zo?anje sem omenil v prvem postu... a so zdaj vsaj postavili opozorilne znake pred dejanskim zo?anjem? V?eraj jih ?e ni bilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo tole zo?anje sem omenil v prvem postu... a so zdaj vsaj postavili opozorilne znake pred dejanskim zo?anjem? V?eraj jih ?e ni bilo.

 

Zaenkrat je ?tajerka odprta, govorim lahko do Trojan. Ne vem kaj je bilo takrat.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes AC proti Primorski. Darsovci posatavili zaporo in zo?ali cesto v dva o?ja pasova. Postavili znak za omejitev 60km/h. Do kle vse lepo in prav ampak, ko si pri?el do konca zapore in se AC lepo spet raz?iri v normalo ni nikjer bilo znaka za konec omejitev. Se pravi se lahko naslednjih 6km vozi? le 60km/h do uvoza na AC pri Postojni.

 

In za name?ek so podobno naredili ?e nkeja km naprej, ko so ?istili polomljeno drevje. Ista zgodba znak 80km/h po zapori pa nobenega znaka ve? se pravi, da bi po tej logiki se moral vozit 80 do Razdrtega.

 

Z drugimi besedami smo bili v prekr?ku ?isto vsi na tej AC, ker smo se ravnali po zdravi pameti in ne po Darsovskih umotvorih.

 

Za name?ek se jim je pa zgodilo ?e tole: http://www.24ur.com/nesreca-na-primorski-a...j-tragicno.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na prvi oviri proti morju sem ga videl. ?isto na koncu v klanec - ampak tudi sam sem ga po?teno iskal, na?el sem ga zaparkiranega za kamioni na koncu zapore....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

A kdo ve zakaj je sentviski tunel ze 1 teden omejen na 60?????

Opremljen s klicaji in rumenimi lampami a ne dela se popolnoma nic?

Obvezen je pa roomster z radarjem...

 

Pizda kretenitem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo ve zakaj je sentviski tunel ze 1 teden omejen na 60?????

Opremljen s klicaji in rumenimi lampami a ne dela se popolnoma nic?

Obvezen je pa roomster z radarjem...

 

Pizda kretenitem

 

 

Sem se tocno to vceraj spraseval... Ko sem sel dopoldan proti Brezovici... in kasneje popoldan v nasprotni smeri proti domu... Obakrat utripa vse v tunelu, omejitev 60 km/h, ki pa je itak noben ne uposteva... :( ... Roomsterja pa ni bilo videti ...

 

Verjetno se je v nadzornem centru nekdo s komolcem naslonil na kaksno stikalo... tik pred koncem sihta... potem je sel pa na dopust... sedaj pa nihce ne ve, kako to ugasnit :P:D  :mi pijemoo:  :aaaaa:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Darsovci so v soboto udarili v vsej svoji neizmerni neumnosti, ko so v enem najbolj obremenjenih vikendov enostavno zaprli predor Pletovarje za ves promet. Se opravi?ujem samo za kaj takega mora? bit pa res kronan idiot. Sploh ker so vedeli za problem ?e kar nekaj ?asa in bi to lahko odpravili veliko prej in celo tako, da bi zaprli samo polovico predora, ker po?kodba je bila le na voznem pasu. Sicer, ko je bil ta del Slovenije prakti?no v prometnem infarktu jim je le kapnilo, da ne morejo obdr?at zaprte ceste, ?eprav so jo hoteli imeti do nedelje zve?er. Tako, da so odprli polovico predora ?e popoldne.

 

Druga?e pa je bil v soboto res en sam romunski horror show... to ne more? verjet kaj teli prebivalci EU po?enjajo - od prepo?asne, prehitre vo?nje, do vklacev parih vozil, kjer je bilo vmes manj prostora kot za en avto in to pri hitrosti 120km/h. Noro res tako, da obe nesre?i s smrtnima izzidoma res nista nobeno presene?enje. Sploh tista druga, ki se bere kot rasisti?ni priro?nik: Romunka s Peugotom na prehitevalnem pasu tr?i v ogrado in se zavrti, Romun v Audiju se izmika na vozni pas, kjer zapre pot romunskemu avtobusu, ki se izogne na odstavni pas, kjer naleti na romunski avto, ki stoji tam, da bi pomagali Romunki v prvem avtu. Kot, da bi bilo poro?ilo iz Romunije in ne iz Slovenije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Darsovce je danes pono?i sneg spet presenetil .... sej to je za pri?akovat ob tako toplem decembru brez padavin. Pa? se malce zale?ijo pol pa debelo gledajo kaj to leti z neba , tako da zjutraj je bila recimo obvoznica lepo zasne?ena, ?eprav je sneg komaj ?e kaj padal.

 

Ve? v tej temi http://www.mazda-si.net/topic/8460-razni-zanimivi-posnetki-in-%C4%8Dlanki/page-53?do=findComment&comment=356834

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Sej ne vem ali bi jih pohvalil ali kaj, ker samo poravljajo svoje umotvore. Tri ?etrt zloglasnih koli?kov iz Golovca na ju?no obvoznico so odstranili (yeeeeee) in izvedli vklju?evanje, ki dejansko da vsaj dodatnih 100m ve? mo?nosti za vklop. ?lovek bi se pa ?e enkrat vpra?al od kod pa jim ideja za prvo postavljanje koli?kov - a so sploh naredili kak?no simulacijo (?tudijo itak ne), a imajo sploh kakega strokovnjaka prometne stroke, ki bi znal s pomo?jo matematike in fizike izra?unat preto?nost.

 

V glavnem zdaj zgleda takole - zastojev v popoldanski gne?i pa ni bilo :jupiii: :jupiii:

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kaj je fora, da iz smeri Primorske na veliko preko tabel po?iljajo tranzit po severni obvoznici, ?e je le ta v GRADNJI, in veliko bolj obremenjena?????????????????????????

 

Poleg tega je ju?na AC, severna pa hitra....?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je fora, da iz smeri Primorske na veliko preko tabel po?iljajo tranzit po severni obvoznici, ?e je le ta v GRADNJI, in veliko bolj obremenjena?????????????????????????

 

Poleg tega je ju?na AC, severna pa hitra....?

V bistvu je ravno obratno... Tranzit za tovorna vozila nad 7,5 ton za smer proti stajerski preusmerjajo na vzhodno in juzno obvoznico...

 

Te je verjetno zmedla tale informativna tabla, kjer je navedeno, da je za torovnjake nad 7,5 ton prepovedan promet na severnem delu obroca ... 

 

Finder-20160725-065523.jpg

 

 

Malo naprej pa so take table, ki ta vozila, ki potujejo v smeri stajerske, preusmerjajo na vzhodno oz. juzno obvoznico ... 

 

Finder-20160725-065809.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne na tablu je prav pisalo tranzit north ring...brez znakov, lahko da so crknli..

 

Saj je na tej tui zelo nerazumljivo, marsikdo bere tale napis kot tak da moras iti na H3 north ring ce si tezak tranzit.

 

Ker je vedno najprej znak za prepoved potem pa tekstovno dopolnilo, ki opredeljuje kje ni prepovedano

 

Nekako je logicno da ce je prepoved na severni da napises potem drugace z dopolnilno besedo Take south ali pa for north ce za tam velja prepoved

 

Pa se to pise na tej tabli H3, medtem ko vse ostale fiksne table uporabljajo oznake A in E za ceste...

V glavnem ce sem tujec sem v zmedi..

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je res tako kot pravi?.. Logi?no bi bilo, da se tudi na teh tablah uporabi smer, kjer morajo it ne pa kjer je prepovedano, ravno zaradi tega, ?e na elektronski tabli crkne kak?en del prikaza.

 

Druga?e pa od kar popravljajo severno obvoznico in gor ni tranzitnih ?leperjev je milina vozit po njej, ker ni nobenih zastojev niti ob konicah. Naj kar traja obnova :jupiii:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je res tako kot pravi?.. Logi?no bi bilo, da se tudi na teh tablah uporabi smer, kjer morajo it ne pa kjer je prepovedano, ravno zaradi tega, ?e na elektronski tabli crkne kak?en del prikaza.

 

Druga?e pa od kar popravljajo severno obvoznico in gor ni tranzitnih ?leperjev je milina vozit po njej, ker ni nobenih zastojev niti ob konicah. Naj kar traja obnova :jupiii:

Pa ?e Hrvatje jo delajo, dnevno spremljam, in zgleda kar ok, vrgli so vse staro ven, utrdili...ampak ne hvali dneva pred no?jo - ta del me zanima koliko ?asa bo zdr?al..........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ravno DARSovc, je pa svoje sorte marsovc...

 

 

Ta slika je pa ze stara nekaj let. Ce se prav spomnim, je bilo takrat pojasnjeno, da je policist slikal kraj nesrece ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A kakšne postavke pregled in test elektro zadev pa še niso izumili?
    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
    • To, da ti dela regeneracije na vsakih 300 kilometrov skoraj ne morem verjeti.  Ker na mazdininih 2.2 dizlih, skayactiv, so dpf filtri zasnovani tako, da se izvaja regeneracija vsakih 200-250 km, odvisno od vožnje. Nikakor pa ne več. 
    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.