Skoči na vsebino

Marsovci - Darsovci


Boss

Priporočeno sporočilo

Tovrstne najcenejše kolesarske ceste so se po državi zelo razpasle, a očitno nihče ne razmišlja v naprej in tako dobesedno z njimi nihče ni ničesar pridobil, marsikomu pa zagrenijo življenje in zmanjšajo varnost. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, še to češnjo na tortici sem pozabil omenit. Tiste črtkane črte, ki ločujejo kolesarski pas so prefarbane z barvo, ki naredi grobo in debelo plast, da veselo trese kot bi se peljal po makedamu. In ker je to v večini na mestu, kjer smo prej z desnim parom koles normalno zavzeli sredino ceste zdaj ali vozimo za pol metra bolj proti robu ceste oziroma neznalci se praktično rinejo v sredino in se skoraj trkajo z ogledali podobnih nasprotivozečih. In vse to, da ne voziš po tisti črtkani črti. Ko bi vsaj možganski trusti to prefarbali z normalno barvo. Ja sej vem, to je čist preveč za pričakovat od takih buttheadov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Aja, še to češnjo na tortici sem pozabil omenit. Tiste črtkane črte, ki ločujejo kolesarski pas so prefarbane z barvo, ki naredi grobo in debelo plast, da veselo trese kot bi se peljal po makedamu. In ker je to v večini na mestu, kjer smo prej z desnim parom koles normalno zavzeli sredino ceste zdaj ali vozimo za pol metra bolj proti robu ceste oziroma neznalci se praktično rinejo v sredino in se skoraj trkajo z ogledali podobnih nasprotivozečih. In vse to, da ne voziš po tisti črtkani črti. Ko bi vsaj možganski trusti to prefarbali z normalno barvo. Ja sej vem, to je čist preveč za pričakovat od takih buttheadov.

 

Sej ponekod po LJ je z normalno barvo, pa folk še vseeno kar po sredi vozi, ker misli, da je tisto nonstop kolesarka :D

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bil sitna stranka in sem poklical na občino - oddelek za cestno infrastrukturo ali neki tazga so me zvezali. Pa sem spraševal kaj bo z označbo sredine ceste. Pa so me podučili, da zdaj je cesta preozka, da bi imela sredinsko označbo. EEE what? 🤪 Men je v glavi vse ropotalo in ga iz vljudnosti nisem poslal direkt v qrac, ker verjetno ni sam kriv, da ni preveč brihten in verjetno tudi ni tisti, ki odloča ampak samo izvršuje bebaste ukaze. Nekako tako kot uni, ki so kontrolirali PCT.

 

Sem probal razložit, da cesta je še vedno enako široka in da so to pasovi za souporabo pa sem kmalu ugotovil, da je tole vse skupaj jalov poskus. V glavnem, na prometno obremenjeni cesti nimaš sredinske črte, ker so očitno črtkane črte zdaj ratale nepremostljiv zid, čez katerega ne moreš ne na levi ne na desni strani. Pa res no, pa kaj se je zgodilo z logiko, zdravo pametjo pa konec koncev s poznavanjem zakonodaje, cestne zakonodaje, infrastrukture cestnih označb. A to delajo kompetentni ljudje al so le vsi skupaj neki politični, družinski, VIP nastavljenci.

 

Ne vem, škoda, ker se mi ne da, da bi napisal eno konkretno pritožbo.... no je mogoče pa bom. :nevem: Ker, da naredijo iz varne ceste zdaj kaos na cesti ....

  • Všeč 1
  • Jezen 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ni dolgo trajalo.. Voltovci so to inovacijo že vzeli za svojo in zdaj uletavajo na cesto v nasprotno smer brez ustavljanja. Bravo res... fantazija.

 

Pa še dva bisera za bonus sem dodal v video in sicer, če se je kdo kdaj vprašal zakaj včasih v štacuni dobiš zmečkan sladoled? No zato...

 

Zadnjega pa sploh ne rabim komentirat.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

No pa ni dolgo trajalo.. Voltovci so to inovacijo že vzeli za svojo in zdaj uletavajo na cesto v nasprotno smer brez ustavljanja. Bravo res... fantazija.

 

Pa še dva bisera za bonus sem dodal v video in sicer, če se je kdo kdaj vprašal zakaj včasih v štacuni dobiš zmečkan sladoled? No zato...

 

Zadnjega pa sploh ne rabim komentirat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JWeYfSUuKVY

meni napiše da video posnetek ni na voljo 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dela 👍

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

No pa ni dolgo trajalo.. Voltovci so to inovacijo že vzeli za svojo in zdaj uletavajo na cesto v nasprotno smer brez ustavljanja. Bravo res... fantazija.

 

Pa še dva bisera za bonus sem dodal v video in sicer, če se je kdo kdaj vprašal zakaj včasih v štacuni dobiš zmečkan sladoled? No zato...

 

Zadnjega pa sploh ne rabim komentirat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JWeYfSUuKVY

Se je na koncu zdelo, da Mazda nima zavor, ali je voznik želel samo pokazati, kdo je na tej cesti šef ... 🤭

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej ampak jst tut tkole prav počas priibremzam, skoraj v avto, ki me je izsilil... v upanju, da bo mal debelo pogledal in začel glavo uporabljat, ko mu prideš dovolj blizu.
Podobno kot se ne umikam do zadnjega centimetra nasproti vozečim idiotom, ki ne znajo vozit v svojem pasu. 🤷‍♂️

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Boss napisal:

No pa ni dolgo trajalo.. Voltovci so to inovacijo že vzeli za svojo in zdaj uletavajo na cesto v nasprotno smer brez ustavljanja. Bravo res... fantazija.

 

Pa še dva bisera za bonus sem dodal v video in sicer, če se je kdo kdaj vprašal zakaj včasih v štacuni dobiš zmečkan sladoled? No zato...

 

Zadnjega pa sploh ne rabim komentirat.

 

 

Res je.  Sam učas kolesarim, res da bol po nevoznih cestah in poteh, in večino so vsi kolesarji ok, se pa res najdejo kaki biseri, ki zavzamejo celo cesto in se ne znajo umaknit (tko k na enem tvojem posnetku na YouTube). bolj se bojim onih na skirojih in kolesih ki se vozjo po pločnikih in kr naenkrat zavije na cesto, zraven ma pa kolesarsko stezo, tako kot na videu.

Sem pa par dni nazaj kr dobr cviknu ko sta dva pešča (v zrelih letih) skočila pred avto k sta hotla čez ceto (prehod za pešče je bil kot ponavadi 10m predaleč) in mi je avto sam začel zavirat in se je na displeju pokazal napis BRAKE :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

Se je na koncu zdelo, da Mazda nima zavor, ali je voznik želel samo pokazati, kdo je na tej cesti šef ... 🤭

To lahko izjavi samo tisti, ki misli, da je bolj pomemben od ostalih in mu je vseeno za prometne predpise. Tud taki narcistki hitro nekoč najdejo enakega, pa bo pok in jok pol, ko bo en izsilil, drug pa prehiteval.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Boss napisal:

To lahko izjavi samo tisti, ki misli, da je bolj pomemben od ostalih in mu je vseeno za prometne predpise. Tud taki narcistki hitro nekoč najdejo enakega, pa bo pok in jok pol, ko bo en izsilil, drug pa prehiteval.

@Boss, bila je šala, namenjena navdušencu nad Mazdami (za katere itak vsi mislimo, da so top), in ki ima slučajno na forumu ime Boss (šef). Nikar no tako resno ... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Janez007 napisal:

@Boss, bila je šala, namenjena navdušencu nad Mazdami (za katere itak vsi mislimo, da so top), in ki ima slučajno na forumu ime Boss (šef). Nikar no tako resno ... 

 

Ok, vzamem nazaj, čeprav imam poln kufer, da se vedno iščejo napake pri tistemu, ki je le posnel situacije. Je bil kle gor nekoč en Lojz, ki je krivdo sprevračal na to, da nisem imel prižganih brisalcev. Ne ni zajebancija, res so ga motili neprižgani brisalci in take izjave so pač sitne. Torej, če je bilo mišljeno kot šala in nisem dojel je pač moja greška. 😉

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Evo pa še malo nadaljevanja na tej naši vpadnici preštrihani v kolesarski lunapark. Tole je iz dneva v dan bolj nevarno, kolesarji pa čedalje bolj nesramni in agresivni, mestni načrtovalci pa iz dneva v dan bolj bedasti.

 

v videu:

1.) vožnja v nasprotno smer je ratala stalnica...

2.) vključevanje na glavno cesto z biciklom, brez da bi pogledal ali je prosto - ja sej zdaj je tam nek prefarban del asfalta, ki varuje ljudi z nizkim IQ-jem

3.) sem pustil celotno sekvenco kako to zgleda praktično skoraj vsak dan in v minuti se v enem kadru vidi praktično vso bedastočo nekaterih imbecilov na kolesih

    a.) 0:14 en kolesar prehiteva in ga ne zanima a je kak avto za njim. Da bi pa pol pospešil, ko je prehitel pa raje ne bi tako, da je prehitevan kolesar moral upočasnjevati

    b.) 0:26 istočasno na nasprotni strani ceste smrkavec lepo v nasprotno smer kot, da ni nič

    c.) 1:10 tetica na nasprotni strani se vozi po cesti, čeprav ima tam dejansko kolesarsko stezo dvignjeno na nivo pločnika... ampak zakaj bi

    d.) 1:20 en od mnogih kolesarjev, ki misli, da je tistih 15 cm rdeče prefarbane ceste tisti del po katerem se mora vozit in ne odstopa od tega.

4.) za češnjo na torti so nam pa zdaj našo stransko cesto po sredini prefarbali z nekimi bebastimi oznakami, da nekateri na biciklih zdaj mislijo ,da je to ratala cesta rezervirana za kolesarje al so bili cestarji le pod vplivom navijaškega razpoločenja in so to naredili v podporo Pogačarju, kot to počnejo na Touru.

 

 

V glavnem, kaos na cesti, ki nikoli prej ni veljala za nevarno in problematično. No to je pa zdaj postala, ker ko 1x omogočiš stvari ljudem, ki jih ne razumejo te tudi ne znajo pravilno uporabljat. Najprej dejmo izobrazit pol pa delat spremembe.

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Prijateljev znanec ima bratranca, ki pozna nekoga, ki je nekje slišal, da bodo najbrž na Primorski avtocesti odstavni pas predelali v voznega in tako dobili tri vozne pasove...

 

Me zanima, zakaj taka ideja šele zdaj? Jaz sem to pričakoval že, ko so pri Brezovici začeli delati protihrupno ograjo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Kolk so me pa danes Darsovci razkurili... v nedeljo zvečer na od turistov obremenjeni AC, kjer so zaprli še izvoz Vič, gredo oni ob osmih zvečer kosit travo na prehitevalnem pasu. Sem mislil pizdenje odstranit iz videa pa sem pustil, ker takole se je verjetno razjezila večina. Res sem marsikaj videl ampak tole je pa briljanca par excelence.

 

Sem bil tolk jezen, da sem šel poiskat še en njihov umotvor, kako zjebat voznike s tablami za obvoz. Ko kolovratiš levo desno po njihovih navodilih in misliš, da ti bo končno uspelo priti na AC ti ravno na koncu zaprejo dostop do AC in ajdi gremo še en krog po vzporednih cestah. Mislim res debili na kubik in zgleda, da pri prošnji za delo na Darsu IQ ne smeš imet čez 80.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ti jest povem eno zgodbico o enem darsovcu, ki lepo opiše kolk razmišljajo. 
Sem nekej časa imel soseda ki je delov na darsu, in je čez poletje vsako drugo nedeljo pripeljov iz šihta neko kosilnico ki ropota kt da jo je sam hudič skupaj dal, in je kosil travo v nedeljo ob 7h zjutraj. Ga gremo na lep način vprašat če je zdrov, pa če misli da je to pametno ob taki uri delat, pa je začel razlagat kako nima časa zarad šihta, pa da edino takrat lahko, pa še to se mu ne vem kam mudi ... Pa mu en sosed reče (sarkastično) da pol pa najbolš da naslednič kr ob 5h zjutraj začne. Lahko ugibaš kaj je genialec naredu čez 2 tedna ...
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si moram ta posnetek malo bolje ogledat, ker zna biti, da je na njem tudi naš FucksWagen. Samo v kontra smeri. Smo se tudi mi spraševali, če je mogoče sonce komu preveč vžgalo v glavo.

 

Sem se pa potem prav lepo peljal nazaj, prazna avtocesta, komaj kje kakšen avto. Sem prav nalašč vozil strogo po omejitvi, da nisem bil prehitro mimo. Je pa res, da sem šel iz Nove Gorice ob 22:15...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Spet veleumi iz Darsa na delu. Včeraj so po letu in pol končno popolnoma odprli severno obvoznico do Štajerske AC. Veselje je trajalo natančno en dan, ko so danes v jutranji konici pred deveto uro lepo zaprli uvozni pas na novi cesti in montirali tablo za konec Lj. Resno, leto in pol niste imeli časa to naredit v sklopu same prenove?

 

Druga je pa bla še bolj v norost vpijujoča. Darsovci v jutranji konici zapreje prehitevalni pas, ker štimajo elektriko na eni od svetilk. Mislim resno, a to je tolk pomembna zadeva, da narediš neskončno gnečo v konici, ker drkaš po kablih. Fuk, lani so pol leta imel izklopljeno vso razsvetljavo na celi AC pa se niso nič kej sekirali zaradi varnosti. Danes je pa treba takoj promet zaštopat, ker o groza ena od svetilk ne deluje.

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Jezen 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Boss napisal:

Spet veleumi iz Darsa na delu. Včeraj so po letu in pol končno popolnoma odprli severno obvoznico do Štajerske AC. Veselje je trajalo natančno en dan, ko so danes v jutranji konici pred deveto uro lepo zaprli uvozni pas na novi cesti in montirali tablo za konec Lj. Resno, leto in pol niste imeli časa to naredit v sklopu same prenove?

 

Druga je pa bla še bolj v norost vpijujoča. Darsovci v jutranji konici zapreje prehitevalni pas, ker štimajo elektriko na eni od svetilk. Mislim resno, a to je tolk pomembna zadeva, da narediš neskončno gnečo v konici, ker drkaš po kablih. Fuk, lani so pol leta imel izklopljeno vso razsvetljavo na celi AC pa se niso nič kej sekirali zaradi varnosti. Danes je pa treba takoj promet zaštopat, ker o groza ena od svetilk ne deluje.

 

 

@Boss tole vse skupaj deluje tako živčno 🤔 šparaj živce, mlad si še.... 🫣😉

Je pa res, da včasih počnejo neumnosti a se ne splača sekirat :nevem: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.