Skoči na vsebino

Avtosede? za 4-letnico


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

H?erka je stara nekaj ve? kot 4 leta in ima 16 do 17kg, meri pa cca. 100cm v vi?ino (je za svojo starost bolj drobi?ek, ?ivahna pa kot dvorni nor?ek). :party0035: Trenutno uporablja Romer sede? 9-18kg, a ker mislim da ga je ?e skoraj prerasla oz. je na njegovi zgornji meji, bo kmalu potrebna menjava avtosede?a.

 

?e ko sem kupoval tega, sem videl da obstajajo tudi nekateri, ki "pokrivajo" cca. 9-35kg, ali nekaj takega, ampak se mi je zdelo, da bo bolj?e kupit tegale "specializiranega" za tak?ne tamale in ne nekega univerzalca, kasneje potem kupit ve?jega.

 

Se pravi, kak?ne so va?e izku?nje glede te dimenzije, ki bo sedaj kmalu aktualna, da za svoj denar dobi? varen avtosede?. Imam pa raj?i rabljenega pa kvalitetnega kakor nekega najcenej?ega mo?nega in iz trgovine. :zvizga:

 

Pri?akujem, da veliko veste o tej tematiki, npr. Mamica, JureS, Aci in ostali star?i z veliko izku?njami in kilometrine :D

 

Hvala za odgovore!

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nic vec kompliciranja...jahac thats it.

 

Da ni pretrd pa verjetno roza zate.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

H?erka je stara nekaj ve? kot 4 leta in ima 16 do 17kg, meri pa cca. 100cm v vi?ino (je za svojo starost bolj drobi?ek, ?ivahna pa kot dvorni nor?ek). :party0035: Trenutno uporablja Romer sede? 9-18kg, a ker mislim da ga je ?e skoraj prerasla oz. je na njegovi zgornji meji, bo kmalu potrebna menjava avtosede?a.

 

?e ko sem kupoval tega, sem videl da obstajajo tudi nekateri, ki "pokrivajo" cca. 9-35kg, ali nekaj takega, ampak se mi je zdelo, da bo bolj?e kupit tegale "specializiranega" za tak?ne tamale in ne nekega univerzalca, kasneje potem kupit ve?jega.

 

Se pravi, kak?ne so va?e izku?nje glede te dimenzije, ki bo sedaj kmalu aktualna, da za svoj denar dobi? varen avtosede?. Imam pa raj?i rabljenega pa kvalitetnega kakor nekega najcenej?ega mo?nega in iz trgovine. :zvizga:

 

Pri?akujem, da veliko veste o tej tematiki, npr. Mamica, JureS, Aci in ostali star?i z veliko izku?njami in kilometrine :D

 

Hvala za odgovore!

 

LP!

 

Borut

 

zmaj kupi otro?ki sede? kot treba primerno kg za tvojo h?erko :prstgor: VARNOST otrok je na prvem mestu . raj?i kupi novega :bravo: ker rabljeni so lako pobruhani :P:blink: po otro?kih trgovinah ima? kar pestro izbiro poglej ve? trgovin :D lp ale? B)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaka glava ima svojo pamet in vsaka pamet ima svoj prav...

 

Dejstvo je, da trgovci na ra?un otrok precej slu?ijo. Najprej ti napolnijo glavo, da tvoj otrok brez ne vem ?esa ne bo pre?ivel, nato ti pa to drago prodajo. Kako smo pa mi pre?iveli? Jaz sem otro?tvo "pre?ivela" na zadnji klopi katrce brez otro?kih sede?ev in varnostnega pasu...

 

Torej, pri vsaki taki odlo?itvi pamet v roke. Promet je pa? nevaren sam po sebi. Sicer se nih?e ne odpravi na cesto z namenom, da se bo zaletaval, a nesre?e se pa? dogajajo.

 

In zato so avti narejeni s celim kupom za??it. In je ?lovek v avtu kolikor se le da za??iten. ?e le ostane na svojem mestu. Ne vem, kak?en avto ima?, a glede na Mazdin forum domnevam, da vozi? Mazdo. Jaz sem imela Cliota in z njim do?ivela nesre?o. In sre?a v nesre?i je bila, da sem bila v avtu sama. Kajti ko me je na cesti obrnilo in sem na rikverc priletela v grmovje (leske), je avto zadaj dobesedno prepolovilo vse do sprednjih sede?ev. Na sre?o se bencin ni v?gal, ker bi druga?e zgorela v avtu. Otro?ki sede?ek pa, ki je bil v avtu, je mo? dobil ven s flekserco.

 

Zdaj pa sam malo premisli. ?e ima? kak?en klump tipa Clio, potem je mogo?e dobro investirat v kak?en bolj?i otro?ki avtosede?, ki ima tudi bo?ne "opore", da je otrok malo bolj za??iten. Mi pa imamo za otroke, ki so enkrat dovolj veliki, samo ?e jaha?e. Doma imamo ?e enega đipa in pa Petko in menimo, da sta oba dovolj trdno zgrajena, da je za starej?a dva dovolj samo jaha?. Menimo, da oba avta nudita dovolj za??ite in da se ne bi razpadla tako kot Clio. In je otrok pripet z originalnim varnostnim pasom. Se mi zdi, da je ta nekaj ?ir?i od pasov v otro?kih sede?ih in v primeru nesre?e ne bi tako "zarezal". Poleg tega je gibljiv - dovoli otroku, da se lahko tudi nagne naprej. V sede?ku pa je pas fiksen in ?e gre za dalj?o pot, otroku ne dovoli prav nobenega gibanja. ?e odrasli bi postal nezadovoljen v takem "prisilnem jopi?u", kaj ?ele otrok. ?e pa slu?ajno pride do nesre?e, se do otroka la?je pride in la?je re?i iz razbitine kot ?e je v nekem sede?u kot v koritu in ?e nima? spredaj dovolj prostora, ga sploh ne dobi? ven. Pa ?e zaradi naslonjala otro?kega sede?ka pridejo nogice otroka precej bli?je sprednjemu sede?u. In ima? potem naslonjalo sprednjega sede?a potacano. Kaj bi pa naslonjalo sprednjega sede?a naredilo z nogicami otroka v primeru nesre?e, pa raje niti ne razmi?ljam...

 

Kot sem omenila, je otrok v sede?ku kot v prisilnem jopi?u. Zato si (vsaj na?a je to po?ela), potegnejo pas z ramen dol in rokice osvobodijo. In potem je privezan samo ?e ?ez kolke. Kar je ?e bolj nevarno...

 

Sicer vsak razmi?lja po svoje. In se odlo?a po svoje. In za svoje odlo?itve odgovarja. In nosi posledice. Mi smo se odlo?ili, da so otroci, ko so enkrat dovolj veliki, lepo na jaha?u. Niso utesnjeni, imajo razgled, varuje jih pa avto. In ker niso nezadovoljni, ne sitnarijo. In sem med vo?njo bolj zbrana...

 

Pa angelu varuhu se priporo?imo pred vsako vo?njo. Zagotovo ne ?kodi.

 

Pravi?, da je ?ivahna? Jaz imam tri ?ivahne. In enega zate?enca, ki mu ne smem re?, da je zate?en. Mo?ki pa?... No, za zate?ene ni re?itve. Za ?ivahne pa sploh ni problema. Sem vzela kos kartona. Na njega sem prilepila tisti debeli papir z zadnje strani stenskega koledarja. Nato sem naredila vogale tako, da lahko na vogalih zataknem navaden list papirja, ki je tako pri miru in pritrjen na karton. In tako imamo risalno "desko", ki pa ni toga deska. V primeru nesre?e se karton me?ka in ne po?koduje otroka. Poleg otroka pa je "peresnica", v kateri je ?est osnovnih barvic (rumena, rde?a, modra, zelena, rjava in ?rna) in navaden svin?nik. Seveda je tudi ?il?ek s posodico. In med vo?njo starej?a dva otroka lepo gledata okolico in ri?eta, kar sta zanimivega videla. Preprosto, a u?inkovito.

 

Sicer ne vem, kako in kaj, a ?e je stara ?tiri, bi lahko ?e imela kak?no dru?bo na zadnjem sede?u... :zvizga:

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore. Ja dejansko vozim Mazdo, trenutno model 6, letnik 2003. :D

 

Se pravi, da bi jaha? ustrezal, ?eprav je visoka le cca. 100cm oz. po doma?e 1 meter? :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bo? verjel, ampak tudi ?e meri skromnih 1000 milimetrov...

 

Za ziher si mogo?e pri kak?nem prijatelju sposodi? jaha?a in pomeri?, kako gre varnostni pas. Pun?ki ne sme iti ?ez vrat ampak lepo ?ez rame.

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res ja, po?ak ?e mal pa bo tud teb hmal pas ?ez rame :P

 

bi se smejal, ?le ne bi dobil izvide in slike hrbtenice..... <_<

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

scary :blink:

 

Zadnjih 30+ let sem bil velik 180cm. Zadnja dva pregleda pa 182 in 182.5cm..... :blink:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, vsi bi nas radi napumpal, ko pa nekaj rata, ste pa bogi.

 

Mo?ki pa?...

 

Ah ne, tole bo pomota, nc se ne prcakujem zaenkrat :D in ne, ce bi se kje kej prjel nebi kr pobegnu!!! Ce bi bil seveda 100% da je moj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah ne, tole bo pomota, nc se ne prcakujem zaenkrat :D in ne, ce bi se kje kej prjel nebi kr pobegnu!!! Ce bi bil seveda 100% da je moj.

 

Najla?ji test bi bil, da podmladku da? na izbiro Golfa in Mazgo, ?e izbere prvega, potem 100% nisi njegov foter. :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najla?ji test bi bil, da podmladku da? na izbiro Golfa in Mazgo, ?e izbere prvega, potem 100% nisi njegov foter. :hohoho:

 

No, ce bo zbral 2jko dizla pol bi se znal bit :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena od prednosti sede?ev z bo?no oporo v primerjavi z navadnim jaha?em je, da v hitreje odpeljanih ovinkih nima? zadaj "poln avto otroka", ko le ta zaspi. Vsaj za voznike tipa Zmaj bi to bilo must have.

 

Sam sem se odlo?il, da bo en sede? za vse starosti (9mes. - 12 let) in sem nabavil takega z "mizico" ki se odstrani, ko otrok dose?e primerno velikost. Potem je pritrjen normalno s pasom avtomobila. : https://www.babycenter.si/izdelek/10776/avt...-graffiti-green

Zaenkrat je na? mali zadovoljen.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najla?ji test bi bil, da podmladku da? na izbiro Golfa in Mazgo, ?e izbere prvega, potem 100% nisi njegov foter. :hohoho:

 

 

No, ce bo zbral 2jko dizla pol bi se znal bit :P

 

Eh, mo?ki...

In ?e bi otrok izbral avto roza barve z belimi odbija?i?

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ?e bi otrok izbral avto roza barve z belimi odbija?i?

 

?e je punca ni problem, ?e je pa fant bi se pa ?e mal upra?u... :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Mo?ki pa?...

 

 

Velikokrat preberem tole "Mo?ki pa?..." :D Ena, ki je napa?no izbrala? :cheers:

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velikokrat preberem tole "Mo?ki pa?..." :D Ena, ki je napa?no izbrala? :cheers:

 

A je mar kje katera, ki ni?

 

 

 

 

Ne, ne, brez skrbi, ni? napa?no izbrala. Sam je pa tko fajn mal pojamrat. Saj ve?, ljudje pa?... In najlep?e je pojamrat ?ez mo?ke. Ker so pa? mo?ki...

 

 

Pa ?e en vic:

Se sre?ata prijateljici. Pa re?e ena: "Ti ima? pa poro?ni prstan na napa?ni roki!" Pa re?e druga: "Saj sem tudi poro?ena z napa?nim..."

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Bolj slabo veš.   Ravno pri mestni vožnji je EV najbolj varčen. Najmanj pa na AC.   ZOE je recimo ultra varčen tam do 50-60 km/h, relativno varčen pri 80 km/h in sorazmerno ok pri 100 km/h nad tem pa poraba skokovito naraste. Ker je pač tako dizajniran. Pri 130 km/h se namreč njegov elektromotor vrti z 90 % obratov, to je kot bi se Mazda bencinar vozil s 6.000 rpm.   Tesle so pa recimo tudi okoli 120 km/h še vedno zelo varčne - ker so pač tako dizajnirane.
    • Tole mi pa ni jasno. Zavarovalnice so delale ne vem kolk miljonske dobicke, pa niso vsi placevali. Zj ko vsi placujejo, naj bi pa to delal nekej sto miljonsko izgubo. Mislim da je bilo 200 nekaj receno pred uvedbo
    • Evo, tole je z nekje 70% mestne voznje in cakanja po guzvah.   Drugace pa lepo da uzivas s svojim EVjem, ampak EVji pac niso za vse  
    • Moja Miata je pa bolj okoljevarstvena kot katerikoli električni avtomobil, ker bolj kot kurim bencin, prej ga bomo izčrpali. Prej ga izčrpamo prej bomo prešli na alternative  
    • Pa ne pri potrošnji 13kWh/100km. Lepo te prosim. Sej pravim, to je tko kot bi jaz trdil, da z normalno vožnjo kurim 3,5 litra/100km, kar se sicer s cjazenjem po regionalki s 60km/h celo da naredit.   Sem prevozil kar nekaj EV-jev pa vem kolk je realnost sploh kadar je ooogrrooomnooo mestne vožnje.😜
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.