Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu Mazde 6


Jezdec

Priporočeno sporočilo

Glede na to, da sklepam da si iz Medvod, ima? par km od sebe za moje pojme najbolj?ega mojstra za Mazdurine.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali majo vse mazde 6 bencin ketno. ?e bolje bi bilo ?e bi kdo prodal od tukaj mazdo.

Imajo.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo spet jaz,mene pa zanima neki sem ?el gledat mazdo in v servisni knjigi je blo potrjeno za servise ko sem pa vzel ?tevilko ?asije da pogledam na uradni servis pa mo?akar ni ni? na?el. Me pa zanima ali je to mo?no ali je prevara ali samo niso vpisani v digitalni knji?ico.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel tako zgodbo z mojo prej?njo ?estko. Imel sem papirje, kot ?e bi jih sprintal ven iz sistema (al so bili dejansko sprintani al ne , ne vem), v sistemu pa pri nas ni bilo ni?. Je bila pa uvo?ena z Nem?ije. 

 

Sumil sem , da nekaj ne ?tima, da so papirji fake, zato previdno!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi tukaj so bili sprintani in vpisani v knjigo vidu sm da je bilo delano v sloveniji na dveh servisih v ljubljani na interclass men se zdi to je bilo do 100tiso? od 100 do 200 pa nekje v novem mestu pa mela je ?e listke notri pri masini ampak nisam uspel primerjati ker nisem imel veliko ?asa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je bilo zanimivo naslednje. Sem preveril DSK in dobil komplet izpisek vseh servisov. Zanimivo mi je bilo pa to,da mi je lastnik povedal,da je bila menjana ena prednja lu? (je ?lo preko zavarovalnice in naj bi bilo vse to po?timano pri AC cosmos na celov?ki), ampak pri izpisku iz DSK, pa to ni nikjer ni? zavedeno ali zapisano??? Bi mogu to kje drugje pogledat, al bi mi to mogli dat zraven izpiskov??

 

Je pa avto od prvega lastnika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je bilo zanimivo naslednje. Sem preveril DSK in dobil komplet izpisek vseh servisov. Zanimivo mi je bilo pa to,da mi je lastnik povedal,da je bila menjana ena prednja lu? (je ?lo preko zavarovalnice in naj bi bilo vse to po?timano pri AC cosmos na celov?ki), ampak pri izpisku iz DSK, pa to ni nikjer ni? zavedeno ali zapisano??? Bi mogu to kje drugje pogledat, al bi mi to mogli dat zraven izpiskov??

 

Je pa avto od prvega lastnika.

 

 

V DSK so pomoje vidni samo servisni posegi... pa se to bolj redni servisi... Garancijske menjave in razna popravila zaradi karambolov in podobno, tam niso zabelezena ... 

 

Vseeno pa bi moral lastnik vozila dobiti kaksen papir (delovni nalog,...) , ko je bil menjan zaromet ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,sej ?e je use po?timan tko k more bit, me sploh ne moti to. Sem pa vseeno pri?akoval,da ima? komplet podatke o vozilu in kaj se je z njim dogajalo na servisu - tudi poleg rednih servisov. Torej ,to lahko potem zve? samo, ?e je lastnik dovolj po?ten,da to vse pove ali pa ?e koga poznas na servisu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa ponavadi vsaj jaz, poslikam po?kodbo, papirje od popravila pa tako ali tako hranim. ?eprav, ko sem prej?njemu kupcu kazal to, ga niti ni zanimalo, ker je videl kako je avto lepo ohranjen in vzdr?evan beri, za??ita podvozja itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pozdravljeni.

Sem nov na forumu in zainteresiran za nakup Mazde 6 CD  2.0 89kw . Kot sem ?e nekaj prebral o njih,me zanima ali imajo tudi te z 120KM te?ave z podlo?kami po injektorji in ma?enjem sita v karterju? Ali ima ta model,ki je na linku tudi ?e DPF in kako pri tem avtu poteka regeneracija,?e sploh je? Pri teh faceliftanih modelih naj nebi ve? bilo te?av z rjo,ali pa??  Cena doti?nega avta je verjetno mal previsoka,tudi ?e je 1. lastnik in ima prevo?enih "le" 160k km. Bo treba iti vozilo pogledat in se v ?ivo prepri?ati o stanju vozila. Na kaj naj bom pozoren pri tem vozilu?  Najlep?a hvala vsem za odgovore.  :prstgor:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10437848&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20TE%20sport

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu si ?e vse sam napisal. DPF ima, podlo?ke tudi, slednje ?e bo? kupil menjaj, ker je stro?ek res mizeren. Obenem menja? olje in spuca? cedilo karterja in potem si na?eloma miren.

 

Regeneracija poteka avtomatsko, glede na to koliko je 'zabasan' filter. Traja od 10-15 minutk. Rje je manj, je pa ?e vedno ob robovih blatnikov mo?na, zato preveri tudi tam, ..?e posebej tam.

 

Pa sre?no!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo spet jaz,mene pa zanima neki sem ?el gledat mazdo in v servisni knjigi je blo potrjeno za servise ko sem pa vzel ?tevilko ?asije da pogledam na uradni servis pa mo?akar ni ni? na?el. Me pa zanima ali je to mo?no ali je prevara ali samo niso vpisani v digitalni knji?ico.

Mo?no je da lastnik servisira avto v servisu brez mazdine licence?

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tolk kot sem prebral okoli M6 z 1.8 bencinskim motorjem 89kw nimam kaj zgre?it. Motor je kao neuni?ljiv,?e se seveda z njim dela kot se mora. :)  Gre pa se za vozilo letnik 2003. Ali je bilo takrat kaj posebnega s temi motorji ali ostalimi stvarmi? Za korozijo po pragovih,podvozju in blatnikih sem ?e prebral precej. Ta avtomobil,naj bi bil brez rje. Jutri ga grem pogledat in bomo videli. Na slikah zgleda kar lep. ?e nekaj,ker sem ?e sve? v Mazdinih vodah,kako se stopnjuje oprema pri Mazdi? CE,TE in tako naprej?  :)

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10437487&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%201.8i%20CE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj,ker sem ?e sve? v Mazdinih vodah,kako se stopnjuje oprema pri Mazdi? CE,TE in tako naprej?  :)

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10437487&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%201.8i%20CE

 

Ce se prav spomnim, je slo nekako takole: CE, TE ,TX, GT, GTA ... vmesne opreme pa so bile se z oznako "Plus" (recimo TE Plus, TX Plus,... )

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem nasel en cenik iz leta 2008, kjer se vidi oznake opreme pri sestici ...

 

20080122_Cenik%282%29__%28Read-Only%29-2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tolk kot sem prebral okoli M6 z 1.8 bencinskim motorjem 89kw nimam kaj zgre?it. Motor je kao neuni?ljiv,?e se seveda z njim dela kot se mora. :)  Gre pa se za vozilo letnik 2003. Ali je bilo takrat kaj posebnega s temi motorji ali ostalimi stvarmi? Za korozijo po pragovih,podvozju in blatnikih sem ?e prebral precej. Ta avtomobil,naj bi bil brez rje. Jutri ga grem pogledat in bomo videli. Na slikah zgleda kar lep. ?e nekaj,ker sem ?e sve? v Mazdinih vodah,kako se stopnjuje oprema pri Mazdi? CE,TE in tako naprej?  :)

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10437487&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%201.8i%20CE

Jest mam identicn avto kateri je v lasti ze od samega zacetka in sem pri 190k km imel problem, da je zrla olje. Ne govorim, da je sedaj to hiba ali kaj drugega se pa splaca bit pozoren na to, ker stro?ek generalke ni lih nizek :). Avto je bil vedno delezen rednih servisov in se je zanj skrbelo vec kot odlicno pa se je kljub temu pojavila ta tezava. Drgac pa super avto in upam, da bos zadovoljen z nakupom :prstgor:. Avto iz oglasa pa zgleda kar soliden meni osebno edino barva ne potegne:). Se pa na lastne oci prepricaj glede rje :)

 

@jest kje so pa m6 2.3 ? Namrec 2.5 sploh ni bilo pri prvi generaciji sestk?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest mam identicn avto kateri je v lasti ze od samega zacetka in sem pri 190k km imel problem, da je zrla olje. Ne govorim, da je sedaj to hiba ali kaj drugega se pa splaca bit pozoren na to, ker stro?ek generalke ni lih nizek :). Avto je bil vedno delezen rednih servisov in se je zanj skrbelo vec kot odlicno pa se je kljub temu pojavila ta tezava. Drgac pa super avto in upam, da bos zadovoljen z nakupom :prstgor:. Avto iz oglasa pa zgleda kar soliden meni osebno edino barva ne potegne:). Se pa na lastne oci prepricaj glede rje :)

 

@jest kje so pa m6 2.3 ? Namrec 2.5 sploh ni bilo pri prvi generaciji sestk?

V letniku 2008 kot tale datira ni bilo ve? 1.generacije 6-ke na razpolago.  ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.