Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 26 minutami je Alex napisal:

Po moje je bolj problem kot pri prvih modelih, ko se je isto to dogajalo. Sem mislil, da je to preteklost in da so to uredili. 😕

@Alexbo treba počasi menjat za pravi motor, ni druge.:whatever:  :prstgor:

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano

Moje mnenje: če bi imel dizla bi pri 150000km preventivno menjal obe ketni, da sem miren, ker nenazadnje 35000€ za avto pa da mi zaradi takšne bedarije pihne, ni šans. Oljno sito bi pa na 70000km pregledal magari z boreskopom, kljub temu da že tako ali tako na 10000km olje menjujem.

 

Žalostno da se to dogaja, ampak če si sam ne pomagaš od servisa ni nič, nebodo nič krili

Napisano

Saj pri prvi generaciji 6-k  je bilo podobno. Mašine so zaribavale kar po tekočem traku, dokler niso uporabniki na raznih mazda  forumih sami ugotovili, da so krive navadne bakrene podložke za 10€.Ko se je to začelo reševati tega sploh ni bilo več. Razen pri tistih, ki nikoli ne pogledajo nivoja olja in tega niso ugotovili. Vozili so se naprej, čeprav je nivo olja padel pod min. In, ko se je prižgala rdeča lučka od olja, je bilo že prepozno.

 

 

 

Napisano
pred 7 minutami je SpEkTr napisal:

Najprej se preveri podložke. Če je šoba zapikana gor in podložka hin se preveri še sito, sicer ni potrebe.

Kaj. pa, če je bilo tudi v tem primeru isto? Problem z podložkami, slabo olje, usedline, zabiti sito, ni mazanja? 🤔

 

 

Napisano

Zaropotalo na lepem brez opozorila. In tudi, ko je zaružilo ni gorelo nobene lucke kar je najbolj zanimivo.

 

Grem drugi teden do Pelka in dobim natancno diagnozo motorja pa vam javim kako in kaj.

Napisano

Okk, kaj se lahko preventivno naredi da ne pride do tega? Sem mislil da so s faceliftom odpravili tole...

Napisano
pred 31 minutami je Hixxy napisal:

Okk, kaj se lahko preventivno naredi da ne pride do tega? Sem mislil da so s faceliftom odpravili tole...

Počakajmo, da Pelko ugotovi točno, kaj je bil vzrok za to. 

 

 

Napisano
37 minutes ago, Hixxy said:

Okk, kaj se lahko preventivno naredi da ne pride do tega? Sem mislil da so s faceliftom odpravili tole...

Kaj dosti ne. Pač do ene 100 jurjev zamenjat podložke...

 

Napisano
dne 25. 9. 2020 ob 20:50 je mihaing napisal:

Zaropotalo na lepem brez opozorila. In tudi, ko je zaružilo ni gorelo nobene lucke kar je najbolj zanimivo.

 

 

nc novga za mazdo.... tipicno

Če si pameten... zrihti in prodaj.... če ...  srečno lp

Napisano

Hja, če veš obstaja za to simple fix. In kar niti ni tako slabo, napaka ostaja...kar sicer ni ok, je pa še vedno bolje, kot če bi bila kakšna druga (nova) jeba ...

Po drugi strani pa...kakšna lučka za olje bi skor morala bit no. Upam, da ni kaj drugega vzrok, če ne bo pol foruma prodalo dizelce :)

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je SpEkTr napisal:

Hja, če veš obstaja za to simple fix. In kar niti ni tako slabo, napaka ostaja...kar sicer ni ok, je pa še vedno bolje, kot če bi bila kakšna druga (nova) jeba ...

Po drugi strani pa...kakšna lučka za olje bi skor morala bit no. Upam, da ni kaj drugega vzrok, če ne bo pol foruma prodalo dizelce :)

No dobro, kaj paničarite. To je prvi primer, da sem po FL sploh slišal in nikakor  ni pravilo. Imate voznike, ki imajo s takim motorjem narejenih krepko preko 200000  brez problema. Če greste na BMW forum se tam tržejo ketne kot za stavo. Je treba ugotovit najprej, kaj je bil vzrok za to. Če se ni prižgala lučka za olje je bila očitno čisto mehanska napaka. Res mogoče kaka veriga? 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano

Kaj že vemo kaj je bilo? 

Se mi zdi da je vedno več novih članov ko samo nekaj rabi potem pa jih več ni. Če smo bili toliko dobri da smo si vzeli čas in premislili, bi bilo vsaj toliko pošteno da se javi kaj je bilo. Vedno bolj razmišljam če bo kdo od rednih članov potreboval mojo pomoč ali moje znanje naj me kontaktira na zs in bom z veseljem pomagal.

Napisano

Ja, zadnja dva primera res izgleda tako 😕 Ampak oba pravita, da bosta menjala motor, tak da vprašanje če so vzrok sploh iskali. Sicer pa, @Z M A J bi naj bol v kontaktu s Pelkom, mogoče ga pa lahko povrpaša, kaj se dogaja s temi novimi Skyactiv-D kapitulacijami predvsem v novejših letnikih.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano

Lahko, da niso še nič odpirali mašine in ne vedo vzroka. Jaz sem malo povprašal  znanca mehanika na servisu tu na mazda servisu v Kp če so imeli kak podoben primer, pa pravi da niti enega takega. Imeli so nekaj na začetku z prvimi dizli, ko so zamenjali odmične in turbine, z novimi pa ne. 

Jaz pravim, da je še vedno potrebno vsaj na štinajst dni pogledati nivo olja in vse ostalo.Ker,če je nivo olja previsok(nafta v olju) ti ne bo nič svetilo a tako olje verjamem, da ne opravlja svojega dela kot mora. 🤔

 

 

Napisano (urejeno)

Saj bom prisel do dejstev. Ali moram res zdaj Pelka klicat v eno in mu teziti naj daje podrobne informacije o zaribamem motorju. Naj najprej ztihta kar ima za zrihtati da se odpeljem od tam ker je avto ze tri tedne na dvigalu. Dejstev kar je bilo ne bo spremenilo do takrat.

 

Naj bi koncal konec tega tedna.

 

Vse boste dobili na pladnju...samo malo potrpežljivosti prosim

Popravljeno od mihaing
  • Všeč 4
  • Hvala 1
Napisano
4 hours ago, Alex said:

Lahko, da niso še nič odpirali mašine in ne vedo vzroka. Jaz sem malo povprašal  znanca mehanika na servisu tu na mazda servisu v Kp če so imeli kak podoben primer, pa pravi da niti enega takega. Imeli so nekaj na začetku z prvimi dizli, ko so zamenjali odmične in turbine, z novimi pa ne. 

Jaz pravim, da je še vedno potrebno vsaj na štinajst dni pogledati nivo olja in vse ostalo.Ker,če je nivo olja previsok(nafta v olju) ti ne bo nič svetilo a tako olje verjamem, da ne opravlja svojega dela kot mora. 🤔

 

Pač jaz ne morem verjet, da kupimo "drag" avto in nima notri enga brezveznega senzorja za nivo olja... 15 let stari renault dizli ga majo za 1/3 cene mazd.... Pa smo lahko še takšni ljubitelji znamke ampak to je totalni poden. Sploh pa ker vejo, da lahko nivo olja začne naraščat in tega ne boš videl nikjer drugje kot na palčki? :D Daj prosim te, 3/4 ljudi ne gleda palčke ampak samo tanka in vozi.... To bi moral imet notri senzor in to je to. PIKA

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • @Alex   In še kdo si narobe razlagate vso to moje pisanje.  Daleč od tega, da mi avto ne bi bil všeč.  Če mi ne bi bil ga ne bi kupil.    To je menda lahko jasno vsakemu.  Ne takšnega avta še niso naredili. Popolnega. Ne zame ne za druge. Pri vsakem se kaj najde.   Po testni sem se odločil za Mazdo, ker me je vožnja, motor prepričala. Kot tudi kvaliteta notranjosti.    Pripravljen sem bil "požrt" manj placa v drugi vrsti.    Pa se je po 16.000 vendrale pokazala druga (slaba) stran Mazde.  Ali pa sem jaz naletel na slab primerek.    Ko pa berem po spletu in predvsem tujih forumih mnenja lastnikov pa vidim, da nisem edini s temi problemi.    Recimo primer delovanja matričnih luči v slabših vremenskih pogojih... Po brskanju sem ugotovil, da mi lahko na servisu 100x flashajo software kamere oziroma kalibrirajo pa ne bo nič boljše ker nisem edini ki je to opazil.    Ta sistem je v Oplu deloval neprimerno boljše in ga ni vsaka kaplja, dež zmotil...   Pravtako klima ki je v tem zelo švoh. Sploh avtomatika...    Ampak tega na testni nisem mogel preizkusit...    Ne matričnih pa tudi take vročine ni bilo.    O vzvratnih ogledalih vemo da je hiba... Tega prej nisem vedel...    Malo pa me je "presenetila" škripajoča notranjost. Vse bolj škripa na več koncih.    Sedaj na random vsake toliko nekje v armaturi ali v stropu pokne kot takrat ko kamenček prileti v šipo... Nisem še lociral...    Na slabi cesti še posebej zjutraj ko še ni vročine pa že vse ropoče.    Očitno sem naletel na slab primerek...  Nimaš kaj.    Pa ne narobe razumet... Drugače mi je avto zelo všeč.    In tudi pri oplu je bila kakšna malenkost ki mi je živce parala ampak je bilo teh stvari veliko manj kot pri tej Mazdi.    Saj pravim, da na moje začudenje je bilo od novega malo ali nič problemov z astro proti CX30.    Bom videl kako bofo odreagirali ob prvem servisu... Če bom naletel na gluha ušesa mi pač drigega ne preostane kot, da menjam...   Škoda ker avto se zelo dobro vozi, je ravno prav oddaljen od tal in zame dovolj prostoren.    Pa še eden lepših na trgu v svojem razredu...    Bomo videli kakšen odziv bo na servisu.    Vem, da je motor zanesljiv in ni nek kavni mlinček vendar se je pri moji Cx30 nabralo kar nekaj minusov...   
    • Samo imam občutek, da niso še naredili tako dobrega avta, da bi bilo zanj vse ok. 😉
    • @tommzy, izgleda, da imaš smolo, sranje od avta, se zgodi. Imaš pa hkrati super priložnost in se ga znebiš - koliko doplačaš za 2 tedna staro Vitaro, prevoženih 650 km? Mamo sem včeraj peljal v trgovino in je dejala, da je kot piksna. Na Mazda forumu si pomagamo.     Cena po ceniku v akciji: 25.950 200 priprava 490 vlečna kljuka ___________________ 26.640 €       Suzuki Vitara 1.4 BOOSTERJET HIBRID ELEGANCE ALLGRIP, letnik:2026,25950 EUR - prodam :: Avtonet :: www.Avto.net  
    • vklopi ročno zunanje kroženje zraka
    • Nobeden pameten človek ne more toliko popustiti, kot bedak lahko 'zategne'...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.