Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Mojstri, ?e kdaj kaj spregledam v tej temi, predlagam da potem kar sami po?ljete Simonu vpra?anje (lahko tudi navedete da ste s foruma in imamo tule neko temo z vpra?anji);

 

avto.pelko@gmail.com

 

V tem primeru bi bilo smiselno, da potem, ko vam odgovori, svojo te?avo in odgovor tule nalepite, ker se morda kdo ubada z identi?no te?avo, pa se vsi skupaj ?esa nau?imo.  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon mi je pokazal ra?un iz Taposa (kjer ima zajeten popust, glede na to kak?ne koli?ine jemlje pri njih) in je znesek za sklopko in vztrajnik 2.0D motorja cca. 740?, pa nekaj mora ?e delo ra?unat, pa ?e kak?ni drugi stro?ki.

 

Skratka, enemu Mazda?u bo sedaj delal vse skupaj za cca. 900?, ampak je rekel, da tako poceni naj nih?e ve? ne ra?una, da bo ?el ?ez, ker je tokrat zadnji? dobil tako poceni komplet, ker je bila ?e neka stara zaloga in se je po novem letu material podra?il za cca. 10%.

 

Potem sem dans ?e ?mega prosu naj pogleda e-buy, kok bi stal tak komplet in je cca. 700? in to brez po?tnine, se pravi KURC KEJ.  :glare:

 

Tole sem napisal samo toliko, da veste kako se za va?e avtomobile trudi Simon in njegov Avto Pelko d.o.o.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si kaj vprasal koliko je komplet na cosmosu v tistem fair servisu - sklopka z delom je 395?, a treba se dodat vztrajnik...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poklical sem v?eraj, tko iz firbca, ?e se da kje cenej zrihtat za Simona, pa je bilo tako v Fermiju kot Avtoconi skupaj preko 1000 ali celo preko 1100, se ne spomnim ve? to?no.  :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poklical sem v?eraj, tko iz firbca, ?e se da kje cenej zrihtat za Simona, pa je bilo tako v Fermiju kot Avtoconi skupaj preko 1000 ali celo preko 1100, se ne spomnim ve? to?no.  :blush:

a to so uradni servisi

tole sem mislil http://www.mazda.si/kupujem-imam/mazda-fair-service/nadomestni-deli/

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je Pelko eno 6-ko 2004 tako po?timal, da je ?e sam navdu?en nad rezultatom. No, ni menjal le vztrajnika in sklopke, ?eprav bo pa ra?unal le to in ni? drugega. Ve? upam, da ?e v kratkem pove njen lastnik, ki je prej jamral, da avto ne gre nikamor in res je bila vo?nja kot da sploh nima turbine (ne govorim o vztrajniku, ko je bila vo?nja itak precej treso?a in je Simon rekel, da ?e bilo ?e najve? 1000km, potem bi bila pa veselica in ogromno ?kode po motorju, ker bi se vztrajnik razletel).  :glare:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta pa pomoje neve kaj prodaja, ker od 3-jke in 6-ke niti slucajno ne pase skup...

Fail dejan....

Kot ti tudi opis pise je to za cd143 105kw ki jo imajo 3,5,6 ka.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fail dejan....

Kot ti tudi opis pise je to za cd143 105kw ki jo imajo 3,5,6 ka.

LUK DMF set

http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-LUK-415-0483-10-625-3072-00-MAZDA-3-5-6-/121346733135?pt=DE_Autoteile&hash=item1c40d4344f

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot mi je uporabnik DoubleR rekel, ko se je zanimal pri lokalnih mehanikih koliko bi stala menjava teh dveh, je izvedel cifro cca. 200, ?e se ne motim in ko vse stro?ke se?tejemo, potem dejansko 4-mestna ? vsota ne uide.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot mi je uporabnik DoubleR rekel, ko se je zanimal pri lokalnih mehanikih koliko bi stala menjava teh dveh, je izvedel cifro cca. 200, ?e se ne motim in ko vse stro?ke se?tejemo, potem dejansko 4-mestna ? vsota ne uide.  :aaaaa:

Predlagam, da najdemo mojstra, ki zna popraviti LUK-ov vztrajnik (menjava le?aja, bru?enje/uravnote?enje oz "auswuchtanje"), kar ne more biti cifra preko 120?.

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je Pelko eno 6-ko 2004 tako po?timal, da je ?e sam navdu?en nad rezultatom. No, ni menjal le vztrajnika in sklopke, ?eprav bo pa ra?unal le to in ni? drugega. Ve? upam, da ?e v kratkem pove njen lastnik, ki je prej jamral, da avto ne gre nikamor in res je bila vo?nja kot da sploh nima turbine (ne govorim o vztrajniku, ko je bila vo?nja itak precej treso?a in je Simon rekel, da ?e bilo ?e najve? 1000km, potem bi bila pa veselica in ogromno ?kode po motorju, ker bi se vztrajnik razletel).  :glare:

Pozdrav vsem!

 

Da se ?e jaz osebno oglasim, kot lastnik oz. skrbnik tega avta, ki ga vozi moja ?ena.

Zadeva je bila slede?a:

?e tekom lanskega leta sem opazil, da avto nikamor ne gre. Ni imel nobenega "turbo pospe?ka", tako da sem vedel, da nekaj ne ?tima, ampak ker se je ve?ino z avtom vozila ?ena nisem imel kak?nih hudih ambicij zrihtat ta avto (povpre?na poraba goriva se je na relacijah ?e vedno gibala cca. 6,0 l/100km pri vo?nji po omejitvah oz. +-5% - tako da kaj hudega z avtom ni moglo bit narobe). Ko p je proti koncu leta ?e sklopka za?ela spodrsavat, pa sem vedel da avto potrebuje servis. No, kot var?en uporabnik avta sem se malo pozanimal glede stro?ka - menjava sklopke, lastna dostava materiala, storitev ki jo ponuja "ZMAJ" itd.

 

Na koncu sem izbral storitev Zmaja, ki mi je avto prevzel doma v popoldanskem ?asu (pohvalno) in ?ez 2 dni (po vnaprej?njem dogovoru) v popoldanskem ?asu avto tudi vrnil. Storitev predaje in prevzema avta se mi zdi fajn, ker nimam nikakr?nih komplikacij kdo me bo peljal na servis in kdo pri?el iskat. Kar pa se ti?e stro?ka tega pa je bilo to zame brezpla?no. PRIPORO?AM!

 

Avto, ki sem ga dobil nazaj dela ODLI?NO. Sicer ga ?e nisem imel mo?nosti preizkusiti na AC, vendar pa pobegli konji so se vrnili in sedaj ima avto spet vpre?enih 136konj. Kaj tukaj pomeni menjava sklopke in koliko je bilo ?e dodatnega dela jaz ne morem komentirati, ampak celoten stro?ek prevzem in oddaja avtomobila pri meni doma, ves material za sklopko, vztrajnik in te stvari, material, ki ga je porabil za vprego pobeglih konj (gotovo je bila menjana cev iz intercoolerja do motorja -vem da je bila ?e utrujena) in ?e kak?na druga malenkost + delo. Vse skupaj me je stalo to?no 900?. Meni se zdi to ugodno.

Dobro pri vsem tem pa je, da sem dobil garancijo na delo in material. To je pa tudi nekaj.

 

Na koncu lahko komentiram ?e, da na avtu so z menjavo sklopke, vztrajnika in ostalih zadev odpravljene vse vibracije in ?e koga moti, da se avto trese v prostem teku (kot bi vozil TDI traktor)  naj povem, da je temu kriv vztrajnik - sam, tega prej nisem vedel. Vibracij je sedaj toliko, kot bi imel bencinarja in ?isto ni? ve?. Hrup od dizla pa je seveda ostal.

 

LP Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam, da najdemo mojstra, ki zna popraviti LUK-ov vztrajnik (menjava le?aja, bru?enje/uravnote?enje oz "auswuchtanje"), kar ne more biti cifra preko 120?.

Slaba ideja, storno predloga!

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pri teh kilometrih ?e ni bil nikol zamenjan si lahko skor 100%, da bo v kratkem. Js sm menjal pri 216.000, nekateri pa tud ?e pri dost manj.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster Pelko mi je enkrat povedal, da pri ve?ini takih Mazd6, ki se vozijo po SLO cestah bo ?el vztrajnik "v onostranstvo" med 180 in 250.000 km.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da ima moja 215.000 ..... odli?na novica!  :angry2:  :vskalo:

Tvoja je CD140, nima? se kaj bati, spljoh ne crkujejo - isto kot CD143

Tvoja je CD140, nima? se kaj bati, spljoh ne crkujejo - isto kot CD143

aja Bossek - a ti pred dursom parkira?, al kdo ma ?e 6ko LJ AR-xxxx

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.