Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Na forumu je bilo ze ene par primerov k so rekl, da je pri mazdi potrebno nastaviti manj stopinj da klima pride do izraza. Osebno s tem nimam problemov in pri meni pride do izraza ze pri nastavljenih 20-21 stopinj :). Pa sem tak tip cloveka k mi je vedno vroce :D. Meni se je drgac klima isto v enem letu kompletno izpraznila, vendar imam na sumu kuponkota, ker sem jo preko njega nafilal. No sedaj sem jo napolnil pri pelkotu pa bomo vidl koliko casa bo zdrzala :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Stvar je taka, stoji pa takole:

 

Sestra ima Forda.

 

No, brez skrbi, zadeva ni tako grozna, kot je videti na prvi pogled. Ima samo servis na 140.000 (olje, filtri, sve?ke), pa za zamenjat oba sprednja kolesna le?aja, pa za zamenjat oba sprednja zavorna diska. Ter malo pregledat, ?e je ?e kje kaj. 

 

Zdaj me pa zanima, kako je s tisto mo?nostjo, da nekdo pride po avto in ga odpelje na servis ter nato pripelje nazaj?

 

V?asih je imel Zmaj neko firmo, kako je zdaj s to firmo?

 

In pa pribli?na ocena stro?kov (da sestra pripravi denar)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stvar je taka, stoji pa takole:

 

Sestra ima Forda.

 

No, brez skrbi, zadeva ni tako grozna, kot je videti na prvi pogled. Ima samo servis na 140.000 (olje, filtri, sve?ke), pa za zamenjat oba sprednja kolesna le?aja, pa za zamenjat oba sprednja zavorna diska. Ter malo pregledat, ?e je ?e kje kaj. 

 

Zdaj me pa zanima, kako je s tisto mo?nostjo, da nekdo pride po avto in ga odpelje na servis ter nato pripelje nazaj?

 

V?asih je imel Zmaj neko firmo, kako je zdaj s to firmo?

 

In pa pribli?na ocena stro?kov (da sestra pripravi denar)?

Zmaj je zdej v drugih vodah, ampak bo pa Pelko poslal vajenca in ne bo te?av z dostavo. :)

 

Simonu sem zdele poslal glede ocene stro?kov, ti javim na zasebno sporo?ilo.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdrav,

 

Pred nekje pol leta sem postal lastnik Mazde 6 2.2d (125KM), letnik 2010, dobrih 107tkm prevo?enih - servisirana na uradnem servisu. Zraven dobim tudi 1 leto garancije! Seveda sem avto pred nakupom peljal na uraden servis na pregled. Na servisu mi re?ejo, ?e ti je avto v?e? ga vzemi je brez napak. Sem mislil, da sem postal ponosen lastnik.

Potem pa se je v pol leta za?elo nabirati:

-blokiranje zadnjih zavor - zarjavela cilindra (po?timal sam, stro?ek samo gumice in zavorne obloge),

-slabo pospe?evanje - po?ena cev na podtla?nem sistemu (po?timal sam stro?ek nadomestna cev),

-zra?nost na vodilni pu?i volanske letve - sem reklamiral, zaradi poteka na koncu izgubil ?ivce in jim rekel, da, ?e niso sposobni zadeve popraviti naj mi vgradijo staro letev nazaj (to je potekalo na servisu ,ki ga predpi?e zavarovalnica) - kot bi govoril z kuharjem in ne mehanikom. Sedaj po dveh mesecih zopet nekaj ropo?e in po hitrem pregledu ista zadeva, da tresenja prednjih zavor ne omenjam.

 

Sedaj pa seveda reden servis na 120tkm. Peljem na uraden Mazdin servis v svojem kraju. Ko na servisu izvedo za kateri avto se gre (prej?nji lastnik servisiral pri njih) se dva mehanika samo spogledata - ?e?, kaj ta avto ?e vozi. Po njihovem vedenju je veriga fu?, v sistemu pa tudi ni zavedena menjava. Gremo pogledat, ga priklopimo na ra?unalnik in izpi?e se vrednost 9,08 - sedaj prevo?enih dobrih 118tkm. Pri nakupu je bila vrednost 8,47, kar pomeni, da raste.

Sedaj pa moja vpra?anja: kolik?na je vrednost, ko je potrebno verigo zamenjati, je res potrebno tudi pri teh motorjih ??istiti neko cedilo za olje in zamenjati podlo?ke na ?obah? ?e je vse to potrebno, kolik?en je stro?ek? Koliko bi me pri?el redni servis: vsi filtri, olje, po servisni knjigi tudi mikro jermen? Ker, ?e mi te zadeve po?timajo na uradnem Mazdinem servisu imam ob?utek, da me bo ob cifri kap (predra?un dobim drugi teden).

 

Lp,

Sandi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sandi, sem ravnokar poslal vpra?anje na?emu mojstru - Simonu Pelku in v kratkem posredujem njegov odgovor (ravno danes se je vrnil z dopusta in je verjetno zelo zaposlen).

 

P.S. Ena izmed stotih ugodnosti, ki so na voljo ?lanom AMD Mazda kluba je tudi pri Avto Pelko d.o.o., ostale so na?tete na spodnji povezavi  :prstgor:

 

http://www.mazdaklub.si/clanstvo/clanske-ugodnosti/

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je rekel Labi z verigo ni nic narobe. Menjavo podlozk in ciscenje cedila pa 2.2 ne potrebuje. To je samo za stari 2.0 motor.

 

Tako da ne mi zameriti ampak to so standardne mazda cvetke, ki mogoce kakemu picajzlu gredo v nos.

Tako da ti samo redno servisiraj, z jermeni pa ne sparaj je 20?

 

Ce se ne motim je spektr tudi reklamiral zracno letev na moji 2.2

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

Kupujem M6 2009 letnik. Danes sem gledal tole zadevo. http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11090676&display=Mazda%20Mazda6%20CD140%20GT.

 

Zanima me pa sledece motor ima rahel prizvok ki se sli?i nekje v predelu jermenov. Mo?no bi bilo da je kak?en le?aj alternatorja ali klime.

Malo sem ?e pre?ekiral forum tako da vidim da imajo probleme z dpf filtrom. Zanima me ?e je ?e kak?na stvar ,ki jo je treba menjati pri teh kilometrih? Oz. ki bo v kratkem fu?.

 

Mogo?e celo kdo pozna avto? bil je servisiran pri AH Ferk Maribor vendar pa iz izpisa ni videt drugega ko da so bili delani redni servisi. 

 

Hvala za vse informacije :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ste me kar malce potola?ili.

Do sedaj sem vozil tri Renaulte pri katerih nisem poznal drugega kot redni servis, kak?ne zavorne obloge in izpuh in pa v enem primeru velik servis. Je pa res, da so bili vsi narejeni ?e v "zlati dobi". Zadnja laguna je dopolnila 18 let. Tako, da me je ta opevana kvaliteta japoncev, kar malo razo?arala.

 

Saj vse to glede verige, cedila in podlo?k so mi danes natrosili na servisu, kakor, da so to nujni posegi pred rednim servisom. Tudi jaz sem prvi? sli?al, da bi bilo potrebno ?i??enje cedila in menjava podlo?k pri tem motorju.

 

Glede letve je zadeva slede?a, da se je v dolo?enih primerih, ko sem pripeljal v luknjo na cesti, sli?alo neko pokanje. Ker me je to motilo sem pogledal kaj je narobe in ugotovil, da ima dejansko letev na desni strani zra?nost v vodilu letve (snel man?eto in z roko pomigal pravokotno na letev). Zaenkrat ?e nisem 100% prepri?an, da gre za isto napako, ker sem se samo ulegel pod avto in zaznal neko zra?nost. Glede letve mi je bilo re?eno, da so jo zamenjali ampak kdo bi jim ?e verjel. Verjeli ali ne, sem pri prevzemu vozila naredil kve?jemu 300m in ugotovil, da se volan v eno stran su?e relativno normalno v drugo pa kot na kakem starem tovornjaku brez serva. Ko sem na to opozoril mehanike so me samo pisano gledali, da kako pa se je vrtel prej. Zato sem zgoraj omenil kuharja, pa, da ne bo kdo zameril. Zadevo so sicer do naslednjega dne uredili. Tako, da se bom v primeru iste okvare sam anga?iral in se pozanimal o mo?nosti obnove ali nakupa druge rabljene. Za kakr?no koli garancijo pa no?em niti ve? sli?ati.

 

Lp,

Sandi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

Ce kaj pomaga,sem imel enak "problem" z letvijo in sem jo sam resil v enem popoldnevu z materialom ki me je stal 1.20?. Koncna pusa je teflonizirana in pri meni je teflon pobralo. Kupis taksno puso pri trgovcu z lezaji in jo samo prepresas.. Edino priporocam da si naredis nastavek za preso tako,da lepo pase na puso,da je ne poskodujes. Ne rabis cele letve demontirati ampak se da dol vzeti le levi kos letve.Trije vijaki,senzor je to to. Sem ze micken pozabil tocno. Seveda prej je potrebno spono demontirati.

 

Lp.Bostjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

POSREDUJEM ODGOVOR;

 

Pozdravljeni

Servis na 120.000 km olje+vsi filtri 160  eur
Veriga se menja pri vrednosti 10.2 cena je 400 eur
Podlozke na injektorjih 60 eur
?i??enje oljnega cedila je 50 eur
Vse skupaj    670 eur
LP
Simon Pelko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je rekel Labi z verigo ni nic narobe. Menjavo podlozk in ciscenje cedila pa 2.2 ne potrebuje. To je samo za stari 2.0 motor.

 

Ne ?iriti krive vere...tudi na 2.2 je potrebno ?i??enje cedila v karterju. Jaz sem recimo z mojo pri 117.000 km po?akal ob cesti z lu?ko za prenizek oljni pritisk. K sre?i sem se takoj po pri?igu lu?ke ustavil in Mazda je pre?ivela brez posledic. Cedilo je bilo popolnoma zama?eno...

 

Moj nasvet - preventivno preveri, kak?na je situacija. Teh nekaj 10? ni ni? v primerjavi z novim motorjem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ?iriti krive vere...tudi na 2.2 je potrebno ?i??enje cedila v karterju. Jaz sem recimo z mojo pri 117.000 km po?akal ob cesti z lu?ko za prenizek oljni pritisk. K sre?i sem se takoj po pri?igu lu?ke ustavil in Mazda je pre?ivela brez posledic. Cedilo je bilo popolnoma zama?eno...

 

Moj nasvet - preventivno preveri, kak?na je situacija. Teh nekaj 10? ni ni? v primerjavi z novim motorjem.

Potem si edini primer ki ga poznam za ta motor.

Po drugi strani pa zalostno ce mazda tega ni popravila.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za slo govorim (mel to masino zato me preseneca) , jebat ga, ce je tako tudi v skyactive potem se ena crna pika za mazdo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

Ce kaj pomaga,sem imel enak "problem" z letvijo in sem jo sam resil v enem popoldnevu z materialom ki me je stal 1.20?. Koncna pusa je teflonizirana in pri meni je teflon pobralo. Kupis taksno puso pri trgovcu z lezaji in jo samo prepresas.. Edino priporocam da si naredis nastavek za preso tako,da lepo pase na puso,da je ne poskodujes. Ne rabis cele letve demontirati ampak se da dol vzeti le levi kos letve.Trije vijaki,senzor je to to. Sem ze micken pozabil tocno. Seveda prej je potrebno spono demontirati.

 

Lp.Bostjan

 

Hvala. Bom vzel na znanje.

 

 

POSREDUJEM ODGOVOR;

 

Pozdravljeni

Servis na 120.000 km olje+vsi filtri 160  eur
Veriga se menja pri vrednosti 10.2 cena je 400 eur
Podlozke na injektorjih 60 eur
?i??enje oljnega cedila je 50 eur
Vse skupaj    670 eur
LP
Simon Pelko

 

 

Hvala za posredovanje in odgovor.

Glede na cene in komentarje v njegov prid, se bom povezal direktno s Pelkom pa, da dolo?iva termin.

Ker o?itno moja Mazda uradnega servisa ne bo ve? videla. Bom pa verjetno ?el vseeno po predra?un pa, da vidim razliko v ceni.

 

Lp,

Sandi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?akaj, Buldog...po?asi... Mazdo ima? servisirano na poobla??encu? Ves ?as? Ne manjka niti en servis, niti niso pri servisiranju kak?ne ve?je (recimo na ve? kot 1000 km) zamude? Letnik je 2010? In cca 120.000 prevo?enih? V tem primeru ti menjavo verige v 100% ?asti Mazda, saj izpolnjuje? vse pogoje. Edino ne bodo ti je ?e zdaj menjali, saj je odstopanje ?e premajhno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za slo govorim (mel to masino zato me preseneca) , jebat ga, ce je tako tudi v skyactive potem se ena crna pika za mazdo.

Pri Skyactive 2.2 motorjih je Mazda imela dva dobavitelja odmi?nih gredi. Odmi?ne gredi enega od teh se prekomerno obrabljajo, posledi?no pride do zama?itve. Na Mazdi pri rednem servisu preverjajo padec tlaka - in ?e je previsok zamenjajo obe gredi.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za slo govorim (mel to masino zato me preseneca) , jebat ga, ce je tako tudi v skyactive potem se ena crna pika za mazdo.

2.2 185KS verjetno sploh se ni Skyactive ampak tastari.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?akaj, Buldog...po?asi... Mazdo ima? servisirano na poobla??encu? Ves ?as? Ne manjka niti en servis, niti niso pri servisiranju kak?ne ve?je (recimo na ve? kot 1000 km) zamude? Letnik je 2010? In cca 120.000 prevo?enih? V tem primeru ti menjavo verige v 100% ?asti Mazda, saj izpolnjuje? vse pogoje. Edino ne bodo ti je ?e zdaj menjali, saj je odstopanje ?e premajhno.

 

Kar se verige ti?e mi je serviser na servisu - Selmar rekel, da je nujna menjava, ni pa ni? omenil, gratis verige, ko sva se pogovarjala okoli tega. In glede na vse pripetljaje bi rekel, da je avto prej?nji lastnik verjetno prodal ravno iz tega razloga. Se bom pa pri Mazdi Slovenija vseeno pozanimal kako je s to stvarjo.

 

Lp,

Sandi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se verige ti?e mi je serviser na servisu - Selmar rekel, da je nujna menjava, ni pa ni? omenil, gratis verige, ko sva se pogovarjala okoli tega. In glede na vse pripetljaje bi rekel, da je avto prej?nji lastnik verjetno prodal ravno iz tega razloga. Se bom pa pri Mazdi Slovenija vseeno pozanimal kako je s to stvarjo.

 

Lp,

Sandi

 

Aja, a na Selmarju? :D

 

Pojdi kam drugam, ?e si slu?ajno iz teh koncev magari k Skorn?ku in povpra?aj, ?e si upravi?en ali ne. Na Selmarju marsikaj re?ejo... :) Tudi to, da je pri PID malce preko 9 nujna menjava verige...

 

Kot sem ti rekel, ?e je avto res bil redno in pravo?asno servisiran na poobla??encu in izpolnjuje druge "mehke" Mazdine kriterije (z letnikom 2010 in prevo?enimi cca 120k kilometri jih), potem dobi? gratis menjavo verige. Itak pa ni Selmar tisti, ki odlo?i, ali si upravi?en do brezpla?ne menjave, niti kdorkoli drug na slovenskih servisih, ampak Mazda Celovec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom zalepil sporocilo tule, da morda se drugi kaj pogruntajo in pa zdajle posljem mojstru Pelku;

 

Pozdravljen. Imam vpra?anje in sicer, gre za Mazdo 6 l.2004 2,0 136cd. Kar naenkrat je izgubila mo? pri nizkih vrtljajih, to se pravi pod 22000 nevle?e kot bi morala. Nad temi vrtljaji pa vle?e kot mora. Kaj vse bi lahko bilo? Hvala za odgovor. LP

Matej

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.