Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Mene zanima koliko pride komplet menjava diskov in ploscic (spredaj in zadaj).

Mazda 6 1.gen

Pa ce ni ze v kompletu definitivno menjava zavorne tekocine, pravis da mas 270k....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No potem naj pa se zavorno tekocino menja ni problema :). Me pa zanima koliko je okvirno stroska, da se malo pripravim :). Pred leti mi je cevka za zavorno tekocino puscala in jo je takrat pelko zamenjal in prav tako zavorno tekocino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom vprasal Simona po e-posti :)

 

Odgovor;

 

Vse skupaj bo 280 eur.

 

Lep pozdrav!

 

Simon

Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja in pol foruma vozi k njemu, tako da se ni treba trest za avto zaradi nestrokovnosti, ker je res macek prve klase! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to cena velikega servisa samo za mazdo ali ravno tako cena tam nekje varira za ostale dizelase istega ranga ? Me zanima za sodelovko k ima opel astro 2012 1.9 tdi ce se ne motim. Drgac pa hvala za odgovor ;)

Pomoje bo isto tam nekje, par 10 eur gor ali pa dol, material je verjetno za Opla cenej?i kot za Mazdo (predvidevam).  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ne nardim v Beogradu, me po?aka tukaj.  sramezljiv  Zanima me ?e se lahko najdu zavorne cevi sprednje pri levom in desnom kolesu? Mazda 6, 2006, 2.0CD, 89KW. Po tem pa kolk stane z zamenjavo?

Hvala!

Simonu zdajle po?ljem tvoje vpra?anje in bo v roku 24 ur ?e tudi njegov odgovor.  :P

 

ODGOVOR;

 

vse skupaj pride 60 eur
lp

simon

Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala, po tem pa lahko zmenimo ?e ima termin v ponedeljek? Pomeni spremembo na obeh straneh. :ouje:

Daj ga ju3 8.00 poklici kdaj ima prost termin?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lepo pozdravljeni, 

 

 

Naredil sem profil iz dva razloga, prvi je da ?elim pohvaliti g. Simona Pelka, ker je moj ob?utek da je najbolj?i diagnostik, ki obstaja za Mazdo v Sloveniji. Verjetno to velja tudi za druge znamke avtomobilov.

 

Glede mehani?nih popravil, nimam ?e isku?nje, ker je moja Mazda ?e v garanciji (na?alost, druga? bi zagotovo avto peljal Pelku, in na redni servis, in za druga popravila. Prepri?en sem da bi TCO, brez vpo?tevanja hudih tovarni?kih napak, ki naj bi jih uradni servisi odpravljali v garanciji - bil ni?ji.

 

Drugi razlog je za vpis je naslednji - V primeru da ste lastnik SkyActiv Mazde diesel 2,2 letnik 2012- naprej, in zasli?ite ?uden zvok motorja, ki prihaja iz smeri turbine, katalizatorja ali le?ajev pri odmi?ni gredi - TAKOJ ustavite avtomobil in poklicati Mazda asistenco (?e je ?e imate, in je avtomobil v garanciji). Zadeva je "totalka motorja" nevarna.

 

Lahko pokli?ete tudi g. Simona, pa vam bo razlo?il, oz. svetoval kaj narediti.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo pozdravljeni, 

 

 

Naredil sem profil iz dva razloga, prvi je da ?elim pohvaliti g. Simona Pelka, ker je moj ob?utek da je najbolj?i diagnostik, ki obstaja za Mazdo v Sloveniji. Verjetno to velja tudi za druge znamke avtomobilov.

 

Glede mehani?nih popravil, nimam ?e isku?nje, ker je moja Mazda ?e v garanciji (na?alost, druga? bi zagotovo avto peljal Pelku, in na redni servis, in za druga popravila. Prepri?en sem da bi TCO, brez vpo?tevanja hudih tovarni?kih napak, ki naj bi jih uradni servisi odpravljali v garanciji - bil ni?ji.

 

Drugi razlog je za vpis je naslednji - V primeru da ste lastnik SkyActiv Mazde diesel 2,2 letnik 2012- naprej, in zasli?ite ?uden zvok motorja, ki prihaja iz smeri turbine, katalizatorja ali le?ajev pri odmi?ni gredi - TAKOJ ustavite avtomobil in poklicati Mazda asistenco (?e je ?e imate, in je avtomobil v garanciji). Zadeva je "totalka motorja" nevarna.

 

Lahko pokli?ete tudi g. Simona, pa vam bo razlo?il, oz. svetoval kaj narediti.

 

Kaj se dejansko dogaja s temi motorji...prej ni bilo napak ,,,verjetno uradni servis ,bi mogel vedeti za to te?avo???...lp

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uradni servis ve za te napake. ?e je servis tudi kolikor toliko OK, jih tudi priznajo. In ?e najbolj?e...Mazda ?asti popravilo. V primeru po Mazda standardih primerno vzdr?evanega avtomobila, ?astijo popravilo tudi izven garancije.

 

SkyActive 2.2d imajo na?eloma dve veliki te?avi...obraba/lu??enje odmi?nih gredi in zaribane turbine. Prva te?ava se pri novej?ih (katerih konkretno ne vem, vpra?ajte na servisu) naj ne bi ve? pojavljala, ker je Mazda vmes zamenjala dobavitelja gredi. Zaribanih turbin pa imajo uradni servisi tudi ?e kar nekaj na zalogi... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.