Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni...rabil bi nasvet-pomo? dr. Pelka...

 

 

kaj bi bilo narobe, da se mi avto segreva ob vo?nji v klanec ali hitri vo?nji tudi do 110stopinj ?

 

?e se vozim od 50-90, je temperatura med 85 in 93...?im jo pritisnem, raste...

 

pa tudi zelo zelo hitro se segreje na 90..

 

avto je mazda 6, dizel, 121 konjski...2004 letnik, karavan

 

prosim za pomo?

 

nekaj sem moral tudi doliti antifriza...

 

gretje dela...vendar varira ventilacija, glede na to,  a jo vozim 50 ali 90 na AC

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mu posljem.

 

Posredujem Pelkov odgovor;

 

Na vasi mazdi je potrebno zamenjati tesnilo na glavi motorja
LP

Simon Pelko

Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jure, ?akam na njegov odgovor.

 

@Panda, najbolj?e se obrnit na Bo?tjana - Ajvarja, ker ponavadi nam on pomaga pri tej zadevi in ne Simon.  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes zjutraj se mi je prizgala lucka za olje in nato ugasnila, po tem sem se peljal se cca 3km do sluzbe in preveril nivo olja, merilnik je bil prakticno suh kot poper!? Nato sem dolil cca, 2,7L in sedaj je nivo malo pod max... Menjava olja je bila narejena na rednem servisu maja 2015, od takrat pa sem naredil 13,5k km. Pred tem ni bilo take porabe olja, lastnik avta pa sem od novembra 2013. Zanima me ce je to normalno oz kaj bi lahko bilo narobe? Vecinoma se vozim relacije 50km po avtocesti, zadnji mesec pa sem imel 3 daljse relacije cca. 200km kjer sem ga tudi kar pritiskal (cca. 160-170km/h, vecinoma vozim tempomat okoli 110km/h je bolj prijazno porabi:) avto je mazda 6 1.8i sport bencinar..vsaka info dobrodosla

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom poslal Simonu vprasanje

Pozdravljeni.

Na vasi mazdi 6 bo potrebno zamenjati batni obro?ke,tefloni na ventilih,ter tesnilo glave,skratka mala generalna na motorju

>LP

Simon Pelko

Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vcer sem lih 3l dexelie ponucal, bom spremljal ce avto kaj kadi oz ce je kaka luzica pod njim...A se sploh lahko se vozim z avtom al bols da ne?

Upam, da ti ni verige razjebal, ce ni bila podmazana :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz sluzbe do doma dnes je slo (max 3000 obratov) preveril sem se nivo olja, pa je malo visji kot vceraj direkt po dolivanju, sklepam da se je moral pocasi "vsesti"?

Olje se razsiri ko je segreto napram mrzlemu in verjetno je zato razlike deci ali dva? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Olje se razsiri ko je segreto napram mrzlemu in verjetno je zato razlike deci ali dva? :)

Hvala za pojasnilo :) kaj mi priporocate da preverim? Dim, ce kaj kaplja pod avtom, nivo olja, se kej?

Hvala za pojasnilo :) kaj mi priporocate da preverim? Dim, ce kaj kaplja pod avtom, nivo olja, se kej?

Ceprav avto je bil mrzel - je stal od 9h zjutraj, ob 17h sem pa preveril nivo olja. hm hm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Karton daj pod motor, ce bo kak madez, ampak dvomim. Prej bi rekel, da ga 'skadi' ampak morda se ni kriticno in poseg pri Pelku ne tako urgenten.

 

Vedno merite pri hladnem motorju in parkiranem na ravnini. Pocnite to vsakih nekaj dni, da se pokaze 'trend' ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj prosim ?e odgovore prilepi? tako, da je razvidno kateremu vpra?anju pripadajo ;)

Hvala :)

Tale zgornji se nanasa na malo generalko za 1.8 bencin

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.