Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Evo pa sem ?e jaz za?el ?raufati mojo mazdo. Cvilila je man?eta na desni strani. Resno ko je bilo suho je zavijala k sto bogov. Pred tem ugotovimo slab levi prednji le?aj. Menjam. Kupim original man?eto, plasti?na in se je ne da razstegnit ?ez homokineti?ni zglob. Nabijamo zglob dol in nikakor dol. obupamo in damo gor univerzalno gumjadto man?eto. Naslednji dan za?ne pokat zglob. Super. En dan pred dopustom. Naro?im zglob in gas na morje. Po dopustu cca 14 dni poka k pr norcih. Pridem cdomov zglob v avto in mehaniku. Sobota dopoldne. Damo dol disk in glej le?aj zjebal. Hitro po le?aj in zamenjamo le?aj in se lotimo zgloba. Ni variante dol dobit in gas fleks in pre?agat. Dobimo dol in odpremo novega. Napa?en. 1mm premajhna lukna. V trgovino in majo vse zglobe samo pravega ne.

Sedaj vpra?anje. Res obstajajo 4razli?ni za 6ko 2008 letnik? A se zbije dol ali je treba kak?en drug postopek?

 

Pa ketne sploh ni tolk panika na mazdi, pejte brat bmw forum tanove trojke, nobena z prvo ketno nad 150k km. Katastrofa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Zivjo. Eno vprasanje za Simona. Po opravljeni optiki imam volan rahlo zasukan v levo. Avto gre naravnost ampak volan je nalenkost levo. 2 krat so mi delal optiko vse stima. Se da volan kako drugace nastavit posebej da bi bil naravnost? Avto je mazda 3 2009 sedan.

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja na rokah gum. To se stima po tem ko naravnajo optiko.

To sta tisti dve ?ibki. Ampak pelji nazaj to so dokzni narest

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne stimajo te dve ko optiko delajo?Sem jim peljal nazaj pa jim omeno da je volan malenkost levo. Zapeljala sma se da sma vidla ce avto kam vlece. Avto gre naravnost. Ko je se enkrat dal avto gor da izmeri optiko je bla ok. Probal je se avto nazgat in takrat ko je avto prizgal se je optika cist porusla. Je mogoce kak senzor da bi preko racunalnika naravnal volan kot npr. Pri bmw?

Pa se en problem. Zdi se mi da ko dodajam gas da ni enakomerno razporejen se pravi ze na zacetku mi dvigne full obratov tak da je mal tezje speljevat pri nizkih obratih. Kaj bi to bilo?

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne stimajo to ko optiko delajo? Sem jim peljal nazaj pa jim omeno da je volan malenkost levo. Zapeljala sma se da sma vidla ce avto kam vlece. Avto gre naravnost. Ko je se enkrat dal avto gor da izmeri optiko je bla ok. Probal je se avto nazgat in takrat ko je avto prizgal se je optika cist porusla. Je mogoce kak senzor da bi preko racunalnika naravnal volan kot npr. Pri bmw?

Pa se en problem. Zdi se mi da ko dodajam gas da ni enakomerno razporejen se pravi ze na zacetku mi dvigne full obratov tak da je mal tezje speljevat pri nizkih obratih. Kaj bi to bilo?

Optika je eno, ko pa so gume naravnost mora nastaviti ?e volan. Ob optiki jim je volan vedno ?panska vas, na za?etku ga pritrdi ampak ?e ga ne naredi naravnost plus luft je potem tako, jaz sem sam popravil na xedosu in mazdi 6 1. generacije ta primer.

 

na vsako prvo gumo gre navojna palica s katero to koregira?. a je treba nekaj kme?ke logike, ker je na nortanji strani gume, in ?e jo za?pona? da leze ven, zadnji del gume rine ven, prvei del pa v bistvu notri. Na obeh straneh je treba enako ?tevilo obratov klju?a pa je.

 

Po doma?e, ?e ima? volan levo, pomeni da so prve gume malo preve? v desno (?e poravna? gre avto v desno), zato mora? obe gumi dati rahlo v levo (1 obrat klju?a okoli bi rekel) - tako mora? na levi gumi palico skraj?at privijat v smeri ure, na desni gumi pa odvijat enako

 

ampak ?e enkrat to majo oni za naresti....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za razlago jures.

Je to to?

https://www.miata.net/garage/tsb/02-005-10.pdf

ja tako se popravi. Nisem pa vedel da majo celo service bulletin  :blink:, to pomeni da bi mogli na servisih ob rednem to mal preveriti

 

pa z zadnjo se ne igrat ker nima pomena z volanom, samo s prvo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pokli?i ga na 041667335, ?e pa se ne javi, ker je res zelo zaseden, pa najbolj?e napisati sms in pokli?e nazaj. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam problem na Mazdi2 letnik 2011. Avto vle?e v levo, zamenjana sta bila prva amortizerja in narejena je bila optika in nobene spremembe, pravijo da so gume krive, to bom videl v kratkem, ko bom dal gor nove zimske.

Druga stvar je, da v volanu nekaj poka, ob?utek je kot da bi bil luft, ampak samo na mestu oz. ko se peljem ?isto po?asi - pri parkiraju, pri vo?nji ni problemov. Kak?na ideja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasicna hiba mazd glede pokanja v volanu. Ni nic narobe, ce te pa tako zelo moti gres pa lahko na uradni servis pa ti bojo volanski drog podmazali -25?. Za zacetek lahko probas da sprostis rocico pod volanom in sukas volan do konca v levo in desno ter notri in ven da ustrezno nazaj namazes drog. Ce bo po temu procesu nehal pokati za dolocen cas je to to. Problem je to da je tovarniska mast premal sinteticna in se s premikanjem volana ta mast nabere na levi ali desni strani in posledicno zacne pokati. Probaj in javi :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lp.Odstranitev dpf na m6 gh 2.2mrz-cd 92kw?ja,ne... cena?

Poslano z mojega SM-G955F z uporabo Tapatalk

V kolikor zadeva ?e ni, utegne biti pa kmalu nezakonita in po uradni poti tehni?ni pregled ne bi izvedljiv.

 

Cene so menda med 250 in 300?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasicna hiba mazd glede pokanja v volanu. Ni nic narobe, ce te pa tako zelo moti gres pa lahko na uradni servis pa ti bojo volanski drog podmazali -25?. Za zacetek lahko probas da sprostis rocico pod volanom in sukas volan do konca v levo in desno ter notri in ven da ustrezno nazaj namazes drog. Ce bo po temu procesu nehal pokati za dolocen cas je to to. Problem je to da je tovarniska mast premal sinteticna in se s premikanjem volana ta mast nabere na levi ali desni strani in posledicno zacne pokati. Probaj in javi :prstgor:

Enkrat sem ga ze premikal gor/dol pa ni ni? pomagalo, notri/ven pa pri M2 ne gre. Verjetno to velja bolj za M6. Ne gre samo za pokanje, ?uti se kot da bi bil luft.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

POzdravljeni.

Imam te?avo z nedelovanjem klime na mazdi 5 1,8 letnik 2007.

Klima je bila zadnji? polnjena lani. Letos je delovala vse slab?e, pred ?asom pa je povsem prenehala hladiti.

Peljal sem jo k mehaniku, ki mi je dopolnjeval plin, vendar je ugotovil, da je v sistemu zadosti plina.

Predvideva, da je te?ava s sklopko ali kompresorjem.

Zanima me, kak?en je stro?ek tega popravila?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasicna hiba mazd glede pokanja v volanu. Ni nic narobe, ce te pa tako zelo moti gres pa lahko na uradni servis pa ti bojo volanski drog podmazali -25?. Za zacetek lahko probas da sprostis rocico pod volanom in sukas volan do konca v levo in desno ter notri in ven da ustrezno nazaj namazes drog. Ce bo po temu procesu nehal pokati za dolocen cas je to to. Problem je to da je tovarniska mast premal sinteticna in se s premikanjem volana ta mast nabere na levi ali desni strani in posledicno zacne pokati. Probaj in javi :prstgor:

Kon?no sem re?il zadevo. Res je bila te?ava z nenamazanim volanskim drogom. Zadevo so re?ili v Mazda BTC, pohvala g. Majesu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

tempomat mazda 5 

 

pozdravljeni, pred dnevi kupil m5 2008D in ugotovil da tempomat ne dela. vklopim ga z on/off sveti oran?en napis, ko probam nastaviti hitrost ne deljuje.

kaj lahko sam pogledam preden peljem k mehaniku?

 

1.kje je varovalka tempomata?

2. kje je tempomat pod havbo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tempomat mazda 5

 

pozdravljeni, pred dnevi kupil m5 2008D in ugotovil da tempomat ne dela. vklopim ga z on/off sveti oran?en napis, ko probam nastaviti hitrost ne deljuje.

kaj lahko sam pogledam preden peljem k mehaniku?

 

1.kje je varovalka tempomata?

2. kje je tempomat pod havbo?

Mogo?e bi preveril najprej navodila za uporabo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... sem, vendar nima varovalke.

kot je nekdo v nekem postu napisal, sem pogledal tudi stikalo pod pedalom zavore vendar je zelo nedostopno in go morm dobit ven.

bomo re?evali drug teden dalje. hvala.

Nisem mislil v smislu ?e ima varovalko ampak kako se tempomat uporablja. Mogo?e pa sploh ni ni? narobe ampak je samo napaka v uporabi.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.