Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

?ivjo.

eno splo?no vpra?anje, ?e morda kdo ve iz glave

ali ima trojka revolution top tudi  radarski tempomat, tako kot ima ?estka?

 

lp

 

Ja, vse trojke od 2014 naprej v Revolution Top izvedbi imajo radarski tempomat. Do 2017 facelifta pa nimajo aktivnega dr?anja pasu (torej dobi? samo opozorilo ne bo pa se volan premaknil).

 

?e gleda? rabljeno poglej logo naprej - ?e je "flat" ?katlica s samo narisanim logotom ima radar. ?e logo izstopa potem ga nima.

Da se, to je poanta. Mrau?k m?k in jaz sva to naredila, na Mazdi se tega ne da.

 

All hail the mighty naziwagens! :notworth:   (Ne vem kako to OPju sicer pomaga.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo od v?eraj ponosni lastnik nove M3 G120 revolution v eternal BLUE mica barvi. Ta barva ji pa?e, tak strupen zgleda, tako da mi ni ?al, ?eprav ga prej ?e nisem nikoli videl v tej barvi (bi dal kak?no fotko pa je avto ?e umazan :( ) Prej sem imel Peugeot 508 sw 1.6.THP...Mazda mi je zaenkrat res super...zdi se mi bolj udobna od Peugeota (oba sta iimela 18 colske gume) in tudi v ovinke se mazda pelje res fenomenalno. Menjalnik je bolj?i, lepo se pretika pa ?e kraj?i hodi so in to se mi res dopade. Prav tako se mi vsi ti pripomo?ki, ki jih ima dopadejo...od teh prepoznavanj znakov do blind spot asistenta, pa da se avtomatsko zaklene, ko gre? od avta, itd...super...lu?i ?e nisem imel prilo?nost sprobati, peljal pa sem se danes ?e po avtocesti. Prvi ob?utki so super, avto se mi zdi zadosti mo?an, brez problemov do 140km/h, pa sem ga vozil do 3ooo obratov, kar bom vztrajal nekje do 500 km potem bom ?el proti 4000 in nekje pri 1500 km ga bom za?el normalno voziti oz. ga bom stisnil v prestavah...porabo mi zaenkrat ka?e pri 6.8 l kar je super :). Tankam in bom tankal OMV 100 plus. Tudi ozvo?enje je ?isto solidno (BOSE), moram priznati da se mi dopade malo ve? basa :) (?eprav pri doma?em HI-FI ju ga imam raj?i manj). Pesmi prepoznava BP in hitro (ne delujejo pa FLAC datoteke, na ?alost). Ali je mo?no kak?ne dodatne aplikacije instalirati ali samo tisto kar je trenutno gor? Kako pa porabo gleda?, a samo na tisti aplikaciji? Nisem ?e uspel vsega pregledat, nekaj si moram ?e nastaviti...Zaenkrat res nimam pripomb, super zadovoljen, in ?e mi bo slu?il bom naslednja faceliftana spet moja :)...prav tako mi ni ?al da sem vzel 2.0 bencinarja, res je super enostavno ga vozi? skoraj kot dizla (z lahkoto pod 2000 obratov pa te?e kot namazan in potegne brez problema), res je veliko bolj?i kot ti turbo kavni mlin?ki :)...toliko zaenkrat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi z moje strani ?estitke in hitro objavi kak?no sliko ne glede na to, da je malce umazan. :)

 

Moram pa dodati samo ?e tole, da je zna biti v mazdi 3 dobra izbira tudi 2.2 dizel, biturbo, ?e dela? malce ve? km in ima? rad hitro vo?njo po AC. Sam ga imam v ?estici in verjami da vle?e od okoli 1000 obratov naprej, tako da z optimizacijo po mojem mnenju trojkica prav leti. :) Mi je pa zanimivo, da ga ni vzel ?e noben foruma? in tudi na avto.netu ni nobene. Sem pa bral da pri?akujejo, da bodo prodali zgolj 5% dizlov pri trojkicah. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vama :) . Ma jaz sem bolj za bencinarje ;) , ?e bi se veliko vozil po AC bi vzel 165 km bencinarja tako pa mi ve? pomeni malo manj?a poraba, pa ?e ta 120 konjski lepo leti :) . Morem pa ?e malo na?tudirat dolo?ene stvari...ni mi jasno zakaj zdajle ko sem ga parkiral v gara?o niso svetile dnevne LED lu?i? Nekaj mi je zapiskalo, ko sem ?el iz avta gara?o odpret (verjetno kao da ne zazna klju?a, ker sem ga imel v ?epu) in videl da mi lu?i ne svetijo, so se pa pri?gale ko sem zapeljal v gara?o, ker se ?e mra?i...slika jutri :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Amm... se mi zdi da pri mojem DRLji ne svetijo ?e so lu?i dane na AUTO in je avto v P. Je pa res da nisem nikoli 100% preverjal.


Tudi z moje strani ?estitke in hitro objavi kak?no sliko ne glede na to, da je malce umazan. :)

 

Moram pa dodati samo ?e tole, da je zna biti v mazdi 3 dobra izbira tudi 2.2 dizel, biturbo, ?e dela? malce ve? km in ima? rad hitro vo?njo po AC. Sam ga imam v ?estici in verjami da vle?e od okoli 1000 obratov naprej, tako da z optimizacijo po mojem mnenju trojkica prav leti. :) Mi je pa zanimivo, da ga ni vzel ?e noben foruma? in tudi na avto.netu ni nobene. Sem pa bral da pri?akujejo, da bodo prodali zgolj 5% dizlov pri trojkicah. 

 

Se mi zdi da je tu bolj fora da so tile mazdini benz motorji brez turbota toliko bolj privla?ni s stali??a vzdr?evanja - brez turbin, DPFa in ostalih ob?utljivih delov in z dost dobro porabo so zelo privla?ni. Obenem pa tudi cenej?i.

 

(V mojem primeru recimo v ni bilo dizla z avtomatskim menjalnikom na voljo sploh.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vama :) . Ma jaz sem bolj za bencinarje ;) , ?e bi se veliko vozil po AC bi vzel 165 km bencinarja tako pa mi ve? pomeni malo manj?a poraba, pa ?e ta 120 konjski lepo leti :) . Morem pa ?e malo na?tudirat dolo?ene stvari...ni mi jasno zakaj zdajle ko sem ga parkiral v gara?o niso svetile dnevne LED lu?i? Nekaj mi je zapiskalo, ko sem ?el iz avta gara?o odpret (verjetno kao da ne zazna klju?a, ker sem ga imel v ?epu) in videl da mi lu?i ne svetijo, so se pa pri?gale ko sem zapeljal v gara?o, ker se ?e mra?i...slika jutri :)

 

glede lu?i.. si imel zategnjeno ro?no? takrat dnevne lu?i ugasnejo, vsaj pri meni..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uuuu hvala vama :)...ro?na je bila zategnjena ja...jo vedno zategnem...ufff sem se ?e bal da je kaj narobe...za vozit je pa res super...skos bi jo vozil :)...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?em je pa to fora da dnevne ugasnejo, ko zategne? ro?no ?!?!

A jih rabis, ko imas zategnjeno rocno? ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi odgovoril na vpra?anje... v Sloveniji je zakon, da morajo vozila v prometu imeti pri?gane dnevne lu?i. ?e recimo zategne? ro?no pred semaforjem na klancu (?e vedno si v prometu tudi ?e avto stoji na cesti) ti lu?i ugasnejo in prakti?no ti lahko policaj potala kazen za nepri?gane lu?i.

 

?e pri enem avtu nisem videl, da bi imeli tako situacijo - torej why? Zaradi porabe? Ne me smejat, ker poraba dnevnih ledic je tako minimalna, da sploh ni vredno debate pa tudi, ?e bi bile klasi?ne je vse skupaj close to nothing. Torej ker intelekt se je odlo?il za tako re?itev?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e sem prav razumel zategne ro?no, da gre odpret vrata gara?e - se pravi je motor v fazi delovanja oziroma deluje S/S, kar ?e vedno pomeni, da je aktiven re?im vo?nje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem malo prebral navodila in v njih pi?e,da se dnevne lu?i ugasnejo,ko zategne? ro?no...?udno res ja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi odgovoril na vpra?anje... v Sloveniji je zakon, da morajo vozila v prometu imeti pri?gane dnevne lu?i. ?e recimo zategne? ro?no pred semaforjem na klancu (?e vedno si v prometu tudi ?e avto stoji na cesti) ti lu?i ugasnejo in prakti?no ti lahko policaj potala kazen za nepri?gane lu?i.

 

?e pri enem avtu nisem videl, da bi imeli tako situacijo - torej why? Zaradi porabe? Ne me smejat, ker poraba dnevnih ledic je tako minimalna, da sploh ni vredno debate pa tudi, ?e bi bile klasi?ne je vse skupaj close to nothing. Torej ker intelekt se je odlo?il za tako re?itev?

Nisem odgovoril na vorasanje, ker ga ne vem... pac nisem nek filozof, da bi se poglabljal v tezke probleme clovestva in sel delat raziskavo o tem, zakaj se pri Mazdi ugasnjeo dnevne luci, ko zategnes rocno... pac se ugasnejo... ane... Mene ne moti... rocne itak ne zategujem v takem primeru, ki si ga omenil (pred semaforjem)... in policajo ne talajo kazni niti za veliko hujse prekrske... bodo pa sedaj lovili take, ki jim pri semaforju na klancu ob zategnjneni rocnimne gorijo dnevne luci... yeah right... komaj cakajo na take... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se ravno s tem zaj...pri kodiranju vaga. Pri sami izbiri geografije imas ene 12 opcij

Rest of world with seperate drl

 

Canada with halogen...

 

Etc etc

 

In ja nekatere drzave zahtevajo spredaj / zadaj stalno rizgane luci. Nasa vele eu pa dovoljuje vsaki drzavi svoja pravila.

 

Velo tukaj hrvatje imajo podrocna prvila tako kot za zimske gume. V istri so dnevne luci zahtevane samo ob mraku, dezju...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tommaazz slikeeeee :) Glede na to da si avatar spremenil me res zanima kak?na barva je tale modra. Deluje po avatarju odli?na. :)

Evo bom danes dal obljubim :) ...je bila vceraj cel dan v gara?i :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tommaazz slikeeeee :) Glede na to da si avatar spremenil me res zanima kak?na barva je tale modra. Deluje po avatarju odli?na. :)

 

 

Verjetno taka :) 

 

large-image.jpg

 

2016-mazda-mazda3-i-grand-touring-1.jpg

 

:P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.