Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Ne vem, morda se je o tem ?e kaj govorilo, ampak nimam ?asa brati 45 strani. A se da tole Mazdo prepri?at, da pri dnevnih lu?eh svetijo tudi zadnje lu?i. Mi gre res na ?ivce, da moram imeti vklopljene xenonke, ?e ho?em imeti tudi zadaj osvetlitev. Bi pa dal pred zid tistega norce, ki je dovolil, da se podnevi lahko vozi? brez zadnjih lu?i.

 

?al se ne da. Z veseljem bi imel zadnje lu?i vedno vklopljene, da svetijo. Ve?ina novih vozil ima zadnje lu?i ugasnjene, ker "ni potrebe" po temu, da bi svetile, ?eprav je v praksi povsem druga?e.

 

Tudi na servisu ne morejo tega naredit. Lahko ti pa to uredi kak?en dober avto-elektri?ar, vendar zadeva verjetno ne bo poceni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No samo tole je pa dejansko problem. Namre? dostikrat sem videl v megli ali celo delnem mraku ljudi z dnevnimi lu?mi, zadaj so pa popolnoma neopazni. Naprimer na Lj obvoznici ali nasploh v naseljih, ki je lepo osvetljena pomoje nekateri niti ne dojamejo, da bi mogli pri?gati lu?i, saj vidijo (zaradi javne razsvetljave). 

 

Me zanima, ?e se bo kak birokrat v EU spomnil na to, bodo spet vse spreminjali...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e eno vpra?anje, kar se radia ti?e. A se res ne da na?timat, da bi imel za prometna poro?ila nastavljeno svojo jakost. Saj, nekaj ?asa ostane, ko pa je avto ugasnjen, ne vem koliko ?asa, pa se zresetira na jakost, ki jo imam na?timano za normalno poslu?anje. Ko vozim, imam vedno pri?gan radio in fino je bilo, ko so se mi prometna poro?ila oglasila malo glasneje, kot sam radio. Tako jih nisem zgre?il. ?e pa jakost ostane na istem nivoju, pa mimogrede zamudi? vsaj za?etek in ponavadi mi ravno na za?etku povejo, kaj se dogaja na cesti na kateri sem. Ne vem, tole je prvi RDS radio, ki ga imam, da ima to tako narejeno.

Pa ko smo ravno pri tem. Tudi prvi ekran, ki se vklopi, ko v?gem avto, se postavi na "Home", ?e je avto predolgo ugasnjen, ?e pa je to samo kratek ?as, pa gre na tisto, na ?emer je bil, ko sem ga ugasnil. Ja, saj ?pila tam, kjer je ostal, samo ekran je pa na "Home" Spet nelogi?no. Vsaj meni.

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e eno vpra?anje, kar se radia ti?e. A se res ne da na?timat, da bi imel za prometna poro?ila nastavljeno svojo jakost. Saj, nekaj ?asa ostane, ko pa je avto ugasnjen, ne vem koliko ?asa, pa se zresetira na jakost, ki jo imam na?timano za normalno poslu?anje. Ko vozim, imam vedno pri?gan radio in fino je bilo, ko so se mi prometna poro?ila oglasila malo glasneje, kot sam radio. Tako jih nisem zgre?il. ?e pa jakost ostane na istem nivoju, pa mimogrede zamudi? vsaj za?etek in ponavadi mi ravno na za?etku povejo, kaj se dogaja na cesti na kateri sem. Ne vem, tole je prvi RDS radio, ki ga imam, da ima to tako narejeno.

Pa ko smo ravno pri tem. Tudi prvi ekran, ki se vklopi, ko v?gem avto, se postavi na "Home", ?e je avto predolgo ugasnjen, ?e pa je to samo kratek ?as, pa gre na tisto, na ?emer je bil, ko sem ga ugasnil. Ja, saj ?pila tam, kjer je ostal, samo ekran je pa na "Home" Spet nelogi?no. Vsaj meni.

 

Odgovor na prvo vpra?anje: Ne, ne da se. Pri meni je tako, da ?e nastavim jakost TA obvestil na recimo volume 10, se mi bo ?ez ?as samo od sebe "po-nastavilo" na 30. To v praksi pomeni, da te lahko naslednji?, ko se bo TA oglasih, kap zadane, ?e se pelje? recimo po mestu, kjer je vse tiho in ima? radio nastavljen na volume 14. Ampak verjetno je to samo pri meni te?ava in ostali teh te?av nimate.

 

Odgovor na drugo vpra?anje: To te?avo ima ve?ina uporabnikov MZD. Pri meni je zelo me?ano. ?e ugasnem avto, ko je na navigaciji, se bo naslednji? ob zagonu vozila postavilo na HOME. ?e ugasnem avto, ko je na radiu, se bo naslednji? ob zagonu vozila prikazala navigacija..... skratka - ve? mo?nih scenarijev je. Ni neke "logike", po kateri bi se lahko ravnal, ampak je vse bolj "random" :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

T je vse zato, da nam ni dolg?as. Za TA pa pri meni ni problem, da bi bil preglasen. Gre pa? nazaj na tisto jakost na kateri imam radio.

Za MZD sem pa sedaj pogruntal, da res ni logike. Jaz v glavnem poslu?am radio in zadnji? se mi je po pol ure postavil nazaj na Home, drugi? je po celi no?i ostal na radiu, tretji?...

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, ?e nekaj. Hahaha! Ko je avto nov, se vsak dan poka?e nekaj, kar ne zna? in leti? po pomo? na forum.

Sem v?eraj zvezal telefon prek BT in parjenje je ?lo lepo skozi, ko pa sem probal poslu?at muziko s telefona, pa nisem dobil nobenega glasu iz zvo?nikov v avtu. Vse se je zvezalo, najde komade, sicer samo tiste, ki jih imam v zgornjem direktoriju, premikanja po direktorijih telefona ne najdem, jih predvaja, ampak glas prihaja samo s telefona, na displayu, je ime komada, ?as od?teva z MZD lahko upravljam telefon, zvoka na zvo?nikih v avtu pa ni.

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, ?e nekaj. Hahaha! Ko je avto nov, se vsak dan poka?e nekaj, kar ne zna? in leti? po pomo? na forum.

Sem v?eraj zvezal telefon prek BT in parjenje je ?lo lepo skozi, ko pa sem probal poslu?at muziko s telefona, pa nisem dobil nobenega glasu iz zvo?nikov v avtu. Vse se je zvezalo, najde komade, sicer samo tiste, ki jih imam v zgornjem direktoriju, premikanja po direktorijih telefona ne najdem, jih predvaja, ampak glas prihaja samo s telefona, na displayu, je ime komada, ?as od?teva z MZD lahko upravljam telefon, zvoka na zvo?nikih v avtu pa ni.

 

 

Marsikdaj je to odvisno precej tudi od samega telefona ... 

 

P.S.: Verjetno je govora o novi trojki, glede na naslov teme... V profilu imas se vpisano sestico prejsnje generacije :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sem ravnokar popravil v profilu. Saj ve?, nov avto, nova vpra?anja. Telefon je pa LG Nexus 5.

Priznam, telefonije pa ?e nisem sprobal, ker ne maram, da tudi sopotniki poslu?ajo nakladanja tistih, ki me kli?ejo, ;-)

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sem ravnokar popravil v profilu. Saj ve?, nov avto, nova vpra?anja. Telefon je pa LG Nexus 5.

Priznam, telefonije pa ?e nisem sprobal, ker ne maram, da tudi sopotniki poslu?ajo nakladanja tistih, ki me kli?ejo, ;-)

 

Saj telefoniranje poteka po drugem BT profilu kot predvajanje glasbe... tako da lahko da telefoniranje deluje... predvajanje glasbe pa ne ... 

 

Za telefoniranje se ponavadi uproabi handsfree (HFP) ali headset (HSP) profil... predvajanje glasbe pa gre preko A2DP (Advanced Audio Distribution) profila ... prikaz na zaslonu ali upravljanje preko tipk na volanu lahko poteka spet preko tretjega profila ...

 

Tukaj je spisek vec ali manj vseh moznih BT profilov >> https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bluetooth_profiles ... spet pa je odvisno tudi od samo BT specifikacije (BT 1.x, BT 2.x ... ) >> https://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth ... Trenutno smo pri BT 4.2 :P 

 

Tvoj mobilnik sicer podpira vse te profile, ki naj bi se potrebovali za vse te funkcije, ki jih MZD Connect nudi ... >> https://support.google.com/nexus/answer/6048862?hl=en

 

Dropbox-20160126-071703.jpg

 

Tudi na Mazdini strani je navedeno, da naj bi te zadeve s tvojim modelom delovale (vse razen slike profila pri imeniku in izbiro lastnih zvonjenj) >> http://tinyurl.com/zo5aag2 

 

Preveri, ce se ne skriva kje kaksna nastavitev, zaradi katere ti predvajanje glasbe ne deluje ... To preveri na obeh straneh... tako v samem MZD Connect, kot tudi na telefonu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, ?e nekaj. Hahaha! Ko je avto nov, se vsak dan poka?e nekaj, kar ne zna? in leti? po pomo? na forum.

Sem v?eraj zvezal telefon prek BT in parjenje je ?lo lepo skozi, ko pa sem probal poslu?at muziko s telefona, pa nisem dobil nobenega glasu iz zvo?nikov v avtu. Vse se je zvezalo, najde komade, sicer samo tiste, ki jih imam v zgornjem direktoriju, premikanja po direktorijih telefona ne najdem, jih predvaja, ampak glas prihaja samo s telefona, na displayu, je ime komada, ?as od?teva z MZD lahko upravljam telefon, zvoka na zvo?nikih v avtu pa ni.

 

Zdravo,

 

Sam sem imel enak problem. Resitev je bila,, da ko se je ze povezal, da sem prvic moral iti posebej ro?no v nastavitev, da naj uporabi BT povezavo namesto FM, AM,...

 

Lp,

 

p.s.: stevilo lastnikov nove mazde 3 raste... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj mora? itak izbrati BT. Glej! Na MZD lahko komandiram telefon, komad naprej, nazaj, pavza, play, vidim ime komada, izvajalca, le glasba pride samo iz telefona, iz avto zvo?nikov pa ne.

Sem probal ?e vse ?ivo, pa mi ne rata.

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa bom ?e jaz vsko?il vmes... BT meni dela perfektno, vedno se lepo pove?e z mojim telefon?kom (iphone6s)... imam pa te?avo z WIFI-jem, ker se mi nikakor no?e povezat. Mi vedno napi?e nek error.

Sedaj je moj lepotec imel prvi servis in ko sem imel nadomestnega (Mazda 2 - 2015) sem sprobal WIFI in se mi je takoj povezal, medtem ko BT je pa malce hecal. Tako da ni problem v mojem telefonu, kot sem sprva mislil... na servisu sem ?e povedal, pa bodo probali re?it zadevo z ponovnim nalaganjem sistema...

Ima kdo podobno izku?njo oz te?avo??

IMG_1241.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je. Ni? ne more? po?eti z WIFI, ampak samo tako sem omenil, da se mi prek WIFI pove?e takoj :)

 

Na?eloma pa se WIFI uporablja takrat, ko si naro?en na MZD Online storitve in MZD s pomo?jo telefona pridobiva podatke o vremenu, zastojih Traffic info (Slovenija ni vklju?ena), cenik goriva v tujini (Slovenija seveda ni vklju?ena) in online iskanje naslovov.

 

?e nisi naro?en na Online storitve, ti WIFI ne koristi  :rolleyes:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, na mazdi 3 imam ?e original park senzorje, naro?il pa bi si ?e prek ebay kamero.

nekaj od vas si je ?e montiralo.

ali se vidijo ?rte na ekranu katere so ti v pomo? za vzvratno vo?njo? in kaj se zgodi z senzorji? ali samo piskajo ali je tudi grafi?ni prikaz?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, na mazdi 3 imam ?e original park senzorje, naro?il pa bi si ?e prek ebay kamero.

nekaj od vas si je ?e montiralo.

ali se vidijo ?rte na ekranu katere so ti v pomo? za vzvratno vo?njo? in kaj se zgodi z senzorji? ali samo piskajo ali je tudi grafi?ni prikaz?

 

Tukaj je bilo nekaj govora o tem >> http://www.mazda-si.net/topic/11940-mazda-3-2014-kamera/?p=322518

 

Pise, da se pri vgrajenih senzorjih vidi tudi graficni prikaz ...

 

post-2278-0-81247600-1403268310_thumb.jp

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.