Skoči na vsebino

Nakup Mazde RX-8


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

?e od mladega sem si ?elel imeti mazdo RX8 in zanja leta sem jo spremljal in sedaj sem zainteresiran za nakup tega vozila.

 

Slaba novica je, da sem tolko denarja vlo?il v sedanjem avtu za predelave, da nimam 5000+? za porabit.

 

Zato me zanima, ali pozna kdo slede?i avto, ki se prodaja na avto netu ? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7958144&show=1

 

Jaz sem pripravljen dat cca 3500?-4000?. 

 

Nasveti so zelo dobrodo?li.

 

 

Hvala v naprej ! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen,

 

Lepo da se najde kdo,ki se zanima za tak avto :D

 

Svetujem ti pa da z nakupom ?e malo po?aka?, ker za tak denar kot si ti napisal bo? dobil dobesedno jamo brez dna, pa ?e vedno ne bo? imel garancije, da ti bo avto normalno delal in se bo? naokrog vozil ?iv?en in nezadovoljen, namesto da bi u?ival v vo?nji (kar je pa bistvo tega avta).

 

Glede avta, ki si ga pa linkal ti pa svetujem, da pokli?e? in se zmeni? za ogled in test, ?eprav sem jaz zelooo skepti?en. Avto se prodaja ?e kak?ne pol leta ?e ne ?e ve? (?e se prav spomnim), ima veliko km , je ?ibkej?a verzija, je eden izmed prvih letnikov pa sigurno bi se ?e kaj na?lo. Tako da malo premisli,koliko se ti spla?a tvegat.

 

Jaz bi ti svetoval, da si raje ogleda? rde?i dve, ker imata vsaj malo km, kar je pa tudi ?e nekaj :D Ob ogledu pa bodi pozoren tudi na druge stvari in ne le na motor tako kot to ljudje pri Rx8 vedno delajo. Res je da ima? s slabim motorjem takoj 3000-5000? ali pa ?e ve? stro?kov, vendar ne sme? pozabiti, da je to ?porten avto in je dobro ?e je cel v dobrem stanju, ker dober motor ti ne bo ni? pomagal ko ti bo pri ?portni/hitri vo?nji kaj crknilo in bo? odletel v drevo (pa? najslab?i scenarij, ampak realno gledano ima? z drugimi deli lahko tudi velike stro?ke, ne le z motorjem).

 

Glede tega za kak?en denar se jo spla?a vzeti ti pa lahko povem nekako tako: avto se pogosto primerja z Hondo S2000 in dobre Rx8 se po ceni kar pribli?ajo Hondi.Kaj bo? pa dobil za tisto, ki od take cene zelo odstopa in ali se ti pri wanklu spla?a tvegat pa sam preceni. Nekako tako je bilo na nekem forumu napisano ko sem jaz kupoval svojo, pa se mi je takrat zdelo kar to?no, koliko pa to velja sedaj pa ne bi vedel. Vsekakor pa velja da je Rx8 ?portni avto in lahko pri?akuje?, da bo? za dobro pla?al tudi dobro ceno, ostale so pa v 90% cenej?e z razlogom.

 

?e bo? pa imel ?e kak?na vpra?anja pa kar vpra?aj :D

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ti olaj?am zadevo. Nekje napraskaj ?e malo denarja in kupi tole:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8769976&show=1&avto=Mazda%20RX-8%20Revolution%20C%20-%20popolnoma%20nov%20...

 

Avto sicer ni popoln in ima neke hibe, vendar ?e pogleda? po drugi strani te 5000? pride ?e samo motor tako, da ne razmi?ljaj kaj preve? ampak pokli?i in odpelji :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Se pravi da je tale pri 127k dal not povsem nov, delujoc motor, ki ni bil hladno gnan, ki ni bil dele?en sinteti?nega olja, in vse ostale zadeve na katere moramo potencialni bodo?i vozniki rx8ke paziti?

za 5.000? je to res super biznis, ampak sem malo skepti?en.

Klical sem par ljudi na na?o italjansko stran (podobni oglasi so omenjali menjavo motorja) ampak so vsi povedali da so delali menjave z ?e rabljenimi motorji.

Tale mo? pa se mi do zdaj ?e ni javil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar jaz vem je bil avto kupljen kot projekt za obnovo. Najprej je probal motor obnoviti a mu nekaj ni uspelo in je motor odpovedal, nakar se je odlo?il, da bo motor zamenjal z novim. Ta nov motor je pa kupil od nekoga, ki ga je takrat pri nas prodajal, tako, da ne vem to?no, a predvidevam da je ?e tisti mislil zamenjati motor potem pa iz neznanega razloga tega ni naredil in motor prodal naprej, tako da o dejanskem stanju motorja ne moram komentirati a se mi zdi da bi moral biti ok. Tudi glede sinteti?nega olja se ne obremenjevati ker ni dokazano katero olje je sploh pravilno. Pri tem avtu sem skepti?en glede slede?ih stvari:

- zdi se mi da se je najprej prodajal kot letnik 2003

- oprema ni revolution c ker nima ne dvotonske notranjosti, navigacije ali pa stre?nega okna

- vpra?aj ?e je bil motor pravilno ute?en

- avto ima kar nekaj km tako, da bodi pozoren tudi na druge stvari ne le na motor

- in pa moj najve?ji dvom glede avta je dejanska pravilna menjava motorja, ker je to delal ?tudent/dijak tako da glede tega malo preglej. Vem, da je pri tem imel pomo? in je mo?no, da je vse ?isto pravilno a vseeno je to moj najve?ji dvom pri tem avtu

 

Druga?e je pa avto super in nakupa skoraj sigurno ne bo? ob?aloval. Po drugi strani pa tu dobi? za 5000 celoten avto z novim motorjem, medtem ko te ?e sam motor pride okoli 5000 tako, da tu ni treba kaj preve? razmi?ljati ali se spla?a ali ne :D

 

Pod drugo temo si vpra?al glede servisev, kaj si s tem mislil?

Druga?e so pa obvezne pogoste menjave olja. Na  vsake toliko ?asa pa ?e sve?ke, kabli in tuljave in pa kak?en potro?en material (plo??ice,diski,filtri...).

 

Glede ?ibkej?e ali mo?nej?e verzije je pa razlika v tem da je ?ibkej?a 4 portni motor mo?nej?a pa 6 portni. (kej ve? od tega me ne spra?evat ker nisem mehanik :D) Ampak glavna razlika je, da naj bi bilo z mo?nej?im motorjem manj te?av. Dejanska razlika v pospe?kih je v minimalni prid hitrej?i verziji a ni? posebnega, najve?ja razlika se opazi pri kon?ni hitrosti in pa opremi ( mo?nej?a ima bolj?o opremo). Ve?inoma se pa ljudje odlo?ajo za mo?nej?o ravno zaradi bolj zanesljivega motorja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ele zdaj sem opazil da gre za isti rx8, trenutno tudi edini na a.netu. Prebral cel topik in je kr zanimivo kaj vse je mo? dal skozi, preden se je sploh zapeljal z njim : )
 

Mi je pa vsekakor malo skrb-vzbujajo?e, da je bil tako strasten nad projektom, zdaj pa poslal vse v kurac in ga raje drugemu podvali. Zdaj, psiholog ravno nisem in je to samo ugibanje ampak ?e ti je kaj bilo do tega avta in vrjame? v njegovo kvaliteto, vrjetno ne gre? 2 leti ?raufat in kupovat kose in ko ga kon?no sestavi?, proda? naprej od razo?aranja.

 

Glede opreme je tako da je jaz niti ne i??em niti ne podrebujem. Stre?no okno je plus, ni pa mi nikakor nuja, ?e posebaj ne s tesnim budgetom - bi raje imel dobro ohranjen motor, pravilno ravnan z njim kot pa odprtino nad glavo.

Zdaj glede na to da je mo? dal toliko truda skozi, predvidevam da je nov motor vredu ute?en, me pa skrbi za vse ostalo.

 

Pod drugo temo si vpra?al glede servisev, kaj si s tem mislil?

 

Ja to pa zato ker so mi povedali, da je pri nas problem ker se serviserji na?eloma NE ukvarjajo in ne poznajo wanklov - tisti ki pa jih, bodo svoje delo "pravilno" cenli in izstavli vrtoglav ra?un. Se pravi ?e nima? nekih vez oziroma znanja, da si sam kaj spravi? si najebal.

za olje mi je vse jasno in ?e je mineralno dostopno in ni v ceni stra?ne razlike potem bi raje mineralno spravljal not.

 

Pred kratkim je bil na a.net  Mazda RX-8 renesis - AVTOPLIN za nekje 4 jurje, zdaj pa je samo ?e en 232 na voljo, vsi ostali so 192, zato tudi spra?ujem ?e je 232 vreden denarja.

Ravno zaradi tega jih trenutno gledam na nem?ki strani, tam je nekaj ve? mo?nej?ih verzij na izbiro, ampak je pogajanje veliko bol zamudno, testne voznje pa vecji problem zaradi razdalje.

 

Do zdaj sm korejski avto vozil in ne vem ?e sm v par letih enkrat olje menjal ali dolil, nobenih problemov ali ve?jih stro?kov. Veliko bolj me vle?e do tega, da imam neko vozilo za katero morem skrbeti.

No, je vsaj motor japanac, ki zahteva nekaj truda :D

Hvala ?e enkrat za odgovore, bom probal ?e kak info zrbskat o temu, ?eprav me vse te menjave in okvare motorja malo odbijajo od nakupa, pa ?eprav je "zgolj" 5.000?

 

na nem?ki strani jih za 3 me?ejo naprej, sam ne vem ?e je to zaradi tega ker so ?e na koncu svoje karjere

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav razumem je vzel avto kot projekt, sedaj ko ga je pa zaklju?il pa pa? i??e avto za nov projekt. Te pa razumem glede pomislekov, in se s teboj popolnoma strinjam, tako da se je treba pozanimati kaj je realen razlog prodaje.

 

Glede opreme te tudi zastopim. Sem pa to mislil bolj kot neko opozorilo, saj si je avto lastil nekaj ?asa, se z njim veliko ukvarjal, zraven pa niti to ne ve katera oprema je. Po drugi strani je pa ?isto mo?no, da ima pa? take papirje, ker takega kaosa glede papirjev kot je pri rx8 mislim da ni nikjer drugje.

 

Glede servisov si tudi ve?inoma pravilno dojel. Na uradne servise se ti ne spla?a peljati, ker bo? pla?al ve? za servis kot pa za avto. Druga?e je pa rx8 preprost avto in lahko osnovni servis dela? tudi sam ( jaz mojo vozim kar k enemu znancu, ki niti ni mehanik ampak ima tudi rx8 in sem do sedaj z njim ?isto zadovoljen). Pri ve?jih servisih in predvsem pri obnovi motorja je pa res ?e te?ko najti pravega. Ko sem jaz kupoval svojo sem razmi?ljal, da bi vzel slab?o in investiral v obnovo motorja, vendar sem si kmalu premislil, kajti edini, ki bi v sloveniji to naredil je bil foruma? Mitja, ki se mi pa takrat ni zdel najbolj?a izbira. To je moje subjektivno mnenje in se opravi?ujem ?e kaj ne bo ?timalo, poleg tega sem pa prepri?an, da je stanje sedaj bolj?e, vendar takrat mi ni ravno vlival veliko zaupanja vanj, glede na to, da si je lastil rx8 z slabim motorjem, ni popolnoma razumel kako deluje vbrizgavanje olja in pa da baje ni obnovil ravno veliko avtov. Tako da sem si mislil, da ?e niti za svojo ni pravilno skrbel, ne pozna detajlov pri vzrizgu olja, kar je pomemben del, potem raje vidim, da se ne u?i na moji in sem zato raje kupil dra?jo z bolj?im motorjem. Moram pa povedati, da je bil tisti ki sedaj meni servisira mojo z njim kar dosti v kontaktu in mi je rekel da se ?lovek izredno prijazen/ustre?ljiv in se na avte dobro spozna. Aja olje pa mislim da je 8?/L tako, da si ga lahko privo??i? :D

 

Ja za tisto me prav zanima kam je ?la in kako deluje. Ker avtoplin in wankel na?eloma ne gresta skupaj, ker plin ne razma?e olja pravilno in se posledi?no hitro uni?i motor. Zdej ?e je 232 vreden svojega denarja mora? nekako sam preceniti. Jaz pravim da je, ker ima? mo?nej?i motor, bolj zanesljiv motor, gre malce bolj v obrate, ve? opreme, bolj?i menjalnik z 6 pristavo (kar se lahko pozna pri porabi na AC), pa tudi pri kasnej?i prodaji naj bi bila malce ve? vredna. Res pa je, da sem jaz avto kupoval z mi?ljenjem, da raje dam ve? denarja pa imam najbolj?e kar se da dobiti, ker rx8 so ?e tako delikatne in se mi ni zdelo pametno ?e dodatno var?evati in kupovati slab?i avto. Spet pa to ni nobena garancija.

 

?e ho?e? dobro ohranjeno sem skoraj siguren, da je edina re?itev tujina. Tam pa je kot si ?e napisal kar nekaj te?av. Pa paziti mora? tudi na visoke stro?ke uvoza, ?e za sam DMV bo? pla?al pribli?no 30% vrednosti avtomobila.

 

?e ho?e? avto s katerim se bo? malo ukvarjal potem je to sigurno najbolj?a izbira, saj avto zahteva pogoste manj?e servise, ki so pa nezahtevni in dokaj poceni.

 

Ni problema, ?e te bo ?e kaj zanimalo kar vpra?aj. Glede okvar in problemov je avto res bolj delikaten, ampak mora? upo?tevati da je velika ve?ina okvar pri?la iz tega, da lastniki niso vedeli kako z avtom delati in se jim pogosto niti ni dalo doliti olja, tako da je avto na slabem glasu predvsem zaradi slabih lastnikov. Je pa res da so bile v zgodnjih letih tudi te?ave v proizvodnji in je bilo pri avtu tudi zaradi tega veliko menjav motorja in raznih vploklicev. Tako da ?e bo? avto iskal v tujini glej letnik 06 ali mlaj?e.

 

No pred nakupom se le ?im bolj informiraj, da ti potem ne bo ?al :D Vem da 5000 ni nek denar katerega bi z lahkoto vrgel stran, vendar je pa le rx8 ?porten avto in je logi?no, da bodo cene malce vi?je. Vendar pa je razmerje med price/performance ?e vedno skoraj nepremagljivo :D

 

Tiste za 3000 raje presko?i ?e se ti ne da ukvarjati z menjavo motorja, ker dobro ohranjeno lahko ?e za dele proda? bolje (plati??a in gume=500?, katalizator 500, komplet sede?ev 500, prednji in zadnji odbija? okoli 300, itd itd).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tiste za 3000 raje presko?i ?e se ti ne da ukvarjati z menjavo motorja, ker dobro ohranjeno lahko ?e za dele proda? bolje

ja sm malo bolj?e preveril, vsi tisti ki so na italjanski strani do nekje ~4000? so vsi fu? motorji, tako da najverjetneje bo to veljajo tudi za nem?ke in avstrijske.

 

Zdaj sm ?e malo lekcije dal skozi o DMVju in proceduri uvoza in zgleda da kljub nizki kubikazi me lahko po?teno usekajo na emisijah - na koncu prides vedno v tale ~5-6k rang

 

Ne vem ?e so na tem forumu dovoljeni avto.net linki, ampak me zanima ?e se slu?ajno komu kaj sanja glede ostalih dveh rx8 na slovenskem trgu?

Ena ima 70k km, druga nekaj cez 90 - Se pravi pri ~90, tudi ce je bila "pravilno" vozena caka malo vecji poseg, vecja generalka, pri tistemu za 70k pa v teoriji se 30k fore?

 

Te?ko se je odlo?iti za tako investicijo, ?e potlej avto ni vozen :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi se kar strinjal s tabo, ker mi je logi?no, da ?e je avto v dobrem stanju se proda za ve?, tako da osebno ne verjamem tistim ki se prodajajo po tako nizkih cenah z ''dobrim'' motorjem.

 

Ja to je pa te?ava pri nakupu v tujini, res je ve?ja izbira a mora? sam preceniti ?e se ti spla?a.

 

O ostalih nimam pojma. Predlagam pa da se zmeni? za testno vo?njo in sam vidi? kako v?igata. Glede kilometrine je pa nekako tako. Motorji so bili v podalj?ani tovarni?ki garanciji do 150k, tako da je to neka pri?akovana ?ivljenska doba ob pravilni vo?nji in rednem vzdr?evanju. Seveda je veliko motorjev crknilo pred tem zaradi tak?nih ali druga?nih vzrokov. Je pa res bol pogosta pri?akovana doba nekje od 100-150k, ker ljudje pa? niso pravilno delali z avtom. Upo?tevati pa mora? tudi to da je bil za mazdine kriterije tudi motor z dokaj nizko kompresijo gledan kot dober (to?ne ?tevilke lahko hitro najde? na raznih forumih). Brez testa kompresije pa je nekako veljalo tako da ?e ti je avto v?gal v 5 sekundah je bil motor tretiran kot dober/zadovoljiv in ga niso menjali v okviru garancije. Ta kriterij lahko tudi sam uporabi? za odkrivanje okvirnega stanja kompresije brez da bi pla?eval za test kompresije. Nek okviren kriterij ki sem ga enkrat nekje zasledil je bil da ?e ima avto okoli 50k naj bi v?gal v dobri sekundi, pri 100k naj bi rabil 2 ali 3 sekunde verglanja pri 150k pa okoli 5 sekund. Potem pa sam preceni? kako hitro je testni avto v?gal in preceni? ?e je v?gal hitreje kot pri?akovano (je motor verjetno v dobrem stanju in naj bi dosegel 150k ali mogo?e ?e ve?), ?e v?ge v pri?akovanem ?asu je pa? nek povpre?en motor in pribli?no ve? kdaj bo ?as za obnovo, ?e pa v?iga bistveno slab?e pa ve? da je nekaj narobe in bo trebna ?imprej?nja obnova ali pa je motor tako po?kodovan da bo bol racionalna kar menjava motorja.

 

Zato si pa raje vzemi ?as in stestiraj vse ki so trenutno na trgu :D ker avto se pa? bolj slabo prodaja in lahko vsako temeljito ve?krat pregleda?, malo povpra?a? za mnenja in poro?a? kak?ne so in se ?ele potem odlo?i? za nakup ko bo? na?el tisto pravo :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko da? avto.net link, s tem bodo sogovorniki vsaj vedeli da je o nekem konkretnem avtu govora. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al ne, to je bil tudi zadnji 232 v SLO na prodaj.

Se je pa ta znizal za 500? http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8816568&show=1&avto=Mazda%20RX-8%20Challenge%20L

 

?ele ko jih postavi? enega ob drugega vidi? kako razliko naredi metalik barva, ki se temu modelu zelo lepo poda.

Planiram narediti manj?i obhod in preverit ?e tega http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8713287&show=1&avto=Mazda%20RX-8%20Challenge%20%20SLOVENSKO%20POREKLO%20...  za testno voznjo, ampak se teh 90k kilometrov malo bojim - ne vem kako smotrno je kupovati avto za naslednjih 50k kilometrov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda :/

 

Sem videl da se je pocenil in se mi zdi da je trenutno najbolj?a izbira.

 

Vem ja, osebno mi je ta rde?a metalik ena izmed najlep?i barv. Sploh pa ko avto opere? se v soncu res lepo sveti in se ljudje obra?ajo za njim, kaj ?ele da bi ga v?gal in bi sli?ali ?e motor :D

 

?e ima? ?as ti svetujem da naredi? ?ez vikend ko naj bi bilo malo lep?e vreme izlet in se odpravi? temeljito stestirati avtomobile. Glede kilometrov je pa odvisno kako bo? avto uporabljal, ali bo slu?il kot prvi avto (to odsvetujem) ali pa ga bo? imel zgolj kot vikend avto. Jaz recimo mojega vozim ve?inoma samo za zabavo in bi rabil skoraj 10 let da bi naredil 50kkm, tako da se glede tega ne bi preve? sekiral. Bi pa definitivno raje vzel tistega ki ima 70kkm :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi se kar strinjal s tabo, ker mi je logi?no, da ?e je avto v dobrem stanju se proda za ve?, tako da osebno ne verjamem tistim ki se prodajajo po tako nizkih cenah z ''dobrim'' motorjem.

 

Ja to je pa te?ava pri nakupu v tujini, res je ve?ja izbira a mora? sam preceniti ?e se ti spla?a.

 

O ostalih nimam pojma. Predlagam pa da se zmeni? za testno vo?njo in sam vidi? kako v?igata. Glede kilometrine je pa nekako tako. Motorji so bili v podalj?ani tovarni?ki garanciji do 150k, tako da je to neka pri?akovana ?ivljenska doba ob pravilni vo?nji in rednem vzdr?evanju. Seveda je veliko motorjev crknilo pred tem zaradi tak?nih ali druga?nih vzrokov. Je pa res bol pogosta pri?akovana doba nekje od 100-150k, ker ljudje pa? niso pravilno delali z avtom. Upo?tevati pa mora? tudi to da je bil za mazdine kriterije tudi motor z dokaj nizko kompresijo gledan kot dober (to?ne ?tevilke lahko hitro najde? na raznih forumih). Brez testa kompresije pa je nekako veljalo tako da ?e ti je avto v?gal v 5 sekundah je bil motor tretiran kot dober/zadovoljiv in ga niso menjali v okviru garancije. Ta kriterij lahko tudi sam uporabi? za odkrivanje okvirnega stanja kompresije brez da bi pla?eval za test kompresije. Nek okviren kriterij ki sem ga enkrat nekje zasledil je bil da ?e ima avto okoli 50k naj bi v?gal v dobri sekundi, pri 100k naj bi rabil 2 ali 3 sekunde verglanja pri 150k pa okoli 5 sekund. Potem pa sam preceni? kako hitro je testni avto v?gal in preceni? ?e je v?gal hitreje kot pri?akovano (je motor verjetno v dobrem stanju in naj bi dosegel 150k ali mogo?e ?e ve?), ?e v?ge v pri?akovanem ?asu je pa? nek povpre?en motor in pribli?no ve? kdaj bo ?as za obnovo, ?e pa v?iga bistveno slab?e pa ve? da je nekaj narobe in bo trebna ?imprej?nja obnova ali pa je motor tako po?kodovan da bo bol racionalna kar menjava motorja.

 

Zato si pa raje vzemi ?as in stestiraj vse ki so trenutno na trgu :D ker avto se pa? bolj slabo prodaja in lahko vsako temeljito ve?krat pregleda?, malo povpra?a? za mnenja in poro?a? kak?ne so in se ?ele potem odlo?i? za nakup ko bo? na?el tisto pravo :D

@Daky, danes sem na podlagi tvojih navodil malo bolj podrobno spremljal proces v?iga Wankla, ki ima na ?tevcu le 50.000km prevo?enih in dejansko zalaufa znotraj sekunde. Potem predno sem ga ugasnil sem moral pa kar malo pomislit in naredit nekaj za druga vozila nenavadnega, pohodit pedalko plina in isti trenutek ugasnit avto.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda, da lastnik ve kako delati z avtom :D Pri takih se tudi vidi, da motor ni tako porazen kot bi nekateri radi prikazovali in ima sigurno ?e dolgo ?ivljensko dobo. A pa si se z avtom tudi kam peljal, ker na?eloma je ta postopek nepotreben ko je motor ogret

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno obratno, to naredi? zato da olje ostane v motorju in je naslednji v?ig narjen na ?e "namazani" podlagi, s tem ko flikne? klju? vn pri visokih obratih pa zapre ?obe za gorivo in se samo ?e motor z oljem obrne.

 

Vikend avto? Ah ne, js bi to imel kot "glavno" vozilo, kljub svojim "hibam" :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda, da lastnik ve kako delati z avtom :D Pri takih se tudi vidi, da motor ni tako porazen kot bi nekateri radi prikazovali in ima sigurno ?e dolgo ?ivljensko dobo. A pa si se z avtom tudi kam peljal, ker na?eloma je ta postopek nepotreben ko je motor ogret

Ja seveda, sem naredil enih dobrih 50km, pa ?e jutri jih planiram kak?nih 100, potem pa gre po?asi nazaj k lastniku.  B)

 

Mi je pa cel ?as vo?nje hodila le ena misel po glavi: "A taki stroji se prodajajo med 4 in 5.000?, ne me jebat"  :hohoho:

 

Aja, kar se vzdr?ljivosti Wankla ti?e, sem nekje zasledil, da so delali super-teste, ?e se ne motim na 250.000km in dejansko je laufal ?e prvi motor. Toliko o tem, ?e je vse optimalno in lastnik ve za kaj se gre in kako ga uporabljati.  :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vikend avto? Ah ne, js bi to imel kot "glavno" vozilo, kljub svojim "hibam" :D

DEj povej kje ti dela?, jaz bi se tudi rad cele dneve vozil z rexico naokol :D

 

Ja seveda, sem naredil enih dobrih 50km, pa ?e jutri jih planiram kak?nih 100, potem pa gre po?asi nazaj k lastniku.  B)

 

Mi je pa cel ?as vo?nje hodila le ena misel po glavi: "A taki stroji se prodajajo med 4 in 5.000?, ne me jebat"  :hohoho:

 

Aja, kar se vzdr?ljivosti Wankla ti?e, sem nekje zasledil, da so delali super-teste, ?e se ne motim na 250.000km in dejansko je laufal ?e prvi motor. Toliko o tem, ?e je vse optimalno in lastnik ve za kaj se gre in kako ga uporabljati.  :cheers:

 

Ahaa, no potem ga pa dobro izkoristi :D Pa samo manj?e opozorilo, pri takem uga?anju motorja pazi, da ga dejansko pravilno ugasne?. Tu pa tam se je na?el kdo, ki je pritisnil gas in  prehitro ugasnil avto ter tako ponesre?i zalil motor, vendar se pri tako ohranjenem motorju kot ga ima tista, ki so vozi? tega ni treba bati.

 

To se jaz spra?ujem vsaki? ko se vsedem v mojo in mi ni jasno zakaj jih nih?e no?e kupiti :D

 

Vem ja, sej motor je sam po sebi z pravilnim vzdr?evanjem ?isto zanesljiv. Vendar pa mora? za tako kilometrino imeti sre?o z tesnili, je pa definitivno dosegljiva

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa benza ti?e je pa orng po?iralnik (no saj ko ga zavrti? do 9.000, pa pri?ne s piskanjem, pa ga ?e mal dodatno zavrti? do 9.500, ?e bi bil tedaj ?parov?ek, pol bi bil z Marsa) :hohoho: , tako da za prvi (edini) avto si je jaz nikakor ne bi mogel privo??it, razen ?e bi me sponzorirala kak?na naftna dru?ba. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.