Skoči na vsebino

Nakup Mazde RX-8


Priporočeno sporočilo

Pozdravljen na forumu!

 

Glede tega da motor zelo te?ko v?ge vro? zna bit nadle?no ko si na ?rpalkah (kar bo pogosto :) ).

Hvala.

Se zavedam problema z v?igom, zato bi rad to v kolikor se odlo?im, se rad prej prepri?al, ?e se to da re?iti in kako ali je to pa? normalno in vsi motorji v?igajo tako te?ko.

Upam,da mi bo g.Mitja lahko pri tem svetoval.

Ali kdo pozna ta avtomobil.

Na forumu sem videl debato, ki bi lahko govorila o tem avtu pred leti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala.

Se zavedam problema z v?igom, zato bi rad to v kolikor se odlo?im, se rad prej prepri?al, ?e se to da re?iti in kako ali je to pa? normalno in vsi motorji v?igajo tako te?ko.

Upam,da mi bo g.Mitja lahko pri tem svetoval.

Ali kdo pozna ta avtomobil.

Na forumu sem videl debato, ki bi lahko govorila o tem avtu pred leti.

Jaz vozim RX8 od septembra lani, in ne, nimam te?av pri v?igu ko je motor vro?. Tako da ti ne znam svetovat kaj naredit v tem primeru.

 

Mo?no je da motor zalije, in zarad tega ne v?iga, in je potem potrebno motor spucat odve?nega bencina. (To je enostaven proces, ki je opisan v navodilih ki jih dobis zraven avta).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vozim RX8 od septembra lani, in ne, nimam te?av pri v?igu ko je motor vro?. Tako da ti ne znam svetovat kaj naredit v tem primeru.

 

Mo?no je da motor zalije, in zarad tega ne v?iga, in je potem potrebno motor spucat odve?nega bencina. (To je enostaven proces, ki je opisan v navodilih ki jih dobis zraven avta).

Nope, to pomeni, da so okvarjena tesnila na "trikotnikih"
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pa si sploh ?el pogledat avto?

 

Druga?e pa ?e malce stopim v bran crusher-ju je tudi negova razlaga za slab v?ig ?isto pravilna. Va?no je samo ali je motor topel ali mrzel

Pozdravljen,

Seveda sem ga ?el pogledat,avto je zelo lepo ohranjen,lep,brez kakr?nihkoli  drugih napak,ni bil razbit,....v glavnem vse ok,.....preveril vso zgodovino,kolikor se jo pa? da,....

Se tudi vozil in nimam kaj re?t super avto,...le ne v?ge topel,... ne poznam postopka, ki ga omenja crusher,...to bi bilo mogo?e ?e za preveriti,....a tudi vsaki? iti ?ez proces, ki sicer ne vem kak?en je,koliko ?asa zahteva in kaj vse mora? narediti, da v?ge? avto ni ravno prijetno,....

Mogo?e crusher lahko pove? kak?en je proces ?i??enja bencina,...pa grem ?e to preverit,predno jo dokokn?no pre?rtam,....

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen,

Seveda sem ga ?el pogledat,avto je zelo lepo ohranjen,lep,brez kakr?nihkoli  drugih napak,ni bil razbit,....v glavnem vse ok,.....preveril vso zgodovino,kolikor se jo pa? da,....

Se tudi vozil in nimam kaj re?t super avto,...le ne v?ge topel,... ne poznam postopka, ki ga omenja crusher,...to bi bilo mogo?e ?e za preveriti,....a tudi vsaki? iti ?ez proces, ki sicer ne vem kak?en je,koliko ?asa zahteva in kaj vse mora? narediti, da v?ge? avto ni ravno prijetno,....

Mogo?e crusher lahko pove? kak?en je proces ?i??enja bencina,...pa grem ?e to preverit,predno jo dokokn?no pre?rtam,....

lp

V tvojem primeru ne gre za zalito ma?ino ampak za tesnila na motorju. Ker ?e je zalita ne v?e v nobenem primeru, ker pravi? da si se vozil gre za slednji problem. Ma? dve izbiri, generalka ali nov motor. V obeh primerih pod 1500? ne pride? skozi. ?e pa gleda? splo?no, avto 3500? servis cca 2000? (zaokro?am) ma? za 5500? vrhunski avtomobil in pri pravilni uporabi 60.000km mir. Razen redni servis seveda. S tem da je poraba 12l+ to se pa mora? zavedati. Kot drugi avto ok, Prvi vsekakor ne.

When in doubt, duck it!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem je pa tako kot je napisal DeanKS, edino za stro?ke bi malo popravil ?tevilke, za obnovo mislim da Mitja ra?una okoli 3000? (1500? je samo material), mejava ma?ine pa je ponavadi okoli 6000/7000?. Ampak potem ti mora avto delati (ob pravilni uporabi) vsaj 100-150.000km. Probaj pogledat ?e druge ?e so v kaj bolj?em stanju, druga?e sta se pa pred kratkim prodajali 2 dosti dra?ji za kateri predvidevam da sta celo v redu.

 

Edit: kaj so ti pa v avtohi?i rekli da je razlog da ne v?ge?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A te pride toliko material? ?e se dobro spomnim mi je Mitja enkrat omenil da je komplet tesnil in teh stvari 800? (nisem pa ziher ?e je rekel da iz Amerike...). Sicer pa RKX8 sej si govoril z Mitjem...a nista ni? o ?tevilkah?

Pa tisti motor ki se je prodajal za 2,5k je bil nov ne? Menjava motorja pa tudi ne more nanest toliko da bi bil stro?ek 6 ali 7k? 

Pa nisem se spravil nate Daky :D samo visoke cifre se mi zdijo...nisem pa toliko v tem da bi lahko kaj trdil ;)

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro zdej je res odvisno v kak?nem stanju je motor, recimo sama tesnila dobi? ?e okoli 400? ?e se prav spomnim, samo je potem treba menjati ?e ostali material pa se hitro nabere. Vem pa da ko je Mitja prodajal svojo je rekel da za 3000? obnovi motor,tako da iz tu sem vzel njegovo ceno (z materialom iz amerike).  Tisti motor se je pa prodajal po polovi?ni ceni, ker je opustil projekt. Ni? narobe ?e je malo konstruktivne debate :D Raje tu 100x odgovorim na kak?no stvar kot pa da vsaki? ko kam pridem samo poslu?am razne kritike in cvetke glede mojega avta od samih ''ekspertov'', ki so enkrat nekaj sli?ali od nekoga ki je nekaj nekje polovi?no prebral.  Druga?e si pa okvirne cene lahko pogleda? tu: http://www.mazdarotaryparts.com/brx-8-engine-and-exterior-engine-parts-b-307-c.asp Trgovina ni najcenej?a a tudi najdra?ja ne tako da so cene dokaj povpre?ne.

 

Evo se malo popravim, ?e so res znucana samo apex tesnila da? 1000? za material pa z delom res zna? priti za 1500/2000? skozi, ?e je kaj ve? je takoj ?e sam material 600? ve?, ?e je pa ?e kaj dodatnega je pa ?e skoraj bolje ?e gleda? za nov motor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

Hvala za vse komentarje,...

Kar se ti?e cen so take kot pravi Daky-te so prave-preverjeno.

Na Mazdi je opcija samo menjava motorja-cena je ?e vi?ja.So potrdili tesnenje.

Avto je z bosterjem po dalj?em verglanju tudi topel v?agl.

Pri vsej stvari je najve?ji problem, ker nikjer ne dobi? garancije,...
to je res tisto kar me odvra?a od te mazde...

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz te ?isto razumem. Na tvojem mestu bi po?akal ?e se bo prodajala kak?na taka z delujo?im motorjem. ?e pa ima? voljo, ?as in finance se pa v italiji in avstriji/nem?iji najde tudi firme, ki ti na menjavo motorja dajo nekaj let oz do 100.000km garancije

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz te ?isto razumem. Na tvojem mestu bi po?akal ?e se bo prodajala kak?na taka z delujo?im motorjem. ?e pa ima? voljo, ?as in finance se pa v italiji in avstriji/nem?iji najde tudi firme, ki ti na menjavo motorja dajo nekaj let oz do 100.000km garancije

Ima? kak?ne konkretne izku?nje s servisom v tujini oz. ve? za kako podjetje konkretno, bi se pa informativno vseeno pozanimal,da vidim kaj re?ejo in za kak?en denar to naredijo,..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Konkretnih izku?enj nimam ker moj avto deluje odli?no :D Samih podjetij pa z glave tudi ne vem, ker se nikoli nisem zanimal za to, vem pa da se po tujih forumih dostikrat najde kak?en, ki i??e serviserje, tako da je najbolje ?e malo pobrska? tam ali pa konkretno vpra?a? za predloge kam se spla?a iti

 

Edit: http://www.apexrotary.com/prices-and-options/ evo, podjetje je sicer iz anglije ampak samo za info kaj se ponuja v tujini

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a nebi bilo pametno narediti teh stvari tudi na delujo?ih motorjih?

Modifications

Thermal pallet romoval (So oil is always circulating the engine bearings not just when its warm)

Oil pressure increased (to prevent wear on the float bearings)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, obstaja ogromno stvari, ki jih priporo?ajo narediti ?im prej. Problem je le najti nekoga, da ti bo to naredil in seveda za razumno ceno. Vem pa da je pove?anje pritiska olja oz pove?anje koli?ine vbrizganega olja pogosta praksa v tujini, ker je to relativno hiter in ugoden poseg (priklopi? na ra?unalnik in prilagodi?).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Z enim o?esom pogledujem za trenutno ponudbo RX-8, pa me zanima kak?na vrsta merilca kompresije mora biti za ta tip motorja? 
To se mi zdi edini merodajni podatek glede vzdr?evanosti agregata, oziroma ali se kmalu obeta generalka ali celo kaj ve? - beri stro?ki. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.