Skoči na vsebino

Smotrnost drugega avtomobila


SpEkTr

Priporočeno sporočilo

Ok, vem da je tema lahko za vsakega zelo druga?na :) Skratka pri hi?i sta dva avta, oba se voziva recimo da v isto smer, so pa ure druga?ne. 

To me je pripeljalo do tega, da malce razmi?ljam  ?e je sploh smotrno imeti dva avtomobila? Recimo da prihrani? kakih 100? na mesec, ?e bi se ob?asno vozila skupaj. Lahko tudi malce ve?.

 

Ampak po drugi strani, ravno tak mora? opraviti servis, cestnina, gume, zavarovanje itd...Aja, oba avta sta dizla :D

 

Se mi zdi, da ko bo konec leta in bom potegnil kilometrino, bo to dale? od rentabilne kilometrine za dizla. Zame je pomemben faktor koliko stane prevo?eni kilometere. In nekako se mi zdi, da ?e bo sedaj en avto malce ve? stal oz. vsak avto po malo, bo ta cena na kilometer precej narasla...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? za drugi avto samo bol za nujne opravke in v trgovino ter ob?asno v slu?bo recimo kak  twingo ,ki ima porabo  5 litrov in vse 4 gume stanejo 200? registracija prav toliko,je majhen in se ga da marsikje parkirat potem se ga spla?a imeti. seveda ?e pa ima? doma 2 ve?ja  avtomobila  ki presegata rang twingota  potem pa ni ra?unice ;) pa seveda  ?e mora bit tazadn model  he he 

moje mnenje.

 

je pa vse odvisno kok velik ego ima?, ?e?....v tem sekretu majhnem se pa jaz ne bom vozil in si potem naredi? ve?je stro?ke :)

 

saj ve? rek ki dr?i...malo dnarja malo muzike,in pa drugi rek da malo  omilim zadevo......bolje se slabo vozit kot dobro hodit ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo Dejan!

 

Jaz lahko napi?em le to, kaj bi naredil ali v kateri smeri razmi?ljal, ?e bi bil v tvojem polo?aju. 

 

Precej podobno razmi?ljam kot Uklopko, to pomeni, da ima? en "orng" oz. dru?inski in bolj nobel avto, drugega pa tak?nega, da ti predstavlja ?im manj?i stro?ek (npr. dejansko nek majhen bencinski avto?ek, z majhno motorno mo?jo, posledi?no je izjemno poceni zavarovanje in cestnina ter tudi vzdr?evanje kot tak?no). 

 

Ta moj predlog ?e toliko bolj pride do izraza, ?e se bo ta manj?i avto uporabljalo le ob?asno ali za opravke v smislu "sko?it do bli?nje trgovine". V rangu 500 do 1000? ima? teh mal?kov na izbiro ogromno, se spla?a razmislit.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 avta ?e ne stanuje? v LJ is a must, ho?e? no?e?, edino ?e ima? 100% kritje z kakim babi servisom.....po?akaj da bo ?ola, da bo mogo?e ?e kak otrok....pol je logistika tista, ki zahteva svoje.

Tako kot so rekli pa je ta druga ki?ta zgolj nekaj kar preva?a do 4 ljudi za ?im manj denarja. Pri nas je prvi avto za to da ga nabutamo in gremo, trenutno Mazda5, drugi pa zgolj za logistiko, trenutno nissan micra ki je ko?tala 3.000?, servis 100?, ?re 4,5-5, registracija s ful kasko 300?, gume so ble ?e gor zimske in se gre po nove letne drugo leto (14' = 190? gume...)

 

VSEKAKOR pa ?e vedno ne upravi?uje stro?ka, ?e izra?una? pla?o, 37? za prevoz na delo (?e si v LJ okro?ju) in vse zgornje stro?ke vidi?, da dela? samo za avto, pa ?e tudi je poceni, ampak predstavljaj si da iz ?en?urja z busom ali kolesom vozi? enega otroka v vrtec, nato drugega v ?olo, ki po mo?nosti nista na isti lokaciji, potem mora? pa ?e v LJ priti ?e ne moreta oba skupaj z enim....in obratna logistika popoldne....

 

Tako da - po linija najmanj?ih stro?kov za drugo gajbo.

 

P.S. ko je bil ?e mali v vrtcu sem izra?unal da je ceneje da je otrok doma, ?ena doma....cena benza + cena avta na 10 let + cena vrtca + cena gum na 5 let + cena registracije + cena servisa = veliko ve? kot pla?a......kje so pol ?e ostale stvari.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e v mlaj?ih letih smo govoril, eden ni nobeden :)

 

No, zares je pa tko, da je ?ist odvisno od situacije..finan?ne, logisti?ne, ?asovne, lastnih ?elj..ipd.

 

Kot je Jures napisal (in nekaj od tega seveda tud ostali), najbolje se usest in konkretno prera?unat/pretehtat, potem pa se vidi kaj naredit.

 

Pri nas mamo trenutno celo tri (mx5 sicer zdj ?e v gara?i in se registrira ?ez letno sezono, m6 familywagen in pa ?e nek mini italjanski piece of s***, ki je minimalni stro?ek in je bolj kot ne za backup/pozimi, ?e druga? ne gre)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot zanimivost napi?em ?e moje razmi?ljanje: 

 

Dokler je ?ena ?e hodila v slu?bo, smo pri nas imeli dva majhna avtomobila (5-?lanska dru?ina). Nekaj ?asa R-Clio in F-Uno, nato smo reno zamenjali za H-Jazz. Majhni stro?ki za zavarovanje in registracijo, majhni stro?ki vzdr?evanja, prikladna vozila za parkirati v vsako luknjo,... Tistih nekajkrat na leto (morje, smu?anje,...) smo ?li pa kar z obema. Stro?ki so bili ?e vedno manj?i kot pa celoletno lastni?tvo ve?jega vozila. 

 

No, ko je ?ena zgubila slu?bo, se je izkazalo, da je en ve?ji avto cenej?i kot dva manj?a. Sploh, ker je pri hi?i ?e delovni stroj (BTjka)...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo ?e jaz dodal svoj pogled...

Mazda 6, prej mazda 5 sta bila prvi avto pri hi?i...drugi je bila 323F letnik 91, pa je zaradi starosti odpeketala na odpad...pa sem zaradi gradnje hi?e in vleke prikolice vzel 626 karavana, katerega vozim ?e danes, ko je hi?ka kon?ana... Res je 2.0 motor pa 110 lipicancev, samo kuri slabih 6 litrov, pa nic ne rabim rihtat, sam olje in filter na 10000km zamenjam...45000 v dobrih treh letih... Se pa vsi ?tirje tudi z 626 kam odpravimo, ?e je mo?nost po?kodbe avta. Dejstvo pa je, da zaradi idealnih povezav z avtobusom rabimo 2 avta...smo pa? iz de?ele... Razmi?ljam pa o prodaji 626 in nakupu tegale...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7029886&show=1&avto=AEV%20-%2016%20kw%205%20VRAT%20RADIO..%20OD%2072EUR%20MESE...

spomladi se bom za?el zanimat bolj aktivno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Kako pa to, da ima pet vrat, klop zadaj, spredaj dva sedeza... registriran pa je samo za dve osebi  ?zmeden?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nima homologacije za zadaj...se borijo...verjetno zato, ker ni vzglavnikov...je pa kitajska roba yugo kvalitete...

Ampak za 10000? lahko predela? ?e pravi avto na el. ne pa China plastik fantastik ?katle. Ali pa pripelje? iz Nem?ije Citroen Saxoja electric (cca 2500?) in mu samo zamenja? baterije pa je po moje bolje kot China.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko gre? uva?at, te sam pot pride najmanj 1000?...pa homologacija, pa to, pa ono...tu je pa nov avto, garancija...ne vem, no...mislim, da ?e vzamem novega, za??itim podvozje, pa vozim...je pravi mal?ek, guma 20?, NOV avto...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js bi pa predlagu, da po?aka? kako se kaj obnesejo..da ni to nek syamsyng baterija, ki bo bolj nedelala, kot delala.

 

No sicer pa tvoji ??, tvoja odlo?itev in tud debata ne spada v tole temo :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ti jaz ponudim, za drugi avto :-) Idealka  :cheers:

http://www.mazda-si.net/topic/12407-p-mazda-323-c-15-16v-1996/

 

Porihtan, zimske gume, klima, brez rje, poceni registracija, vzdr?evanja prakti?no nima?, ker sem jaz vse porihtal...  :danzoman:

sam dr?ijo pa ceno te 323c, za tolk sm jo js prodal 3 leta nazaj :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam dr?ijo pa ceno te 323c, za tolk sm jo js prodal 3 leta nazaj :)

Kaj si pa vzel kot merilo "dr?anja cene"? Se pravi, ?e npr. nek posameznik nastavi ceno na 2.500? za tak avto, bo? potem ugotovil, da so za?ele pridobivat na vrednosti?  :aaaaa:  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, to je zelo relativna stvar. Tak avto lahko kupis tudi za 300?, vendar karoserisko tako ohranjenega ne dobis, da pa ga spravis v tehnicno stanje kot je moja, si pa takoj ob 1000?... Zdaj pa kakor komur pase, nekdo da raje vec za nakup dobrega avta, drug pa mogoce kupi avto cim ceneje, pa potem vlaga noter - vsako tele ima svoje veselje pravimo pri nas ;-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj si pa vzel kot merilo "dr?anja cene"? Se pravi, ?e npr. nek posameznik nastavi ceno na 2.500? za tak avto, bo? potem ugotovil, da so za?ele pridobivat na vrednosti? :aaaaa::hohoho:

Merilo avta, da je v vrhunskem stanju ;) da ni rja na 4-ih kolesih.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Hvala vsem za va?e poglede. Dobr, ta jaj?ka odpadejo, zaenkrat oba avta ostaneta, ker imamo ?e varstvo otrok na dveh lokacijah in je potem precej la?je, ?e ima? 2 avtomobila. Je pa res, da bi komot eden bil bencinar. Ampak bomo videli, mogo?e bo bavarski dizl ?e naprej tiktakal brez problema...ok razen ketne :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imeli tudi dva avta pri hi?i.Pa smo malo dali na vago stro?ke in prodali manj?ega.

Nikoli mi ni bilo ?al, se ?e nekako znajdemo.Pa ?e mularija sedaj ve? hodi pe?.

Res pa je, da ?ivim blizu mesta in se da povsod prit pe? ali z biciklom.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.