Jump to content

Mazda 6 2013 2.2 Dizel 175KM Avtomatik

Create short link

Recommended Posts

Ekipa,

zanimam se za nakup avtomobila Mazda 6 2013 2.2 Dizel 175KM Avtomatik. Malo so me prestrašili na servisu, češ, da ni najboljši. Da je veliko serijskih napak, itd.

Prosil bi za kakšno info. oz. izkušnjo več.

LpA

Koliko km narediš na dan?

a.) Če delaš na dan več kot 40 km, potem je dizel nekaj, kar pride v poštev. Čim delaš krajše vožnje, ga boš zabil. Začetni motorji so imeli porodne napake, priporočam 2017 letnik ali kasneje. Moraš pa tudi pri 2017 letnikih bit previden zaradi dpf regeneracij.

b) Če delaš na dan manj kot 40 km, kupi bencinarko. Tam so vse od letnika 2013 dalje (torej G145, G165 in G192/4) varne in brez težav - tankaš in voziš. Priporočam G165 ali G192, ker je G145 prešvoh, G194 pa ima že par komponent več, ki gredo lahko v franže.

Za vse ostalo pa prebrskaj po forumu, o tem smo tu že veliko pisali.

• Like 2

pred 20 urami je ČoAm napisal:

Ekipa,

zanimam se za nakup avtomobila Mazda 6 2013 2.2 Dizel 175KM Avtomatik. Malo so me prestrašili na servisu, češ, da ni najboljši. Da je veliko serijskih napak, itd.

Prosil bi za kakšno info. oz. izkušnjo več.

LpA

Na spodnjem forumu je veliko o podobnih avtih tega letnika, predlagam da si prebereš nekaj zadnjih objav (uporabiš Chrome - google translate) in si ustvariš mnenje:

• 5 months later...

Če bo kdo kdaj bral to temo in se enako spraševal ROKE STRAN OD Skyactive 2.2 do letnika 2016.

Imel sem 2013 2.2. 175km in po 2x komplet remontu masine sem bi najbolj srecen ko sem se ga znebil, pa je bil redno servisiran na uradnem servisu in na papirju zgledal brezhiben. 

Obup od obupa

• Like 2
  • Wow 2
  • Sad 1

pred 57 minutami je DM99 napisal:

Če bo kdo kdaj bral to temo in se enako spraševal ROKE STRAN OD Skyactive 2.2 do letnika 2016.

Imel sem 2013 2.2. 175km in po 2x komplet remontu masine sem bi najbolj srecen ko sem se ga znebil, pa je bil redno servisiran na uradnem servisu in na papirju zgledal brezhiben. 

Obup od obupa

To že vsi vemo, da so tej prvi letniki 2013 bili problematični. 

• Like 1
  • Wow 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
    • Jaz sem ravno nazaj iz Grčije. Z električnim avtom. Nisem sicer še čisto v domači garaži, ampak 4.500+ km je ZOE oddelal brez pripomb. Pa je bila najdaljša dnevna etapa skoraj 900 km. Tako da, vse se da. Tudi na več trajektih je bil. Več pa v kaki drugi namenski temi. 😃 
    • Je točen...kozarc pa kr en...čist ena simpl domača tavarna,nič načičkano,za jest pa...kot rečeno smo še naročili,k smo bili sestradani😋    Drži vse kar pišeš...nam je top...hčerks pa je rekla ..." pusti me,k jem"😯😆.   Da vidim avto jutri,kaj bomo dobili...bom še kaj napisal.
    • Sem si rahlo nategnil ramenske vezi, no bo pa šola za naslednjič, da se bencinske ne-pohodne kosilnice ne podcenjuje in vozi zgolj z eno roko in to šibkejšo, levo. Vseeno še nisem za v DeSUS, hehe
    • Odvisno koliko ima tovarniške garancije. Hyundai jo ima 5 let. Ford 2 + 3 leta jamstva. Na jamstvu bi moral z odvetnikom grozit, če ne bi sodelovali. In na jamstvu ni roka 45 dni. Je pa verjetno dogleden rok, kar pol leta zagotovo ni.   Poglej papirje, po navadi je to zapisano zraven servisne knjige v predalu.
    • Hmmm 🤔 A sem kaj zamudil? A ni napisal, da je daleč za z avtom?   In trajekt je mirneje, kot avto na Balkan do Grčije.   Jaz sem kdaj z enim, kdaj z drugim. Poleti Elba, Apulija z avtom. Ja mogoče je dražje. Je pa bolj komot in več komforta lahko imamo zraven.   Sem bil tudi lani v Grčiji z letalom.   Pač stvar preferenc in če ga zanima avto, je to super ideja. Tudi do Apulije smo šli eno smer z trajektom Dubrovnik - Bari, drugo pa po Italiji. Si naredimo popotovanje.   Tak mimo grede, povratni trajekt Dubrovnik - Bari, je cena letala za 4. Za rent-a-car, pa nisem zavozil bencina na poti gor in dol. Če je glavni smisel dopusta računica, potem bi moral it v Savudrijo al pa Bibione, da je čim ceneje in blizu. Meni je smisel nekaj videt in uživat.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.