Skoči na vsebino

Mazda 6 (2009) crknil radio


Priporočeno sporočilo

Te dni mi je kr naenkrat crknil radio, tudi tempomat ne dela, parkrat se mi pri v?igu ni takoj ugasnila kontrolna lu?ka za sistem proti zdrsavanju in celoten display se ne vklopi takoj ob zagonu ampak rabi kake dobre pol minute. Jaz ?e speljem display pa prazen....potem pa se vklopi prikazovalnik od klime, tisti od radia pa ni?...je ?e kdo sli?al za tak problem kaj bi blo? Varovalke AUDIO so cele! Sicer ga nameravam peljat na servis, ampak prej vpra?am ?e tule, morda je ?e kdo imel kaj takega. ?e je ?el radio po gobe bom verjetno odprl novo temo, kje kupit nov radio screen touch z navigacijo, saj je na netu ogromno kitajskih ponudnikov, vendar nebi ravno testiral nek kr?....bi raje preizku?eno robo....LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni cisto razvidno iz napisanega a je radio cisto mrtev ali samo njegov display?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te dni mi je kr naenkrat crknil radio, tudi tempomat ne dela, parkrat se mi pri v?igu ni takoj ugasnila kontrolna lu?ka za sistem proti zdrsavanju in celoten display se ne vklopi takoj ob zagonu ampak rabi kake dobre pol minute. Jaz ?e speljem display pa prazen....potem pa se vklopi prikazovalnik od klime, tisti od radia pa ni?...je ?e kdo sli?al za tak problem kaj bi blo? Varovalke AUDIO so cele! Sicer ga nameravam peljat na servis, ampak prej vpra?am ?e tule, morda je ?e kdo imel kaj takega. ?e je ?el radio po gobe bom verjetno odprl novo temo, kje kupit nov radio screen touch z navigacijo, saj je na netu ogromno kitajskih ponudnikov, vendar nebi ravno testiral nek kr?....bi raje preizku?eno robo....LP

Preglej VSE varovalke...pa ?e tudi mogo?e zavorne lu?i ne delajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni cisto razvidno iz napisanega a je radio cisto mrtev ali samo njegov display?

?isto mrtev, plus display ne dela. Ko pritisnem gumb za volume, torej ON, se ne zgodi ni?, ti?ina. 

Sem ?e pregledal ve?ina varovalk, so ble vse ok, bom izgleda jutri pregledal vse, da vidim, ?e kaj vidim....

Vse kar dela je eject gumb, vr?e ven en CD. Notri ga pa potem ni mo?no ve? dati.  :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?isto mrtev, plus display ne dela. Ko pritisnem gumb za volume, torej ON, se ne zgodi ni?, ti?ina. 

Sem ?e pregledal ve?ina varovalk, so ble vse ok, bom izgleda jutri pregledal vse, da vidim, ?e kaj vidim....

Vse kar dela je eject gumb, vr?e ven en CD. Notri ga pa potem ni mo?no ve? dati.  :blink:

 

vse varovalke so ok, napajanje do radija pride. :blink:  kaj zdaj? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse varovalke so ok, napajanje do radija pride. :blink:  kaj zdaj? 

kaj se zgodi ?e odklopi? radio - ali mogo?e vse ostalo 'za?ne' delovati.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj se zgodi ?e odklopi? radio - ali mogo?e vse ostalo 'za?ne' delovati.

 

niti ne, ampak namesto ure, mi sedaj prika?e trenutno porabo. Preklapljanje med porabami, uro, ipd, pa ?e naprej ne dela. Trenutno imam radio demontiran in kli?em okoli, kdo bi znal kaj pogledat....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim je bil pred ?asom nekdo na forumu, ki je pisal, da zna popraviti radie v Mazdurinah. Malo poglej, ?e najde? tisto objavo. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej ?e za kako varovalko zadaj na radiu

Sicer pa preberi tole:

http://forum.mazda6club.com/electrical/208585-weird-electrical-radio-lcd-problem.html

 

 

 

I had something similar happen to me. My LCD screen went blank and all the buttons up there didn't work, including the radio buttons too. It turned out to be a bad "brain" unit as the mazda dealer called it. It's a rectangular box thing that goes mounted right below the cd changer in the back of the console. It controls all the functions of the center console including the display. You may also have a bad dash kit too. Those kit do have little "brains" in them as well.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej ?e za kako varovalko zadaj na radiu

Sicer pa preberi tole:

http://forum.mazda6club.com/electrical/208585-weird-electrical-radio-lcd-problem.html

 

ja, ta je imel res podoben problem, sicer natan?no ne pove katera je ta varovalka za radijem, pa tudi na koncu ni izteka zgodbe kaj so re?ili....

?akam ?e mnenje Yavarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

niti ne, ampak namesto ure, mi sedaj prika?e trenutno porabo. Preklapljanje med porabami, uro, ipd, pa ?e naprej ne dela. Trenutno imam radio demontiran in kli?em okoli, kdo bi znal kaj pogledat....

sicer ne vem kateri radio to?no je, ampak ura ?e, poraba pa ni imela veze z radijem....elektronika - kablovje? A je bil kje na de?ju dolgo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sicer ne vem kateri radio to?no je, ampak ura ?e, poraba pa ni imela veze z radijem....elektronika - kablovje? A je bil kje na de?ju dolgo?

 

Uglavnem... :jupiii: Radio spet - zaenkrat deluje.

Sem ga razstavil na prafaktorje in ga ponovno sestavil nazaj. Edino kar sam lahko razumem kot logi?no razlago je to, da ko sem odstranil / odvojil plo??o z gumbi od radia, je izpod jezi?ka za maso odletel kup praha. Morda radio le ni ve? imel sklenjenega tokokroga? Kaj bi lahko bilo drugega nimam logi?ne razlage, vse sem malo po?a?kal in to je to. Va?no da zdaj deluje....

:jupiii::zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

sicer ne vem kateri radio to?no je, ampak ura ?e, poraba pa ni imela veze z radijem....elektronika - kablovje? A je bil kje na de?ju dolgo?

 

Kot zanimivost, ko sem zamenjal avtoradio nisem vzel obvolanskih komand in sedaj ne morem prestavljati med uro/tren. porabo/skupno porabo/... ampak mi ka?e samo trenutno porabo, ker ima o?itno povezavo narejeno preko original radia. Tako,da je bil najbr? samo kak prah, al pa mogo?e ma? kje napol snet konektor??

Spet crknil... :vskalo:

Ga bomo v ponedeljek spet vzeli ven, pa dali nazaj, pa da vidim ?e bo spet za?el delat...

BTW, ma kdo kakega rabljenega, delujo?ega na zalogi?....

 

 

S kje si? Jaz ga dam lahko na probo? Sem pa iz okolice Logatca.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ponedeljek zjutraj poberem mojega ven, ?e ne bo za?el delat ga pustim zunaj in grem popoldan z veliikoo luknjo na armaturi v Kranj na neke terapije, nato se vra?am mimo Logatca okoli 15:00. Verjetno prezgodaj, ?e dela?? V petek se vra?am mimo Logatca ob cca 16:30. Potem naslednji teden pa se bom vra?al mimo okoli 18:00...Ajde gremo po vrsti, da vidim, ?e bo jutri ob demonta?i in monta?i spet ?ude?no za?el delati... :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uglavnem spet isto. Radio demontiran / zmontiran in spet dela. Kaj je blo ne vem.  :blink:

Va?no da dela...dokler dela...

Freak@ ?e bi pasal tvoj radio ne vem na pamet, po moje bi. Naj pove ?e Ajvar, bo bolj sigurno... :rolleyes:

Vsekakor hvala za ponujeno pomo? in se priporo?am za ?ez eno leto, ko bo radio ljubilejno spet crknil... :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, zdej, ima? pred seboj cel radio, kater spoj namakat in katerega na novo narest....Mislim, da to je bolj tko na splo?no, ko ?e ve? da ti en spoj ne prevaja, pri radiu, kjer pa tega ne ve?m kateri spoj pa ti to ni? ne pomaga...si mislim... <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Prejšnji vikend smo šli na morje, pa sem prišel tik pred oranžno lučko na Vinico.. imel sem poln avto (3je odrasli in 2 otroka).. natočim na Vinici v 5 minutah in pičimo dol, nakar sopotnica ugotovi, da je doma pozabila iqosa... ja nič, zapeljem dol na Delnicah in gremo na Petrol. Dež lije kot iz škafa. Na moji levi avstrijski par z električnim MG, polno naloženim, zadaj še 2 električni kolesi na thuletu. Na sredinskem zaslonu sem videl tistih 10% v rdečini. Vsak monotono bulita v svoj telefon in čas teče in teče. Otroci mi pijejo žiuce, čakamo sopotnico, da opravi registracijo iqosa (dobesedno registrirat se moraš ob nakupu). Če bi vsakič, ko sem slišal "a bomo že šli" dobil 5 centov, in potem še 10 eur za vsakič ko je en drugmu od otrok prlimou focen, bi danes verjetno že vozil novo Mazdo6. Po 15 minutah odrinem naprej in bolj kot kadarkoli sem si zaželel, da v mojem življenju ne bom v podobni situaciji kot soseda v MG in z zadnjimi sedeži polnimi otrok.
    • Ne razumem vaše težnje, da bi radi EV na vsak način prikazali v slabi luči. Kaj imate od tega? Lažje spite?   In ne gre za nobeno pripoved. Samo delil sem z vami statistiko po prevoženih 4 tisoč kilometrih, pri čemer ne gre za nobeno šparanje, prej obratno - EV porabi tako malo, da me prav nič ne motijo redni kick-downi. Če bi želel varčno voziti, si predstavljam, da bi bila številka pod 12 kWh/100 km. Pač prikazal sem vam, da se da tudi z EV brez problema na daljšo pot - daljšo, kot jo mnogi slovenski vozniki sploh kdaj opravijo.   Glede na to, kje in kako sem vozil, lahko edino jaz podajam sodbo in primerjavo z ICE. In se ne slepim - če bi to pot opravil s svojo Mazdo 3, bi bila poraba zelo verjetno kakšnih 8l/100km, po najbolj optimistični napovedi 7,5l/100 km. Kaj bi to pomenilo v izračunu? 2.078 km * 7,5l/100 km * 1,6€/l (pri nas in na Hrvaškem je bila cena 1,56€/l, v Črni Gori pa 1,64€ za liter 95-oktanca) = 250 evrov za gorivo Naj spomnim - za elektriko je šlo manj kot 20 evrov ... Pa še pri elektriki me ne rabi skrbeti, da bom tankal elektriko slabše kakovosti in kako se bo avto obnašal ... Za razliko v ceni energenta torej dobim več zelo okusnih rib, rebrc, solat itd.   Saj vas ne bom več drezal s tem. Mogoče samo na 10k km objavim še kako statistiko, za tiste par duš, ki upajo pogledati čez planke ...  
    • Nimaš na polici dodatne kombinacije D - Živali? Ker v tem primeru pri večini zavarovalnic ni odbitne franšize, niti ni izgube bonusa ... 
    • "Imamo Mazdo 3 G120 in Mazdo 6 G165, oba z ročnim menjalnikom. Ko se enkrat navadiš na posebnosti tega motorja in prestavna razmerja (je kar razlika med tema dvema avtoma), je vožnja užitek. Pri naši vožnji se motor zelo redko zavrti nad 4.000 obratov in tistih nekaj konjev nad 4.000 pri G120 ne pogrešam."   Mazda 3 je zame glede tega precej boljša, še bolj prijetna za vožnjo.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.