Skoči na vsebino

Vse nove Mazde - minusi


sylver

Priporočeno sporočilo

Lej mazdaalen, ?lovek je nekaj po?teno pla?al in ker mu ne dela tako kot bi moralo, naj pa zdaj kar nekomu kar ?enka al kaj. Sva?ta.

 

Poznam ta ob?utek, ker vsaki? ko v renoldu od moje najdra?je stisnem tempomat, preklinjam vse rodove francozom, ker so pod dodatno opremo tempomatu v meh?ino vgradili enega velikega hro??a. Pa na renoldu slo. so rekli da je to kar dobro, da ne bo nobenega popravka softwera. Mamu jim...    

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej mazdaalen, ?lovek je nekaj po?teno pla?al in ker mu ne dela tako kot bi moralo, naj pa zdaj kar nekomu kar ?enka al kaj. Sva?ta.

 

Taki ljudje so zame primitivci in nic drugega. Ne vidijo vec kot 1 meter pred sabo. Se ne ukvarjam z njimi.

 

Tudi, ce bi jim v zivo s prstom pokazal, da nekaj ne dela, bi trdili, da ni res...

 

Nekateri so pac prevec fanatiki in si ne pustijo dopovedat marsicesa. Saj v redu, vsak naj zivi v svojem srecnem koticku :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Taki ljudje so zame primitivci in nic drugega. Ne vidijo vec kot 1 meter pred sabo. Se ne ukvarjam z njimi.

Tudi, ce bi jim v zivo s prstom pokazal, da nekaj ne dela, bi trdili, da ni res...

Nekateri so pac prevec fanatiki in si ne pustijo dopovedat marsicesa. Saj v redu, vsak naj zivi v svojem srecnem koticku :)

Meni se bolj zdi, da si ti tisti fanatik ;) ... ko se ne odpravis na servis in zahtevas menjavo enote ali odpravo napake, da bo infotainment deloval vsaj priblizno tako, kot bi pricakoval... Samo ne to, da se po zagonu postavi home screen ali player... Temvec to, da ti zadeva zmrzuje... Pa navigacije ne mores uporabljati... Meni, ko se je to pojavilo, sem sel do Majesa... In so resili... Sicer je bil potreben le totalni reset... Ampak vseeno... Zadeva deluje... Zato so servisi... in zato je garancija, da se take zadeve resijo... s tem, ko samo pojamras po forumih, ne nardis veliko za to, da bi se odpravilo...:)

 

Pa upam, da ne no kaksne zamere, ce sem napisal to, kar mislim... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se bolj zdi, da si ti tisti fanatik ;) ... ko se ne odpravis na servis in zahtevas menjavo enote ali odpravo napake, da bo infotainment deloval vsaj priblizno tako, kot bi pricakoval... Samo ne to, da se po zagonu postavi home screen ali player... Temvec to, da ti zadeva zmrzuje... Pa navigacije ne mores uporabljati... Meni, ko se je to pojavilo, sem sel do Majesa... In so resili... Sicer je bil potreben le totalni reset... Ampak vseeno... Zadeva deluje... Zato so servisi... in zato je garancija, da se take zadeve resijo... s tem, ko samo pojamras po forumih, ne nardis veliko za to, da bi se odpravilo... :)

 

Pa upam, da ne no kaksne zamere, ce sem napisal to, kar mislim... ;)

 

Kdo pa je rekel, da nisem ?el na servis in da se ?e menim z vodjo servisa o menjavi MZD? ?e tega ne napi?em ?e ne pomeni, da temu ni tako. Ko bo kaj novega o MZD bom ?e napisal, trenutno pa smo v vazi dogovarjanja. Menjave MZD mi ne more kar M.M. odobrit, ampak tudi on potrebuje odobritev iz severa.

 

Ko in ?e bo kaj novega glede MZD seveda z veseljem napi?em. Verjemi, da bi bi jaz tisti ?lovek na tem svetu, ki bi bil najbolj vesel, da bi mu zamenjali celoten MZD in da bi ta nov delal tako, kot mora. S tem bi se na veliko hvalil  :rolleyes:

 

Danes sem jo peljal na servis za menjavo sprednjih 2 senzorjev (najprej mi je sprednji desni nehal delat, kasneje pa ?e sprednji pri tablici)  :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje se spomnim oz. mi je ostalo v spominu, da si pisal, da zaenkrat se ne bos zahteval menjave ... 

To mi je jasno, da M.M. ne more kar odobrit... ampak ce se zadeva ponavlja in ni nic zrihtano... bi pac moral vztrajati na tem, da se nekaj koncno uredi... pac je treba ocitno malo tudi "teziti"... saj to je pri vseh pomoje podobno... Kar tako ne menjajo vsega... sploh ko je v garanciji... Ko pa je enkrat garancija mimo, pa ni problema ... seveda na strsoke lastnika :) ... 

 

In se enkrat... upam, da nisi narobe razumel... nic nimam proti tebi... pac poskusam pomagati, kolikor je mozno... ce ne drugace z nasveti ali pa s svojim razmisljanjem glede dane situacije :) ... napisem pac to, kar bi jaz naredil v takem primeru... Vem... je tezko teziti... ampak sem ze sam prisel do spoznanja, da ocitno drugace vcasih ne gre ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest - ni? nisi narobe napisal, vse je jasno :)

 

Smo dogovorjeni, da ?e ne bo ni? bolje z MZD (kar sicer dvomim, da bo), da se sli?imo in ?ele potem damo zahtevo naprej. Je pa seveda seznanjen s tem, da so veliko te?ave z mojim MZD. Verjetno si je tudi te posnetke na forumu ogledal  :vesel:

 

?ez vikend sem ponovno resetiral MZD in ga povrnil na tovarni?ke nastavitve, sedaj pa bomo videli, ?e ne bo ni? druga?e, gremo v akcijo  :lol:

 

Garancijo pa imam do leta 2018, tako da se mi ne mudi. Vpra?anje je samo, koliko dolgo bom ?e zdr?al  :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Garancijo pa imam do leta 2018, tako da se mi ne mudi. Vpra?anje je samo, koliko dolgo bom ?e zdr?al  :glare:

 

Samo toliko v opozorilo. Nisem prepri?an ?e to dr?i. Pri Mazdi je garancija 3+2.

V prvih treh letih je na?eloma pokrito vse, v naslednjih dveh pa ni mislim da ni vse krito (mislim da je krit motor,... elektronske komponente pa ne).

 

Bi bilo potrebno prebrati droben tisk.

 

Samo toliko v opozorilo, da je potrebno preveriti ?e je po preteku treh let res ?e vse v garanciji! 

 

?e pa kdo natan?no ve kako in kaj pa naj prosim napi?e.

 

Lp Peter

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V vsakem primeru se da tukaj uveljavljat stvarno napako... zadeva ne deluje tako kot bi morala in se od nje pri?akuje. Urad za varstvo potro?nikov je naslednji korak, lahko pa tudi to?ba. Samo vseeno mislim, da se bo dalo vse urediti. Majes naj pa samo naprej sporo?i, da bo? ?el preko in?titucij pa bodo uvoznik in tisti na severu hitro ugotovili, da ni ve? heca.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da ne bo take sile in da so dovolj "zreli" in se povsem dobro zavedajo, kaj jim dela in kaj ne dela pravilno  ;)

 

Sicer pa tudi jaz mislim, da ima 3 leta tovarni?ke garancije, 2 leti pa je jamstva (?eprav se ogla?uje 5 let garancije in ni dovolj jasno obrazlo?eno, kaj je kaj). Morda imajo kje na spletni strani kak?en dokument, kjer si lahko stranka prebere vse podrobnosti.

 

To sem na?el na njihovi strani:

 

Jamstvo proizvajalca


Pri nakupu novega avtomobila pri trgovcu vozil Mazda, prejmete obse?no garancijo proizvajalca. Slednja vklju?uje:
 

  • garancijo za nova vozila, ki velja 3 leta ali 100.000 prevo?enih kilometrov,
  • 3-letno garancijo za lak in povr?insko korozijo, ne glede na ?tevilo prevo?enih kilometrov,
  • 12-letno (ali 6-letno za BT-50 ne glede na ?tevilo prevo?enih kilometrov) garancijo proti prerjavenju, ne glede na ?tevilo prevo?enih kilometrov
  • V ?asu veljavnosti garancije seob prodaji vozila le-ta prenese na novega lastnika.


Za ve? podrobnosti o na?em jamstvu proizvajalca stopite v stik s trgovcem vozil Mazda ali preberite na?o bro?uro z informacijami o garanciji.

 

Podalj?ana garancija


Vo?nja bi morala biti u?itek! Zato pozabite na skrbi s podalj?ano garancijo. Svoje vozilo lahko za??itite pred nepri?akovanimi stro?ki popravila za glavne dele s podalj?anjem prvotnega jamstva proizvajalca ?e za dve leti ali do prevo?enih 150.000 km.

Veljajo posebni pogoji in dolo?ila. Za ve? podrobnosti stopite v stik s trgovcem vozil Mazda ali si oglejte na?o bro?uro z informacijami o garancijah. Pomagamo vam lahko najti trgovca vozil Mazda

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jeeei, danes zjutraj peljal Mazdico na servis v BTC, kjer so menjali parkirni senzor (potrebna je bila menjava z novim)  :jupiii:

 

Prav pogre?al sem jo celih 8 ur in ko sem jo popoldan prijel v roke, sem je bil zelo vesel, pa tudi ona mene  :lol:

 

Vse pohvale servisu in seveda g.Marijanu, s katerim se da marsikaj pogovorit in zmenit. ?e ne bi bilo njega in dolo?enih na servisu (Jure in ostala ekipa), bi marsikatera stranka ?la drugam ali pa celo zamenjala znamko.... recimo jaz  :rolleyes:  pa? sem tak ?lovek, da se me lahko "kupi" s prijaznostjo in ustre?ljivostjo, katere sem pa vedno dele?en na omenjenem servisu.

 

Tako da problemi s senzorji so sedaj zgodovina.

 

Sedaj mi ostane samo ?e spremljanje MZD in menjava le tega, v koliko bo potrebno  :ph34r:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Sylver ....vidi? ,da se po?asi re?uje na mazda servisu...zdaj pa naprej ?e ostalo pa bo ok.ker Mazda se ne sme privo??iti napak pri uveljavljanja Garancije...misli ,da se da VSE zmenit.ps,kako zavore???lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zavore na?eloma ve? ne cvilijo (vsaj do doma nisem ni? sli?al), so baje malo "pobrusili" tam spodaj. Je pa ?e prehitro, da bi potrdil, ker sem naredil nekje 15 km in ?e to je bila obvoznica ve? ali manj. Mislim, da so po?timali, ampak ne vem za koliko ?asa  :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zavore na?eloma ve? ne cvilijo (vsaj do doma nisem ni? sli?al), so baje malo "pobrusili" tam spodaj. Je pa ?e prehitro, da bi potrdil, ker sem naredil nekje 15 km in ?e to je bila obvoznica ve? ali manj. Mislim, da so po?timali, ampak ne vem za koliko ?asa  :)

Ej...super ..zdaj so tudi zavore porihtali..testiraj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede zvo?ne izolacije imamo o?itno razli?na merila, kaj je ?e dobro in kaj ne.  :) Zopet, ?e primerjam druge znamke, tisto kar sem pa? vozil ali bil kot potnik, je Mazda nekje v zlati sredini. Predvsem nekateri nem?ki avti (ne vsi!) so bolje izolirani, korejci in francozi so tu-tu nekje, nekateri japonski avti (Honda, Toyota, Nissan) imajo lahko ?e precej slab?o izolacijo (odvisno od modela) - govorim seveda za modele, ki so stari pribli?no toliko kot Mazda 6 II FL, ki jo vozim.

 

Z (zimskimi) gumami je pa tako, da kakor odstopajo glede na oprijem v suhem, v mokrem, v snegu, glede porabe, vzdr?ljivosti,... lahko odstopajo precej tudi glede glasnosti. Sem ?e na lastna u?esa sli?al kako so mote?e "pele" oz. brnele v avtu, ki je bolje zvo?no izoliran od mojega... Zato pa so tu testi gum, katere si je pred nakupom dobro prebrat in kjer poleg vsega ostalega merijo tudi glasnost. ;)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e my point of view:

 

1.se strinjam -- jaz naj bi imel to, ampak totalno nedodelano? kot je meni razumljivo naj bi to deloval tako, ko zaklene? avto lu?i gorijo nekih 10sek in ko jih odklene? pa naj bi do odprtja vrat oz tudi nekih 10sek, ?e se vrata ne odprejo? pri meni je pa to ?ist mimo.

 

2.Se strinjam :)

 

2.2 domet je res premajhen? sicer nimam izku?nje pri drugih proizvajalcih, ampak definitivno premajhen domet?  

 

5. tudi jaz to pogre?am ? v tujini se kar dostikrat spomnim na autolock?

 

6. navigacije nimam? se mi zdi mal noro 500? za tisto SD kartico dajat? tko da upam, da bo ?im prej Carplay oz Android auto :P

 

7. lu?ka je res katastrofa?v?asih si kar s telefonom posvetim?.

 

 8. to mi je tudi malce fenomen, da ni ni? za??iten? in ko sem ?el na pot s polnim prtlja?nikom sem kar mal cviku, da ne bom kako ?i?ko pretrgu? ampak sem mal bolj pogledal in so kar vredu zalotane?   

 

9. enako nimam izku?nje pri drugih znamkah, ampak tudi mene zelo moti to? sploh pri Trojanah, se mi lu?i vklopijo nekje na sred prvega tunela in potem gorijo kar vse naprej... izklopijo se mi ponavadi par km po zadnjem tunelu in to pri mo?nem soncu? pa sprednja ?ipa kjer naj bi bil senzor je bila ?ista.

 

13. bluetooth ? meni hvala bogu dela vredu? samo wifi pa se nikakor no?e povezat

 

15. parkirni senozrji bi morali bit avtomatski tudi za sprednji del se strinjam? pa se mi zdi, da niso najbolj odzivni, mogo?e imajo kakih 0,5sek zamika? sem bil ?e ?isto pri steni in se probavam ne najbolj ozirat na senzorje (slabe izku?nje iz prej?nega avta), pa pogledam na zaslon in ?ele nato zapiska in poka?e ?rtico da je na koncu?

 

18. avtomati?no odpiranje in zapiranje stekel deluje samo na voznikovi strani, na ostalih 3 pa mora? dr?ati, dokler se ne zaprejo v celoti....glupost!!!! res glupost? ?e VW golf ima to v najbolj osnovni opremi, to je tudi mene ?okiral! :blink: :vskalo:

  

 No ?e to bom omenil, zdej ne vem ali ima kdo podobno te?avo, namre? ko je avto mrzel v teh minusih gre v prvo prestavo zelo te?ko? sej ko se ogreje je potem OK?

 

Ja pa tudi zvo?no izolacijo bi lahko malce bolj dodelal? recimo golf ima bolj?o? ?alostno da primerjam z VW, ampak glede na to da ga je kolega kupil pred kratkim isti letnik, enako dizla in glede nato da naj bi bil isti rang? ga lahko ?e najbolj primerjam.

IMG_1241.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e my point of view:

 

1.se strinjam -- jaz naj bi imel to, ampak totalno nedodelano? kot je meni razumljivo naj bi to deloval tako, ko zaklene? avto lu?i gorijo nekih 10sek in ko jih odklene? pa naj bi do odprtja vrat oz tudi nekih 10sek, ?e se vrata ne odprejo? pri meni je pa to ?ist mimo.

 

2.Se strinjam :)

 

2.2 domet je res premajhen? sicer nimam izku?nje pri drugih proizvajalcih, ampak definitivno premajhen domet?  

 

5. tudi jaz to pogre?am ? v tujini se kar dostikrat spomnim na autolock?

 

6. navigacije nimam? se mi zdi mal noro 500? za tisto SD kartico dajat? tko da upam, da bo ?im prej Carplay oz Android auto :P

 

7. lu?ka je res katastrofa?v?asih si kar s telefonom posvetim?.

 

 8. to mi je tudi malce fenomen, da ni ni? za??iten? in ko sem ?el na pot s polnim prtlja?nikom sem kar mal cviku, da ne bom kako ?i?ko pretrgu? ampak sem mal bolj pogledal in so kar vredu zalotane?   

 

9. enako nimam izku?nje pri drugih znamkah, ampak tudi mene zelo moti to? sploh pri Trojanah, se mi lu?i vklopijo nekje na sred prvega tunela in potem gorijo kar vse naprej... izklopijo se mi ponavadi par km po zadnjem tunelu in to pri mo?nem soncu? pa sprednja ?ipa kjer naj bi bil senzor je bila ?ista.

 

13. bluetooth ? meni hvala bogu dela vredu? samo wifi pa se nikakor no?e povezat

 

15. parkirni senozrji bi morali bit avtomatski tudi za sprednji del se strinjam? pa se mi zdi, da niso najbolj odzivni, mogo?e imajo kakih 0,5sek zamika? sem bil ?e ?isto pri steni in se probavam ne najbolj ozirat na senzorje (slabe izku?nje iz prej?nega avta), pa pogledam na zaslon in ?ele nato zapiska in poka?e ?rtico da je na koncu?

 

18. avtomati?no odpiranje in zapiranje stekel deluje samo na voznikovi strani, na ostalih 3 pa mora? dr?ati, dokler se ne zaprejo v celoti....glupost!!!! res glupost? ?e VW golf ima to v najbolj osnovni opremi, to je tudi mene ?okiral! :blink: :vskalo:

  

 No ?e to bom omenil, zdej ne vem ali ima kdo podobno te?avo, namre? ko je avto mrzel v teh minusih gre v prvo prestavo zelo te?ko? sej ko se ogreje je potem OK?

 

Ja pa tudi zvo?no izolacijo bi lahko malce bolj dodelal? recimo golf ima bolj?o? ?alostno da primerjam z VW, ampak glede na to da ga je kolega kupil pred kratkim isti letnik, enako dizla in glede nato da naj bi bil isti rang? ga lahko ?e najbolj primerjam.

?e ?e primerja? z golfom...kako je pa kaj z izpusti? :hudicek:...a je to tudi tam bolj?e urejeno?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

18. avtomati?no odpiranje in zapiranje stekel deluje samo na voznikovi strani, na ostalih 3 pa mora? dr?ati, dokler se ne zaprejo v celoti....glupost!!!! res glupost? ?e VW golf ima to v najbolj osnovni opremi, to je tudi mene ?okiral! :blink: :vskalo:

  

 

Golf v najbolj osnovni opremi (Trendline) ima kot kaze samo spredaj elektricni pomik stekel  :ne vem: ... 

 

Dropbox-20160128-072224.jpg

 

sele od Comfotline dalje ima tudi elektricni pomik zadnjih stekel ...  :jupiii:

 

golf_januar.pdf-20160128-072305.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes zjutraj se peljem od doma do sluzbe - navigacija "Loading navigaton"!. Ugasnem avto in ponovno prizgem - dela.

 

 

Pridem v sluzbo in vzamem sluzbeni avto Renault Clio letnik 2013, ce se ne motim z vgrajeno navigacijo Medai Nacv.

 

Grem na sluzbemo pot v Maribor in okolico in zazenem to Media Nav navigacijo. Celo pot do Maribora in nazaj je navigacija delala V NULO!! Niti enkrat se ni ustavila, zmrznila ali ponovno zagnala sama od sebe!! Avto sem tudi veckrat prizgal in ugasnil - vedno se je sistem nalozil v enakem casu in vedno je delal "gladko" :(

 

Ne morem verjet, da bi imel Renault to bolje reseno kot Mazda??! Sicer pa je res, da sem prevozil premalo kilometrov, da bi sedaj lahko ocenjeval Media Nav (prevozenih je bilo nekaj cez 300km), ampak mislim, da tudi pri 1000 prevozenih km ne bi bilo drugace.

 

Tako Media Nav kot Mzd uporabljata NNG iGo navigacijsli program, samo da je "skin" malo drugacen.

 

Prav nesrecen sem s to navigacijo in res ne morem verjet, kako je lahko tak "bug" prisoten. Razlagam si lahko edino to in upam, da je temu res zato, da je moj MZD prve generacije in da zaradi tega dela veliko slabse kot novejsi MZD.

 

Oh ja... ocitno je menjava mojega MZD neizbezna :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridem v sluzbo in vzamem sluzbeni avto Renault Clio letnik 2013,

Ne morem verjet, da bi imel Renault to bolje reseno kot Mazda??! 

 

?ist sam si si kriv za svojo mizerijo. Ne sedaj v druge avte pa ne bo? nesre?en. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si osamljen primer zgleda :)

 

Zgleda da res. Moja 3-ka je ena prvih 3-k tega modela in je bila narejena 2013-11. Sem 99,9% prepri?an, da je moj MZD "prestar" oziroma "pre?voh" za tako koli?ino podatkov, ki se prikazuje oziroma "izrisuje" na zaslonu navigacije (novej?i zemljevidi vsebujejo ve? podatkov, ve? barv, ve? 3D stavb itd... in sistem enostavno "po?epne", ker je preve? podatkov in potrebuje konstantno ponovni zagon za sprostitev "delovnega pomnilnika"). Spet so to samo moja ugibanja glede na izku?nje, ki jih imam.

 

Mogo?e so na teh prvih MZD "?parali" tudi na delovnem pomnilniku in procesorju.... kasneje, ko so ugotovili, da bo potrebno oja?at stvarco, so pa spremenili drobovje na MZD.

 

Mrau?k - ima? prav, naslednji? bom raje zahteval povrnitev potnih stro?kov za privat vozilo (x2 seveda - haha) in se bom s svojo Mazdico zapeljal na drug konec Slovenije in ne bo ve? take mizerije  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No, toliko o temu, kako pregledni (z veliko napisani) so podatki in koliko se ob son?nem vremenu, kot je bil danes, vidijo podatki na HUD (svetilnost je bila nastavljena na MAX):

 

rsz20160205123859.jpg

 

 

Ostale voznike Mazda 3 bi pa vpra?al, ali se tudi pri vam redno in vedno dogaja, da ko je zadnje ?ipo "zmrznjeno" in ko vklopite taljenje zadnje ?ipe, da se zgornji del nikoli ne "odtali"?

 

Pri moje je tako, da se nekje 80% odtali, ostalih 20% pa nikoli. Danes sem se 30 minut peljal v slu?bo in takoj ob zagonu vozila sem seveda vklopil odmrzovanje zadnje ?ipe... nekje po 25 minutah se izklopi in vedno, ampak res VEDNO ostane tako, kot je prikazano na sliki (ko je zunaj sneg ali led, se tudi po 30 minutah vo?nje na temu delu ne odtali, v kolikor ga sam pred vo?njo ne odstranim):

 

rsz20160205073856.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.