Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

@Lojz, ti si glavca, pa mi povej razliko med "mo? oz. mo?ak in mo?akar" :ne vem:

 

Domnevam, da ima (pravi) mo?akar na glavi klobuk, nima pa jajc, medtem ko ima mo? oz. mo?ak pa jajca, pa klobuka nima. Ali se motim? :aaaaa::hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, zakaj pa ti divja??

 

Sej jaz ne divjam - kje pa si tole neumnost spet pobral.

 

Lojz zakaj si pa ti alkoholik? A ti ?ena najeda, pa te sorodniki ne marajo in te ?eljust ne ceni pa ti ??ije v ?kornje in serje v tvojo posteljo. :ne vem:

 

 

EVO GA. Spet eden hitri.

 

ob pol treh zjutraj med vikendom - hmm verjetno je bil ?ist trezen in 100% spo?it

 

Tle se je pa en MULC pa kar na mo?akarja spravu.

Starej?i so postali ogro?ena ?love?ka vrsta. Mularija je ?leht.

 

?e pred kratkim si trdil, da otroci nimajo zavor in da so vse drugi krivi, ?e otrok povzro?i nesre?o. Je mo?akar bi ga po tvoji interpretaciji moral videti in predvideti, da bo otrok naredil nepredvideno potezo. O?itno je mo?akar vozil prehitro - verjetno je celo divjal, da ni mogel pravo?asno ustaviti. Na zdej je pa on v bolnici pri otroku doma pa ne bodo imeli solate za kosilo, ker mo?akar ni bil previden in se je otroku razsula vsa ?pecerija po tleh (glej sliko).

 

Tole je ?ist ista zgodba kot tista s tistima dvema otrokoma na kolesu, ki sta se kar zapeljala ?ez prehod, le da tukaj je otrok 4 leta starej?i. Al narobe razumem kdaj je otrok otrok in kdaj ni ve? in bo? Lojz ti povedal a je tukaj otrok al ni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menite, da so mlaj?i vozniki nevarnej?i od starej?ih? Statistike govorijo druga?e. Od 48 prometnih nesre? v prvi polovici leto?njega leta so jih vozniki stari od 18 do 34 let povzro?ili 7.

Mladi vozniki smrtno nevarni? Niti ne.

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menite, da so mlaj?i vozniki nevarnej?i od starej?ih? Statistike govorijo druga?e. Od 48 prometnih nesre? v prvi polovici leto?njega leta so jih vozniki stari od 18 do 34 let povzro?ili 7.

Mladi vozniki smrtno nevarni? Niti ne.

 

to pomeni, da je najbolj nevarna penzija vo?nja :jezicek::bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menite, da so mlaj?i vozniki nevarnej?i od starej?ih? Statistike govorijo druga?e. Od 48 prometnih nesre? v prvi polovici leto?njega leta so jih vozniki stari od 18 do 34 let povzro?ili 7.

Mladi vozniki smrtno nevarni? Niti ne.

 

Ena druga statistika pove ?ist nekaj druzga

TUKAJ pravjo, da najve? nesre? naredijo mladi od 24 leta pa do 34 leta.

Poglejte TABELO spodaj! "STAROST POVZRO?ITELJEV PROMETNIH NESRE?"

Dnevnik je en komunajzarski cajteng. Le kdo ?e verjame komunajzarjem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, a tebe to tisti tvoj rde?ikomunajzerparadajzer Janez Ivan Kim il Majer Jan?a u?i takega sprenevedanja? Iz tabele je jasno da je med ponesre?enimi v skupini nad 64 let procent tistih, ki so nesre?o povzro?ili vi?ji, kot je procent povzro?iteljev v skupini od 24 do 34 let.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena druga statistika pove ?ist nekaj druzga

TUKAJ pravjo, da najve? nesre? naredijo mladi od 24 leta pa do 34 leta.

Poglejte TABELO spodaj! "STAROST POVZRO?ITELJEV PROMETNIH NESRE?"

Dnevnik je en komunajzarski cajteng. Le kdo ?e verjame komunajzarjem?

 

Se strinjam!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pa to le dokazuje, da postavitev radarja ni namenjena zgolj in samo polnjenju prora?una, kar je mogo?e velikokrat prebirat in poslu?at tovrstne o?itke od raznih dinamikov in divjakov.

Tak?no opozorilo pove, da se merjenje pa? izvaja in da kdor ho?e naj to upo?teva, kdor pa no?e, naj pa pla?uje. Po?teno!

Dr?ava rabi denar, zakaj ga ne bi pobirala od trdoglavih in trmastih prekr?karjev?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KOT KA?E divjaki vendarle so. Ker tukaj so nekateri trdili, da divjakov sploh ni veliko.

 

Mislim, da je ta ukrep zelo dober. Se pa bojim, da bodo razni u?aljenci, ki imajo veze in oblast, na?li kak?no luknjo v zakonu in se skupaj z kak?nim dobrim advokatom prito?ili, pa bo spet odli?na zadeva padla v vodo. Pri nas jo barabe zmeraj dobro odnesejo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, a so divjaki tud tisti, ki jim bejbe postavijo omejitev in govorijo bol po?as, ampak pol ?e bol pr'tiskajo? :aaaaa:

 

?e bejbe svoje tipe prosijo naj bolj po?as prtiskajo, pol pa tipi nala?? prtiskajo ?e bolj, samo da jim bo ?im prej pr?lo.... takim tipom se re?e, brzojebci.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KOT KA?E divjaki vendarle so. Ker tukaj so nekateri trdili, da divjakov sploh ni veliko.

 

Mislim, da je ta ukrep zelo dober. Se pa bojim, da bodo razni u?aljenci, ki imajo veze in oblast, na?li kak?no luknjo v zakonu in se skupaj z kak?nim dobrim advokatom prito?ili, pa bo spet odli?na zadeva padla v vodo. Pri nas jo barabe zmeraj dobro odnesejo.

 

Ne, sej jih res ni. Dvijakov namre?. To, da se prekora?i na Tr?a?ki ali Ptujski za 20km/h, ni nobeno divjanje. 4 pasovnica, lo?ena z zelenico (podobno kot Celov?ka v Ljubljani)... sploh se ni problem peljat 90 namesto 70. Ko sem ?e imel skuter, sem se pri 80km/h po?util prav ogro?enega. Pa spet te?ko takemu re?e? divjak. Mislim, lahko si naredi? tako etiketo v glavi in re?e?, da vse kar je ?e 71km/h, so divjaki. In spet se vpra?a?, kdo je tisti, ki VE, kaj je (ne)varna hitrost in ki postavlja table na neki cesti? Zakaj je potem naprimer na za?etku Dunajske v Ljubljani iz smeri mesta proti Be?igradu celo 50 omejitev (?eprav sta pasova lo?ena), na Proletarskih brigadah v Mariboru, kjer pa nista, pa 70? :ne vem: Ali pa ?e omenjena Kajuhova s 60km/h? :vskalo: Glede na to, da v Mariboru ni nobenega masakra po cestah, si upam trditi naslednje; Iskra sistemi upravljajo s semaforskim sistemom, ga in?talirajo in vzdr?ujejo. Ob?ina pa po drugi strani vedno bolj uvaja rondoje, kar pomeni, da posledi?no firma dobi manj denarja. Ni ve? semaforjev, ni ve? vzdr?evanja. In kaj se odlo?ijo? Gremo se policaja :policaj: Z ob?ino se zmenijo, da dobijo 8% od vsega izkupi?ka od kazni, medtem ko bodo sami imeli stalni dotok financ na TRR brez da bi mignili s prstom. Seveda pod pretvezo neke prometne varnosti (ki je o?itno zelo na psu pa maribor?ani tega ?e ne vedo) in investicij v bolj?o semaforizacijo. ?e mene vpra?a? je to taki "bikovdrek", da smrdi ?e do satelitskih vasi. In ja. Upam, da zadeva pade s kakim dobrim advokatom ali pa, da Maribor?ani zadevo sabotirajo kot so to naredili prebivalci/barabe barabam v nekaterih angle?kih vaseh/mestih. Danes o?itno ?e vsakdo misli, da lahko izvaja diktaturo na ?e tako obubo?anem folku, ki ni? ne ?kodi sistemu in prometni varnosti. Sramota. In baje so ujeli v 36 urah ?e 5000 barab, ki so potencialni divjaki in morilci za volanom! ?e par dni, pa bodo ugotovili, da v Mariboru same barabe ?ivijo :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tomozuki, tako pa? je! Zdaj ste dobili dokaz o tem kar vam jaz skoz govorim. Divjakov je kot plevela. To je pa? balkanska manira. Kdor se vozi po omejitvah, v sloveniji velja za po?asneta debila, kretena, stardeca, za oviro itd....

 

Kar naprej govorite, kako dr?ava z prometnimi prekr?ki odira reve?e itd....pa kdo hudi?a koga sili v delanje prometnih prekr?kov? Tomozuki, kdo tebe prisili, da vozi? hitreje kot je dovoljeno? Vozi po omejitvah pa ti ne bo treba pla?ati ni?! Popolnoma ni?!

?e je ob cesti postavljen znak z napisano ?tevilko, ki pomeni kolk hitro ti lahko vozi?, nima? nobene pravice da komur koli o?ita?, da te odira. Obve??en si, videl si, in to je to. Druga zgodba bi bla, ?e bi ti grdi policaji skrili prometni znak z omejitvijo, da ga ti ne bi moge opazit, pol bi te pa ustavili in oglobili. Ta ?as ko bi ti pla?eval kazen, bi pa nek drug policaj pa spet tisti skriti znak nazaj postavu. To bi bla pa res nepo?tena barabija.

Kaj tebe tolk moti kdo bo dobil izkupi?ek od pobranih kazni? Naj jih dobi kdor ho?e. Od mene iz tega naslova, ne bo dobil nih?e ni?. Ti pa kakor ho?e?.

Navadit se bo treba voziti po predpisih in omejitvah, tako kot vozijo v razvitem civiliziranem svetu.

 

PS: Pa ?e nekaj si zapomnite!

Z izsiljevanjem in hitrej?o vo?njo kot je dovoljena, ne boste spremenili sistema. Z hitrej?o vo?njo od dovoljene, boste povzro?ili samo to, da bodo omejitve ?e bolj zni?ali. To deluje po principu; ker vsak vozi ve? od omejitve, je treba omejitev zni?ati, da bo povpre?na hitrost vseeno kolikor toliko varna.

Kar priznajte vsi, ki radi vozite hitro. ?e je npr omejitev 50km/h, vsak od vas vozi vsaj 10km ve? od 50, torej 60. ?e bi pa na to isto mesto postavili omejitev 60km/h bi pa spet glih tako, na istem mestu, spet vozili najmanj 10 km ve?, torej 70. Taki pa? ste. Nikoli toliko kot pi?e, zmeraj ve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takele, ki zaradi divjanja uni?ijo sveto rastlinico, bi pa jaz res kaznoval. Tale VINOGRADNIK si zaslu?i najvi?jo mo?no kazen.

Banda podivjana!!!!!!!!!!!!

 

Se strinjam. :blush: (giljotina.press) :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tomozuki, tako pa? je! Zdaj ste dobili dokaz o tem kar vam jaz skoz govorim. Divjakov je kot plevela. To je pa? balkanska manira. Kdor se vozi po omejitvah, v sloveniji velja za po?asneta debila, kretena, stardeca, za oviro itd....

 

Kar naprej govorite, kako dr?ava z prometnimi prekr?ki odira reve?e itd....pa kdo hudi?a koga sili v delanje prometnih prekr?kov? Tomozuki, kdo tebe prisili, da vozi? hitreje kot je dovoljeno? Vozi po omejitvah pa ti ne bo treba pla?ati ni?! Popolnoma ni?!

?e je ob cesti postavljen znak z napisano ?tevilko, ki pomeni kolk hitro ti lahko vozi?, nima? nobene pravice da komur koli o?ita?, da te odira. Obve??en si, videl si, in to je to. Druga zgodba bi bla, ?e bi ti grdi policaji skrili prometni znak z omejitvijo, da ga ti ne bi moge opazit, pol bi te pa ustavili in oglobili. Ta ?as ko bi ti pla?eval kazen, bi pa nek drug policaj pa spet tisti skriti znak nazaj postavu. To bi bla pa res nepo?tena barabija.

Kaj tebe tolk moti kdo bo dobil izkupi?ek od pobranih kazni? Naj jih dobi kdor ho?e. Od mene iz tega naslova, ne bo dobil nih?e ni?. Ti pa kakor ho?e?.

Navadit se bo treba voziti po predpisih in omejitvah, tako kot vozijo v razvitem civiliziranem svetu.

 

PS: Pa ?e nekaj si zapomnite!

Z izsiljevanjem in hitrej?o vo?njo kot je dovoljena, ne boste spremenili sistema. Z hitrej?o vo?njo od dovoljene, boste povzro?ili samo to, da bodo omejitve ?e bolj zni?ali. To deluje po principu; ker vsak vozi ve? od omejitve, je treba omejitev zni?ati, da bo povpre?na hitrost vseeno kolikor toliko varna.

Kar priznajte vsi, ki radi vozite hitro. ?e je npr omejitev 50km/h, vsak od vas vozi vsaj 10km ve? od 50, torej 60. ?e bi pa na to isto mesto postavili omejitev 60km/h bi pa spet glih tako, na istem mestu, spet vozili najmanj 10 km ve?, torej 70. Taki pa? ste. Nikoli toliko kot pi?e, zmeraj ve?.

 

Ja, edina varianta, da ne dobijo ni? je to, da se mimo kamere pa? pelje? po omejitvi, naprej pa po svoji presoji. Glede odiranja pa sem povedal svoje mnenje; kdo je tisti, ki zapove neko omejitev? Na podlagi ?esa jo presodi? In tu sem mnenja, da ponekod pa? postavijo nek znak zato, ker vedo, da se take omejitve ne da dr?at. Oziroma bo ve?ina voznikov mnenja, da le-ta ni potrebna. In to se te vro?e to?ke, na katerih se bo potem policija iz?ivljala, ?eprav ne bo ?lo za nevaren odsek in je poprej promet potekal popolnoma normalno in brez te?av. Se strinjam, da se vedno peljemo malo ve? kot je dejanska omejitev. Ampak zakaj se recimo Avstrijci na to po?vi?gajo? Celo policaj je rekel, da do 10km/h tolerirajo? Pri nas pa tak halo, kot da si ?e smrtno nevaren pri 60km/h. Sem pa ?e tudi pri njih naletel na tako kamero in so me slikali, peljal sem 20km/h prehitro na obvoznici mimo delovi??a in dobil sem... ni?! Verjetno imajo malo bolj raz?i??eno v glavi, koga je resni?no potrebno sankcionirat in res ogro?a promet s svojo prehitro vo?njo in kaj je ?e dopustno. Zato se tudi ne strinjam s tem, da je divjakov kot plevela. Divjak je nekdo, ki s svojo vo?njo resno ogro?a druge udele?ence in sebe. Apropo na neustrezno postavljene znake potem ne moremo trdit, da je nekdo divjak, ?e odgovorni sploh ne zna pojasnit, zakaj je nekje dovoljenih 50km/h in drugje 60km/h, ?eprav bi po zdravi kme?ki pameti moralo biti ravno obratno!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takele, ki zaradi divjanja uni?ijo sveto rastlinico, bi pa jaz res kaznoval. Tale VINOGRADNIK si zaslu?i najvi?jo mo?no kazen.

Banda podivjana!!!!!!!!!!!!

 

a jebi ga ... to ti je rally ... un k je dovolu da rally spustijo tm ?ez se je mogu tud na to prpravt da kk?en rellyst u vinograt zaru?i ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a jebi ga ... to ti je rally ... un k je dovolu da rally spustijo tm ?ez se je mogu tud na to prpravt da kk?en rellyst u vinograt zaru?i ...

 

mogo?e je pa bolj? denarce potegno, ko pa ?e bi pre?at dal :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, edina varianta, da ne dobijo ni? je to, da se mimo kamere pa? pelje? po omejitvi, naprej pa po svoji presoji. Glede odiranja pa sem povedal svoje mnenje; kdo je tisti, ki zapove neko omejitev? Na podlagi ?esa jo presodi? In tu sem mnenja, da ponekod pa? postavijo nek znak zato, ker vedo, da se take omejitve ne da dr?at. Oziroma bo ve?ina voznikov mnenja, da le-ta ni potrebna. In to se te vro?e to?ke, na katerih se bo potem policija iz?ivljala, ?eprav ne bo ?lo za nevaren odsek in je poprej promet potekal popolnoma normalno in brez te?av. Se strinjam, da se vedno peljemo malo ve? kot je dejanska omejitev. Ampak zakaj se recimo Avstrijci na to po?vi?gajo? Celo policaj je rekel, da do 10km/h tolerirajo? Pri nas pa tak halo, kot da si ?e smrtno nevaren pri 60km/h. Sem pa ?e tudi pri njih naletel na tako kamero in so me slikali, peljal sem 20km/h prehitro na obvoznici mimo delovi??a in dobil sem... ni?! Verjetno imajo malo bolj raz?i??eno v glavi, koga je resni?no potrebno sankcionirat in res ogro?a promet s svojo prehitro vo?njo in kaj je ?e dopustno. Zato se tudi ne strinjam s tem, da je divjakov kot plevela. Divjak je nekdo, ki s svojo vo?njo resno ogro?a druge udele?ence in sebe. Apropo na neustrezno postavljene znake potem ne moremo trdit, da je nekdo divjak, ?e odgovorni sploh ne zna pojasnit, zakaj je nekje dovoljenih 50km/h in drugje 60km/h, ?eprav bi po zdravi kme?ki pameti moralo biti ravno obratno!

 

Tomozuki, kot ka?e si ti eden od klasi?nih slovenskih voznikov, kateri delate najve?jo ?talo na cesti. Mimo kamere po predpisih, pol pa po svoje? Kakopak! Zakaj pa ?e mim kamere ne pelje? po svoje? Tvoje na?elo je; naj vozi vsak po svoje, po svoji presoji, in kakor vsak misli, da je po njegovem in zanj prav, a ne?

In teb ni jasno, kdo je tisti, ki zapove neko omejitev? Po mojem nekdo, ki je pregledal situacijo okol tega znaka, preu?il vse potencialne mo?ne pogoje in potencialne mo?ne nevarnosti okol tega znaka in nekdo, ki se mogo?e na promet celo malo ve? spozna kot ti in ki je kak?no omejitev verjetno ?e kje drugje tud postavu. Nevarnosti in pogoji na in ob cesti pa se mogo?e tudi zaradi tak?nih in druga?nih razlogov spreminjajo. In postavljalec ne more za vsako vreme posebej, znakov menjat.

Kdo si pa ti, ki to?no ve? koliko je kje treba hitro pelljat? Ti to?no ve? kolk je kje varno peljat pa sploh ?e z nogo nisi stopil na tista tla, kaj ?ele pregledal vso okolico okol tistega mesta?

Mogo?e se kje postavi dolo?eno omejitev celo iz razloga, ker postavljalec prometnih znakov na dolo?enem odseku pri?akuje take divjake kot si ti? Kdo ve? Postavljalec mogo?e ve, da iz nekega naselja, dol po cesti prihajajo nevzgojeni in neuravnove?eni vozniki, pa pol ostale, normalene voznike raje opozori na prete?o nevarnost, katero povzro?ajo divjaki. Vse je mo?no.

In zakaj pravi? da se omejitve ne da dr?at? A tvoj avto nima bremz? A ma tvoj avto samo gas?

In ja, policaji res najve?krat tolerirajo nekje 7% pogre?ka. Tud Slovenski, ne samo Avstrijski. In ?e si ti kdaj dobil kazen za 10km/h prekora?ene hitrosti, to pomeni da je v tej cifri tistih 7% ?e upo?tevanih. Upo?teva se morebitni pogre?ek merilne naprave. Torej ti po ?tevcu verjetno nisi peljal samo 10km/h prehitro, ampak si peljal ?e vsaj 7% hitreje.

Problem vas divjakov je v tem, ker ste si vi sami vzeli pravico presojat, katera omejitev je prava in katera ni. Naj to namesto vas divjakov presodi stroka! Verjetnost da se je nek strokovnjak zmotil in postavil napa?no omejitev, sicer obstaja, ker vsak, ki dela, tudi gre?i, ampak na tolko mestih, na karterih vi divjaki vse divjate, se pa spet niso zmotili. Vi divjaki se imate vsi za ve?je strokovnjake kot pa ljudje, ki se ukvarjajo z doti?no stroko.

In ?e sva ugotovila in rekla, da se je postavljalec omejitve lahko zmotil, potem mora? vedet in priznat, da si se tudi ti, ki se samo pelje? mimo, lahko zmotil in presodil narobe.

Ne motijo se samo strokovnjaki, motijo se tudi divjaki! Statistika nesre? pove da je tako.

 

Tist film?ek, ki sem ga napopal tud pove, da se je rely voznik zmotil in napa?no presodu kolk lahko pelje hitro mim vinograda. Pol je pa trte li?kal. In avto se kar nekako ni hotel ustavit.

Ni problem peljat hitro, kadar te ni? ne preseneti. Problem je PRAVO?ASNO USTAVIT kadar te nekaj preseneti!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz ... priporo?am ogled ... a tedva sta divjaka al ne ?? :ne vem: :ne vem: pa po 5h minutah rata orng zanimiu

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.