Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Tomozuki, kot ka?e si ti eden od klasi?nih slovenskih voznikov, kateri delate najve?jo ?talo na cesti. Mimo kamere po predpisih, pol pa po svoje? Kakopak! Zakaj pa ?e mim kamere ne pelje? po svoje? Tvoje na?elo je; naj vozi vsak po svoje, po svoji presoji, in kakor vsak misli, da je po njegovem in zanj prav, a ne?

 

Sigurno. Iz tega mojega pisanja lahko razbere? celo zgodovino mojega divjanja. Za mene pa ?talo delajo tisti, ki nepremi?ljeno vozijo (divjajo, ne ozirajo? se na druge) in tisti, ki niso osredoto?eni na promet, ne gledajo ogledal, ne nakazujejo smerokazev, govorijo po telefonu in sanjajo na prehitevalnem pasu z maksimalno dovoljeno (ali ni?jo) hitrostjo in se ne umikajo vozilom za seboj, ?eprav je desni pas prost! Na?eloma se jim re?e tempomat vozniki. In dokazano je, da bolj kot je neka stvar avtomatizirana, manj si pozoren na njo. Sem ti lepil ?e razne ?tudije, ki zagovarjajo podobno in so se zaradi njih ponekod celo dvignile omejitve. Sam se torej motiviram, da sem na neki zmerni stopnji, ko ?e vedno obvladam svoje vozilo in promet okoli sebe in sem napram takih tempomatarjem, kot si ti, 100% bolj skoncentriran na dogajanje. Sploh pa zaradi mene ?e nikoli ni nastala nobena nesre?a niti nisem naredil nobene pizdarije, zaradi katere bi lahko. Kve?jemu sem jo re?il zaradi drugih. Kar se pa teh tvojih provokativnih vpra?anj ti?e pa ne mislim odgovarjat na njih. Mislim, da ti vse povem s tem, da imam radar detektor.

 

In teb ni jasno, kdo je tisti, ki zapove neko omejitev? Po mojem nekdo, ki je pregledal situacijo okol tega znaka, preu?il vse potencialne mo?ne pogoje in potencialne mo?ne nevarnosti okol tega znaka in nekdo, ki se mogo?e na promet celo malo ve? spozna kot ti in ki je kak?no omejitev verjetno ?e kje drugje tud postavu. Nevarnosti in pogoji na in ob cesti pa se mogo?e tudi zaradi tak?nih in druga?nih razlogov spreminjajo. In postavljalec ne more za vsako vreme posebej, znakov menjat.

 

Po tvojem. Pa ti jaz povem, da je to lari-fari. ?e samo zato, ker je takih, ki preglejujejo vse mo?ne pogoje ve? in ne samo ena oseba. ?eprav ima? neki obrazec za ozna?itev stopnje nevarnosti (za dolo?itev maksimalne dovoljene hitrosti), je lahko za Lojza nekaj ?e pe? cona, za Tomozukija pa avtocesta. Vzamiva Ka?je ride. Omejitve so 60, 90, 50... you name it! Pa se tam preganjajo z motorji tudi do 200 in ?ez. Vsaki dan gre tam preko vsaj 200-300 motoristov in poglej koliko se jih zaradi te vratolomne hitrosti ubije ali resno po?koduje. Da ne bo? ?el raziskovat; skoraj ni?! Lahko bi rekli, da je ?e to preve?, vendar tudi dr?i stari rek, da nesre?a nikoli ne po?iva. Lahko zmanj?a? tveganje na minimum, ne more? pa zadeve prepre?it. Zdaj pa vpra?anje - ?e je nekje ravnina, sicer sredi mesta, na levi in desni strani cesti??a travnik, plo?nik, kolesarska steza itd., na enem delu mesta je na taki cesti omejitev 50, na drugi pa 70, v ?em je logika? V kasiranju, jasno! Da to ugotovi?, ne rabi? bit neki mo?ganski trust... Recimo cesta proti Vrhniki. To?no vejo, kje morajo merit, kje se morajo skrit. Vozniki pa, ker ni nobenih nevarnosti, peljejo hitreje...

 

Kdo si pa ti, ki to?no ve? koliko je kje treba hitro pelljat? Ti to?no ve? kolk je kje varno peljat pa sploh ?e z nogo nisi stopil na tista tla, kaj ?ele pregledal vso okolico okol tistega mesta?

Mogo?e se kje postavi dolo?eno omejitev celo iz razloga, ker postavljalec prometnih znakov na dolo?enem odseku pri?akuje take divjake kot si ti? Kdo ve? Postavljalec mogo?e ve, da iz nekega naselja, dol po cesti prihajajo nevzgojeni in neuravnove?eni vozniki, pa pol ostale, normalene voznike raje opozori na prete?o nevarnost, katero povzro?ajo divjaki. Vse je mo?no.

 

Recimo, da se peljem po cesti in ista situacija kot zgoraj. Zdaj mi pa povej, do kak?ne oddaljenosti bi moral pregledati okolico, da bi lahko presodil, kako hitro se lahko nekje peljem? Mislim, stari, kaka znanost ti je to?! Kaj naj grem do prvega kmeta, ki je 200m ?ez travnik in ga grem spra?evat, ?e mu kdaj kaka svinja iz ?tale pobegne? Recimo, da je verjetnost 1:10000 svinj? Daj no, ne ga srat. Kar se da videt, upo?teva?, kar se ne vidi, predvideva?! ?e bi bilo podeljenih malo manj vozni?kih dovoljenj, prometnih znakov z omejitvami sploh ne bi potrebovali, pa? pa samo tiste z opozorili (npr. krave na cesti, kri?i??e z odvzemom, bli?ina ?ole itd.). ?e je bli?ina vrtca, mi je jasno, da je treba it po?asi, ?e so zraven ?e bo?no parkirani avtomobili, ?e po?asneje (magari 30), ampak na prazni lokalni cesti izven naselja pa... se ne vozim 90. ?koti imajo recimo na takih cestah 60 mi/h (cca 100 km/h), kamere so fluorescentno rumene barve, opozorila pa ?e mnogo prej... skratka, ho?ejo ti povedat, da se pelji kolikor ho?e?, samo pazi na kontrole. In ti povem, da se vsi peljejo hitreje, pa ni nobenih problemov. Prej se zgodi kaj zaradi alkohola. Ameri?ani pa celo priporo?ajo uporabo radar detektorjev in je dovoljen v 49-ih dr?avah.

Z drugim odstavkom pa ne vem, kaj si ?elel povedat. Recimo, omejitev 60km/h in vsi se vozimo npr. 80km/h. Koga bi ti zdaj opozarjal? Druge voznike, da morajo vozit 50km/h, ker jih en lahko prehiteva s 90km/h? Ali kaj? Mislim, razumem znak s prednostnim kri?i??em in zraven neko omejitev skozi kri?i??e, ampak na ravni cesti? Znaki se postavljajo za policaje in za prilagoditev okoli?kim razmeram. Ne pa drugim voznikom, ki hitrosti ne spo?tujejo. Sicer bi bil tak znak odve?, ker oni predpostavljajo, da se jih bomo vsi dr?ali.

 

In zakaj pravi? da se omejitve ne da dr?at? A tvoj avto nima bremz? A ma tvoj avto samo gas?

In ja, policaji res najve?krat tolerirajo nekje 7% pogre?ka. Tud Slovenski, ne samo Avstrijski. In ?e si ti kdaj dobil kazen za 10km/h prekora?ene hitrosti, to pomeni da je v tej cifri tistih 7% ?e upo?tevanih. Upo?teva se morebitni pogre?ek merilne naprave. Torej ti po ?tevcu verjetno nisi peljal samo 10km/h prehitro, ampak si peljal ?e vsaj 7% hitreje.

 

Problem vas divjakov je v tem, ker ste si vi sami vzeli pravico presojat, katera omejitev je prava in katera ni. Naj to namesto vas divjakov presodi stroka! Verjetnost da se je nek strokovnjak zmotil in postavil napa?no omejitev, sicer obstaja, ker vsak, ki dela, tudi gre?i, ampak na tolko mestih, na karterih vi divjaki vse divjate, se pa spet niso zmotili. Vi divjaki se imate vsi za ve?je strokovnjake kot pa ljudje, ki se ukvarjajo z doti?no stroko.

In ?e sva ugotovila in rekla, da se je postavljalec omejitve lahko zmotil, potem mora? vedet in priznat, da si se tudi ti, ki se samo pelje? mimo, lahko zmotil in presodil narobe.

Ne motijo se samo strokovnjaki, motijo se tudi divjaki! Statistika nesre? pove da je tako.

 

Tist film?ek, ki sem ga napopal tud pove, da se je rely voznik zmotil in napa?no presodu kolk lahko pelje hitro mim vinograda. Pol je pa trte li?kal. In avto se kar nekako ni hotel ustavit.

Ni problem peljat hitro, kadar te ni? ne preseneti. Problem je PRAVO?ASNO USTAVIT kadar te nekaj preseneti!

 

Mislim, da si tudi sam kdaj malo zajadral iz omejitve, ker je bil znak 40 pa ste se vsi peljali 60km/h. Ne bit bolj pape?ki od Pape?a. V?asih je na neko situacijo pa? brezveze peljat po omejitvi, ker ?e vsi vozijo ve?, ne ve? zakaj bi ti postal ovira sredi ceste.

 

Ne, narobe. Peljal sem 142km/h na cesti z omejitvijo 90km/h. Rekel je, da do 10km/h na uro tolerirajo, kar je ?e 10%. Za tak prekr?ek je sicer globa 150? pa mi je tip napisal kazen, kot da bi 2x prekora?il za 20km/h, kar je zneslo 70?. To je toleranca, ne pa 7%. Nekateri pravijo, da so jih z opozorilom spustili tudi pri prekora?itvi 20km/h. Zakaj? Ker niso taki zaplankani Lojzi, ki bi ?andarsko s pendrekom dregali svojo kapo in vse ozna?ili za divjake.

 

Da na hitro zaklju?im, ker se mi ne da ve?. To?no to smo naredili »divjaki«. In za?uda so se ponekod omejitve dvignile. Tako recimo na Cesti Proletarskih brigad v Mariboru ni ve? 50 omejitev, ampak 70, tako je na hitrih cestah namesto 100 ?e 110 in ?e mnogo je primerov. Lozj! ?as gre naprej. Avti so modernej?i. Ceste so modernej?e. Signalizacija je modernej?a. Kje pri bogu si ti ostal? Pri teh svojih ?lenderjih? Super. Ostani tam, vozi se kot da ima? Zaporo?ca, samo daj drugim mir in svobodo. Sploh zato, ker te pri na?em po?etju nih?e ne ogro?a. Jaz vem, koliko lahko nekje peljem in to ne pomeni polni ?us, kot si predstavlja? ti, ampak da se prilagodim voznim razmeram. In ve? kaj? Do zdaj ?e ni bilo nobenih te?av pa naredim okoli 30.000km letno. Niti skoraj nisem povzro?il nobene nesre?e. Sem pa marsikatero re?il zaradi divjakov. Tako, da najprej ti po?lihtaj v svoji glavi, kdo divjaki sploh so, potem pa napadaj z vso svojo agresjio.

 

Zadnji odstavek; tega nisva ni? ugotovila. To sem jaz ugotovil, medtem ko ti ?e vedno tumba? svoje. Lahko, da se jaz po tej cesti vozim dnevno in jo poznam precej bolj?e kot nekdo, ki jo je pri?el iz Spodnjih Slave?ev v Savinjsko dolino signalizacijo urejat! Drugo so pa nepoznane ceste.

 

Ravno zaradi takih debat nerad sodelujem na forumih. Ker je ?koda ?asa. En vle?e v svojo stran, drugi v svojo. In na koncu preberem ?e stavek: "Ni problem peljat hitro, kadar te ni? ne preseneti. Problem je PRAVO?ASNO USTAVIT kadar te nekaj preseneti!" Kaj pri bogu pa jaz cel ?as razlagam? Se vidi, da me sploh ne prebere? in me avtomatsko ozna?i? za divjaka. Kdor vidi, verjame... Ostalo je pa samo izguba ?asa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tomozuki, zmagal si! Ne da se mi brat tega tvojga ?peha, kaj ?ele odgovarjat....

?e un prej?nji post sem pisal s te?avo, ker sem slutil da si ti en velik naklada?, pa sem vseeno probal

Predaja....

?e si drugi? lahko malenkost kraj?i....?

 

Lojz ... priporo?am ogled ... a tedva sta divjaka al ne ?? :ne vem: :ne vem: pa po 5h minutah rata orng zanimiu

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, dajte drugi? prosim upo?tevat, da ima g. Lojz ?e dalj ?asa DISLEKSIJO in pa kadar ?e bere, bere pa IZREDNO po?asi (vmes ?e malo jeclja, ?eprav bere potiho), tako da zna bit ?e prej ura 14.30 ko ima konec Krka-biznisa in ker je gospod ?e orng v letih ima tudi slab spomin, ker torej ne uspe vsega prebrat do 14.30 ure, potem drug dan spet ?tarta z branjem od za?etka, spet ne uspe do konca ?ihta, itd. Skratke jeba od pismenosti in bralnih kapacitet. :blush::rolleyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pobje, danes se mi ne ljubi parlamentirat, vi pa kot vidim, mate cajta in vam zelo dogaja, ker te dolge film?ke gledate...

 

 

Danes sem vesel, ker grem popoldne na morje in ste mi vi ?ele v tretjem, ?etrtem.... planu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TALE majster na motorju je tud, tako kot tamazuki, presodil, da je po njegovo tako prav.

 

Tomacuki bo rekel; saj ni nikogar ogro?al

Cesto imajo nekateri brezdelne?i zato, da se na njej zajebavajo.

[url=Cesto imajo nekateri brezdelne?i zato, da se na njej zajebavajo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TALE majster na motorju je tud, tako kot tamazuki, presodil, da je po njegovo tako prav.

 

Tomacuki bo rekel; saj ni nikogar ogro?al

Cesto imajo nekateri brezdelne?i zato, da se na njej zajebavajo.

 

Haha, 8 ?rk vidim da je res te?avno prebrat in jih ponovno napisat, v treh poskusih si 3x mim ukajlov.

 

Pol si ti po novem lahko L?ejsz. :vino::vesel::cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TALE majster na motorju je tud, tako kot tamazuki, presodil, da je po njegovo tako prav.

 

Tomacuki bo rekel; saj ni nikogar ogro?al

Cesto imajo nekateri brezdelne?i zato, da se na njej zajebavajo.

[url=Cesto imajo nekateri brezdelne?i zato, da se na njej zajebavajo

 

tole je afnanje med vo?njo in ne vem, ?e gre za prekora?itev hitrosti (Tomozuki govori samo o hitrosti)- vsaj na delu posnetka ne, je pa tako ravnanje vseeno nesprejemljivo in zelo nevarno.

 

Je pa svinjarija to, da so ga, pri radio Krka, kar dolo?ili, da je ?el ?ez rde?o. To je la? prve kategorije saj motorist zavija iz Seidlove ceste levo in ima ZELENO lu?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TEMULE se pa ni tako iz?lo kot unmu prejle.

Zdaj, ko se obeta lepo vreme, bodo motoristi spet zganjali pizdarije.

Lahko!

 

Ja, in ti bo? zelo ogro?en, zaradi njihove (pre)hitre vo?nje. Ker toliko ?rtev, kot pa motoristi povzro?ijo... B) Da ne govorim, da so med svojo vo?njo nekajkrat bolj pozorni na promet kot ti s svojim laganim cjazenjem.

 

Objavljena slika

 

Tomozuki, zmagal si! Ne da se mi brat tega tvojga ?peha, kaj ?ele odgovarjat....

?e un prej?nji post sem pisal s te?avo, ker sem slutil da si ti en velik naklada?, pa sem vseeno probal

Predaja....

?e si drugi? lahko malenkost kraj?i....?

 

Zmagal? A ti ima? to za en taki forumski dvoboj. Kot sem ?e sam povedal, se mi v take "dvoboje" sploh spu??at ne da. Ker dose?e se itak ni?. Kaj si pa sicer misli? o meni, mi pa sladko malo dol visi. Pozna? me ne, ne ve? kako vozim, lahko sicer nabija? nekaj v tri dni in me ozna?i? za kamikazo, ampak, ker sam vem, da to ni res, me s svojim moraliziranjem samo zabava? :jezicek: Sicer pa, ?e sem jaz naklada?, kaj si ?ele ti... Glej koliko postov si nabil do zdaj in koliko sem jih jaz (govorim za to temo). Ponavlja? pa itak vedno ena te isto ko neka ara. ?lender re?e "A" in ti ga ponovi?. Karikiram, ampak v tej smeri... :dudek: Ravno tako kot vsi na?i parlamentarni veljaki, se tudi taki "strokovnjaki" kdaj motijo. Pa? tako je. Sej jaz se tudi kdaj. Ampak na cesti obi?ajno ne. In do sedaj, v teh 11-ih letih, ?e nisem imel te?av. Ne na motorju, ne v avtu. Lahko, da jih bom imel jutri, ampak vseeno sem odpeljal kar precej?njo dobo (in razdaljo) brez te?av.

 

tole je afnanje med vo?njo in ne vem, ?e gre za prekora?itev hitrosti (Tomozuki govori samo o hitrosti)- vsaj na delu posnetka ne, je pa tako ravnanje vseeno nesprejemljivo in zelo nevarno.

 

Je pa svinjarija to, da so ga, pri radio Krka, kar dolo?ili, da je ?el ?ez rde?o. To je la? prve kategorije saj motorist zavija iz Seidlove ceste levo in ima ZELENO lu?.

 

Bravo. Vsi ostali razumejo, Lojzu se pa megli um zaradi praznjenja steklenice :vino:

Sicer se je pa meni tudi zdelo, da je tip zavijal. Ker, da bi se pa z motorjem skozi rde?o peljal, ko si ?e bolj ranljiv kot v avtu... rahlo dvomim za tako loterijo. Mislim, da se Lojz ve?krat pelje v rde?o kot vsi mi skupaj, ker zaspi za volanom. In taki kalibri so prepri?ani, da so "oh in sploh" vzorni vozniki. Samo svojih napak zaradi tega samozaverovanega transa niti ne opazijo.

 

Da ne boste pozabili, zakaj se v tej temi sploh GRE!!!!!

Ta ubogi pokojnik je pred svojo smrtjo razmi?ljal najbr? podobno neumno kot razmi?lja un naklada?, tomazuki.

 

?e tak vozi?, kot bere? forumske vzdevke, potem ti prvo priporo?am obisk enega oftamologa ?zmeden? Ta bo odli?no poskrbel za dober vid. Lahko obi??e? ?e kak?nega psihiatra, ki ti bo predpisal kaki Leponex za paranojo, to bo pa vplivalo na bolj?e po?utje na cesti (glede na to, da se ti zdijo ?e mali prekr?karji nevarni divjaki). Je pa res, da vsako leto nara??a ?tevilo tak?nih demago?kih drekcev. Vedno ve? je brezposelnih, vedno ve? je zapitih in v vsaki gostilni najde? vsaj enega takega pridigarja:

 

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa se popolnoma strinjam z Lojzom!

Ta vikend sem ti?al moj GOKART do rde?ega polja, cvililo je, rit je odna?alo, gume so se lupile, a glej takoj sem imel na riti mularijo, ki je hotela ?e hitreje in se je bilo treba umikati! Totalno neodgovorno, vozi? z gasom do dna, pa se najdejo mulci z nabritimi hondami in Renoji, ki mislijo da so ta glavni. Hitrost ubija na na?ih cestah

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole si nej lojz ?e pogleda ... ?eprou zanimiu da ni ve? neki aktiven ...

Preverjeno - Hitrost in ?lovek

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Celo prenizko hitrost je imela. ?e bi imela dovolj hitro, bi uspela vse prehitet. Tako pa je bila kriva napa?na stran vo?nje :policaj: ?e en primer, ki ni Lojzu na mlin...

 

tole si nej lojz ?e pogleda ... ?eprou zanimiu da ni ve? neki aktiven ...

Preverjeno - Hitrost in ?lovek

 

Si me ?e prehitel... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ?e z vsem mo?nim HUDI?EM neuravnove?enci divjajo!

Samo da se divja. Ni va?no s ?im....

Pomankanje samozavesti, ali splo?no nezadovoljstvo s samim sabo?

 

tle ni razlog sam hitrost ... sej lepo pi?e da ni uporablu varnostne ?elade oz varnostne opreme ... pri taki stvari je ?elada bistvenga pomena ... ni zmer sam neprilagojena hitrost je tle ?e ogromno drugih faktorjev ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tle ni razlog sam hitrost ... sej lepo pi?e da ni uporablu varnostne ?elade oz varnostne opreme ... pri taki stvari je ?elada bistvenga pomena ... ni zmer sam neprilagojena hitrost je tle ?e ogromno drugih faktorjev ...

 

A, ?e bi mel tip ?elado bi vozil po?asnej in se pol neb prevrnu?

Pravzaprav ni tolk pomembno al ma? ?elado al ne, bolj je pomembno kaj v ?eladi sploh je. Đabe nosit ?elado, ?e pa ?elada nima kaj za??itit.

 

Pravzaprav si mi dal dobro idejo.

Jaz bi vsem divjakom prepovedal uporabo varnostnega pasu in za kazen bi morali vsi divjaki imeti avto brez airbegov. Mamesto teh varnostnih vre?, pa bi moral imet na volanu fiksirane in proti divjaku obrnjene o?pi?ene vile.

le kako bi pol vozili?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A, ?e bi mel tip ?elado bi vozil po?asnej in se pol neb prevrnu?

 

Pravzaprav si mi dal dobro idejo.

Jaz bi vsem divjakom prepovedal uporabo varnostnega pasu in za kazen bi morali vsi divjaki imeti avto brez aerbegov. Mamesto teh varnostnih vre?, pa bi moral imet na volanu fiksirane in proti divjaku obrnjene o?pi?ene vile.

le kako bi pol vozili?

 

ne ... vid? k ne razumer? ... pa? jebat ga si ?e iz prej?njega stoletja ... ?e bi meu ?elado in vso varnostno opremo bi se lahko samo po?kodoval ozrioma mu sploh n? nebi blo !

Kako bi pa dolo?u kdo je divjak pa kdo ni ?? a preden bi kdo avto kupu bi ?u prevert kolk kazni je kdo pokaseru pa kolk prekr?kov pa prometnih naredu ?? ... dej ne streli tok butastih ... drga? se je pa tud ?e dogajal da so ble ravno airbagi vzrk za smrt pri nesre?i ... je pa tko ?e dons nemor? sledit tempa prometa normalno sploh nima? kej po?et na cesti ... kolkrat smo ?e to povedal pa kolkrat bomo ?e morl ... dobr se pa najdejo extremi ki tvegajo in rezkirajo na nepreglednih in nevarnih delih ceste ... lej ?e jest peljem po avtocesti 140 - 150 km/h ali da peljem 80 km/h po pregledni cesti ki ima vidlivost 500m dale? in omejitev 60 km/h ... sm pa lih u?er vidu norca ki je ?u prehtevat kolono vozil pa je bla vidlivost pa use ampak nasproti je ?la pa kolona vozil bremzal smo k kreteni zato da je ta kreten lohk pred kolono pr?u pa naprej divjov ... dokler ?asa nobenga ne ogro?a? z hitro vo?njo je use kul ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ... vid? k ne razumer? ... pa? jebat ga si ?e iz prej?njega stoletja ... ?e bi meu ?elado in vso varnostno opremo bi se lahko samo po?kodoval ozrioma mu sploh n? nebi blo !

 

 

?e?e, ampak prekucnu bi se pa vseglih. Prekucnu se je ker je divjal, ne ker ni nosil ?elade.

Kaj pa, ?e bi v tistem ovinku nekdo slu?ajno stal? In to brez ?elade? Pol bi pa divjak ostal ?iv, tisti mimoido?i v ovinku bi pa ni? krivi reve? na britof spokal.

Saj zato pa jaz pravim, da divjaki ne rabijo nobene opreme, ki bi jih varovala. ?e si tolk butast, da z adrenalinom in svojim divjanjem rad nosi? svojo butico na prodaj, pa?, prodaj jo ?im prej. Tako bo spet en manj, ki zaradi svojih kompleksov i??e ni? krivo morebitno ?rtev.

Kdor divja, divja nala??. Varovalna oprema je namenjena nesre?i. ?e pa divja?, pa nikol ne divja? po nesre?i ali slu?ajno. To dela? zavestno in naklepno, torej nala??.

 

 

Kako bi pa dolo?u kdo je divjak pa kdo ni ??

Eden tistih, ki lahko lahkko dolo?i divjaka, je tud radar. V Mariboru jih je radar ?e veliko dolo?il. Po?igalci radarjev so verjetno tudi divjaki.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e?e, ampak prekucnu bi se pa vseglih. Prekucnu se je ker je divjal, ne ker ni nosil ?elade.

Kaj pa, ?e bi v tistem ovinku nekdo slu?ajno stal? In to brez ?elade? Pol bi pa divjak ostal ?iv, tisti mimoido?i v ovinku bi pa ni? krivi reve? na britof spokal.

Saj zato pa jaz pravim, da divjaki ne rabijo nobene opreme, ki bi jih varovala. ?e si tolk butast, da z adrenalinom in svojim divjanjem rad nosi? svojo butico na prodaj, pa?, prodaj jo ?im prej. Tako bo spet en manj, ki zaradi svojih kompleksov i??e ni? krivo morebitno ?rtev.

Kdor divja, divja nala??. Varovalna oprema je namenjena nesre?i. ?e pa divja?, pa nikol ne divja? po nesre?i ali slu?ajno. To dela? zavestno in naklepno, torej nala??.

Eden tistih, ki lahko lahkko dolo?i divjaka, je tud radar. V Mariboru jih je radar ?e veliko dolo?il. Po?igalci radarjev so verjetno tudi divjaki.

 

Preverjeno - Zakaj nekateri tako u?ivajo v hitrosti?

dej ?e 1x si tole poglej pa si pol probi mal po svoje razlo?it no ... pa sej ti pravm da dokler ?asa ne ogro?a? nobenga druzga okol sebe ni panike ... problem rata ko za?ne? druge ogro?at ... ta ni nobenga zato je tud najvrjetneje mal hitrej v ovink pr?u ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preverjeno - Zakaj nekateri tako u?ivajo v hitrosti?

dej ?e 1x si tole poglej pa si pol probi mal po svoje razlo?it no ... pa sej ti pravm da dokler ?asa ne ogro?a? nobenga druzga okol sebe ni panike ... problem rata ko za?ne? druge ogro?at ... ta ni nobenga zato je tud najvrjetneje mal hitrej v ovink pr?u ...

 

Saj sem tud jaz gledal to. Samo ne vem, kaj vi tukaj tale link tolk popate v vsak post?

Saj ni problema, ?e ima? ti rad hitrost in ?e ti rad dirka?! Samo dirkaj in divjaj ti na dirkali??u, kjer bo? samo sebe ogro?al!

Na cesti NIKOLI NISI SAM! A se niste to ?e v vrtcu u?ili? In ?e na cesti nisi sam, ti pa takrat dirka? ali divja?, to pomeni, da ne ogro?a? samo sebe, temve? tudi druge!

Saj ?e se nek kljukec rad rusko ruleto ?pila, tud ni problema. Problem nastane, ko ho?e ta kljukec rusko ruleto ?pilat ?e na moji glavi. Razume? razliko? In v primeru ceste in divjanja, gre prav za to.

 

Al ste res hecni vi, ki radi divjate ali vozite hitro po cestah, kao, zaradi adrenalina - u?itka itd....

Ja hudi?a, pol se pijanc lahko glih tako zgovarja, da se ga rad napije in gre pol pijan na cesto zaradi adrenalina - u?itka....

Divjaki in pijanci ste si zelo podobni. Tako divjaki, kot pijanci imajo/te, neke svoje ?udne adrenalinske in druge potrebe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

love it

 

me to :aaaaa::D

 

Saj sem tud jaz gledal to. Samo ne vem, kaj vi tukaj tale link tolk popate v vsak post?

Saj ni problema, ?e ima? ti rad hitrost in ?e ti rad dirka?! Samo dirkaj in divjaj ti na dirkali??u, kjer bo? samo sebe ogro?al!

Na cesti NIKOLI NISI SAM! A se niste to ?e v vrtcu u?ili? In ?e na cesti nisi sam, ti pa takrat dirka? ali divja?, to pomeni, da ne ogro?a? samo sebe, temve? tudi druge!

Saj ?e se nek kljukec rad rusko ruleto ?pila, tud ni problema. Problem nastane, ko ho?e ta kljukec rusko ruleto ?pilat ?e na moji glavi. Razume? razliko? In v primeru ceste in divjanja, gre prav za to.

 

Al ste res hecni vi, ki radi divjate ali vozite hitro po cestah, kao, zaradi adrenalina - u?itka itd....

Ja hudi?a, pol se pijanc lahko glih tako zgovarja, da se ga rad napije in gre pol pijan na cesto zaradi adrenalina - u?itka....

Divjaki in pijanci ste si zelo podobni. Tako divjaki, kot pijanci imajo/te, neke svoje ?udne adrenalinske in druge potrebe

 

sorry lojz sm pozabu da ti hod? iz kuram spat ... tkole pozno zve?er al pa sred no?i bo sigurn kje sre?u kk?nega ... pa govorim zdej to za bl take stranske ceste ... ne mislm v mestu ... ampak nek v enih rovtah k grejo ob 10h usi spat ... ?e si tist cajt sam na cesti zakaj pa ne ... sej k prid? do ke k je fol lepo upo?asni? pa u izi ... a je to tok te?ko razumet ... pa kva mamo mi spet skupnga iz pjanci pa divjaki :ne vem: :ne vem: mazda?i do zdej nismo ?e nikol nobenga ogro?al ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem tud jaz gledal to. Samo ne vem, kaj vi tukaj tale link tolk popate v vsak post?

Saj ni problema, ?e ima? ti rad hitrost in ?e ti rad dirka?! Samo dirkaj in divjaj ti na dirkali??u, kjer bo? samo sebe ogro?al!

Na cesti NIKOLI NISI SAM! A se niste to ?e v vrtcu u?ili? In ?e na cesti nisi sam, ti pa takrat dirka? ali divja?, to pomeni, da ne ogro?a? samo sebe, temve? tudi druge!

Saj ?e se nek kljukec rad rusko ruleto ?pila, tud ni problema. Problem nastane, ko ho?e ta kljukec rusko ruleto ?pilat ?e na moji glavi. Razume? razliko? In v primeru ceste in divjanja, gre prav za to.

 

Al ste res hecni vi, ki radi divjate ali vozite hitro po cestah, kao, zaradi adrenalina - u?itka itd....

Ja hudi?a, pol se pijanc lahko glih tako zgovarja, da se ga rad napije in gre pol pijan na cesto zaradi adrenalina - u?itka....

Divjaki in pijanci ste si zelo podobni. Tako divjaki, kot pijanci imajo/te, neke svoje ?udne adrenalinske in druge potrebe

 

lojz, ?e ti vidi? ravninco pred sabo, kjer je na obeh straneh travnik in okol nobene ?ive du?ce nikjer si lohk da? du?ka in ga nakrivi? kolkr da pa nebo? nikogar ogro?u razen sebe :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.