Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Em, mislim, da ima motor dve stopalki, volana pa definitivno nima.

 

Ja, ja, saj razumem, kaj je bil namen. Vseeno pa ne razumem, da ti je lahko vseeno, a se vrne? ?iv domov ali se pa pa? ne vrne? ?iv domov...

 

Kaj jih doma nih?e ne ?aka?

 

Kaj nimajo nekega osnovnega samoohranitvenega nagona?

 

Kaj ne pomislijo, da se lahko zgodi ?e kaj huj?ega kot to, da se ubijejo? In ?e nesre?o sicer pre?ivijo, ostanejo pa paraplegiki ali pa celo tetraplegiki?

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Em, mislim, da ima motor dve stopalki, volana pa definitivno nima.

 

Ja, ja, saj razumem, kaj je bil namen. Vseeno pa ne razumem, da ti je lahko vseeno, a se vrne? ?iv domov ali se pa pa? ne vrne? ?iv domov...

 

Kaj jih doma nih?e ne ?aka?

 

Kaj nimajo nekega osnovnega samoohranitvenega nagona?

 

Kaj ne pomislijo, da se lahko zgodi ?e kaj huj?ega kot to, da se ubijejo? In ?e nesre?o sicer pre?ivijo, ostanejo pa paraplegiki ali pa celo tetraplegiki?

Niti nisem bral linkov ker se mi ne da,ampak sem predvideval da je govora o nekih debilih, ok,pac motoristi namesto avtomobilistov. Saj debil je debil,ne glede na to kaj je pod njim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet ta debata ali kaj?

 

https://www.dnevnik.si/1042688603/kronika/upokojenec-pred-tovornjak

 

https://www.delo.si/novice/kronika/pijan-in-na-uspavalih-povzrocil-tragicno-nesreco.html

 

Berem take ?lanke in razmi?ljam...kaj ti ljudje po vseh letih, kar tla?ijo zemljo ne morejo imeti malo ve? pameti kot 18 letni mulci? Da se ne zavedajo, da je ?as povozil njihovo znanje in reflekse, niso toliko samokriti?ni da bi promet naredili varnej?i enostavno s tem, da se izlo?ijo iz njega ker v njem ve? kot o?itno ne morejo ve? varno participirati.

 

Kaj jim doma nih?e ni? ne re?e?

 

Jih ne pe?e vest ko se jim vse dogaja s par sekundim zamikom?

 

Ne razumejo, da njihova trma in oholost pred semaforjem nimata iste te?e kot v vrsti na blagajni?

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neprilagojena hitrost, je bilo mogoce misljeno da je nekdo vozil po levem pasu 70km/h?? Takim bi jaz tudi ispite pobrah hah

?e se ne motim, sem kake 2 meseca nazaj napisal, da je v teh situacijah velik plus da ima? radarski tempomat, ki te bo zaustavil, po drugi strani pa smrtno nevaren, ker je un zadaj na riti in te samo skeglja.....

 

tipi?en primer, da se to lahko zgodi, ?lovek je videl kaj se je zgodilo pred njim, se je ustavil in pri?el je ru?ilec.

Seveda se je najprej za vpra?ati zakaj na levem - 2 tr?enji ena za drugo, drugo usodno. Na desni je bilo sigurno prosto za umik. Nenazadnje so avti leteli preko odstavnega v travo.

 

V prvi prometni nesre?i je voznik kombija na prehitevalnem pasu zaradi neprilagojene hitrosti tr?il v zadnji del osebnega vozila mazda, za tem je pripeljal voznik drugega osebnega vozila berlingo, ki je zmanj?al hitrost in se pri?el zaustavljati, za njim pa ?e voznik tretjega vozila, chevrolet, ki je prav tako zmanj?eval hitrost. Takrat pa je po prehitevalnem pasu za njimi pripeljal ?e voznik avtobusa, ki je zaradi neprilagojene hitrosti tr?il v zadnji del chevroleta, ki ga je potisnilo naprej in v levo v kovinsko varnostno ograjo. V nadaljevanju je avtobus tr?il ?e v berlinga, ki ga je z vozi??a odbilo na desno, voznik avtobusa pa je tretje vozilo potisnil naprej do kombija. Po tem trku je na desno iz vozi??a odbilo ?e kombi.

 

Nobeno vozilo udele?eno ni bilo na desnem, yet Berlingo globoko v travi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ta slovenska folklora vo?nje po prehitevalnem pasu. ?e na Portugalskem, kjer sicer vozijo, da gorje svinjam, se lepo dajo na avtocesti na vozni pas po prehitevanju. In lepo avto po avto pregitevajo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede tistega treskanja na prehitevalnem pasu bi imel ?e eno vpra?anje, ?e mogo?e kdo zna pojasniti:

 

Zadnji je v vse skupaj kresnil avtobus. Ki je torej vozil, tako kot vsi ostali udele?enci, po prehitevalnem pasu. Ampak avtobus ima omejitev hitrosti 100 km/h, vgrajen pa omejilec, ki prepre?uje vo?njo ve? kot 105 km/h. Pa me zanima, s kak?no hitrostjo je pa potem potekal promet po AVTOCESTI da je voznik avtobusa vozil po prehitevalnem pasu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede tistega treskanja na prehitevalnem pasu bi imel ?e eno vpra?anje, ?e mogo?e kdo zna pojasniti:

 

Zadnji je v vse skupaj kresnil avtobus. Ki je torej vozil, tako kot vsi ostali udele?enci, po prehitevalnem pasu. Ampak avtobus ima omejitev hitrosti 100 km/h, vgrajen pa omejilec, ki prepre?uje vo?njo ve? kot 105 km/h. Pa me zanima, s kak?no hitrostjo je pa potem potekal promet po AVTOCESTI da je voznik avtobusa vozil po prehitevalnem pasu?

 

To bojo pa ugotovili strokovnjaki. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Novej?i busi, ki imajo digitalni tahograf imajo blokado na 100 km/h...?e je umerjen s obrabljenimi gumami, pa montira nove, pride do cca 103...

Pod breg gre max 105...potem se avtomati?no pri?ge retarder...

Avtobusi z analognimi tahografi in starej?i...+20 let gre pa tudi 130 in ve?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, dvomim da imajo vsi busi blokado pri 100kmh, ker sem opazil ?e bistveno hitrej?e :)

 

Kar sem napisal, sem napisal: uradno imajo blokado na 105 km/h. Me pa zanima, koliko je bila pa dejanska hitrost. Tudi skuterji imajo blokado na 45 km/h, pa dobi? marsikaterega, ki se vozi 70...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

100 je cisto dovolj da je avtobus kugla, avti pa keglji. Se posebej ce v avtu tiaia bremzo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?isto res, ampak kaj je avtobus delal na prehitevalnem pasu, ?e ima omejitev 100 km/h - in o?itno je bil prehiter, ker je vozil z neprilagojeno hitrostjo... Koliko so se potem vozili po voznem pasu, ?e je avtobus s svojo omejitvijo vozil po prehitevalnem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?isto res, ampak kaj je avtobus delal na prehitevalnem pasu, ?e ima omejitev 100 km/h - in o?itno je bil prehiter, ker je vozil z neprilagojeno hitrostjo... Koliko so se potem vozili po voznem pasu, ?e je avtobus s svojo omejitvijo vozil po prehitevalnem?

Ravno zaradi tega sem jaz zavil na odstavni. Velika Hitrost ze dolgo ni problem, ker se vozi 5-10 v koloni, problem je zivcnost, telefoni, voznja po levi, non stop bremzanje - ampak res na levem se stalno bremza, nedisciplina v kolonah, skakanje levo desno, voznja na riti.

 

Me lahko obsoja kdorkoli a najprej varnost.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar sem napisal, sem napisal: uradno imajo blokado na 105 km/h. Me pa zanima, koliko je bila pa dejanska hitrost. Tudi skuterji imajo blokado na 45 km/h, pa dobi? marsikaterega, ki se vozi 70...

Blokada je URADNO NA 100km/h.

Max dovoljena hitrost na AC je 100km/h.

Tovornjak ima blokado na 90km/h, max dovoljeno hitrost na AC pa 80km/h...

Je pa vpra?anje, zakaj je mazda dobila kombi v zadek...kar je povzro?ilo to razdejanje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blokada je URADNO NA 100km/h.

Max dovoljena hitrost na AC je 100km/h.

Tovornjak ima blokado na 90km/h, max dovoljeno hitrost na AC pa 80km/h...Je pa vpra?anje, zakaj je mazda dobila kombi v zadek...kar je povzro?ilo to razdejanje...

Omejitev za tovornjake na AC je 90kmh. 80kmh je izven naselja. In pa mislimda imajo tovornjaki s prikolico na AC 80kmh omejitev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi avti na AC s prikolico imajo 80, pa me je danes cca 10 mandelcev prehitelo (pocitniska, delavska, kolesarska....prikolica pac)

 

Sel sem pa 100 s 4imi bacikli na streh

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Uradnem listu Republike Slovenije ?tevilka 82/2013 je objavljen Zakona o pravilih cestnega prometa. V 47. ?lenu je obrazlo?eno, kak?na je najvi?ja dovoljena hitrost posameznih vozil:

 Na cestah je hitrost vo?nje omejena za naslednja vozila: 

1. 100 km/h: 
? za motorna vozila z najve?jo dovoljeno maso do vklju?no 3,5 t, ki vle?ejo priklopno vozilo. 

 

2. 80 km/h: 
? za motorna vozila z najve?jo dovoljeno maso nad 3,5 t in za motorna vozila z najve?jo dovoljeno maso nad 3,5t  vozila, ki vle?ejo lahki ali bivalni priklopnik; 
? za avtobuse in avtobuse s priklopnim vozilom za prtljago, razen zgibnih avtobusov. 

 

3. 70 km/h: 
? za motorna vozila z najve?jo dovoljeno maso nad 3,5 t, ki vle?ejo priklopno vozilo, ki ni lahki ali bivalni priklopnik; 
? za zgibne avtobuse. 

 

In tako naprej, ?e koga zanima ?e kaj, naj si poi??e... ?e torej jaz tole prav razumem, vsi tovornjaki s prikolico ali vla?ilci s polpriklopnikom kr?ijo zakon, ker se vozijo 95 namesto predpisanih 70. ?e dobro, ker s tako po?asno vo?njo bi pa res krepko ovirali promet po avtocesti... Pa tudi avtobusi se vozijo vsaj 20 ?ez omejitev...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na AC je omejitev za buse 100, za tovornjake nad 3,5t pa 80 na uro...

Na navadnih cestah, kjer je za osebna vozila 90 na uro, je za buse 80, za tovornjake pa 70 na uro...

Tovornjak ne gre ve? kot 90 na uro...bus pa ne ve? kot 100 na uro...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.