Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

To ni nic za nemce....mega?ajze se zacne v nemciji pri 20km....

 

Trenutno tako pred mejo z avstrijo, jajca pa sunka...

Bom sel domov po regionalki

 

11 km je Megascheisse??  :hohoho:  Sem imel ?ast na nem?ki tropasovnici stati v vrsti cca 30 kilometrov, nekaj ur. Vse to, kar je v Sloveniji ni ni?. V taki koloni kot je tale na linku sem stal zadnji petek pred bo?i?em lani na ju?ni obvoznici. Jebiga, LJ-NM dve uri in pol, se zgodi. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje pri nas sploh ?e nismo do?iveli Megascheisse. Tam so ?e imeli kolone tako dolge, kot bi bile recimo iz Ljubljane do Kopra.

 

Druga? so pa rekorderji Kitajci, kjer lahko tudi tri dni stoji? v kolonah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izognil mega?ajzu preko regionalke, 5 urc. Samo na karavankah sem stal ene 10 min. Matr se spomnijo sestanek 1 dan pred mega?unken....od jutri so frej....

 

Pa se beseda o deloviscih na cestah...megaarbajtn v Nem?iji in Avstriji....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiv prispevek v 24ur in?pektor o alkoholu v prometu.

 

Iskreno upam , da uspe predlog za zni?anje dovoljene koli?ine alkota za volanom...

 

Pa ti resno verjame?, da ?e se zni?ajo meje (ali celo zapove 0,0) in zvi?a kazni ne bo mrtvo pijanih na cesti? Pa, da ne bo kdo napihal ?e kaj malega ker je zve?er praznoval kak rojstni dan, novo leto itd..? Si pa optimist.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ti resno verjame?, da ?e se zni?ajo meje (ali celo zapove 0,0) in zvi?a kazni ne bo mrtvo pijanih na cesti? Pa, da ne bo kdo napihal ?e kaj malega ker je zve?er praznoval kak rojstni dan, novo leto itd..? Si pa optimist.

Napihal kaj malega je drugo ,kot to , da se mrtvo pijan in zadrogiran folk vozi med nami.

 

Se pa strinjam; dzabe visoke kazni in strogi zakoni,ce pa ni ljudi , ki bi pisali kazni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zni?anje meje ne bo pomagalo...?ezmerna pijanost bi moral biti kaznivo dejanje, ne samo prekr?ek in ob prometni nesre?i olajsevalna okoli??ina...

To?no to. Mogo?e bi edino na dolgi rok lahko folku z mejo 0,0 vcepili v glavo ,da je alkohol v KAKR?NIKOLI koli?ini v prometu nesprejemljiv.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem napisal, optimist si. Ker se mi da pisati:
?e zdaj so KONKRETNE kazni za pijanost, pa se ?e policaji vedno najdejo koga, ki ne more stati, lahko pa sedi za volanom. Ne trdim, da se ?tevilo ni zmanj?alo ampak vedno ima? ljudi, ki jih ne spremeni?. 

Ampak saj ve?, tudi ni?elna toleranca je (po zakonu v teoriji) do kraj, pa ljudje kradejo. Ni?elna toleranca za umore in ?ment, ljudje se dobesedno pobijajo. Ni?elna toleranca je za trdo drogo in ljudje se, ne more? verjeti, vseeno drogirajo. In uganite kaj, lahko se uzakoni ni?elno toleranco do vo?nje po enem pivu, ampak ?e vedno se bojo nekateri ljudje po enem ali desetih pivih usedli za volan.

Se pa strinjam, da v primeru prometne nesre?e imeti alkohol za olaj?evalno okoli??ino je popolna bedarija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,meni se pa ne da pisati in bom na hitro; kretenom ki so taki debili,da pijani vozijo privo??im cimvisjo kazen in ?imve?jo mo?nost da le-to tudi dobijo.... In napovedane spremembe se mi zdijo korak v pravo smer. Ni optimalno,kaj pa je ?

 

Je pa bolje kot ni?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet so se narobe lotili,veliko kazni za mali alkohol in ni? stro?ji za velik alkohol pri katerem so hude nesre?e in smrtne ?rtve! To pa zato ker je veliko malo pijanih in bodo lahko pridno kasirali! Pijanih z 0.5 promila je vedno manj in morajo alko mejo spustiti na manj.Tistih hudo pijanih pa tako ne dobijo. Dobijo jih ko je ?e prepozno! Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?avno blagajno je treba napolnit.....to je vse kar je njihov namen...

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet so se narobe lotili,veliko kazni za mali alkohol in ni? stro?ji za velik alkohol pri katerem so hude nesre?e in smrtne ?rtve! To pa zato ker je veliko malo pijanih in bodo lahko pridno kasirali! Pijanih z 0.5 promila je vedno manj in morajo alko mejo spustiti na manj.Tistih hudo pijanih pa tako ne dobijo. Dobijo jih ko je ?e prepozno! Lp

Ja,vem kaj ho?e? povedati in se na?eloma strinjam tudi s tem. Res je , da najhuj?e nesre?e povzro?ajo extremni idioti in pijanci , za katere se smatra,da jih ni? ne bi spametovalo.

 

Ampak... Malo se bojim,da nam je (tudi v prometu) kot dru?bi prisel alkohol v kri na vsakem koraku. Nimam ni? proti, ?e se spije kozar?ek in potem normalno vozi,ampak se mi zdi,da smo pri?li tako dale? kot dru?ba, da si enega kozarcka sploh ne dovolimo ve? videti kot alkohol.

 

Pa? to je tisto: "Ah,en kozar?ek... Samoumevno. Brez tega pa res ne more iti pri kosilu...ve?erji...rojstnem dnevu...kjerkoli..." . In se nadaljuje. Slovenci se itak ne znamo zabavati in dru?iti brez alkota.

 

Pa? z dovoljeno mejo 0,5promila se je na nek na?in dru?bi ponudil prst,druzba je pa vzela roko in pojmuje alko kot nekaj sprejemljivega v prometu... Pa nebi smelo biti.

 

Pa? se ne bo pilo ,preden se bo ?lo za volan. Nevem v ?em je problem.

 

Jaz sem za foro 1x pihal v Alkotest (nisem bil v prometu). No,ze pod dovoljeno mejo sem bil dale? od tega, da bi si predstavljal voziti kolikor toliko varno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Znizanje meje nima efekta, efekt bo zgolj in samo ko bo vec kontrole na cesti...oziroma neke edukacije da se nova generacija zave posledic (obisk so?e, delo z invalidi etc, jebi ga obisk urgence ce je treba)

A pijancek res prej pomisli koliko je meja in ali lahko vozi ali ne? Nabasan clovek je nad zakonom, zmore vse. a ni zmozen razmisljati....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e za zni?anje omejitev hitrosti.

 

To rabimo, iz 130 na 120 na avtocesti. Pa iz 90 na 80 na regionalki. Avti pa vedno bolj varni in samovoze?i.

 

Jaz sem za foro 1x pihal v Alkotest (nisem bil v prometu). No,ze pod dovoljeno mejo sem bil dale? od tega, da bi si predstavljal voziti kolikor toliko varno...

 

Verjamem. Tudi mene se prehitro prime. Sem pa prepri?an, da marsikdo po kozarcu vina po kosilu nima ni? manj zmanj?anih psihofizi?nih sposobnosti kot nekdo, ki je neprespan, utrujen, ?iv?en ali pa preprosto slab in ?torast voznik. Pa da se razumemo, ne pijem vina po kosilu. 

 

Imam ob?utek, da so ljudje, ki zagovarjajo "prohibicijo" odtujeni od realnega sveta. Usedite se v kako va?ko beznico zve?er, ali po slu?bi in opazujte ljudi, ki pijejo. Kot je napisal Jures, alkoholiki z 2,0 so nad zakonom. ?al. Dokler se bo vsak lahko peljal iz gostilne domov brez strahu pred policaji bo tako. V na?ih koncih si je zaradi pove?ane kontrole kar dosti ljudi za?elo organizirati prevoz ali pa ne pijejo ve? toliko. Ne vsi, pozna pa se. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj imajo pri na?ih civiliziranih severnih sosedih omejitve 70 na odsekih, na kakr?nih so pri nas 50? Odgovor je preprost - inkasantstvo. Tudi zgodba o zni?anju dovoljene stopnje alkohola ima enak namen.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se pa ne strinjam. Hitro lahko komot varno vozi?, sploh po avtocestah ipd; pijan pa tudi slu?ajno ne. Hru?ke in jabuke. Tisto o inkasantsvu je pa 100% res.

 

Ko smo ?e pri hipokritstvu: pogovarjamo se, kje je meja alkoholiziranisti, po drugi strani pa nikomur ni ?udno da ostane brez izpita nekdo, ki je (recimo) 24 ur prej skadil en joint, vmes spal, jedel ipd. Pa ?e bi moral izbirat bi raje imel na cesti Snoop Dogge kot Amy Winehouse.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz nisem ?e nikoli pihal v prometu. Sem pa 1x na eni veselici z "odslu?enimi policijskimi pi??alkami" in je pokazalo menda po starem 0,45. Ma sem bil kar po?teno vesel in ne vem, kako bi vozil, ?e bi vozil...  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pihal 6x v enem letu (sem ?tel), potem ?e 2x tekom naslednjih par let in pred kratkim ko sem zbil srno.

 

Pa? zivljenje v Ljubljani in vsak vikend ?uranje , pa so kar ustavljali.

 

Seveda vedno 0,0 in zgolj redne kontrole, vedno korektno iz obeh strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Če vzamete stanovanjski kredit, ga boste odplačevali 30 let. Če oropate banko, vas iz zapora spustijo čez 10 let.   Spremljajte me za še več finančnih nasvetov...
    • Seveda, rbr izgublja prednost, ferrari in mcl se pridno približujeta, še malo pa bomo imeli lepo stalno boje pri vrhu.   Sej povsod pišejo o tem in komaj čakajo.
    • Ja, res je zanimivo. Ko je bila cela Evropa v recesiji zaradi kovida in je cela Evropa priznavala, da je Slovenija imela zelo dobre ukrepe za blažitev težav, so vsi v Sloveniji kričali, da to ni nobena taka posebnost in da bi katera druga vlada to naredila še boljše. Pa je takrat imela Nemčija ravno tako težave, ampak se Sloveniji ni toliko poznalo. Ko imamo pa visoko inflacijo in težave v gospodarstvu in stavke že pol leta, je pa krivo to, da ima Nemčija težave in ne nesposobna Slovenska vlada.   Itak. Ivan bo kriv za vse, pa tudi, če ni, Robi bo pa odrešenik Slovenije in širše okolice pa tudi če travo pasemo. Ali je mogoče kaj vmes?   Bemtiš, ko tole berem... Saj me boste spravili do tega, da bom na naslednjih volitvah res Janšo volil...
    • Je bil A4 in ne A6 velikost davno nazaj tako da ne paše v to druščino.   Najnovejši pasat je bil razvit pri Škodi. Tako da od sedaj naprej, tudi če kupiš pasata si bolj pameten kot sicer.
    • Tole pa ni pir je pa račun na katerem je verjetno najcenejši pir v Bosni, aja pa coffe z mlekom tudi... 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.