Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Ugodno financiranje ni tako napa?no, ?e je obrestna mera nizka. ?e lahko svoj denar bolje plemeniti?, si itak v plusu. Mentalni potro?ni?ki pristop je najbr? tudi druga?en, ?e ima? vsak mesec polo?nico za 400 eur. Morda kupi? malce cenej?i telefon, ki je dejansko nevem 5% slab?i od dvakrat dra?jega in ?e kopica je takih primerov.

 

Po drugi strani je pa res, da mora? ves ?as voziti na servis k poobla??enemu serviserju, najbr? najve?krat ljudje pa? vozijo tja, kjer so kupili. V denimo 6 letih se pa tudi nabere teh servisov in nekaj profitirajo ?e tu.

 

Solid financiranje ima npr. ?koda, kjer so vsi pogoji jasno znani in transparentni. ?e tam pri ske?iranju po prvem mesecu pridobi? 10% dol.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok to je v bistvu res bolj kredit kot leasing. Ker leasing ima vedno tudi polog, niso samo obroki. Kar mislim je to da znesek financiranja ni samo mesecni obrok x stevilo obrokov.

 

Ti imas delno financiranje (preostanek razlike), kar je malo drugace kot vzeti avto v celoti na leasing.

 

Saj avto je vzet v celoti na leasing... le da sem dal polog... Ampak gre za financni leasing, ki je v bistvu bolj podoben kreditu, kot pa najemu, kar naj bi bil leasing ... Ko placam zadnji obrok (ali predcasno odplacam) je avto moj ... in lahko delam z njim, kar hocem ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj moj je isto financni. Ampak ti imas v bistvu delnega, polog in zavarovanje si dal sam v brednosti ki je vecja od minimalnega pologa (vrednost financiranja je veliko manjsa od same vrednosti avta, ki si ga vzel). Primer ce se tebi zalomi, je rizik ze krit na strani leasing hise, trzna vrednost cx5 krije preostanek in se vec.

 

Izracuni upostevajo tudi to, ce se meni zalomi v prvih dveh letih je rizik vecji saj sem odplacal le polog in 2 obroka.

 

V glavnem, Boss kje smo? Za to kar ti hoces imeti je po moje samo se Insignia al pa kak Mondeo/Fikus :) :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.youtube.com/watch?v=372vrUT0U5U

Prevrti na 06:50, to je avto narejen po tvoji meri :) :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem videl tale video ?e nekaj ?asa nazaj ampak tole je precej anemi?no oblikovan avto in za moje pojme gr?i, kot predhodnik. Po drugi strani pa GSi deluje veliko bolje, ?al se pa Opel Slovenija niti tolk ne potrudi, da bi na svoji spletni strani po?timali konfigurator, ki ne deluje ?e ve? kot en mesec - sramota res. Pol te kot potencialnega kupca vse mine, ?e niti svoje spletne strani ne znajo po?timat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je. Pri financiranju ima? pa? dele? cene, ki ti je pokrit z leasingom in ga odpla?uje?. Odpla?a? ga lahko kadarkoli, ?e po prvem mesecu. Na ta ra?un ima? diskontirane vse obresti, edino stro?ek posla ostane. Pri ?kodi npr. so vse maloprodajne cene dejansko cene financiranja 1% na mesec (in 1% stro?ek posla). ?e vzame? npr. kodiaqa s pologom 10% ima? efektivno obrestno mero za 72-mese?no odpla?evanje nekaj nad 3%. Diskontirane obresti pa pri znesku financiranja okoli 20-22 jurjev 72% od skupno okoli 30 jurjev cene) nanesejo pribli?no 3 jurje, torej cca 10% od oka na maloprodajno ceno. Lahko se pozabava? na njihovi spletni strani z izra?uni.

 

Kako je pri drugih brandih pa nevem, ker nimajo jasno opredeljeno na spletnih straneh. V nekem ?lanku sem zasledil, da so v povpre?ju leasingi tudi okoli 5-6 procentov efektivno obrestne mere, to je pa itak meni oderu?ko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Leasing kadarkoli. Del pogodbe je financni nacrt. Prej ko placas manj je obresti vkljuceno.

 

Ce ne bi bilo mozno ne bi mogel jaz vsak avto prodat

Hmmm, ni slaba ideja. Vzame? financiranje, ti dajo max popust pol jim pa ske?ira? zadevo ... zvito, tnx za idejo.

V bistvu bi slo a moras vsaj zaceti financiranje torej polog in 1. obrok potem pa reces za izracun predcasnega odkupa

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa penale pla?a? pri lizingu ali pa ves popust ki si ga dobil ob nakupu, sorazmerni del odvisno koliko prej bo? prekino, vsekakor ni ista cena kot pri izra?unu lizinga. Kredit pa se tako ve, vse obresti pla?a? zraven tako da ne vem zakaj bi vzel kredit pa ga potem izpla?al z obresti!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narobe - prej odplacas manj placas ker odstejejo obresti financiranja.

 

Verjemi - zadnjih 5-6 avtov sem tako.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa penale pla?a? pri lizingu ali pa ves popust ki si ga dobil ob nakupu, sorazmerni del odvisno koliko prej bo? prekino, vsekakor ni ista cena kot pri izra?unu lizinga. Kredit pa se tako ve, vse obresti pla?a? zraven tako da ne vem zakaj bi vzel kredit pa ga potem izpla?al z obresti!

Ne vem, ?e ti zakonsko sploh smejo penale nabit, ?e ho?e? samo popla?at svoj dolg. V kreditu so obresti del vsakega obroka. ?e poenostavi?, da recimo je obrok 300 EUR in od tega je 50 EUR obresti pa ?e odpla?uje? 10 let (fiksna obrestna mera) v primeru odpla?evanja do konca je kon?ni stro?ek 36.000 EUR, ?e pa odpla?a? vse po prvem obroku je pa torej skupni stro?ek 30.050EUR. Mogo?e je v takem primeru ?e kak?en stro?ek pred?asnega popla?ila ampak to je lahko le maksimalno par 100 EUR.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Leasing kadarkoli. Del pogodbe je financni nacrt. Prej ko placas manj je obresti vkljuceno.

 

Ce ne bi bilo mozno ne bi mogel jaz vsak avto prodat

V bistvu bi slo a moras vsaj zaceti financiranje torej polog in 1. obrok potem pa reces za izracun predcasnega odkupa

 

Kako pol torej naredi?? Recimo avto odpla?uje? na lizing. Po treh letih lizinga, ga recimo odpla?a? polovico. Kaj pa pol? A gre? v lizing hi?o odke?ira? ?e razliko, da je avto tvoj in ga nato proda?? S prodajo avta pokrije? tisti denar, ki si ga moral dati lizingu za dokon?ni odkup pa verjetno ti ?e toliko ostane, da ima? za polog pri novem lizingu za nov avto? A prav razumem?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa so kaksne klavzule v pogodbi, tako kot recimo pri nakupu subvencioniranega mobilnika, kjer placal pogodbeno kazen, ce predcasno prekines pogodbo ... Ugodnost pac dobis na podlagi tega, da bos toliko in toliko casa "narocnik".... Vem... ni diretna primerjava, ker v primeru nakupa avta ne sklenes narocniskega razmerja in zato dobis ugodnejso ceno ... ampak predvidevam, da pri akcijskih ponudbah financiranja so verjetno tudi kaksne take "cake" ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e ti zakonsko sploh smejo penale nabit, ?e ho?e? samo popla?at svoj dolg. V kreditu so obresti del vsakega obroka. ?e poenostavi?, da recimo je obrok 300 EUR in od tega je 50 EUR obresti pa ?e odpla?uje? 10 let (fiksna obrestna mera) v primeru odpla?evanja do konca je kon?ni stro?ek 36.000 EUR, ?e pa odpla?a? vse po prvem obroku je pa torej skupni stro?ek 30.050EUR. Mogo?e je v takem primeru ?e kak?en stro?ek pred?asnega popla?ila ampak to je lahko le maksimalno par 100 EUR.

Pri lizingu je tako kot sem napisal, pri kreditu si pa tako napisal.

Lahko pa so kaksne klavzule v pogodbi, tako kot recimo pri nakupu subvencioniranega mobilnika, kjer placal pogodbeno kazen, ce predcasno prekines pogodbo ... Ugodnost pac dobis na podlagi tega, da bos toliko in toliko casa "narocnik".... Vem... ni diretna primerjava, ker v primeru nakupa avta ne sklenes narocniskega razmerja in zato dobis ugodnejso ceno ... ampak predvidevam, da pri akcijskih ponudbah financiranja so verjetno tudi kaksne take "cake" ...

Seveda je tako, mora? vedet da ne bo? nikoli ti na bolj?em, ampak finan?na dru?ba, razen ?e dela? z denarjem od firme itd, sa veste kaj mislim.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa so kaksne klavzule v pogodbi, tako kot recimo pri nakupu subvencioniranega mobilnika, kjer placal pogodbeno kazen, ce predcasno prekines pogodbo ... Ugodnost pac dobis na podlagi tega, da bos toliko in toliko casa "narocnik".... Vem... ni diretna primerjava, ker v primeru nakupa avta ne sklenes narocniskega razmerja in zato dobis ugodnejso ceno ... ampak predvidevam, da pri akcijskih ponudbah financiranja so verjetno tudi kaksne take "cake" ... 

?ist verjamem, da je kaj takega, ker 100% so s tako idejo posku?ali ?e marsikateri zmanj?at stro?ek.

 

?e ima? svojo lizing pogodbo kje blizu pa ?e se ti sevda da pogledat vanjo in vr?t u? na pogoje pred?asneg popla?ila, bi res lepo lepo prosil za info. Rad bi se namre? oboro?il z vedenjem, ko me bodo pr nakupu napadli s financiranjem.

 

?e mi to najde? obljubim, da ne bom ve? veliko ?ez SUV-e pizdakal. Mogo?e kdaj pa kdaj kaj malega ?e, tolk da si vsaj mal du?o olaj?am :lol:sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ist verjamem, da je kaj takega, ker 100% so s tako idejo posku?ali ?e marsikateri zmanj?at stro?ek.

 

?e ima? svojo lizing pogodbo kje blizu pa ?e se ti sevda da pogledat vanjo in vr?t u? na pogoje pred?asneg popla?ila, bi res lepo lepo prosil za info. Rad bi se namre? oboro?il z vedenjem, ko me bodo pr nakupu napadli s financiranjem.

 

?e mi to najde? obljubim, da ne bom ve? veliko ?ez SUV-e pizdakal. Mogo?e kdaj pa kdaj kaj malega ?e, tolk da si vsaj mal du?o olaj?am :lol:sramezljiv

 

Evo sem izbrskal.

 

Glede na to da mi je vsec CX-30 in me malo mika .... bo sedaj mir nad SUV-i?

post-5539-0-34740500-1565163982_thumb.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ko sem kupoval avto, sem govoril s kolegom ki je prodajalec na Skodi. Je rekel, da avti iz zaloge so spuscene cene, naprimer octavia family za 19000, z lizingom bi me prsila 23000, tudi ce bi hotel predcasno odplacati, bi placov 23000 vse skupaj. Za mazdo pa v pogodbi nimam napisanih penalov za predcasno odplacilo, tako da ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem izbrskal.

 

Glede na to da mi je vsec CX-30 in me malo mika .... bo sedaj mir nad SUV-i?

Tnx, ok, ne bom ve? bentil nad SUV-i, ampak kupil ga pa vseeno ne bom :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaka pogodba ima svoje pogoje, ce so v avtohisi vkljucili neko svojo akcijo financieanja ali upostevali nek dodaten popust samo za lizing potem imajo pravico, ce pa gre za klasicen leasing izven financiranja avtohise (tipicen primer dogovorjen predracun neses na skb leasing ki nima nic s prodajo avtov) potem ni nobenih specialnih pogojev.

 

Moj dodaten popust 1500? je pogojeval zavarovanje pri njih prvi dve leti. Nimam pa nobene druge klavzule.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vidiš, točno o tem sem govoril!   Ne da je Janša dober (tokrat v angleščini), ni pa tako slab kot kak "novi obraz", recimo Alenka...
    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.