Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Jaz se na?eloma strinjam s tem, da je dalj?a garanacija odraz zaupanja v izdelek. Glede na to, da je ve?ina avtov financiranih, ima Renault skoraj vedno bonbon?ek v smislu, da je podalj?ano jamstvo 5 let /100.000 km. Med 5 in 7 let jaz osebno ne vidim ogromne razlike. Garancija se mi zdi klju?na na za?etku. ?e so kak?ne hude nepravilnosti, se te na?eloma poka?ejo kmalu in takrat jo uveljavlja?.

 

Pri stvareh, ki se pokvarijo po 5-7 letih, je pa najbr? v 90% primerov del avta, ki ga garancija ne krije, ker je normalno, da je obrabljiv (zarnice, bremze, itd.).

 

Ko potegne? pos ?rto, majo nekaj stro?kov, povezanih z garancijo, itak ?e v vi?ji ceni. ?e ti avto nagaja, ga proda?/zamenja? in pokrije? tisto izgubo jurja/dveh. Mo?nosti za to so dosti majhne, glede na to, da je na?elni odstotek zanesljivosti 90-95% (pa se pri teh, ki naj z njimi ne bi bilo vse v redu, velikokrat ni kapitalna te?ava prisotna).

 

?e se pa ?e avto popravlja v ?asu garancije, je pa zagotovo prednost podjetje s sede?em v EU, ker so rezervni deli na?eloma bistveno hitreje dobavljivi, kot pa iz Azije, tako da je tudi servisni ?as kraj?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se na?eloma strinjam s tem, da je dalj?a garanacija odraz zaupanja v izdelek. Glede na to, da je ve?ina avtov financiranih, ima Renault skoraj vedno bonbon?ek v smislu, da je podalj?ano jamstvo 5 let /100.000 km. Med 5 in 7 let jaz osebno ne vidim ogromne razlike. Garancija se mi zdi klju?na na za?etku. ?e so kak?ne hude nepravilnosti, se te na?eloma poka?ejo kmalu in takrat jo uveljavlja?.

 

Pri stvareh, ki se pokvarijo po 5-7 letih, je pa najbr? v 90% primerov del avta, ki ga garancija ne krije, ker je normalno, da je obrabljiv (zarnice, bremze, itd.).

 

Ko potegne? pos ?rto, majo nekaj stro?kov, povezanih z garancijo, itak ?e v vi?ji ceni. ?e ti avto nagaja, ga proda?/zamenja? in pokrije? tisto izgubo jurja/dveh. Mo?nosti za to so dosti majhne, glede na to, da je na?elni odstotek zanesljivosti 90-95% (pa se pri teh, ki naj z njimi ne bi bilo vse v redu, velikokrat ni kapitalna te?ava prisotna).

 

?e se pa ?e avto popravlja v ?asu garancije, je pa zagotovo prednost podjetje s sede?em v EU, ker so rezervni deli na?eloma bistveno hitreje dobavljivi, kot pa iz Azije, tako da je tudi servisni ?as kraj?i.

Se povsem podpisem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se na?eloma strinjam s tem, da je dalj?a garanacija odraz zaupanja v izdelek. Glede na to, da je ve?ina avtov financiranih, ima Renault skoraj vedno bonbon?ek v smislu, da je podalj?ano jamstvo 5 let /100.000 km. Med 5 in 7 let jaz osebno ne vidim ogromne razlike. Garancija se mi zdi klju?na na za?etku. ?e so kak?ne hude nepravilnosti, se te na?eloma poka?ejo kmalu in takrat jo uveljavlja?.

 

Pri stvareh, ki se pokvarijo po 5-7 letih, je pa najbr? v 90% primerov del avta, ki ga garancija ne krije, ker je normalno, da je obrabljiv (zarnice, bremze, itd.).

 

Ko potegne? pos ?rto, majo nekaj stro?kov, povezanih z garancijo, itak ?e v vi?ji ceni. ?e ti avto nagaja, ga proda?/zamenja? in pokrije? tisto izgubo jurja/dveh. Mo?nosti za to so dosti majhne, glede na to, da je na?elni odstotek zanesljivosti 90-95% (pa se pri teh, ki naj z njimi ne bi bilo vse v redu, velikokrat ni kapitalna te?ava prisotna).

 

?e se pa ?e avto popravlja v ?asu garancije, je pa zagotovo prednost podjetje s sede?em v EU, ker so rezervni deli na?eloma bistveno hitreje dobavljivi, kot pa iz Azije, tako da je tudi servisni ?as kraj?i.

Je pa velika razlika med Garancijo in Jamstvom kot je ?e Boss napisal renault da samo jamstvo!!!

Malo poglej, kaj je pri kii dejansko krito in kaj ne in seveda kot bonbon 7 let uradnih servisov. Prav ni? ti ni podarjenega dandanes. Proceed GT pa je kljub temu ?e vedno top. Avto. :)

 

In kaj je krito??? Zakaj 7 let uradnih servisov???? Vsak servis , ki lahko uradno po?igosa servisno knji?ico zadostuje za garancijo.

 

Ali so kak?ni deli, ki jih garancija ne krije?
ODGOVOR:
Nekateri deli vozila imajo naravno dobo trajanja in jih garancija krije kraj?i ?as. To so: zagonski akumulator (12 mesecev brez omejitve kilometrov), naknadno vgrajena Kiina dodatna oprema (24 mesecev brez omejitve kilometrov), avdio sistem, navigacija in ostali povezani audio priklju?ki (36 mesecev oz. 100.000 km). Garancija na barvo velja 60 mesecev ali 150.000 km, garancija na anti-perforacijo pa 84 mesecev brez omejitve kilometrov. Garancija na visokonapetostno (HV) baterijo velja 7 let ali 150.000 kilometov (za izgubo zmogljivosti na manj kot 70 % prvotne kapacitete).
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, najbr? bo res kaj na tem. Zato so pa v treh letih zamenjali skoraj 1/4 avta, vse pod garancijo - gotovo so tako radodarni, da tudi ?e voznik ne zna vozit, oni krijejo okvare.

 

Rena je bil prvi (in do zdaj edini) avto, pri katerem sem bil vesel, da je ?el od hi?e. ?e ve?, vesel sem bil, da ga je ?ena razbila in s tem pospe?ila menjavo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 10 letih in 200Kkm je renold pri na?i bajti dale? najbolj zanesljiv in najmanj pokvarljiv avto. Pa so rekli najve?ji mazdini strokovnjaki katerih servisov redni in izredno pogost gost sem bi z mazdurino (tisto ki je nisem znal vozit zaradi ?esar je rjavela in pa crkvala), da mi bo pri renoldu pri 100Kkm zaribala ma?ina, no pa ?e ni ribnla pri 200. Lahko mi pa jutri. Kdo bi vedel. 

 

Je pa renold zagotovo dobra firma, ?e so ti Slivka zastonj krili tvoje neznanje uporabe. Moram re?i da pri mazdi ni bilo vse moje neznanje krito. Verjetno iz razloga ker sem res zelo bukov ?ofer. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se pa ?e avto popravlja v ?asu garancije, je pa zagotovo prednost podjetje s sede?em v EU, ker so rezervni deli na?eloma bistveno hitreje dobavljivi, kot pa iz Azije, tako da je tudi servisni ?as kraj?i.

 

Hja, sej Kia vse to dela na Slova?kem in ne v aziji. Tako Sportage, Proceed, Ceeda in mislim, da ?e Vengo. Vsi rezervni deli pridejo od tam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa renold zagotovo dobra firma, ?e so ti Slivka zastonj krili tvoje neznanje uporabe. Moram re?i da pri mazdi ni bilo vse moje neznanje krito. Verjetno iz razloga ker sem res zelo bukov ?ofer. 

 

?e si res tako bukov, potrkaj po glavi. Pravijo, da mora? potrkat na les, pa ne vem zakaj ?e...

 

Tast ima Rene, pa je vedno kaj, da ne more peljati on (avto na servisu). In ?e tistih nekaj krat, ko je peljal, se je tretjina vo?enj kon?ala z vle?no...

Sodelavec ima tudi Reno. Ne vem, koliko si spremljal forum, to je tisti sodelavec, ki je eno leto trgal liste z Mazdinega koledarja, ki sem ga nesel v slu?bo...

Sestra ima pa doma Forda, v slu?bi pa Reno. Pa je Ford za nekaj odtenkov bolj?i, ?eprav se ji zdaj (po 160.000 km in 10 letih) kar pogosto kvari... ?eprav, nekaj ?asa je kar imela te?ave, o?itno je zmenjala, kar je bilo za zamenjat, ker zdaj ji Ford spet nekako dela...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Je pa velika razlika med Garancijo in Jamstvom kot je ?e Boss napisal renault da samo jamstvo!!!

 

In kaj je krito??? Zakaj 7 let uradnih servisov???? Vsak servis , ki lahko uradno po?igosa servisno knji?ico zadostuje za garancijo.

 

Ali so kak?ni deli, ki jih garancija ne krije?
ODGOVOR:
Nekateri deli vozila imajo naravno dobo trajanja in jih garancija krije kraj?i ?as. To so: zagonski akumulator (12 mesecev brez omejitve kilometrov), naknadno vgrajena Kiina dodatna oprema (24 mesecev brez omejitve kilometrov), avdio sistem, navigacija in ostali povezani audio priklju?ki (36 mesecev oz. 100.000 km). Garancija na barvo velja 60 mesecev ali 150.000 km, garancija na anti-perforacijo pa 84 mesecev brez omejitve kilometrov. Garancija na visokonapetostno (HV) baterijo velja 7 let ali 150.000 kilometov (za izgubo zmogljivosti na manj kot 70 % prvotne kapacitete).

 

 

Chill. :)

 

Poizkusi vozit nov avto ne ne-kia servis in pojdi na kio uveljavljat garancijo. Me prav zanima kaj bi ti rekli. Hint: vzdr?evanje mora biti opravljeno to?no po kiinih predpisih, kaj to to?no je, vedo verjetno samo oni. Nepoobla??eni servis lahko ?templja kar ho?e, na koncu pa je kia tista, ki odlo?a kaj prizna in kaj ne.

 

In ja, ravno audionaprave pri kiah crkujejo, tega nisem sli?al ?e za nobeno drugo znamko. Kolega je pri ceedu menjal audio enoto pri 3 leta starem avtu. 700 EUR in drobi? z vgadnjo na poobla??enem servisu. Kako naklju?je, da tega gaancija ne krije...

Glede renojev: samo dobre izku?nje iz moje in o?etove strani, ?eprav tudi EDC 1.5 dci 2014, 1.5 dci 2007... kao problemati?ni motorji. Nikoli nobenega izrednega stro?ka. Res pa da so bili avti kupljeni novi ali skoraj novi ter redno vzdr?evani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Chill. :)

 

Poizkusi vozit nov avto ne ne-kia servis in pojdi na kio uveljavljat garancijo. Me prav zanima kaj bi ti rekli. Hint: vzdr?evanje mora biti opravljeno to?no po kiinih predpisih, kaj to to?no je, vedo verjetno samo oni. Nepoobla??eni servis lahko ?templja kar ho?e, na koncu pa je kia tista, ki odlo?a kaj prizna in kaj ne.

 

In ja, ravno audionaprave pri kiah crkujejo, tega nisem sli?al ?e za nobeno drugo znamko. Kolega je pri ceedu menjal audio enoto pri 3 leta starem avtu. 700 EUR in drobi? z vgadnjo na poobla??enem servisu. Kako naklju?je, da tega gaancija ne krije...

Glede renojev: samo dobre izku?nje iz moje in o?etove strani, ?eprav tudi EDC 1.5 dci 2014, 1.5 dci 2007... kao problemati?ni motorji. Nikoli nobenega izrednega stro?ka. Res pa da so bili avti kupljeni novi ali skoraj novi ter redno vzdr?evani.

Samo za primerjavo kak je Renault fleksibilen z svojim jamstvom

 

 

Zdravo

Imam Megana kupljen 28.4.2017. Pred kratkim je poteklo dve leti, smpak imam tudi podalj?ano jamsto do 28.4.2022 oz 100 000km.

Zdaj pa te?ava.. v roku prvotne garancije so mi zamenjali prevleko sede?a ker so popokali ?ivi. Zdaj pa je po preteku 2 letne garancije ponovno pri?lo do te?av in sicer crknila je ena od ambi lu?k na vratih ter opazil sem da se je strgala man?eta pri menjalni ro?ici. ?el sem do servisa kjer pa hladen tu?.. podalj?ano jamstvo krije zgolj 50% materiala kar znese pri man?eti 50eur + delo cca 20 eur. Ok re?em pa? pustimo to, recimo da je to res lahko rezultat uporabe oziroma obrabe. Tako to srgumentira svetovalec.

In gremo dalje, ambient lu? spredaj levo ki ne deluje. In seveda tudi tukaj kritje 50%, ostalo je na lastniku (cca 240eur delo in material). In hec je ?e da same lu?ke ni mo?no menjati ampak se menja kompletna vratna tapeta z lu?ko vred.

Odprem pogodbo o jamstvu kjer pa pi?e da kritje ne velja za notranje obloge. Ampak v nadaljevanju pa pi?e da kritje velja za zamenjavo ali popravilo vseh mehanskih ter elektri?nih delov vozila.

 

Torej lu? je elektri?ni del avta, to da pa se je neda menjat posami?no pa ni moj problem.

Poslal sem mail na Renault Slo kjer bojo opravnavali mojo situacijo ampak ne pri?akujem ugodnega odgovora v mojo korist.

 

Kaj pa se vam zdi?

323BA kar se pa ti?e servisov....govora je o rednih servisih ali ne?? Ne vem kak eni tukaj tiktakate ampak za vsakl ve?ji problem je dober mojster Pelko, a menjavo olja pa potem nebi zaupali njemu ali kako??? 

Glede na to da je uradni avtoservis lahko tudi potrdi servisno ali????

Ko sem prodajal svojo Mazdo 5 sem v avtosalonu (Mazda) omenil da je veliki servi delal Pelko in glej zlomka odgovor je bil: ?e pa je on delal potem pa je vse OK mu zaupamo. Razlika v ceni pa je bila 420Eur kar sem mi zdi ogromno ....miogo?e pa tebi ne :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot re?eno... :prstgor:

 

Meni je itak vseeno, nisem noben fanboy katerekoli znamke, vse imajo svoje kikse in napake...

 

Edit: prihodnji teden dobimo slu?beno kio sportage, izbira je bila sportage, superb ali insignia. Z veseljem ob priliki napi?em kaj o tem avtu.

Tudi jaz nisem noben fanboy kake znamke , kot si napisal vse imajo svoje + in - Hecno mi je samo to nabijanje z original servisi.....kot sem napisal za vsak ve?ji problem se 90% ?lanov na forumu obra?a na Pelkota zato me ?udi ?e potem za menjavo olja in filtrov pa ni dober. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ?e ravno pri Kiah: slu?beni kombi Kia Pregio je ta mesec napolnila 20 let. Kupili so jo davnega leta 1999. Glede na to, da se vozi samo po Gori?kem in ?e to po dolini, ni videla kaj dosti soli. Sicer ni bila nikoli karambolirana, obu?kana je bila pa ?e okoli naokoli. Tudi znotraj se ji poznajo sledi uporabe. Pozimi malo te?je kresne (na Gori?kem je zelo redkokdaj pod +5). Uradno je sicer ?e vedno pri prvem lastniku, ?eprav se je na njej zamenjalo voznikov ?e za en avtobus (kolikor sem pre?tel podpisov v knjigi potnih nalogov, vsaj 27, prej?njih knjig pa nisem na?el). In vendar se vrti... Me zanima, ?e so vse tako trpe?ne ali je bila to slu?ajno taka serija?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Starej?ih trpe?nih avtov je kolikor ho?e?. Jaz po cesti videvam ?e solidno ohranjene favoritke in druge 25 let + stare avte. Razlogi za vzdr?nost so atmosferski motor, ro?ni menjalnik in odsotnost ali pa enostavnost ra?unalnikov. ?e ne dela? blazne kilometra?e, zamenja? avto, ?e preden crkne. Marsikomu je pa tudi ?koda dati jurja ali dva za popravila v letu dveh, pa raje nabavi novega, ?eprav je lahko s popravili zamenjal skoraj polovico stvari in bi avto ?el brez ve?jih problemov ?e 10 let.

 

Taki starej?i avti se pa tud po 30 letih ?e vedno vozijo na jugu, ali Balkanu ali v Afriki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se bo defakto odpeljalo... v dveh dneh obiskal 8 prodajalne avtov, da ne re?em avtosalonov in da ne bo kdo zamenjal recimo s Frankfurtom. Tole je ratalo, ?e tako sme?no, ?e ne tragi?no, da sem ?el ?e k ?kodi gledat Superba in da imam zmenjeno testno vo?njo, pa pri Pugijih sem tud ?e bil, saj pri 508-ki lahko celo barvo izberem skoraj takoj.

 

Pri Mo?niku me je recimo en stric v delovnem kombinezonu prepri?eval, da smo kupci nepotrpe?ljivi in da bi radi takoj vse in da je te?ko po?akat tri meseca, da pride avto... sem najprej ostal nekaj sekund z odprtimi usti in pol sem mu rekel, da je to zdaj tako kot neko? v socializmu, ko si mesece in celo leta ?akal na novega Yugota al pa Spa?ka. Pa mi skoraj ni verjel, da sem pred dobrimi 10 leti naro?en avto dobil direkt iz Japonske v 30 dneh. Pol smo mal gledal, kdaj pridejo Skyactiv X trojke pa je recimo za njih en kos v oktobru, pa drug v novembru, pa mogo?e ?e kak?en v decembru. WTF je zdaj to.

 

?e ma? sre?o, da so to?no tak?no naro?il, ki jo ho?e? in ?e ima? ?e ve?jo sre?o, da je celo v tvoji barvi pol si verjetno en od tistih, ki bodo ziher sedmico na lotu zadel. Se pravi v tem primeru bo? mogo?e avto imel ?e letos.

 

Ok pa da ne bom sam ?ez Mazdo, sem v Kranju na?el celo prodajalca, ki je imel Proceeda na zalogi..... wow, sicer GT Line ampak vsaj notri sem se lahko vsedel in prvi? sploh videl kako zadeva izgleda na otip. Druga? pa GT-ja dobit je skoraj misija nemogo?e, baje bo v roku meseca celo en ?rn pri?el v Slo,,, je res celo EN( s ?tevilko 1 ... eden, uno, one, ein, ichi, hana). Je pa ravnokar en mo?akar dobil svojega, ki ga je naro?il v mesecu februarju, ?ist tko na blef, brez da bi ga sploh videl, kaj ?ele sprobal. Pa? kinder surprise... so bli pa v tem salonu tako navdu?eni, da mi je prodajalka pokazala ?e ene par video, ki so jih naredili s tem avtom... v glavnem samo ?e za rokce bi se moral dr?at pa zapet kumbaya my lord.

 

Pa da ne bom nesramno izpadel... so bili vsi v salonih res prijazni in jim ni bilo te?ko si ?as vzet pa razlo?it vse podrobnosti... logi?no, ?e avto ne more? dobit, kupec pa no?e SUV-a zna bit danes to problem.

 

Sem pri?el, do te to?ke, da se spogledujem tudi s ?estko, ampak tudi tukaj ni ro?nato z izbiro... tisto kar je kej vredno G192 in D184 je ?lo tako, da se ne da niti sprobat.. ostajajo bolj ?vohotne zadeve G165 za katerega bi bil verjetno bolj nezadovoljen kot ja in s?asoma ratal te?en. ?e me pri ?kodi ne bodo frderbal s ceno za TDI 190KM DSG bom pa resno premisli, da prestopim k ?ehom... ker tole je prostorski ?ude? na ?tirih kolesih, tako spredaj, kot v drugi vrsti, prtlja?nik je pa zgodba iz drugega planeta.

 

In to sem danes spet opazil kaj pomeni uporabnost prtlja?nika, ko sem rekle, da ?e ne morem vohat novega usnja v avtu si bom pa kupil en oreng usnjen gamerski stol. In ko vr?e? ogromen skoraj 40kilski paket brez, da bi trznil z u?em v prtlja?nik ti rata spet jasno zakaj mora biti avto uporaben in ne samo ?minka.

 

Ampak ravno tam na Savski, kjer domuje Enaa in kjer sem prevzel stol je pa seveda, kot zanala?? stal temo siv Arteon... ma jebemu, ta avto je v ?ivo totalno lep?i kot na kateri koli sliki ali v videu. Aja pri ?panu sem tudi v navezavi, da ga grem peljat in da vidim a zunanja oblika ustreza voznim ob?utkom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priznam, da rad berem tole odisejado. Sploh, ker te kar razumem in me zanima kak odnos imajo trgovci. Tole je kar sme?no, da si v?asih dobil prej avto kot danes. A si bil v?eraj tudi na Viru (oziroma se pripeljal iz smeri AC in pri Tosami zavijal desno)?

 

Res sem bil :notworth: , sem mislil, da je KiA salon ?e vedno na Vir-u zato sem ?el desno. Ampak je tam ni ve? zdaj jo kao imajo pri Veit-u al kaj so ?e. No ja beseda imajo je res mal nenavadna saj imajo samo zastavo s KIA logotom. Pol sem bil seveda mal razo?aran in sem ?el k Rodexu Pugije gledat. Vmes so bili ?e uni Matchbox avto?ki, ki sli?ijo na ime Honda ampak tam res nimam kaj iskat tako, da je to iz Dom?alskega konca bilo vse.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst bi ti reku da kupis bmw 5 gt, pa lahko potem odpres prtljaznik kakor hoces :) ali pa skodo superb, j pri meni je resen kandidat za naslednje leto, ker mazda s tem modelom ze tok zaostaja da je brezveze.. Pa nc novega ni na vidiku

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.