Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Sicer dr?i, da je Superb bolj tradicionalen kot pa kaj drugega ampak, ?e vedno ni tisti ?katlast primerek brezveznosti. ?e bi lahko skombiniral bi vzel od superb samo zadnji del in ga nataknil na Mazdo 6.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer dr?i, da je Superb bolj tradicionalen kot pa kaj drugega ampak, ?e vedno ni tisti ?katlast primerek brezveznosti. ?e bi lahko skombiniral bi vzel od superb samo zadnji del in ga nataknil na Mazdo 6.

... in bi dobil ?koMaz avto.

Bi bilo za videti, kako to zgleda. Sicer niti pribli?no tako lepo kot cela mazda ampak za smeh...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej ne vem a bi razlagal tole na dolgo in ?irokao ampak recmo bolj kot zanimivost.

 

Danes sem imel na testu ?kodo Superb Combi TDI 190KM DSG. Avto je sicer zelo dober ampak ... ampak , ma ne vem. Navadno je tako, da ko recimo proba? nov avto se je pol te?ko nazaj v svojega starega vsest. No tukaj moram re?t, da 11 let stara Mazda 6 se fucking ne pelje skoraj ni? slab?e od ganc nove flagship ?kode. :ne vem:

 

plusi:

+ prostornost, prostornost, prostornost - mislim, ?e pa tukaj ?esa ne manjka je pa to sigurno prostor in to kjer koli v avtu. Ocena 10

+ motor je super in avto, ko je v pravi prestavi gre zelo dobro. Kdor pravi da rabi mo?nej?i motor se krepko moti, ker za to velikost in te?o avta je motor z navorom dejansko zakon. 9

+ udobje. Avto se lepo pelje, grbine podvozje lepo popapa in za tako normalno vo?njo brez nekih posebnih zadev je to to. Ocena 7

+ izreden ob?utek, za male datelje, ki se zdijo nepomembni ampak pridejo prav. Recimo lu?ka v prtlja?niku osvetljuje prtlja?nik, lahko jo pa sname? in ti slu?i kot ro?na svetilka. Organizator prtljage lepo sname? iz nosilca na robu in u?vrsti? z je?ki tvojo prtljago, da se ne vozi po prtlja?niku. Ko?ek za smeti v vratih z vre?kico - mora? biti res svinjuhar, da ime? ob taki re?itvi avto poln smeti.  Ocena 9

+ kljub temu, da je avto velik ti med vo?njo nikoli ne daje tega ob?utka saj je lepo ?olsko pregleden. Ocena 9

+ notranjost - ?ehinja s VW mentaliteto v stilu Ordnung und Disziplin. Mogo?e marsikomu to ni v?e? ampak v praksi je pa zelo OK, vse na svojih mestih, nobene nepotrebne distrakcije. Oba zaslona sta super lepa a ?e vedno so glavne komande na gume, tako za klimo, kot za glasnost radija. Touch screen, navigacija, DAB radio - nobenih pripomb. Ocena 8

 

 

minusi:

- manjalnik DSG. Hvala, da me je pomnil zakaj ne maram avtomatike. Dokler se pelje? po?asi, kot ata in ne pospe?uje? dinami?no je ?ist OK. ?e pa rabi?, mal ve? od njega mu pa ne pomaga niti program "sport". V?asih se ne zna odlo?it kaj bi pa ?eprav je v pravi prestavi in obratih ter bi bilo treba samo obdr?ati prestavo ter pospe?iti z navorjem motorja. On bi pa mal ?altal navzdol, ter izgubil kar kako sekudo pri recimo prehitevanju. Ob?utek je bil, kot da je ugla?en bolj za TSI motor z manj navora in ve? obrati. Ampak vseeno ni pa slab, ampak ?isto povpre?en... se pa da z ro?nim prestavljanjem marsikatero slabost obit, sploh pri vo?nji po klancu navzdol, ampak to ni poin avtomatika :ne vem: . Ocena 5

- varnostne zadeve. Lane assist je ?isto preve? pregrob in zna biti celo nevaren, ko reagira precej silovito in to ?e tako v ovinku. Mogo?e se ga da kje nastavit. Opozorilnik glede dr?anja volana. Na tisti, kot pu??ica ravni cesti iz Iga proti Lj, mi je dvakrat spustil glasen signal (prvi? sem se kar ustra?il, ker ga nisem pri?akoval) , naj primem volan pa ?eprav sem ves ?as dr?al volan. Avto zelo dobro dr?i smer in prakti?no skoraj ne popravlja? volana na celi poti in to o?itno zazna kot, da vozi? brez rok na volanu. Tole je pa? no go. Ocena 3

- stop/start sistem je prva stvar, ki jo je NUJNO treba izklopit parmanentno (na YT so razlage kako se to naredi). To je ?ele zmeda, avto uga?a za sekundo, pa se kr brezveze spet pri?ge, pa spet malo ugasne in to v ciklu enega stanja pred semaforjem. Ugasne celo ?e med vo?njo naprej in ne ob ?isti zaustavitvi, kar je milo re?eno budala?tina. Sredi premikanja mi ugasne in ko bi moral potegnit, je spet sekunda okol, da pri?ge nazaj - izpadel sem kot kreten, ki ne zna vozit. ?e ima? ro?ni menjalnik in sklopko se to vsaj da obit, tukaj pa pa? ne. Ocena 2

- osnovni audio sistem - ma kaj naj re?em, glih tolk da ?vrka, basov ni nikjer - Obvezno nadgradit na Canton. Ocena 4

- ?eprav sem podvozje pohvalil med plusi je pa pri malo bolj dinami?ni oziroma ?portni vo?nji ?isto premehko. Avto je v takih primerih kot ladja na valovih. Body roll je prevelik, ko zapelje? avto ?ez grbino rabi ?e dva nihaja, da se umiri (tukaj je recimo moja Mazda 6 po toliko letih bistveno bolj mirna in ?vrsta ter ?portna). Ocena 5

- Premehek volan za moje pojme, ki tudi ne otrdi dovolj pri ve?jih hitrostih (mogo?e se ga da kje nastavit). To pomeni, da zna biti avto preve? vesel in premalo dr?i smer pri vi?jih hitrostih. Sem sprobal, do cca 170km/h, ampak filing ni bil glih OK. Ocena 5

- rajdni krog. Res ja avto dolg samo vseeno zna biti tole marsikdaj problem. Ocena 5

 

fun facts:

* ?eprav avto zgleda super, ko ga opazuje?, ampak na cesti je pa ?isto siva mi?ka. Zelo neopazen in z ni?emer no?e privabljati poglede. Meni je to sicer zelo v?e?, ampak marsikomu pa? ne. Recimo Mazda 6 III je tukaj bistveno bolj markantna, kljub svojim letom, ?e pa ostanemo pri VW grupi pa je Arteon pravi lovilec pogledov.

* avto ni imel niti 4kkm pa se je ?e sli?alo ropotanje sede?a v ovinkih. Ne bom rekel, da je to serijska napaka, ampak ni pa glih v ponos.

* sedenje je vi?je kot v Mazdi, tako da vsakemu, ki zaradi vi?jega sedenja razmi?lja o SUV-u tipa Kodiak, ni nobene potrebe, ker tukaj se sedi bistveno vi?e kot v Mazdi 6 in se vsede? dokaj naravnost in ne navzdol.

* ?akalna doba je neverjetne 3 mesece za TDI, za TSI pa ?e kaka dva meseca zraven - pol se pa ?udijo kako to, da prodaja novih avtov pada in raste prodaja rabljenih. Hmm ne rabi? biti glih genij, a ne.

 

Bottomline:

?e vedno je eden mojih kandidatov sploh zaradi prostornosti, motorja, izgleda limuzine. Tisti minusi, ki jih ima, niso tako grozljivi, da bi se zaradi tega odrekel nakupu. Bomo videli o kaki ceni se bomo pogovarjali. Sestaviti moram svoje ?elje in mi bodo sestavili ugodno ponudbo. Sem jim rekel, da sem zainteresiran, ampak bo precej?njo vlogo igrala cena in ?e me bodo takoj ubili z njo, bom ?al moral iskati drugje. Ker 40+ jurjev za Superba pa pa? vseeno ne bi dal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne verjamem, da bo to za Evropo. Sploh, ker gredo na izpuste 95g/km. ?e naslednje leto gredo na omejtive za celo floto proizvajalca, po letu 2021 pa ra?unaj 100 EUR na vsak gram ve? izpusta kot 95. Se pravi bi tak imel nekje optimisti?no 160-170g/km. Se pravi bo too podra?ilo avto ?e za 6500-7500 EUR.

?e bo slu?ajno se res po nekem ?ude?u zgodilo, da bodo to prodajali bo cena nekje okoli 50kEUR. Dale? preve?, ?e lahko letos avto dobim za 35kEUR.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da napa?no razume? to s 95g/km. Velja omejitev za celo floto in za vsak g ve? (kot povprecje flote) je kazen - ?e se ne motim. Podobno kot ?e imajo v ?vici sedaj (mislim, da je trenutno tam sicer malo vi?ja omejitev).

 

 

Druga?e pa, 3.0 in cca 170g izpustov pomeni skoraj 20% dmv. To je na ceno 35k ?e 7 jurjev. Trenutno ima pa M6 samo okoli 800 evrov dmv.

 

Ampak ja, vpra?anje, ?e se bo dobilo to v Evropi. ?e bodo povsod dali skyactiv x in nekaj elektri?nih vozil, to ne bi smel biti problem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne verjamem, da bo to za Evropo. Sploh, ker gredo na izpuste 95g/km. ?e naslednje leto gredo na omejtive za celo floto proizvajalca, po letu 2021 pa ra?unaj 100 EUR na vsak gram ve? izpusta kot 95. Se pravi bi tak imel nekje optimisti?no 160-170g/km. Se pravi bo too podra?ilo avto ?e za 6500-7500 EUR.

?e bo slu?ajno se res po nekem ?ude?u zgodilo, da bodo to prodajali bo cena nekje okoli 50kEUR. Dale? preve?, ?e lahko letos avto dobim za 35kEUR.

 

Tole so pri Mo?niku rekli sodelavcu. Da grejo po novem letu cene gor. Vse lepo in prav ampak prav grdo bojo udarili po kupcu v EU. Saj fajn, Greta bo dosegla svoje, za povpre?nega Janeza bojo pa take poteze ekoterorizem, saj ne bo mogel kupiti skoraj ni? ve? ni?. Mene so pa u?ili, da je bilo v Yugi te?ko.  :lol:

 

skode so kul, edino potem pri volanu (kot si sam opazil) nekako je minus tok velik, da ne morem cez to...

pa nasploh malo je avtov s preciznimm in ne prevec lahkim volanom (da dobis feedback)

Tudi sam sem dobil tak ob?utek ?e pred leti, ko sem vozil Octavio 1,8t 4x4 (ni bila RS ampak tam-tam). Avto je ?el fajn, verjamem, da se dr?i ampak ob?utek na volanu je bil res brezvezen. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da napa?no razume? to s 95g/km. Velja omejitev za celo floto in za vsak g ve? (kot povprecje flote) je kazen - ?e se ne motim. Podobno kot ?e imajo v ?vici sedaj (mislim, da je trenutno tam sicer malo vi?ja omejitev).

 

 

Druga?e pa, 3.0 in cca 170g izpustov pomeni skoraj 20% dmv. To je na ceno 35k ?e 7 jurjev. Trenutno ima pa M6 samo okoli 800 evrov dmv.

 

Ampak ja, vpra?anje, ?e se bo dobilo to v Evropi. ?e bodo povsod dali skyactiv x in nekaj elektri?nih vozil, to ne bi smel biti problem...

 

 

Ja za drugo leto, ampak za 2021 gre pa vse skupaj na posamezen model. Se pravi je edina re?itev za fabrko, da imajo v dolo?enem modelu izvedbo s hybridom al pa ?e bolj? elektriko. ?e tega ni, gredo cene gor in pohlepna EU nas bo jebala za stvar, ki z ekologijo sploh nima veze. Razne Grete in podobni vodenoglavci bodo pa samo ?e dodatno prilivali olje na ogenj. Me zanima, kako bomo odreagirali, ko se bo ?ez 10 let izkazalo, da je bil ta CO2 ekoterorizem en sam velik nateg v slu?bi zaslu?kov elite.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

skode so kul, edino potem pri volanu (kot si sam opazil) nekako je minus tok velik, da ne morem cez to...

pa nasploh malo je avtov s preciznimm in ne prevec lahkim volanom (da dobis feedback)

 

O?itno vozim predober avto :bravo: 

 

Ne resno, brez zajebancije, Kako je stara ?estka dobro ugla?ena s podvozjem. Volan, vzmetenje, amortizerji, sedenje v ovinkih... ?koda je pa? res kruzer, za poganjanje po ovinkih pa bolj rev?na - ob?utek na volanu pa hmmm. Imajo pa mo?nost naro?ila adapitvnega podvozja, v sport line opremi, ki zni?a avto ?e za 15mm, doda tr?e vzmetenje, zraven pa lahko naro?i? ?e bolj direkten oziroma bolj ?portno naravnan volanski mehanizem. Ampak vsaka taka stvar stane, vseeno pa sem to kot prvo odkljukal v konfiguratorju seveda poleg opreme SportLine. Edino to je opcija. Samo vse to pa? precej vi?a ceno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno vozim predober avto :bravo:

 

Ne resno, brez zajebancije, Kako je stara ?estka dobro ugla?ena s podvozjem. Volan, vzmetenje, amortizerji, sedenje v ovinkih... ?koda je pa? res kruzer, za poganjanje po ovinkih pa bolj rev?na - ob?utek na volanu pa hmmm. Imajo pa mo?nost naro?ila adapitvnega podvozja, v sport line opremi, ki zni?a avto ?e za 15mm, doda tr?e vzmetenje, zraven pa lahko naro?i? ?e bolj direkten oziroma bolj ?portno naravnan volanski mehanizem. Ampak vsaka taka stvar stane, vseeno pa sem to kot prvo odkljukal v konfiguratorju seveda poleg opreme SportLine. Edino to je opcija. Samo vse to pa? precej vi?a ceno.

Ja sodelavec na ?e?kem lastnik OIII 1.8T 2015 tudi pravi, da se zelo pozna ?e vklopi to "?portno" podvozje, velik bolj trd pa direkten bi naj biu.

Se pa strinjam s tabo glede M6, js sm biu dejansko prerojen, ko sm stopu v svojo mazdo in jo spoznal. Od tistega ?asa naprej, mam problem najdit podoben avto :D Tudi nova M3 mi ni tako v?e?, ?e M6 2018 na testni vo?nji ni bla ve? tak prepri?ljiva, sicer je pa res, da sm tam mel ?e vse sisteme vklu?ene ala line assist itd.

 

Pa ta G-vectoring al karkoli je ?e to blo, me je ?ist ?okiral na novi trojki, k mi je v ovinku sam gas vzeu (pelal sm se pa s tempomatom na 54) ... tist whaaaat :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja za drugo leto, ampak za 2021 gre pa vse skupaj na posamezen model. Se pravi je edina re?itev za fabrko, da imajo v dolo?enem modelu izvedbo s hybridom al pa ?e bolj? elektriko. ?e tega ni, gredo cene gor in pohlepna EU nas bo jebala za stvar, ki z ekologijo sploh nima veze. Razne Grete in podobni vodenoglavci bodo pa samo ?e dodatno prilivali olje na ogenj. Me zanima, kako bomo odreagirali, ko se bo ?ez 10 let izkazalo, da je bil ta CO2 ekoterorizem en sam velik nateg v slu?bi zaslu?kov elite.

Mislim da si blizu, amerika ne jebe ?ive sile mi v Evropi pa sami sebe jebemo z ekologijo in postajamo vedno bolj nekonkuren?ni. Kratko potegnemo pa vedno narod! To mislim pri vsej ekologiji, kot da mi svinja o, saj so lastniki kapitala in naj lepo oni poskrbijo ne pa da pobirajo samo smetano.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 so res pomehku?ili s faceliftom lani. Neposrednega feedbacka s cesti??em nabvolanu in sede?u ne ?uti? ve?, skoraj predobra izolacija notranjosti. ?e bi vsaj v EU prodajali 2.5T, bi se jim pol oprostilo. :)

Kaj ?mo... po?asi gremo proti premium znamki, kjer mora bit vse tiho v avtu. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ?mo... po?asi gremo proti premium znamki, kjer mora bit vse tiho v avtu. :)

 

Edino, kar jim ni uspelo, pa bi morali ?e zdavnaj narediti, je zelo dobra zvo?na izolacija v dru?inskih avtomobilih.

 

Predvsem med sprednjim levim in sprednjim desnim sede?em...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes smo dobili slu?beno kio sportage, a je zaradi nesporazuma 1.6 atmosferec namesto 1.7 dizel, kar je ?al no-go. Drug teden ga menjamo za bencinskega superba kombi TSI 150 konjev (ne vem ?e ali je to 1.4 ali 1.5). O superbu se bom potem tudi sam malo razpisal. O Sportage torej ne bi izgubljal besed, ker je ?alost, SUV in 1.6 atmosferski bencinar pa?. Druga?e v?e?en avto, ?eprav mi na?eloma SUV niso pri srcu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem v?eraj vozil Superba in je res velik a se bojim, da ko vse bombon?ke noter name?e? zna cena narasti krepko v vi?ave.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem v?eraj vozil Superba in je res velik a se bojim, da ko vse bombon?ke noter name?e? zna cena narasti krepko v vi?ave.

?al ja... V?eraj sem napisal mail za ponudbo, ampak kot sem rekel sportline ali ni?, ker avto je ?ist premehek in ladjast. Pa ?e adaptivno podvozje in volan naro?i? pa gre cena veselo proti 43 jurjem na uradnem ceniku. Z ostalimi stvarmi se sploh nisem ubadal ampak res tisto najbolj nujno pa je cena zbezljala v 3pm. Pol sem pa ?e na teritoriju novega Arteona.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al ja... V?eraj sem napisal mail za ponudbo, ampak kot sem rekel sportline ali ni?, ker avto je ?ist premehek in ladjast. Pa ?e adaptivno podvozje in volan naro?i? pa gre cena veselo proti 43 jurjem na uradnem ceniku. Z ostalimi stvarmi se sploh nisem ubadal ampak res tisto najbolj nujno pa je cena zbezljala v 3pm. Pol sem pa ?e na teritoriju novega Arteona.

In med tema dvempa potem reees ni ve? za razmi?ljat, ker Arteon je res plehnati lepotec. :wub:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.