Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

20160508-635983283248785212_201605081822

 

Kaj vidite na sliki? Niti enega kolesarja; ziher so se do etape vsi pripeljali z avti, softi?i.

 

To je res, na Tour al pa Giro vsi pridejo na start s kombiji in ?ele tam se vsedejo na bicikel. Predlagam, da drugi? prikolesarijo tja od doma, Quintana naj pa iz Kolombije kr priplava, da se ne bo ?vercal z avionom al pa ladjo.

 

Ok, mal heca... sam men je res vseeno al sem v o?eh nekoga kolesar ali ne - jaz se vozim za zabavo in u?ivam v sami poti tako na biciklu kot v avtu, ko se pripeljem na ?tartno destinacijo. ?e naredim 50 al pa 60km je zame ?ist dost, ker iz?rpavat se ne mislim, da bi se pa rabil pred kom hvalit mi pa res ni treba.

 

Je pa vseeno hecno, da bodo uvedli e-bike kategorijo, ker tukaj bo pa ?ele ?lo za tunanje biciklov ,ki bodo na koncu imeli ?e vsaj 10kW motorje in baterije za 300km.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res, na Tour al pa Giro vsi pridejo na start s kombiji in ?ele tam se vsedejo na bicikel. Predlagam, da drugi? prikolesarijo tja od doma, Quintana naj pa iz Kolombije kr priplava, da se ne bo ?vercal z avionom al pa ladjo.

 

Ok, mal heca... sam men je res vseeno al sem v o?eh nekoga kolesar ali ne - jaz se vozim za zabavo in u?ivam v sami poti tako na biciklu kot v avtu, ko se pripeljem na ?tartno destinacijo. ?e naredim 50 al pa 60km je zame ?ist dost, ker iz?rpavat se ne mislim, da bi se pa rabil pred kom hvalit mi pa res ni treba.

 

Je pa vseeno hecno, da bodo uvedli e-bike kategorijo, ker tukaj bo pa ?ele ?lo za tunanje biciklov ,ki bodo na koncu imeli ?e vsaj 10kW motorje in baterije za 300km.

To je res, na Tour al pa Giro vsi pridejo na start s kombiji in ?ele tam se vsedejo na bicikel. Predlagam, da drugi? prikolesarijo tja od doma, Quintana naj pa iz Kolombije kr priplava, da se ne bo ?vercal z avionom al pa ladjo.

 

Ok, mal heca... sam men je res vseeno al sem v o?eh nekoga kolesar ali ne - jaz se vozim za zabavo in u?ivam v sami poti tako na biciklu kot v avtu, ko se pripeljem na ?tartno destinacijo. ?e naredim 50 al pa 60km je zame ?ist dost, ker iz?rpavat se ne mislim, da bi se pa rabil pred kom hvalit mi pa res ni treba.

 

Je pa vseeno hecno, da bodo uvedli e-bike kategorijo, ker tukaj bo pa ?ele ?lo za tunanje biciklov ,ki bodo na koncu imeli ?e vsaj 10kW motorje in baterije za 300km.

To?no to, kolesari se za u?itek. In meni je u?itek ?e usesti se v avto, priti v nepoznan kraj,spiti kavo,pripraviti kolo, odkolesariti svoje, pojesti Pico in nazaj z avtom iz nepoznanega kraja v Ljubljano.

 

E bike pa naj bo zaradi mene, ampak naj se ne vle?e vzporednic med njim in kolesom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam delam isto. Z mtb mi je glupo se peljat po asfaltu iz lj do za?etka vzpona na Krim, zato se do tja zapeljem z avtom.

 

Plus da unicujem gume, prometna cesta plus to, da v?asih pac nimam 4h ?asa za bicikel...

Nima? 4 ure ?asa za bicikel? Potem si naravnost idealen kandidat za pedelca. Pa ?e na tisti Krim ki ga ima? ?isto blizu se ti nebi bilo treba z avtom peljat in bi lahko ?el tud po kak?ni drugi poti dol. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni samo ni jasno, zakaj tako ?sovrastvo? do elektricnih biciklov... nekao podobna je ?vojna? med motoristi in maxiskuteristi... kjer prvi ne priznavajo, da so drugi tudi motoristi...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res se je za vpra?at od kod toliko neverjetne sovra?nosti. Tolerira se vse, od nadle?nega ?atlanja (namenoma dal primer Kobari?kega stola) do uporabe ?i?nic. ?e pa nekdo pribrca na hrib, pa da mu z ene 100w pomaga elektrika, je pa ta osebek direk za na kri?.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nima? 4 ure ?asa za bicikel? Potem si naravnost idealen kandidat za pedelca. Pa ?e na tisti Krim ki ga ima? ?isto blizu se ti nebi bilo treba z avtom peljat in bi lahko ?el tud po kak?ni drugi poti dol.

 

Delam 3-4x na teden po 12h... Ne,nimam vsak dan 4h ?asa za kolo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes se peljem z dokaj umirjenim tempom in mimo mene 3 priletne dame (generacija moje prednice), s pomocjo baterije. Ampak ker tega nisem vzel za osebni poraz inbker ne tekmujem prav z nikomer, sem jih zgolj prijazno pozdravil. Jah, smo si pac razlicni :)

 

Sem jo pa urezal danes kake 40km cez drn in strn od mojega Haindlfinga do letalisca MUC ter se malo po bliznjem Freisingu :)

 

Najvec tezav mi povzroca sedez, ki mi je glavna ovira za daljse voznja, saj je skrajno neudoben (s tem da nisem v obliki sinjega kita, da je v tem tezava, pac pa vsak dan kaj migam za zdravo telo). :)

 

Priporoca kdo kaksen fajn bicikel sedez?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priporoca kdo kaksen fajn bicikel sedez?

Neko? je bila reklama, "vsaka ima svoj faktor".

 

Pri sede?ih je tako da ne pa?e vsaki riti vsak sede?. ?e ve?,  istemu ?loveku pri dveh razli?nih biciklih (razli?na dr?a) ne ustreza isti sede?. Sam se nisem podal v zahtevno operacijo iskanja pravega sede?a, pa? trpim.

 

Edini na?in najti pravega je, da si sposoja? testne sede?e in najde? najbolj ustreznega. Mislim da pri nas Bajkmanija sposoja WTB sede?e, vsaj neko? je.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje izku?nje s sede?i: na prvi specialki sem imel te?ave z mravljinci.

 

Kupil sede? z luknjo , da ni pritiska na ?ilo;mravljinci izginejo.

 

Kupim novo speciako, mi prodajalec pomaga nastaviti kolo " v nulo" ter hkrati re?e,da se jih ve?ina vrne po bolj?i -drazji sede?. Meni ustreza in ga nisem zamenjal.

 

Moje mnenje je, da je bolj pomembna nastavitev, solidne kolesarske hla?e (seveda brez sp perila). In pa nekega stra?nega udobja se pa? ne more iskati na kolesu. Mene mogo?e mogo?e na za?etku sezone malo boli rit,ampak jbg,malo potrpim.

 

Sicer pa tako kot je predhodnik napisal,vsak ima svoj faktor, ce je res nevzdr?no , je edino da si sposojas in izbere? najbolj?ega.

 

Boleti med vo?njo pa? ne sme, vsaj ne preve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res se je za vpra?at od kod toliko neverjetne sovra?nosti. Tolerira se vse, od nadle?nega ?atlanja (namenoma dal primer Kobari?kega stola) do uporabe ?i?nic. ?e pa nekdo pribrca na hrib, pa da mu z ene 100w pomaga elektrika, je pa ta osebek direk za na kri?.

Zato ker,vsaj po mojih izkusnjah, uporabniki e-"koles" dostikrat gledajo zviska na normalne kolesarje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato ker,vsaj po mojih izkusnjah, uporabniki e-"koles" dostikrat gledajo zviska na normalne kolesarje.

zviska ne, ampak v ogledalu

 

btw probal sem tvojo varijanto pozdravt kolesarje prejsnji teden cel teden...in ravno uni profici na specijalkah so najvecji pezdeti kar se tega tice

vsi amaterji so lepo pozdravljal nazaj

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato ker,vsaj po mojih izkusnjah, uporabniki e-"koles" dostikrat gledajo zviska na normalne kolesarje.

Osebno tega nisem do?ivel, zato ne verjamem v obstoj tega razloga. Prej bi rekel da gledajo z vi?ka nekateri mladinci ki so jim fotri kupil draga enduro/dh kolesa.

 

 

 

Isti problem popolne netolerance e-kolesarjev je bil na Tabli (slovenski mtb forum) izra?en od ljudi ki se imajo za avantgardo slovenskega mtb-ja. Kot sedaj proti e-mtb, so na taisti Tabli par let nazaj zganjali exorcizem nad 29 colarji, danes pa od teh exorcistov polovica vozi na 29", druga polovica pa na 27,5+ (ima podoben premer 29colarjem)

 

 

Jest je podal dobro primerjavo z ?vojno? med motoristi in maxiskuteristi, Enako obstaja tudi nekak?na "vojna" med cestnimi kolesarji in "traktoristi" kakor le ti imenjujejo MTB-ja?e in ka?e na ozkost teh ljudi.

 

Nejc, glede na to, da pa ti vozi? tako cestno kot mtb, posledi?no zagotovo ne spada? med ozkoglede kolesarje. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zviska ne, ampak v ogledalu

 

btw probal sem tvojo varijanto pozdravt kolesarje prejsnji teden cel teden...in ravno uni profici na specijalkah so najvecji pezdeti kar se tega tice

vsi amaterji so lepo pozdravljal nazaj

 

?e nima? kolesa v njihovem cenovnem rangu in pajkic s tono reklam se ne trudi pozdravljat, ker te bodo ignorirali.  Ostalo pa - kakor kdo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes se peljem z dokaj umirjenim tempom in mimo mene 3 priletne dame (generacija moje prednice), s pomocjo baterije. Ampak ker tega nisem vzel za osebni poraz inbker ne tekmujem prav z nikomer, sem jih zgolj prijazno pozdravil. Jah, smo si pac razlicni :)

 

V?asih je res malce blesavo, ko te ena taka elektro dru?inica prehiti v klanec med tem pa te vsak pogleda in si misli, kaj se pa tale matra ampak pa? bohnedej se s tem obremenjevat.

 

Sicer pa k tole pogleda?, ko en stari na e-biku naredi za 2 minuti bolj?i rezultat, kot pa mojster na tradiconalnem kolesu ti je vse jasno.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogromno specialkarjev, ki jih poznam, ima tudi MTB. Predvsem za ohranjanje kondicije pozimi.

 

Po drugi strani oa nimajo vsi vozniki MTB tudi specialke. Nevem, jaz pozdravim in odzdravim in ene in druge. najveckrat me ignorirajo kaksni nedeljski kolesarji na kaksnih trekingih.

 

Je pa zanimivo; ko tecem, ni nikakrsnega pozdravljanja med tekaci. Ker jih je prevec, vsak ki ima 5min casa, ze tece. Predvidevam, da je med pohodniki vec neke kolegialnosti.

 

Nevem, idioti so povsod in v vsaki skupini, ravno tako kot super ljudje. Imel sem ze super druzenje s specialkarji, MTBjevci, pohodniki, tekaci, tudi z DH. Hkrati so se pa kot popolni idioti ze izkazali tudi ze specialkarji,pohodniki, tekaci...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes so e-kolesarji "?udni" in kao naduti,?e jutri bodo v ve?ini, ko se cena pribli?a "normalnim" kolesom.

Pa? se bo treba na to navaditi, kot se bom moral jaz na play station zaslone v avtih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes so e-kolesarji "?udni" in kao naduti,?e jutri bodo v ve?ini, ko se cena pribli?a "normalnim" kolesom.

Pa? se bo treba na to navaditi, kot se bom moral jaz na play station zaslone v avtih.

Res je... ?alostno je,kako se "moramo" navaditi na ?isto vse bedarije,ki so nam vsiljene zaradi razvajene ve?ine, ki se boji zasvicati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pac ljudje smo razlicni... Preprican sem, da se nekaj casa ne bo tako, dalec, da bos imel na voljo samo eno varianto... nevem pa zakaj ste eni tako proti alternativam... ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pac ljudje smo razlicni... Preprican sem, da se nekaj casa ne bo tako, dalec, da bos imel na voljo samo eno varianto... nevem pa zakaj ste eni tako proti alternativam... ;) ...

Jaz sprejemam skoraj vse novotarije razen v avtomobilih jih ne morem in ne morem sprejeti-da klimo rihta? z prstom po zaslonu, pa muziko z nekim gumbom pri sede?u... bljak.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sprejemam skoraj vse novotarije razen v avtomobilih jih ne morem in ne morem sprejeti-da klimo rihta? z prstom po zaslonu, pa muziko z nekim gumbom pri sede?u... bljak.

No to, da klimo rihtas izkljucno preko touchscreena, tudi meni ne bi bilo vsec... na sreco imajo Mazde se vedno orave gumbe ood zaslonom ;) ... to, da pa infotainment rihtas preko gumbov ob prestavni rocici, pa mi je vsec, ker ni treba packat po zaslonu s prsti... itak pa najbolj uporabljane funkcije delujejo preko tipk na volanu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.