Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Pa a misli?, da je tisto za par jurjev res toliko bolj?e kot za recimo jurja?

Recimo pri kitarah je tako, da tista za 3-4 jurje je nekaj bolj?a a se takrat kupuje ponavadi znamko(frajerstvo).Verjamem, da so lahko boljse komponente in okvir a vseeno so cene preterane. :)

Hja,kaj pa vem. Ko sem kupoval specialko , sem nekako pri?el do zaklju?ka,da kar je pod jurja, je res plastik fantastik. Za rekreativca se da dobiti ?e ?isto lustno zadevo za 1300do1500eur.

 

Verjamem da ?e bi mi nekdo posodil kolo za 5jurjev,da bi tudi jaz po hitrem postopku kupil nekaj takega,zato raje niti ne probam.

 

Pri kolesu je va?na prava velikost in da ti je v?e?.

 

Moja specialka je npr slaba 2kg te?ja od tiste za 3jurje... Verjamem,da sem na Vr?i?u zaradi tega 2minuti po?asnej?i,ampak... I dont give a fuck about that. Se pa? ?e malo bolj "matram" na ta ra?un, lahko pa ?e kak?no kilo shujsam ali pa vzamem 1bidon manj,pa bo isto:)

 

Rekreativci se ?isto preve? zgledujemo/jo po proficih in ob tem kompliciranju pozabimo/jo u?ivati.

 

Je pa ?e ena stvar;drazja kot je oprema,bolj je ob?utljiva in dra?ja za vzdrzevanje. Ampak pod jurja za specialko in pod 800eur za mtb, pa res ni za dat.

 

Plus cunje, dodatna oprema,celada,sportna prehrana...

Uuuu super tema za kolesarstvo :D

Letos sm osvojil ze kr neki gricev, kot so Smrekovec, Urslja gora, Dom na Loki pod Raduho, Mrzlica, pa neki manjsih, ki jih mam bolj za trening, Gora Oljka, ?reta, Pa?ki Kozjak...

Je pa v planu ?e kr neki podvigov :) Slike sledijo :)

Dbest,svaka ?ast, morm Mal pogledat kje so te konci , da si tudi sam malo razsirim obzorja.

 

Danes sem mislil iti na Kum in ?elovnik pa se mi res ni dalo vsesti v avto, pa sem naredil traso Lj-jance-trebeljevo-pance -ljubljana Petrol po hrano in zdaj na Orlah Pijem zaslu?eno kavo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa a misli?, da je tisto za par jurjev res toliko bolj?e kot za recimo jurja?

Recimo pri kitarah je tako, da tista za 3-4 jurje je nekaj bolj?a a se takrat kupuje ponavadi znamko(frajerstvo).Verjamem, da so lahko boljse komponente in okvir a vseeno so cene preterane. :)

Pri gorskem se kr poznajo razlike v ceni, cist odvisno za kaj kolo rabis. Al ga mas samo za gorsko kolesarjenje, al ga mas tut za kake bolj zahtevne spuste kot je freeride varianta, pol si pa ze na downhill varianti, ki so pa cene ze kr ohoho.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dbest,svaka ?ast, morm Mal pogledat kje so te konci , da si tudi sam malo razsirim obzorja.

Danes sem mislil iti na Kum in ?elovnik pa se mi res ni dalo vsesti v avto, pa sem naredil traso Lj-jance-trebeljevo-pance -ljubljana Petrol po hrano in zdaj na Orlah Pijem zaslu?eno kavo.

Te konci so okolis Savinjske doline, Ursla gora je ze Koroska.

Kum pa menda velja za enega izmed najtezjih, ce ne celo najtezji vzpon v Sloveniji :) ga planiram bolj ob koncu sezone. V tem tednu planiram Lisco, ce ga nebo spet vreme kej biksu. Dopoldan itak delam, cez dan pa pol cincam a bojo padavine al ne, napovedi pa ze doooooolgo niso ble tocne :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te konci so okolis Savinjske doline, Ursla gora je ze Koroska.

Kum pa menda velja za enega izmed najtezjih, ce ne celo najtezji vzpon v Sloveniji :) ga planiram bolj ob koncu sezone. V tem tednu planiram Lisco, ce ga nebo spet vreme kej biksu. Dopoldan itak delam, cez dan pa pol cincam a bojo padavine al ne, napovedi pa ze doooooolgo niso ble tocne :)

Na celovniku si ?e bil? Jaz vremensko napoved gledam lih tolk,da vem a vzamem anorak in kaj malega za preoblect s sabo:)

 

Sem se ?e petkrat tolkel po glavi,po tem ko sem ostal doma,zunaj pa suho.

 

Kum... Ja,ze nekaj ?asa me rajca,pa se moram ?e Mal informirati,kako kak?no turo naredit z nekje 70km,pa da ni prometne ceste preve? . Po raznih glavnih cestah, ala litija-hrastnik ni ?ans da grem.

Pri gorskem se kr poznajo razlike v ceni, cist odvisno za kaj kolo rabis. Al ga mas samo za gorsko kolesarjenje, al ga mas tut za kake bolj zahtevne spuste kot je freeride varianta, pol si pa ze na downhill varianti, ki so pa cene ze kr ohoho.

Definitivno je mtb te?je kupit kot specialko,ampak ?e ga rabi? za neko povpre?no mtb kolesarjenje , je mislimda slabega jurja za za?etek ve? kot ok.

 

Na razdne freeride in DH se pa spoznam toliko kot na ra?unalnike in telefone; manj kot ni? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na celovniku si ?e bil? Jaz vremensko napoved gledam lih tolk,da vem a vzamem anorak in kaj malega za preoblect s sabo:)

 

Sem se ?e petkrat tolkel po glavi,po tem ko sem ostal doma,zunaj pa suho.

 

Kum... Ja,ze nekaj ?asa me rajca,pa se moram ?e Mal informirati,kako kak?no turo naredit z nekje 70km,pa da ni prometne ceste preve? . Po raznih glavnih cestah, ala litija-hrastnik ni ?ans da grem.

 

Definitivno je mtb te?je kupit kot specialko,ampak ?e ga rabi? za neko povpre?no mtb kolesarjenje , je mislimda slabega jurja za za?etek ve? kot ok.

 

Na razdne freeride in DH se pa spoznam toliko kot na ra?unalnike in telefone; manj kot ni? :)

 

Ajaaaaa, ti dela? cestne? Js pa vse MTB :) razmi?ljam pa za drugo leto si umislit ?e kako specialko zraven :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eno butasto vpra?anje - kolk je recimo cestni bicikel hitrej?i od MTB. Govorim seveda o povpre?ju. Nejc ti ki vozi? oboje ma? verjetno najbolj?i vpogled, seveda imam pa v mislih vo?njo po cesti ne po terenu se razume.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eno butasto vpra?anje - kolk je recimo cestni bicikel hitrej?i od MTB. Govorim seveda o povpre?ju. Nejc ti ki vozi? oboje ma? verjetno najbolj?i vpogled, seveda imam pa v mislih vo?njo po cesti ne po terenu se razume.

Uf,kaj pa vem.... Jaz se nekaj s povpre?no hitrostjo ne morem hvalit,ker kot re?eno,sem ljubitelj klancev in ko pridem domov s specialke,je povpre?je ponavadi okoli 25kmh, z mtb pa recimo 18kmh,ampak tukaj govorimo o mtb vo?nji.

 

Z gorcem se res izogibam ceste.

 

Sem pa recimo prej?nji vikend bil na rekreativnem maratonu,dobrih 90km, precej razgiban teren in sem imel povpre?je slabih 31kmh, brez vo?nje v skupini. Je pa bil vmes vzpon na Korinj pri Ivan?ni Gorici, pa Pescenik,Hocevje,Cusperk.

 

Z mtb z nekimi ne preve? krampastimi gumami,sirine 2,0,26col, si upam trditi,da bi imel avg.max 25kmh.

 

Je razlika v hitrosti,ampak predvsem na ra?un klancev navzgor,kjer je mtb res po?asen.

 

?e ve?ja razlika je pa predvsem v tem,da se da s specialko narediti bistveno ve? kilometrov, ne pa nujno veliko hitreje.

 

Je ve?ja razlika med treking kolesom in mtb, kot med treking kolesom in specialko.

 

Je pa problem drugje; marsikdo s specialko preprosto ne zmore strmega klanca odpeljati,ker se pa? ne da mlinckati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, se vidi, da imam skoraj 2x tolk kil k ti... jaz sem ?ist happy, ?e mi uspe na treking biciklu delat povpre?je ?ez 20km/h. Pa ?e to navadno, ?e je relacija do 50km.

 

Me pa moje kile ?ist ubijejo, ko je treba v klanec in mi dejansko manjka ena prestava za, kot pravi? "mlin?kat". Ampak dol po klancu... ufff to pa kile pomagajo :lol: :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo pomagajo spd pedala... ?e tega nima?,si avtomati?no zelo po?asnej?i, tudi tlak v gumah je pomemben,profil gum,psiha...

 

Kile... Ja,zelo pomembno. Ko sem se za?el malo bolj aktivno ukvarjat s kolesarjenjem,sem jih imel 75do77kg na 173cm... Zdaj ko jih imam 10manj,je v klanec kot no? in dan. Dobesedno.

 

Sem pa na ta ra?un izgubil nekaj tiste ?iste mo?i za po ravnem, tle me ve?ina prehiti. In potem komaj ?akam klanec :) Mislim da bi bil zame najbolj?i kompromis pri dobrih 70kg,ampak kaj ko imam rad klance...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej, jaz imam pa 125kg (192cm), kar je skoraj 2x ve? od tebe in potem si lahko predstavlja?, kako gre v klanec. ?e ni predolg ?e nekako gre in takrat bi si tudi sam ?elel pomo?i elektrike ampak to je samo trenutek slabosti :lol: :lol: :lol:

 

p.s.: imam neizmerno ?eljo shuj?at 30kg ampak ne gre tako zlahka :P :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekc kaj rabim vedeti ko kupujem ketno za bike? Stevilo clenov, razmik, stevilo prestav al gre za kak standard?

Pri motorju je na primer 525 razmak, 118 clenov...

 

Fakin stresni prtljaznik na fakin velkih avtih, mi je usel in se je ketna na pedalu drugega zvila, avtu nic, ceprav bi raje videl da bi bilo kaj za kleparja kot pa da je nevozen kolo...

 

Thx

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekc kaj rabim vedeti ko kupujem ketno za bike? Stevilo clenov, razmik, stevilo prestav al gre za kak standard?

Pri motorju je na primer 525 razmak, 118 clenov...

Fakin stresni prtljaznik na fakin velkih avtih, mi je usel in se je ketna na pedalu drugega zvila, avtu nic, ceprav bi raje videl da bi bilo kaj za kleparja kot pa da je nevozen kolo...

Thx

Koliko redna je veriga; torej koliko prestav ima?; 3x9, 3x10? Firma je verjetno shimano?

 

Saj to ni nek stra?en stro?ek,mene pride 10redna deore 20eur,zdrzi pa 1000km.

 

Ker ?e je bila ornk raztegnjena se zna zgoditi, da bo? moral menjati ?e (vsaj) zadnje zobnike. Koliko km ima za sabo ta ketna?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko redna je veriga; torej koliko prestav ima?; 3x9, 3x10? Firma je verjetno shimano?

 

Saj to ni nek stra?en stro?ek,mene pride 10redna deore 20eur,zdrzi pa 1000km.

 

Ker ?e je bila ornk raztegnjena se zna zgoditi, da bo? moral menjati ?e (vsaj) zadnje zobnike. Koliko km ima za sabo ta ketna?

Nima veliko je od ta velikega, kak pa jaz vem 500km?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri verigah je na?eloma tako,da je ob kolikor toliko rednih menjavah, ob tretji menjavi verige,potrebno zamenjati ?e zadnje zobnike.

 

Ali pa druga opcija; zvozi? vse do konca in ko vse skupaj za?ne preskakovati,menjas vse skupaj.

 

Jaz sem tako naredil s prvo ketno (3000km zdr?alo skupaj z zadnjimi zobniki). Pod ?rto je isto cenovno.

 

Tako,da ?e je 500km od servisa,sem skoraj zihr da bo dosti menjava zgolj verige.

 

?e pa pelje? na servis , ti bodo pa zihr dali pravo verigo,menjava pa stane ene 10eur.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja saj res zadnja feltna z zobniki je nova.....

Ma ravno na morje sem peljal kolesa 'spotoma', na poti na avion v benetke je v rovinju dober servis, bo ze.

Ena povezana. Polnilne postaje, kjer telefon polnis s kolesarjenjem :)

post-2637-0-55793200-1528800413_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pa pelje? na servis , ti bodo pa zihr dali pravo verigo,menjava pa stane ene 10eur.

Nimam orodja za menjavo verige, imam pa merilec raztegnjenosti. Na servis zapelje?, pa ti zamenjajo verigo in ?e mal pogledajo kolo.

 

Kot zanimivost, moja najdra?ja ima verigo raztegnjeno po dobrih 3 sezonah toliko kot je na mojem biciklu nova. Je pa res da 44kil pa? ne more neke hude sile verigi storit.

 

@Boss, glede na tvoje brutoregistrske podatke bi moral ti merit verigo po vsaki vo?nji. :lol:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce menjam ketno ma motorju sam ze deset let bom znal tud to :). Mam vsa orodja za lomlkenje in stiskanje clenov. Samo kolesarske itak ne rabis tako menjat

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

. Samo kolesarske itak ne rabis tako menjat

Kakor kak?no. Ene majo razne "master linke", "magic linke"... nekatere (tovarni?ko) pa ne. Potem je to podobno kot pri motorju. Za na pravo dol?ino skraj?at pa zopet rabi? orodje. Ampak jaz sem samo teoretik - sam ?e nisem menjal verige.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam vedno peljem na servis,kjer mi jo zamenjajo. Sicer imam orodje za menjavo,skupaj z quick linkom v mtb ruzaku za vsak slu?aj.

 

Na vsake toliko se pa? ustavim na servisu,zmerijo,povejo ?e je treba zamenjat in to je to.

 

Ravno danes smo izmerili ketno na specialki, ki je ravno ?e na meji. Po dobrih 10t km.... Cena za campa veloce pa dobrih 40eur.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si druga galaksija, jaz i??em za mulca ki se goni po kempu in po na?i vasi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si druga galaksija, jaz i??em za mulca ki se goni po kempu in po na?i vasi

Campa itak ne pa?e na shimano,kar predvidevam, da ima? ti.

 

Tak da rabi? vedet samo koliko redna je (torej koliko prestav ima? ) in pa kater model je.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Campa itak ne pa?e na shimano,kar predvidevam, da ima? ti.

 

Tak da rabi? vedet samo koliko redna je (torej koliko prestav ima? ) in pa kater model je.

3 x 7, pa ?e s sabo jo bom imel pa bo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.