Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Elektricni karkol pri meni no-go

Mogoce ko bom 60et star si bom nabavu e-bike... Do takrat pa noge power

To sem tudi jaz govoril, pa se ni iz?lo. 

 

Sobotno pozno popoldne sem izkoristil - z el. biciklom poizkusil ujeti son?ni zahod na Menini - mi je uspelo, res sem u?ival, pa potem no?na vo?nja dol, super. Sem se pa na za?etku mal preve? zagnal (ja, tudi z el. biciklom se lahko preve? za?ene?) in me je za?elo preve? boleti, pa sem potem raje bolj po pol?je vozil. Imam obrabljena oba kolka (potreba zamenjava so rekli ortopedi), za obe koleni, ki me trenutno ?e najbolj jeb.. pa bom jeseni zvedel kaj je z njima.

 

?port je droga tako ki kot alkohol in enako povzro?a prijetne ob?utke - od tod zasvojenost. Razlika je le, da za alko vsi reklamirajo negativne posledice, o negativnih posledicah ukvarjanja s ?portom so pa tih ko riti. Na ku... mi gre, da prav taisti dohtarji, ki so mi neko? tumbali ?port pa ?port, taisti dohtarji sedaj govorijo (citiram) "samo ?porta ne".

 

In ko Nejcu razlagam, da ?port ni zdrav, on seveda misli da se zaje.. Pred mnogimi leti so tudi meni starci rojeni v predprej?njem!!! stoletju govorili da naj mal zabremzam ker se bom znucal, pa sem se jim samo smejal... Ampak, sedaj vem...  Tudi to nekaj velja, kenede.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je vse res, sam verjetno vidva naredita (oz ti si naredil) veliko kilometrov na kolesu...

jaz sem kategorija "rekreacija" :)

 

 

To sem tudi jaz govoril, pa se ni iz?lo. 

 

In ko Nejcu razlagam, da ?port ni zdrav, on seveda misli da se zaje.. Pred mnogimi leti so tudi meni starci rojeni v predprej?njem!!! stoletju govorili da naj mal zabremzam ker se bom znucal, pa sem se jim samo smejal... Ampak, sedaj vem...  Tudi to nekaj velja, kenede.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?port je droga tako ki kot alkohol in enako povzro?a prijetne ob?utke - od tod zasvojenost. Razlika je le, da za alko vsi reklamirajo negativne posledice, o negativnih posledicah ukvarjanja s ?portom so pa tih ko riti. Na ku... mi gre, da prav taisti dohtarji, ki so mi neko? tumbali ?port pa ?port, taisti dohtarji sedaj govorijo (citiram) "samo ?porta ne".

 

In ko Nejcu razlagam, da ?port ni zdrav, on seveda misli da se zaje.. Pred mnogimi leti so tudi meni starci rojeni v predprej?njem!!! stoletju govorili da naj mal zabremzam ker se bom znucal, pa sem se jim samo smejal... Ampak, sedaj vem...  Tudi to nekaj velja, kenede.

 

Pri ?portu je en velik problem ta, da ti nih?e ne pove v kak?nem obsegu naj bi ga izvajal. Tako je navadno hitro preve? in obrabe sklepov, po?kodbe vezi, hrbtenic so sestavni del tega, da si pa? pretiraval. ?al se to zave? ?ele pol ko nisi ve? rosno mlad in takrat ti je lahko precej ?al, a je ?al prepozno.

 

Jaz imam recimo zaradi ko?arke uni?eno eno koleno, pofedlan mazinec na roki, o gle?nih pa sploh ne bi razpravljal. Ampak kot pravi? - to je droga in ko berem Nejca je on en velik ?anki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak fantje... A kdo od vas kadi? Pijete alko? Spite vedno vsaj 8h? ?ivite brez stresa? Jeste 5x na dan?

 

Kar ho?em povedati; noben ne ?ivi "po pravilih" oz. "Po knjigi".

 

Edina razlika je v tem,da nekateri u?ivamo v svojem ?ivljenju (oz.v svoji drogi),nekateri ne,nekateri pa ?e niso na?li svojega veselja v ?ivljenju.

 

In ?e 1x; vsak je odvisen od ne?esa. Edina razlika je a s to svojo strastjo do ne?esa ( oz po besedah nekaterih "odvisnostjo"), ?kodi ljudem okoli sebe ali ne.

 

In ?e komu tukaj delam ?kodo s svojo naklonjenostjo kolesarjenju, naj mi pove, pa bomo re?ili problem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne se pocutit ?ogrozenega?... in si pac misli svoje... jaz se tudi ne sekiram, ker nekateri ne marajo elektricnih koles... in bom se vedno zagovwrjal to, da ce ga ne bi imel, verjetno ne bi s kolesom delal toliko kilometrov... ;) dobrih 3000 sem jih naklepal v slabih dveh letih... Vem, da to mi veliko... tako malo pa tudi ni... ;)

 

Vazno, da je tebi vsec in da se bodro pocutis... saj to delas zase in ne zato, da bi se oziral na mnenja drugih... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak fantje... A kdo od vas kadi? Pijete alko? Spite vedno vsaj 8h? ?ivite brez stresa? Jeste 5x na dan?

Kar ho?em povedati; noben ne ?ivi "po pravilih" oz. "Po knjigi".

Edina razlika je v tem,da nekateri u?ivamo v svojem ?ivljenju (oz.v svoji drogi),nekateri ne,nekateri pa ?e niso na?li svojega veselja v ?ivljenju.

In ?e 1x; vsak je odvisen od ne?esa. Edina razlika je a s to svojo strastjo do ne?esa ( oz po besedah nekaterih "odvisnostjo"), ?kodi ljudem okoli sebe ali ne.

In ?e komu tukaj delam ?kodo s svojo naklonjenostjo kolesarjenju, naj mi pove, pa bomo re?ili problem...

Lepo povedano. Jaz ob?udujem ljudi, ki nekaj delajo strastno in jim je to stil ?ivljenja. Ne mislim tukaj na razne frike z ?udnimi nagnjenji.

Jaz imam recimo to manijo, da vedno znova in znova izdelujem razli?ne el. kitare

Nekateri moji prijatelji in znanci pa? tega ne razumejo, ker jih imam ?e po vseh zidovih v sobi obe?ene a jaz sem pa? "od tega odvisen". Ne toliko, da bi imel ?e ve? kitar ampak meni je "gu?t samo izdelovanje, ko voham razli?ne vrste eksoti?nih lesov in nastaja po?asi izdelek... in si zadajam vedno bolj kompleksne zadeve. In ko ti uspe... nepopisno. Verjetno ti v kolesarjenju do?ivlja? enako.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to Alex. Ko pravijo da ima vsak svoje veselje... Ni res,nimajo ga vsi. Zato pa je tako kot je.

 

Meni recimo kolo ogromno pomeni. In ravno to k si napisal,da si zadajas vedno bolj kompleksne zadeve in kak?en gu?t je potem,ko ti to rata.

 

Pri meni je isto. Se spomnim ko sem si 5let nazaj (ko sem imel 30kg ve? kot sedaj) kupil treking kolo. Sem hotel It na Golovec... Po 100metrih sem se lahko samo ?e obrnil. Dobesedno.

Pa sem spremenil dolo?ene stvari (itak,hrana), pa sem ?el ?ez 1leti s5 na kolo... Iz Ljubljane do Dom?al. Nikoli ne bom pozabil ;20km tja, obvezen postanek in 20 km nazaj. Sem mislil da sem na koncu sveta,veselju ni bilo konca.

 

Pa sem si kupil specialko. Pa so ratale turce dolge 50-70km.vmes ?e kak?en klanec.

 

Pa Vr?i?. Pa Pance,orle,javor, na koncu ?e vse tri v ko?u. Uau,bravo jaz. Osebna zmaga , jebiga ,ponosen sam nase.

 

Pa ratajo furce ?edalje dalj?e.. "hm,kam pa pelje ta cesta?". Pa ?e izgubis, ostane? brez hrane. Se nau?i? komunicirati z ljudmi,prositi za pomo?,hrano,vodo,za pravo smer. Spoznas ljudi,nove kraje. Se izobra?ujes glede prehrane na kolesu,koliko piti,jesti in kdaj.

 

In.. odvisnost.... Ja... Ok ,recmo temu Kakorkoli ho?emo. Verjetno je res malo. Vstati ob 5h zjutraj da gre? za 1h tect v cel sneg,da te ne bo kdo prehitel in naredil stopinje v snegu... Ja,norost. Jaz u?ivam v njej.

 

Prebrati knjigo , ki mi jo je o?e dal "najve?ji kolesarski vzponi v Evropi" in si ozna?iti prelaze ki jih ?eli? prepeljati z lastnimi nogami. Istimi nogami ,ki 5let nazaj niso zmogle 100m Golovca. In to v ?asu,ko vsi pravimo,kako so ljudje zaplankani,ne znajo brati , no?ejo brati in ne vidijo dlje kot do sosedovega kro?nika.

 

Nevem no... meni je ?port (t.i.droga) pomagal (a). ?e si ?e par let nazaj nisem upal iti sam nekam dlje kot za sosednji vogal (malo pretiravam,ampak poanta),bil totalno brez energije in veselja do ?esarkoli, sem se v petek zgodaj zjutraj vsedel v avto in ?el raziskovati meni ?e popolnoma neznane kraje. Zdaj je ?etrti dan (danes naredil regeneracijskih 110km na ju?nem Tirolskem z dvema vzponoma) in trenutno sedim v apartmaju v Bormiu in gledam Stelvio in Giau in razmi?ljam; ?e je to droga... Ja pa naj bo. Jaz u?ivam.

 

Tako kot u?ivam vsako sekundo na kolesu ko mi lasten ?vic kaplja iz ?ela na balanco in se zavedam kak?no sre?o imam,da imam slu?bo,podporo bli?njih in lastno telo in psiho, da lahko po?nem nekaj kar me veseli in TO NE NA ?KODO DRUGIH.

 

Vem da sem bil predolg,ampak dolo?ene izjave in mnenja dolo?enih ljudi (ne leti zgolj na forum, ampak predvsem na splo?no mnenje ljudi o takih stvareh,ne samo o mojem kolesarjenju) me preprosto razpizdijo.

 

Aja... danes na poti iz Merana do Passo Palade me ujame specialkar iz Nemcije, beseda da besedo in na vrhu sva imela ve? kot 1h dolg pogovor o kolesu,stereotipih o ljudeh,mentaliteti sodobne dru?be,o strasti do kolesarjenja... Jp,tudi zato kolesarim. ?irjenje obzorij.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej v bistvu pri meni je tudi ?irjenje obzorij in prijateljstva preko mojega konji?ka... lani recimo je bil na obisku pri meni priznani izdelovalec kitar Bartlett iz Kanade, ki ima "na?e" korenine. Spoznala sva se preko interneta, ko mi je pomagal z nasveti in izku?njami.

Res je car kljub slavi.

Letos recimo so me povabili iz Espen holz iz Frankfurta in sem bil njihov gost na Frankfurtskem sejmu glasbil. Smo postali pravi prijatelji. In podobne zgodbe.

Prav sedaj me zopet srbijo prsti za nov projekt oz. za izdelavo nove kitare.

Je pa to zame odli?en ventil in sprostitev od vsakodnevnega stresa v slu?bi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz gusta renoviral Vespo => spoznal ?are dvokolesnikov, z njo oblajal Slovenijo, ker je letela tudi 120 je bil potreben A izpit => najdes uzitek in ves da moras nadgraditi stvar in gres na endurota => spozna zena da je to res uzitek in ne groza => se odprejo nova obzorja in predvsem tvoj drugi jaz, tisti ki si ga mogoce ze hotel pokopati...

 

 

Pa nazaj k kolesarjenju, Nejc kje smo danes? :)

 

Potem te pripravim se na Svicarske prelaze, te so sele kicasti, resno (ampak Svica draga v pm kar se tice spanja in hrane). Andermatt ?esterec (6 kraljevskih prelazov se zdru?i v enem mestu) V kombinaciji s prelazi na meji z Italiji je raj.

 

Nato pa lahko razmisljava o kolesarski klasiki kjer je doma Tour - francoski prelazi z kraljem Evrope Iseranom.

 

Veliko jih misli da je Stelvio najvisji prelaz v EU a je drugi, dobrih 10m ga ?i?a Iseran :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz gusta renoviral Vespo => spoznal ?are dvokolesnikov, z njo oblajal Slovenijo, ker je letela tudi 120 je bil potreben A izpit => najdes uzitek in ves da moras nadgraditi stvar in gres na endurota => spozna zena da je to res uzitek in ne groza => se odprejo nova obzorja in predvsem tvoj drugi jaz, tisti ki si ga mogoce ze hotel pokopati...

Pa nazaj k kolesarjenju, Nejc kje smo danes? :)

Potem te pripravim se na Svicarske prelaze, te so sele kicasti, resno (ampak Svica draga v pm kar se tice spanja in hrane). Andermatt ?esterec (6 kraljevskih prelazov se zdru?i v enem mestu) V kombinaciji s prelazi na meji z Italiji je raj.

Nato pa lahko razmisljava o kolesarski klasiki kjer je doma Tour - francoski prelazi z kraljem Evrope Iseranom.

Veliko jih misli da je Stelvio najvisji prelaz v EU a je drugi, dobrih 10m ga ?i?a Iseran :)

Uh... Ja,meni je precej velik minus to,da je ?vica draga;jbg,finance niso neomejene. Plus to,da sem absolutno nor na Italijo , od nekdaj mi je v?e? vse kar je Italijansko. Verjetno je to ostalo ?e iz srednje?olskih dni, ko smo z dru?ino smu?ali v Marilevi,Folgaridi,passo tonale...

 

Sicer pa ravno zajtrkujem v apartmaju,12km iz Bormia,35eur na no?. Dovolj je bilo kampiranja :)

 

In,ja,vem,stelviu zmanjka,mislimda 13metrov,da bi bil najvi?ji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje bos jutri? Kava obvezna, pridem cez sello rondo mimo Bolzana nad Mendolo, cetrtek tonale gavia stelvio pa naprej na san leonardo pass, pennes pass pa nazaj na sello

Drugace pa lahko naredis simbolicen obisk Svice. Tik pod vrhom Stelvia se odcepi cesta v Svico - jullier pass. Samo treba se nazaj.

 

Imas pa super krog - stelvio do vrha nazaj na julier pass - Santa Maria - tunel v Livigno - in nazaj pass Forcola v Bormio.

Severna stran stwlvia vsaj meni itak ni vsec - ozko in kocke

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ravno Pijem kavo malo pred Ponte di legno. Sem ob 7h ?tartal iz okolice Bormia na Montirolo, sedaj na Ponte di legno,gavia in nazaj v Bormio.

 

Za ju3 je plan iz bormia na Stelvio in,ja,preko Umbraila nazaj. ?e sem prav razumel majstre na bicikel.com.

 

Potem sem pa razmi?ljal da bi nazaj grede ko se peljem proti domu (ju3 zve?er ali ?etrtek zgodaj zjutraj ) se ustavil in se povzpel na Monte di grappa. Poznas? Se spla?a? Ali raje ?e 1dan tukaj ? Malo razmi?ljam tudi da bi se z avtom zapeljal do livigna...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Umbrail tako je.

Do luvigna se ti splaca ker je brezcarinska cona in benz 1?

 

Monte di Grappa ne poznam grem pa v cetrtek probat skrito cesto do jeza, mi je domacin povedal, ti dam link

Evo, slika mislim da pove vse

 

Dropped Pin

near Unnamed Road, 23038 Valdidentro SO, Italy

https://goo.gl/maps/7mq2mPGwqVM2

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Livigno je bil meni v?e? z vidika poceni bencina, ostalo pa mi niti ni potegnilo. Morda za ?portat, ampak te brezcarinske cene... se mi zdi da vseeno dobi? na netu ceneje.

 

Pozna? kak?en fajn kamp okolica passo tonale in bormio? "Fajn" pomeni brez high society pizdarij, brez sundra, dodatnih aktivnosti... In da me ne bodo ?udno gledali ko bom rekel da bom spal v avtu.

 

Pred leti sva z biv?o spala to?no tule, na parkiri??u sredi Bormia: https://www.google.com/maps/@46.4630492,10.3641515,3a,75y,12.92h,83.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPzzwYKuLr2DxZX9ySzL_qw!2e0!7i13312!8i6656...zbudila pa sva se v gru?i kolesarjev, ki so se pripravljali na vzpon na Stelvio. Sicer zdaj izgleda, da imajo rampe, ampak verjetno se kak podoben koti?ek ?e vedno najde.

 

Na splo?no sva spala v avtu cca 2 tedna po Italiji in Franciji, pa nobenih problemov. Enkrat celo v nekem narodnem parku pa so naju delavci samo prijazno prosili (potem ko sva se sama zbudila) ?e lahko avto odmakneva par metrov stran od jezera, ker urejajo bre?ino. :)

 

Tako da je super varianta ?e lahko vse imetje pospravi? v avto. Pa pomaga imet kak?no solarno prho in vsaj dve 5litrski kanti za vodo z ventil?kom.

 

Men ga ni bolj?ega, kot bluzit naokoli cel dan po regionalkah, v temi se nekam sparkirat in se zbudit s ?isto novim razgledom. ?eprav se je enkrat izkazalo da smo sredi zelo obljudenega ?portnega parka, spet drugi? da smo s prelaza (Fl?ela) skoraj v prepad parkirali pa tako naprej.

olQpsQr.jpg

Casual Gearheads
: Drones, Trikes and Automobiles / General Youtube Shenanigans

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jeee, gavia in montirola sta padli pod trmastimi slovenskimi nogami in italijanskim kolesom. 120km, dobrih 3200visincev. Lepo za znoret...

 

V?eraj sem naredil napako,ker sem z avtom ubogal navigacijo,ki me je iz passo tonale peljala v Bormio preko Gavie. In ko sem z avta videl to cesto.... Nikoli ni pametno videti te?ak odsek preden se ga lotis. Tako kot nekdo ki gre prvi? na maraton,res ni fajn d gre z avtom prepeljati traso,to vsi odsvetujejo, zna res vplivati na psiho .

No,jaz sem v?eraj zve?er ?el na super testenine in odmislil 1h vo?nje z avtom ?ez prelaz in danes je ?lo super. Gavio prepeljala skupaj z Avstrijcem na specialki,nekaj ravninskega dela pred gavio pa z doma?inom Julianom.

 

Noge na trenutke malo zapecejo ampak... Marsikaj je samo v glavi,...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha ha, kako je bilo pa ob kakem srecanju s tvojo skatlo na Gaviji?

 

Med drugim Zoncolan ke se strmejsi in ozji. Zoncolan je baje najvecji naklon za kolesarje (povprecje ali odsek, ne spomnim se) in ga celo v giro dajejo selektivno. Ti bos verjetno bolje vedel

post-2637-0-36136300-1531836253_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.