Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Tudi sam vedno peljem na servis,kjer mi jo zamenjajo. Sicer imam orodje za menjavo,skupaj z quick linkom v mtb ruzaku za vsak slu?aj.

 

Na vsake toliko se pa? ustavim na servisu,zmerijo,povejo ?e je treba zamenjat in to je to.

 

Ravno danes smo izmerili ketno na specialki, ki je ravno ?e na meji. Po dobrih 10t km.... Cena za campa veloce pa dobrih 40eur.

Ha, ti te komponente in cene me?e? kar iz rokava. Je kar malo scary ,ko vidi? stro?ke takega napol profi?a kot si ti...zamenjal verigo, zamenjal zajlo od zavor...zamenjal zajlo od menjalnika...pregledal na optiki obro?e...zamenjal pla??e... :aaaaa:

Jaz sem enkrat v desetih letih zamenjal verigo in enkrat obe zajli od menjalnika.Servise delam sam in to je to. :rolleyes:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh,dalec od napol profica sem jaz... Pa? zagnan rekreativec.

 

Ob koncu jeseni dam oba kolesa na generalni servis,edino kar je vmesnega vzrzevanja je menjava ketne na mtb nekje na 3mesece.

 

Jbg,ni poceni,je pa ?e zmeraj veliko ceneje kot cigareti,kofetki,alko in podobne stvari, ki se jim spretno izogibam :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebala vas ketna - a ste moral hudi?a priklicat? :angry2:

 

Danes na ?trekni mi za?ne ketna preskakvat to?no na najbolj oddaljeni poziciji od avta. Sem opazil, da je en del ?ist otrdel (govor je o ketni, da ne bo kak?nih drugih pomislekov) in da se ?len tam skoraj ne premika. K sre?i je bil cca 100m stran KIA servis, kjer sem dobil mast v spreju in sem zadevo uspel sanirati. Kot ka?e pa bo res treba ketno po?as zamenjat. Ja BRT je hudi?.

 

Druga? pa super trasa od Gornjega Doli?a, do Oti?kega vrha po stari ?elezni?ki progi tudi skozi par tunelov in mostov. Vreme idealno, obla?no na robu de?ja ampak relativna vla?nost je pa pomenila, da takoj, ko sem malo upo?asnil me je za?elo zalivati. Aja pa kdor se je bo lotil predlagam, da ?tarta v Oti?kem Vrhu (to je malo pred Dravogradom) in ne tako kot jaz, ker proti Mislinji se 21km stalno dviguje s cca 1,5% klanca, pa ?e fa?e? ?e kontra veter je to dobitna kombinacija.

 

Moram pa pohvalit urejenost saj je vse ozna?eno s tablami, oznakami, okolica kolesarske je urejena in asfalt ni ?isto ni? zdelan, ?e tam, kjer je po?il so takoj zalili.

 

 

Zdaj pa ?e malce jamranja, ker zadnje ?ase mi tole kolesarjenje ni glih na roke al pa na noge pisano. Ketno sem omenil, brzinomir je za?el naenkrat prikazovati hitrosti od 0km/h do 81 km/h, ?eprav takra ni ?lo ve? kot 20km/h. Ok tud to je bil kriv le magnet in ni? bolj groznega.

 

Prihaja pa tisti del, kjer so me Koro?ci kar malo razo?arali, ker kolk pa njih bolj kurac za kolesarje je v primerjavi Ljubljana al pa Primorska in Gorenjska ?ista milina in raj za kolesarjenje.

 

1. primer: se spu??am od Mislinje proti SG s hitrostjo cca 30km/h, ko iz hoste bumf direk pred mano na kolesarsko kamion za spravilo lesa. Ne po cesti ampak direkt in neke gozdne poti. Zaviral sem kot norec in sem se ?e videl kako ga bom direkt v bok. Kolo proti kamionu - vemo kdo zmaga. Ko se je nekako iz?lo se ves presran ustavim ?ofer pa ven in mi za?ne pametovati kaj divjam. Pa ?lovek a se ti je ?isto zme?alo s kamionom si uletel na kolesarsko pot, kjer je strogo rezervirano za kolesarje.

 

2. v Slovenj Gradcu je kolesarska speljana dvosmerno in iz neke stranske ulice pripelje zajetna, ma kaj zajetna - kit, baba (zanala?? tako poimenovanje saj si drugega ne zaslu?i). Ker mora pre?kat kolesarsko se najprej ustavi pred njo, kar mi je dalo misliti, da me vidi ampak sem vseeno pribremzal in se po?asi odpeljal mimo. V tistem trenutku kit spelje in me zadane v pedalo in zadnji del kolesa. Ne vem katere cirku?ke spretnosti sem se nau?il ampak kljub temu, da mi je kolo ruknilo za ene 20cm vstran sem vseeno obstal na njem brez padca. Ustavim in debelo pogledam. Kit se nekako skobaca iz sede?a in ne da bi me prvo vpra?ala a sem v redu, ne, baba gre gledat odbija?, ?e je popraskan. Pa da ti pamet stane.  

 

3. ?e vedno SG ampak tokrat se vra?am in kolesarska gre mimo parkiri??a pred trgovino in kar naenkrat en s takim malim kombi kamion?kom v rikvec iz parkiri??a in direkt na kolesarsko, kjer bo kao obrnil. Pa smo spet bremzali na polno. Model me o?itno zagleda in mi za?ne hupat ter nekaj gastikulirat. Pa kaj naj naredim, a te presko?im, saj po desni ne gre, ker so parkirani drugi avti levo pa tudi ne, saj je bila glavna cesta in na njej dokaj gost promet.

 

4. ?ez cca 500m ?e vedno v SG pa kolesarsko pre?ka izvoz iz bencinske do katere se je pripeljal ?leper. ?ofer je o?itno spremljal promet iz leve dale? nazaj in me je enostavno spregledal, ?eprav sem tudi prihajal iz njegove leve. OK za?nem ustavljat in takrat me zagleda pa se mi full za?ne opravi?evat tako, da njemu pa? naj bo - vsak se lahko zmot samo priznat napako je pa ?e precej bolj zahtevno in zato mu je do neke mere opro??eno.

 

Sem ?e rekel, da bo treba kamero za bicikel kupit pa za v avto jo bo treba tud zamenjat, saj je bil zadnji dogodek na AC, ampak mi kamera ?al ni snemala.

 

Prvi? v ?ivljenju sem na lastni ko?i ob?util kaj je to brake check, saj sem to videl le na Youtube film?kih. V glavni vlogi pa en prfuknjen jodlarski idiot. Peljem po voznem pasu s tempomatom na 140km/h (realno 132km/h da ne bo koga spet kap). Pribli?ujem se nekomu, ki je vozil nekoliko po?asneje, pogledam v ogledalo in vidim, da se mi po prehitevalnem bli?a avto. OK, ocenim, da bo lepo ?el mimo, jaz pa za njim na prehitevalnega, ampak takoj, ko sem za njim zapeljal na prehitevalnega je jodlar do konca stopil na zavoro. Nikjer nikogar, saj je bil prehitevani avto ?e zadaj, spredaj pa vse prazno. To je bilo tako zaviranje, da je hitrost padla na 80km/h. Sre?a so me refleksi in dobre zavore ter gume re?ile. Kaj mu je bilo ne vem, ampak takemu bi blo treba izpit vzet in ?e v ?uzo, ker to je bil tipi?en primer poskusa naredit nesre?o. Je bil pa verjetni vzrok tisti portal nad cesto za cestninjene kamionov in je bedak mislil, da je radar.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredu 36km s hcerko zadi (kar je isto kot bi vlekel vre?o cementa po tleh) po LJ. Na grad in vse mo?no

 

No ja eno tako vre?o cementa mam jaz skos s sabo, ampak za razliko je spredaj.  :jezicek: 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zve?er ?el na bicikel stestirat popravljen battery pack za mojo me?ik?ajnko (kitajska kolesarska lu?ka). Po tanovem je sedaj polovica baterije sestavljena iz sonyjevih li-ion celic iz prenosnika starih ene 18 let. In deluje :prstgor:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, morava 1x mi2 te?kokategornika skupaj na kako vo?njo, sicer nimam niti 100kg, a za verigo frderbat dovolj, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kljub ne ravno najlepsemu vremenu (beri:17 stopinj,grmenje in 3/4 poti de?),naredil standardni krog lj-grosuplje-pance-javor-pe?ar-sostro-orle-lj.

 

Sem pa tudi jaz matral ketno,ko sem moral vzpone odpeljati v sede,saj druga?e slick guma,napumpana na 9barov , takoj zdrsne, moja jaj.a se pa sre?ajo z balanco.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u fack 9 barov... tole te pa pretrese. Jaz imam na 5 barov pa je ob?utek, kot da gume sploh ni gor.


@Boss, morava 1x mi2 te?kokategornika skupaj na kako vo?njo, sicer nimam niti 100kg, a za verigo frderbat dovolj, hehe

 Ti sam re?... sam nekih strmih klancev mi ne predlagat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam tud medziksajn, najbolj?ih 100 eur za nakup opreme. Ko je bla una huda vrocina par let nazaj sem se fural le ponoci (golovc pa katarina), naredi dan.

Audijevci ljubosumni :P

 

A tale ?arobni sijaj ima tud kak?no oznako modela? A je to mogo?e tole https://www.gearbest.com/bike-lights/pp_1099032.html?wid=1433363

 

Kolk pa zdr?i baterija?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u fack 9 barov... tole te pa pretrese. Jaz imam na 5 barov pa je ob?utek, kot da gume sploh ni gor.

 

 Ti sam re?... sam nekih strmih klancev mi ne predlagat.

Jaz sem bolj za uzivancije na biciklu kot kak Kristusov pasijon, brez skrbi :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u fack 9 barov... tole te pa pretrese. Jaz imam na 5 barov pa je ob?utek, kot da gume sploh ni gor.

 

 Ti sam re?... sam nekih strmih klancev mi ne predlagat.

Ubistvu je presenetljivo udobna vo?nja,sploh ko se nau?i? z rokami ubla?iti tresljaje. Ker ima guma itak tako mali presek,da bi hitro pri?lo do t.i. snake bite-a (ko se pla?? prescipne ob feltno),?e bi imel premali tlak.

 

Sicer je predpisan tlak 7-10 bar ,glede na mojo kilazo bi bilo tudi 8bar dovolj,ampak od vi?ka ne boli glava :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj se je ?lo malo v nabavo.

 

Novi ?evlji za specialko(so stari razpadli), nova guma za spredaj(da sprobam continental namesto vittorie) ter malo zaloge ?portne prehrane (izotonik,whey,kazein,bcaa,energijski geli ter bcaa aminokisline) .

 

Zve?er pa malo pofirbcat v Intersport outlet in opazil za male pare windstoper jakno in dres z dolgimi rokavi, ki ju tako ali tako potrebujem za zimo.

 

Kdor ni ravno obremenjen z zadnjimi modnimi smernicami pri ?portu,mu res priporo?am ta outlet v BTCju , ker se res najdejo sme?no poceni in hkrati ok stvari.

post-9068-0-46107600-1528987498_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Biti viden ali videti sta dva razlicna pojma. Jaz na primer nisem dal meglenke na motor da vidim, zato mam luc, ampak da sem podnevi bolje viden.

 

Tele frogice niso ne za eno ne za drugo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej se hecas ne :)

To je sam primer, obstajajo tut boljse. Itak se pa nikol ne vozis zvecer,samo za slucaj, ce te kdaj tema dobi (govorim za nas offroaderje, za cestne je druga pesem)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ti mal bolj razlozim o kaki lucki je govora

 

1. v temi izgeda drevo (ki je kakih 40m dalec od mesta slikanja) takole

post-49-0-42105700-1529002869.jpg

 

2. z lucko pa takole

post-49-0-27366800-1529002903.jpg

 

kot sem rekel, kupil sem jo par let nazaj ko je blo po 40 stopinj in je bla edina varianta, da kolesaris zvecer (konkretne ture)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ti mal bolj razlozim o kaki lucki je govora

 

1. v temi izgeda drevo (ki je kakih 40m dalec od mesta slikanja) takole

attachicon.gif25674178_10156017054944878_882150809_n.jpg

 

2. z lucko pa takole

attachicon.gif25674477_10156017055239878_633611806_n.jpg

 

kot sem rekel, kupil sem jo par let nazaj ko je blo po 40 stopinj in je bla edina varianta, da kolesaris zvecer (konkretne ture)

Sej pravim, to je drugo, ce delas namensko nocne ture

Jst pa cvikam se vozit pono?i izven urejenih obmo?ij (?ivali v gozdu), na cesti se mi zdi pa pomembneje biti viden....

Js tut ne prakticiram tega, sploh pa ne na offroad...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ti mal bolj razlozim o kaki lucki je govora

 

1. v temi izgeda drevo (ki je kakih 40m dalec od mesta slikanja) takole

25674178_10156017054944878_882150809_n.jpg

 

2. z lucko pa takole

25674477_10156017055239878_633611806_n.jpg

 

kot sem rekel, kupil sem jo par let nazaj ko je blo po 40 stopinj in je bla edina varianta, da kolesaris zvecer (konkretne ture)

Jebemti, tole je genau za top shop. Before I could not see a thing, then......there was a light...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.