Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

U nedeljo mi je kon?n ratu celotn krog, ki sm si ga zamislu zadnji?, ko me je opral de?. Sm pa res presko?u gozdno pot do Tinetove ko?e, ker se je vreme spet ?udn obna?u in me je blo strah, da me spet kje dobi :)

 

https://www.relive.cc/view/rt10000545447

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U nedeljo mi je kon?n ratu celotn krog, ki sm si ga zamislu zadnji?, ko me je opral de?. Sm pa res presko?u gozdno pot do Tinetove ko?e, ker se je vreme spet ?udn obna?u in me je blo strah, da me spet kje dobi :)

 

https://www.relive.cc/view/rt10000545447

Lepo:)

 

Jaz sem pa v soboto, ko sem se vrnil iz Grossglocknerja za?util prve znake utrujenosti in sindroma "pun qurac imam kolesa,hocem spati", tako da sem celo nedeljo prespal in 2noci spal po 10ur,danes me je pa MTB prou klical. In kdo sem jaz , da se bom kregal s kolesom :)

 

Naredil regeneracijskih 25km na Orle in si ornk spucal glavo za v no?ni siht.

 

Pa?e narediti na vsake toliko malo premora od ?e tako fajn stvari.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne pretiravaj, ker se ti samo lahko zgodi, da ga bo? v enem trenutku zasovra?il, kar pa je ?koda. Ni? ne zamuja?, ?e kdaj ne gre? na bicikel. 

 

Aja, danes mi je uspelo najti neko makedamsko cesto med Bevkami in Podpe?jo ob stari strugi Ljubljanice (kdor ne ve, so strugo premaknili ?e Rimljani, ker so ?eleli voziti marmor po reki). Super pejsa? Barja in okolice - kdor ima rad manj zahtevne ture - mo?no priporo?am.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes neuspe?no napadel makadamski klanec proti Sv. Primo?u (zgre?il primerno pot za kolo in bo po?akal do drugi?) in to po najve?ji vro?ini (odli?na strategija, hehe). Sem pa potem eni mladenki pomagal iskat psa (beli volk) in je vsaj to uspelo, ker je bila ?e precej obupana.

 

http://hribi.net/gora/sveti_primoz_in_sveti_peter/3/544

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne pretiravaj, ker se ti samo lahko zgodi, da ga bo? v enem trenutku zasovra?il, kar pa je ?koda. Ni? ne zamuja?, ?e kdaj ne gre? na bicikel. 

 

Aja, danes mi je uspelo najti neko makedamsko cesto med Bevkami in Podpe?jo ob stari strugi Ljubljanice (kdor ne ve, so strugo premaknili ?e Rimljani, ker so ?eleli voziti marmor po reki). Super pejsa? Barja in okolice - kdor ima rad manj zahtevne ture - mo?no priporo?am.

Vem kako je to ko se prenazres kolesa; sem par let nazaj celo zimo kolesaril tudi po minusu... Spomladi in poleti pa odnehal,ker sem se ga naveli?al.

 

Pa? ko se ti ne da iti na kolo , se ne gre,saj nas noben ne pla?uje za nabiranje kilometrov. ?e se ne dela iz zabave,zakaj se pol to sploh dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem kako je to ko se prenazres kolesa; sem par let nazaj celo zimo kolesaril tudi po minusu... Spomladi in poleti pa odnehal,ker sem se ga naveli?al.

Pa? ko se ti ne da iti na kolo , se ne gre,saj nas noben ne pla?uje za nabiranje kilometrov. ?e se ne dela iz zabave,zakaj se pol to sploh dela.

Samo se mi zdi, da je tukaj ?e malo odvisnosti vmes.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom napisal kar v to temo.

 

Torej, cez kaksen teden se za nekaj dni odpravljam kolesarit po nekaterih Italijanskih prelazih (stelvio, zoncolan, montirolo,montirolo, gavia...).

 

Torej predvsem Bene?ija in pa Lombardija.

 

Verjetno tudi nekaj malega Avstrije, vendar predvsem Italija.

 

Se je ze kdo kaj potikal po teh krajih poleti? Kaksno guzvo lahko pricakujem po kampih, apartmajih? Namen imam prenocevati brez rezervacij (1oseba,avto, eventuelno ?otor).

Sicer sem bolj ljubitelj kampiranja, vendar ce apartmaji niso dosti drazji, lahko tudi apartma.

 

Torej, kakrsnekoli info o prenociscih so zelo dobrodosle.

 

Iscem predvsem umirjene, ciste kampe, z cimmanj dodatnih aktivnosti (in s tem povezanega ?undra).

 

Hvala,lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res neverjetno... Prvi? od oktobra lani , ko sem za?el malo bolj redno tect,sem imel vec kot 3dni pavze. Ubistvu sem nazadnje tekel konec junija.

 

In grem zjutraj lepo na te??e odlaufat svoj standardni 12km krog.

 

Super,pocitek je dobro del,razmisljam o prihajajo?em dopustu.

 

Ampak,ne.... Vedno naletim na neko budalo ali ve? njoh. Te?em lepo svoj tempo,pridem do Klopce,kjer sedita 2zenski (v nadaljevanju : kuzli).

 

Ko sem bil oddaljen kak?nih 10metrov do njiju, na1x vstaneta, za?neta hoditi pred mano po sredini 3metre ?iroke potke , delata se ?iroke ?e bolj kot sta , krilita s pohodnimi palicami in sta nasploh v napoto.

 

Brez dvoma sta me videle,ko sem se pribli?eval,saj smo se ujeli s pogledom in tudi jasno je bilo da ju bom v roku 15sec prehitel,saj je bila to edina potka.

 

No,in prisopiham kuzlama za hrbet,zmanjsam tempo in LEPO re?em : a lhk sam Mal?

 

In mi debelorita kuzla rece : to je sprehajalna pot in ne teka?ki stadion...

 

Wtf?????!!!! Gamad neandertalska.

 

Toliko o tem da smo ?porten narod.

 

Pa nebi bil ?lovek vsaj malo sovinista....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res neverjetno... Prvi? od oktobra lani , ko sem za?el malo bolj redno tect,sem imel vec kot 3dni pavze. Ubistvu sem nazadnje tekel konec junija.

In grem zjutraj lepo na te??e odlaufat svoj standardni 12km krog.

Super,pocitek je dobro del,razmisljam o prihajajo?em dopustu.

Ampak,ne.... Vedno naletim na neko budalo ali ve? njoh. Te?em lepo svoj tempo,pridem do Klopce,kjer sedita 2zenski (v nadaljevanju : kuzli).

Ko sem bil oddaljen kak?nih 10metrov do njiju, na1x vstaneta, za?neta hoditi pred mano po sredini 3metre ?iroke potke , delata se ?iroke ?e bolj kot sta , krilita s pohodnimi palicami in sta nasploh v napoto.

Brez dvoma sta me videle,ko sem se pribli?eval,saj smo se ujeli s pogledom in tudi jasno je bilo da ju bom v roku 15sec prehitel,saj je bila to edina potka.

No,in prisopiham kuzlama za hrbet,zmanjsam tempo in LEPO re?em : a lhk sam Mal?

In mi debelorita kuzla rece : to je sprehajalna pot in ne teka?ki stadion...

Wtf?????!!!! Gamad neandertalska.

Toliko o tem da smo ?porten narod.

Pa nebi bil ?lovek vsaj malo sovinista....

... in zopet si skenslal dve bejbe, ki so se hotele zaplesti v pogovor.Pa kaj je z vami mladci dan-danes? :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... in zopet si skenslal dve bejbe, ki so se hotele zaplesti v pogovor.Pa kaj je z vami mladci dan-danes? :)

Kaj je z ?enskami dan-danes ,da tako poka?ejo interes za sklepanje poznanstev ? :)

Sicer pa,ko grem laufat,se gre laufat in ne spoznavat ljudi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom napisal kar v to temo.

 

Torej, cez kaksen teden se za nekaj dni odpravljam kolesarit po nekaterih Italijanskih prelazih (stelvio, zoncolan, montirolo,montirolo, gavia...).

 

Torej predvsem Bene?ija in pa Lombardija.

 

Verjetno tudi nekaj malega Avstrije, vendar predvsem Italija.

 

Se je ze kdo kaj potikal po teh krajih poleti? Kaksno guzvo lahko pricakujem po kampih, apartmajih? Namen imam prenocevati brez rezervacij (1oseba,avto, eventuelno ?otor).

Sicer sem bolj ljubitelj kampiranja, vendar ce apartmaji niso dosti drazji, lahko tudi apartma.

 

Torej, kakrsnekoli info o prenociscih so zelo dobrodosle.

 

Iscem predvsem umirjene, ciste kampe, z cimmanj dodatnih aktivnosti (in s tem povezanega ?undra).

 

Hvala,lp.

Dolomite obi??em 2x-3x letno poleti z mopedom, v zelo kratkem drugi? letos.

 

Glede gu?ve, nekako se vse raztegne in ni nikoli gu?ve, celo avgusta smo bili na Sella ronda po 14 uri sami in se zezali, da gremo dol ko pride kdo, in to je trajalo 10 min....

Vsekakor pa ?e imap v mislih Stelvio odsvetujem vikend, ne zaradi gu?ve ampak jer je tam ob vikendih julija in avgusta stalno nekaj, ali sre?anja, ali kolesarska dirka, ali memoriali, ali oldtimerji, KTM days, Aprilia days itd itd itd. Obstaja koledar dogodkov, Stelvio je the meet point poleti za take zadeve.

 

Glede spanja, nikoli nisem ?el v kamp ker tudi sredi poletja dobi? sobo za 30? z zajtrkom, se naspi? ko kralj, v miru pofru?tka? in se ne obremenjuje? kje bo? spal, troga? kramo s seboj itd. Res da vse v naprej rezerviramo. Kempi tudi niso ratali ve? poceni, takoj pride? na enako ceno. Poglej booking v Arrabi, Canazeiu, Passo Tonale, Ponte di Legno, so super izhodi??a.

 

Ti ?e si sam, in s Xsaro lahko mirno razmisli? o tem, da da? kolo na avto ali podobno in 'kampira?' s Xsaro zastonj na parkiri??ih na vrhu prelazov, to delajo vsi kemperji, res pa da imajo oni skret in tu? s seboj. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dolomite obi??em 2x-3x letno poleti z mopedom, v zelo kratkem drugi? letos.

 

Glede gu?ve, nekako se vse raztegne in ni nikoli gu?ve, celo avgusta smo bili na Sella ronda po 14 uri sami in se zezali, da gremo dol ko pride kdo, in to je trajalo 10 min....

Vsekakor pa ?e imap v mislih Stelvio odsvetujem vikend, ne zaradi gu?ve ampak jer je tam ob vikendih julija in avgusta stalno nekaj, ali sre?anja, ali kolesarska dirka, ali memoriali, ali oldtimerji, KTM days, Aprilia days itd itd itd. Obstaja koledar dogodkov, Stelvio je the meet point poleti za take zadeve.

 

Glede spanja, nikoli nisem ?el v kamp ker tudi sredi poletja dobi? sobo za 30? z zajtrkom, se naspi? ko kralj, v miru pofru?tka? in se ne obremenjuje? kje bo? spal, troga? kramo s seboj itd. Res da vse v naprej rezerviramo. Kempi tudi niso ratali ve? poceni, takoj pride? na enako ceno. Poglej booking v Arrabi, Canazeiu, Passo Tonale, Ponte di Legno, so super izhodi??a.

 

Ti ?e si sam, in s Xsaro lahko mirno razmisli? o tem, da da? kolo na avto ali podobno in 'kampira?' s Xsaro zastonj na parkiri??ih na vrhu prelazov, to delajo vsi kemperji, res pa da imajo oni skret in tu? s seboj.

 

Dbest,hvala za informacije. Ja,sicer mi je kampiranje kar ljubo,ampak da bi se pa vsak dan kampiral drugje... Ne vem,preden postavim ?otor,po celem dnevu kolesa bi pasal se naspat v apartmaju... Pa? verjetno bom vsega po malem.

 

Kar se ti?e spanja v avtu... Ja,dostikrat naredim v kampu tako, ni mi problem,prostora v xsari je dosti,wc je v gostilni kjer zajtrkujem,tu? pa... Hja,kaj bi komplicirali :).

 

Ampak.. kamorkoli pogledam,kjerkoli berem,vsi na polno odsvetujejo spanje v avtu in avtodomu v Italiji. Kako je s tem kar se ti?e varnosti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak.. kamorkoli pogledam,kjerkoli berem,vsi na polno odsvetujejo spanje v avtu in avtodomu v Italiji. Kako je s tem kar se ti?e varnosti?

V Dolomitih ni ciganov, res pa da ?e iuma? vreden kolo je lahko tar?a, vse ostalo ma? pa bi rekel bolj, da te ozna?ijo za sumljivega  :rolleyes:  :rolleyes:

 

Kolegi z BMWji vedno pani?larijo a je gara?a, a je gara?a....ampak to povsod, jaz ga vedno zunaj pu??am.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to je res. Mislim da je vecja verjetnost, da ti kolo ukradejo pred kaficem medtem ko gres na wc (ah,sem ze nosil prednjo feltno s sabo na wc na omv-ju) ali narocit kavo. Ali pred mercatorjem, ko si gres po vodo (gre pac kolo z mano).

 

Jaz naprimer ne grem nikamor brez kolesa, ce ga pa ze pustim pred kaficem,da grem na wc, ga pa zaklenem z "?abico", da odvrnem vsaj priloznostnega tatu. Kdo bo pac hotel ukrasti kolo/motor/avto, bo to storil slej ko prej in za vse je bolje, da takrat ni zraven lastnika.

 

Bolj sem mislil v stilu ce je varno, kar se tice lastne varnosti. Omamljanje turistov v kamperjih je verjetno bolj popularno v juzni italiji ,ne? Kako pa policija gleda na tako spanje v avtih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to je res. Mislim da je vecja verjetnost, da ti kolo ukradejo pred kaficem medtem ko gres na wc (ah,sem ze nosil prednjo feltno s sabo na wc na omv-ju) ali narocit kavo. Ali pred mercatorjem, ko si gres po vodo (gre pac kolo z mano).

 

Jaz naprimer ne grem nikamor brez kolesa, ce ga pa ze pustim pred kaficem,da grem na wc, ga pa zaklenem z "?abico", da odvrnem vsaj priloznostnega tatu. Kdo bo pac hotel ukrasti kolo/motor/avto, bo to storil slej ko prej in za vse je bolje, da takrat ni zraven lastnika.

 

Bolj sem mislil v stilu ce je varno, kar se tice lastne varnosti. Omamljanje turistov v kamperjih je verjetno bolj popularno v juzni italiji ,ne? Kako pa policija gleda na tako spanje v avtih?

Policije v treh letih v dolomitih nisem videl (kontrole), ker jim ni treba delati red po prelazih, vlada kultura na cesti (ki je pri nas ne bo? na?el), glavne prelaze pa so posuli z oran?nimi stebri?ki. Policisti so tako ve?inoma v ve?jih mestih po potrebi.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom napisal kar v to temo.

 

Torej, cez kaksen teden se za nekaj dni odpravljam kolesarit po nekaterih Italijanskih prelazih (stelvio, zoncolan, montirolo,montirolo, gavia...).

 

Torej predvsem Bene?ija in pa Lombardija.

 

Verjetno tudi nekaj malega Avstrije, vendar predvsem Italija.

 

Se je ze kdo kaj potikal po teh krajih poleti? Kaksno guzvo lahko pricakujem po kampih, apartmajih? Namen imam prenocevati brez rezervacij (1oseba,avto, eventuelno ?otor).

Sicer sem bolj ljubitelj kampiranja, vendar ce apartmaji niso dosti drazji, lahko tudi apartma.

 

Torej, kakrsnekoli info o prenociscih so zelo dobrodosle.

 

Iscem predvsem umirjene, ciste kampe, z cimmanj dodatnih aktivnosti (in s tem povezanega ?undra).

 

Hvala,lp.

 

 

Wow, svetovno! Stelvio je tut na moji planirani lestvici enkrat v prihodnosti, morem najprej eno specialko ubodit :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za Stelvio, glavna je ju?na stran, severna je pa orngi zavita in veliko granitnih kock

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.