Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Ja,dobil sem tole knjigo za darilo ze kaksno leto nazaj, zdaj pa delam kljukice?.

 

Sicer pa imava s Stelviom neporavnane racune; ze 2 leti se mi izmika, vedno nekaj pride vmes. Naj bi bil vzpon iz Bormia "tisti pravi".

 

Ravno gledam zemljevid, res je tako kot je Jures rekel; Arabba je super izhodisce za npr.passo fedaia, passo giau ipd...

 

Za zacetek naj vreme zdrzi, potem pa s cimmanj kompliciranja uzivati.

post-9068-0-02381000-1531142617_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzel sem prvega po googlu - 20? brez zajtrka

http://www.marmolada.camp/en/prices/

 

 

Racunaj pa da je ponoci lahku tudi 0C, te dni je 5C, pa seveda vlaga ce zelis susiti

Jaz mam narejene rezervacije 18-20.7 do Stelvia in nazaj

 

Cca 33-35? na osebo (ker sva dva) soba, zajtrk, free cancell.

 

Vidis resitev eno si najdi, razpolovimstrosek pa se grela te bo.

18-20 ker kaze na edino soncno luknjo.....tudi avgust se nakazuje zelo usran....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, prvi kolesarski dan za menoj. Iz lj z avtom ?tartal ob 5h , dobre 4ure vo?nje. ?tartal v Arrabi (hvala Jures za idejo), nato ?el na passo Pordoi,pa nazaj v Arrabo (ker nisem vedel da je,ce se spustim na drugo stran, lepa kro?na pot). No skratka, za dobro jutro je padel Pordoi, pa potem passo Campolongo pa spust pa fenomenalen vzpon na Passo Gardeno (se zaklepetal z natakarjem iz Srbije),ki mu je sledil passo Sella in potem zopet ?e drugi? danes Pordoi.

 

Ker je lepo son?no vreme (vseskozi med 19 in 28stopinjami), bom danes prespal v kampu pri Marmoladi, ju3 pa zgodaj zjutraj passo giau in tako naprej...

 

Slu?ajno opazil rahlo po?kodovano zadnjo gumo na specialki in ker se mi res ne da za.ebavat s pumpanjem sredi dolomitev z prenosno pumpo sem ?el kupit novo in jo preventivno zamenjal.

 

?tacuna z kolesarskimi stvarmi pa v centru , cene pa minimalno vi?je kot pri nas.

 

Za prvi dan solidnih 75km, se mi pozna da sem ?e malo utrujen od dela in vo?nje ter Zgodnje budilke.

Skratka... Lepo je :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je Sella ronda (rondo prelazov) :) Arraba je idealna da prespis, jaz grem zjutraj zgodaj potem krog - in si lahko skorajda sam. Z mopedom je ta krog dobro urco.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob 7h zjutraj ?tartal iz Marmolade v rahel de? (in mokre ?evlje ker sem jih cez no? pustil zunaj na de?ju), spil kavo na Passo Fedaia, spust v Canazei, vzpon na Passo Pordoi,spust v Arrabo, vzpon na Passo Falzarego, nadaljeval nekaj km do Passo Valparola,kratka pavza,spust proti Cortini in vzpon na znani Passo Giau kjer sem si privo??il edino konkretno pavzo, spust proti Marmoladi , vo?nja do Caprileja , kratka pavza za banano in sendvi? in po to?no 120km v kampu na zaslu?eni pasti.

 

Giau je res lep , ampak sem se ga lotil iz "napa?ne" strani; bom popravil to:)

 

Vreme... Pono?i je rahlo de?evalo,zjutraj ob 7h je bilo 7stopinj,cez dan pa prav prijetno. Malo de?ja ; nekaj kapelj le na spustu iz Giaua.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo. Ce bos ostal pri Marmoladi je fajn opcija tudi proti Falcade in potem na Predazzo

 

Ob tem gres mimo izjemnega passo rolle ampak ce gres cezenj prides tako juzno da je krog okoli prevelik - edino nazaj se enkrat

Drugace je meni najboljsa cesta in asfalt na malo znanemu passotu Mendola. Takoj nad Bolzanom proti passo Tonale

 

Od tu

Dropped Pin

near SS42, 39057 Appiano sulla strada del vino BZ, Italy

https://goo.gl/maps/WUBPJZGrFDk

 

Do Fondo, gres pa lahko naprej vse do passo Tonale, naprej na passo gavia in Stelvio vse en za drugim

 

Vsi trije so tudi Giro certified :)

 

Gavia je celo tako ozka in strma da ni za prikolicarje

Tako da mas od tocke ki sem ti jo dal odlicen krog Ker se iz Stelvia spustis na Merano in nazaj preko passo ne vem kaj ze SS238 cesta vrnes nazaj na tocko

 

Je pa cesta do Merana zoprna - glavna s prometom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,plan je.... Po Dolomitih se prestaviti bolj na Zahod,kjer imam namen prepeljati Stelvio, Montirolo, Gavio. In ko kon?am s tem, usput do morja ?e Monte grappa. To mi je pa tak klik naredil k sem videl na yt posnetek od enga k predstavlja te kolesarske punkte d to je OBVEZNO :)

 

Za tale passo rolle pa prvi? sli?im. Neumno vpra?anje, ampak a preckam passo tonale ?e grem proti bormiu??

 

Pa gledam tlele mal po knjigi...Tre cime di lavaredo. Si bil kdaj to? Se spla?a It pogledat?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tre cime je cesta do jezera, nic posebnega, povrh se placljiva (mogoce za kolo ni) pa kar dosti guzve - avtobusov.

 

Passo tre cime je bolje seberno nad cortino.

 

Ja ce gres od vzhoda proti passo tonale je za njim takoj odcep za gavio ki vozi v Bormio potem pa italijanski kralj

Takole sam krog je velik razen enako nazaj oz drugo izbodisce

Do kdaj bos potem v dolomitih? V sredo spim ravno pod passo tonale na tej cesti, cetrtek pri Falcade

 

Si pa cist odtrgan, jaz delam 450-500km s 100 konjskim agregatom....

post-2637-0-99331000-1531591206_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,sj se mi je zdel d je tale Tre cime bolj tako -tako,d bi iz Marmolade delal s5 120km krog samo zaradi tega... Nevem,raje prihranim energijo za Stelvio ipd...

 

Ja,kot ka?e,bom ju3 zjutraj ?tartal (seveda z avtom) iz Marmolade pa recimo

do Passo tonale. Usput mogo?e tale passo rolle odkolesarim. Mi bo pasalo narediti en malo bolj uizi dan.

 

Torej recimo Ned.pon,torek passo tonale z okolico. Go with the flow:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes zjutraj zapustil kamp v Marmoladi. se z avtom zapeljal do Falcade in od tam ?tartal preko passo San Pellegrino do Moene, vzpon na Passo Rolle,spust po isti poti in osvojil ?e passo Valles.

 

Jures verjetno pozna te konce :)

 

Passo rolle je res fenomenalen,ravno tako kot spust iz passo valles proti Falcadi.

 

Naredil 80km. Zdaj pa na?el kamp malo pod passo mendola,ju3 tukaj 1krog,nato pa proti paasso tonale.

 

Vreme sodeluje:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej koliko je kaj na vrhu temperatura / mraz? Spet imam dilemo ali poletna obleka ali ne.....pod 24 zebe poletna, nad svicas v moto obleki.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ne ka?e termometer prav,ker mi je zgoraj kazalo 27stopinj , v dolini pa 18.

 

Seveda,zgoraj je bilo Sonce, spodaj pa obla?no in je direkt na ?tevec Sonce ?galo... Ampak Mislim da je realno nekje 20-23, je pa res da je najve? odvisno od tega a je Sonce ali ni. Danes je bilo super vreme.

 

Sam se peljal vzpon v kratki majici,kratke rokavice,letni ?tunfi, spust pa dolga svic majica pod kratkim dresom, dolge rokavice, zimski ?tunfi ter ?isto tanka kapa ter nogavcki ter tanka vetrovka.

 

Mora? pa vedeti da sem precej zmrznjen ?lovek in da na vzponu pa? zasvicas in te mimogrede prepiha za Dol.

 

?e ti kaj pomaga...

 

Pozna? kak?en fajn kamp okolica passo tonale in bormio? "Fajn" pomeni brez high society pizdarij, brez sundra, dodatnih aktivnosti... In da me ne bodo ?udno gledali ko bom rekel da bom spal v avtu.

 

Sem prej bil v enem kampu ob jezeru na vzhodni strani passa mendola... Itak ni da ni... Bazen,masaze,gledanje fuzbala,pa? glamping. Jaz pa tam v kolesarskem dresu da i??em preno?i??e; jaz,avto in kolo in jaz spim v avtu. :) Mislim da so bili kar veseli ko sem se zahvalil in rekel da to pa? ni zame :)

jaz sem se pa spravil na vrh smucisca..spust je bil carski, vzpon pa muka

37167528_10156577233484878_2040717946501

Tek?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.