Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Jah se vozijo, ampak v dolžini nekih 100m je vmes še vedno nek čuden makadam, tam verjetno boljše it peš.

 

Sem pa danes verigo ta slabšega kolesa kar naoljil z oljem za motorko, pomoje škoditi ne more to mazanje, se pa v nobenem primeru ne sekiram za kolo. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej poganjalci!

 

Svetujte mi katero dobro in lepo urejeno kolesarsko stezo, v naravnem okolju.

 

Vozil sem Parenzano, ter Zgornjesavsko kolesarsko pot, v kratkem bom verjetno tisto iz Velenjkovca v SinGapur. :)

 

v bližini Zagorja je že v funkciji Rogličeva kolesarska? Priporočate še kakšno?

 

Namreč, precej naveličan sem kolesarjenja po glavnih cestah, med agresivnimi vozniki, zlasti kolesarjenje v dvoje mi nekako tam ni preveč sproščeno.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem v nedeljo sel tkole:

image.png

 

 

@Z M A J tole lahko gres in imas bolj tko malo glavne ceste. Iz skofje loke gres proti Poljanam in naprej Gorenja Vas in Hotavlje (iz Skofje Loke do Brodov mas cesto potem gres okoli, nato 300m spet po cesti in pred ravnino gres desno do Log-a, potem pa cez Visoko skoraj cist do Hotavelj po stranski kolesarki poti). V Hotavljah gres desno na Leskovico in do smucisca Cerkno, nato pa spust v Davco in Zali log (to je pac cesta sam ni promtna). Potem pa kolesarska do Zeleznikov in potem po travniskih poteh do Skofje Loke.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Z M A J napisal:

v bližini Zagorja je že v funkciji Rogličeva kolesarska? Priporočate še kakšno?

 

 

Odprta, kr pridi in sprobaj 😉 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je MazdaBoy napisal:

Odprta, kr pridi in sprobaj 😉 

Kolk pa je kaj dolga oziroma od kje do kje je. Tole bi na uč rekel, da kaj več kot 10km ni, al se motim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem v nedeljo sel tkole:
image.thumb.png.3cb069cc8736dc806c950c37a5fd086a.png
 
 
[mention=185]Z M A J[/mention] tole lahko gres in imas bolj tko malo glavne ceste. Iz skofje loke gres proti Poljanam in naprej Gorenja Vas in Hotavlje (iz Skofje Loke do Brodov mas cesto potem gres okoli, nato 300m spet po cesti in pred ravnino gres desno do Log-a, potem pa cez Visoko skoraj cist do Hotavelj po stranski kolesarki poti). V Hotavljah gres desno na Leskovico in do smucisca Cerkno, nato pa spust v Davco in Zali log (to je pac cesta sam ni promtna). Potem pa kolesarska do Zeleznikov in potem po travniskih poteh do Skofje Loke.
Jaz pa tako

2ff23d55ae037bcd8a572bcc18664536.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je TBA napisal:

@Z M A J samo se pazi policajev. So že štrafali nekaj kolesarjev ker niso upošteval cpp.

S tem pa nimam težav in tudi ne vozim nekega zverinskega tempa, kot npr. Cestakarji, ko iz prve prevozi rdečo luč, da ne izjebe povprečne hitrosti. :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Z M A J napisal:

S tem pa nimam težav in tudi ne vozim nekega zverinskega tempa, kot npr. Cestakarji, ko iz prve prevozi rdečo luč, da ne izjebe povprečne hitrosti. :(

To so bli štrafi zaradi vožmje po napačni strani, vožnja brez rok...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo.

Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje.

Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo.

Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje.

Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.

 

Bravo, pravi mojster si.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj ponovno na Meninsko, tokrat spoznal 2 novi makadamski cesti.

 

Vzpon s Črnivca oz. Poljana je tista vas, potem po makadamski cesti prečenje celotnega južnega pobočja do Bine planine.

 

Od tam dalje do planinskega doma na Menini.

 

Spust potem v Šmiklavž oz. Novo Štifto in Tirosek ter nazaj vzpon na Črnivec.

 

Vmes sem v iskanju bližnjice še zataval na lepo planino Travnik. Kar zahtevno vse skupaj, z električnim bi bilo verjetno nekaj povsem drugega. :)

IMG_20240515_130749.jpg

IMG_20240515_131551.jpg

IMG_20240515_135239.jpg

IMG_20240515_140628.jpg

IMG_20240515_143555.jpg

IMG_20240515_143604.jpg

IMG_20240515_145454.jpg

IMG_20240515_153032.jpg

IMG_20240515_155620.jpg

IMG_20240515_162206.jpg

P.S. kolešček pa tastari in premali zame, ampak ima prave gume za grobe terene. :)

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Z M A J napisal:

Včeraj ponovno na Meninsko, tokrat spoznal 2 novi makadamski cesti.

 

Vzpon s Črnivca oz. Poljana je tista vas, potem po makadamski cesti prečenje celotnega južnega pobočja do Bine planine.

 

Od tam dalje do planinskega doma na Menini.

 

Spust potem v Šmiklavž oz. Novo Štifto in Tirosek ter nazaj vzpon na Črnivec.

 

Vmes sem v iskanju bližnjice še zataval na lepo planino Travnik. Kar zahtevno vse skupaj, z električnim bi bilo verjetno nekaj povsem drugega. :)

IMG_20240515_130749.jpg

IMG_20240515_131551.jpg

IMG_20240515_135239.jpg

IMG_20240515_140628.jpg

IMG_20240515_143555.jpg

IMG_20240515_143604.jpg

IMG_20240515_145454.jpg

IMG_20240515_153032.jpg

IMG_20240515_155620.jpg

IMG_20240515_162206.jpg

P.S. kolešček pa tastari in premali zame, ampak ima prave gume za grobe terene. :)

Uf, dobra in težka tura.... 👌😉

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Za kaj jih rabiš? Za višjo premijo pri zavarovanju.   Resno, to se tudi jaz sprašujem. Imam Mazdo BT-50. Kar je ta avto do zdaj prevlekel, ni noben na tem forumu. In nikoli ni zmanjkalo moči, čeprav ima "samo" 105 kW. Imeli smo Mazdo 5. Enoprostorec s sedmimi sedeži. Ravno tako "samo" 105 kW. Pa je bilo dovolj moči za normalno vožnjo tudi, ko smo šli na počitnice in smo s seboj vlekli 1300 kg težko počitniško prikolico, v avtu pa nas je sedelo sedem. In me res zanima, zakaj rabite 150 kW za eno povprečno pet sedežno vozilo, ki (najverjetneje) niti vlečne kljuke nima...
    • ampak roko na srce... samo potrošni materjal, ki pač spada k vzdrževanju avta... nimaš kej avto neki stane, razen @dvorjan EV, kjer ne rabiš servisirat, samo v graben zapelješ, ko je nekaj narobe. Do takrat, ko bo nekaj narobe pa samo upaš, da bo čim dlje šel. 😄     ps. ne me preveč resmo jemat, ker je samo mal heca. 😜
    • Na zdaj ga pa konkretno biksaš. Exeo, če se ne motim ne obstaja že več kot desetletje. Kot drugo pa sploh ne sodi v ta segment, ampak enega nižje. Tam kjer so VW Jetta/VW Golf variant, Škoda Octavia, Audi A4, Mazda 3 limo itd.
    • Nisu sve budale iste...neke su diplomirane. 
    • Ne, ne.    No, ko je bil že tam, so še olje v motorju zamenjali. Pa filter olja. Pa filter zraka. Pa filter nafte. Pa oba jermena za alternator. Ja, pa jermen za klimo.   Bo pa treba pri naslednjem servisu malo bolj odpret takwin. Pride menjava zobatega jermena, menjava olja v sprednjem diferencialu, menjava olja v reduktorju, menjava olja v menjalniku, menjava olja v zadnjem diferencialu (9,5 litra hipoidnega olja za vse skupaj), menjava olja v motorju, menjava oljnega filtra, pa zavore so že proti koncu tako sprednje kot zadnje, ...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.