Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

pred 10 minutami je robertk6 napisal:
WWW.MOJEKOLO.SI

Ponudba koles CUBE je na kolesarskem trgu poznana kot ena najbolj ugodnih. Kljub odlični kvaliteti in vrhunskemu dizajnu, lahko kolesa CUBE v trgovinah najdete po izjemno ugodnih cenah, kar jih dela drugačne od...

 

Hud, še preveč, škoda k ni vzmetenja na sedežu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Boss napisal:

Kaj je narobe s tem sedežnim vzmetenjem... sam ga sicer nimam zato ne morem komentirat.

Narobe ni nič , ni pa tud neke ful koristi od njega zdaj če bo to res samo nedeljsko kolesarjenje in nic resnejšega pol je OK. drugače pa ta opora z vzmetjo stane 19.90 EUR tak da če jo res hoče jo pač kupi. Drugače pa za kakšno resno kolesarjenje z tem NO GO....že sama pravilna nastavitev sedeža je težja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Kaj je narobe s tem sedežnim vzmetenjem... sam ga sicer nimam zato ne morem komentirat.

Pojma nimam zakaj bi bila dobra,ker meni ni pomagala pri ničemer samo sedež ni bil popolnoma fiksen kar me je motilo. Sedaj pri novem je nimam in je bolje!(vsi boljši kolesi je nimajo,to dosti pove.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Bini napisal:

Pojma nimam zakaj bi bila dobra,ker meni ni pomagala pri ničemer samo sedež ni bil popolnoma fiksen kar me je motilo. Sedaj pri novem je nimam in je bolje!(vsi boljši kolesi je nimajo,to dosti pove.)

Točno tako 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, moja mt ima na trekingu tale feder pod zicem (in naredi nekje 4jurje/leto z njim), tako da nekaj izkušenj imam iz prve roke...

 

Minusi: težje nastavis pravilno višino zica, v klanec izgubljas energijo, teža.

 

Plusi? Jaz jih ne vidim. Kolo mora biti udobno tudi brez fedrov. In udobje se nastima s pravilno nastavitvijo kolesa , ustreznimi oblačili in (če sedež ne ustreza)  z ustreznim sedežem.

 

Iskreno; za normalne (tu imenovane nedeljske) vožnje se dostikrat niti prednjega vzmetenja ne rabi in (sploh ceneni) fedri dostikrat predstavljajo samo dodatno težo in ena stvar več ki rikne.

 

Ampak ok, če je želja... Se lahko ta feder dokupi tudi naknadno. Naj ne bo to jeziček na tehtnici za nakup kateregakoli dotičnega kolesa

pred 7 urami je robertk6 napisal:
WWW.MOJEKOLO.SI

Ponudba koles CUBE je na kolesarskem trgu poznana kot ena najbolj ugodnih. Kljub odlični kvaliteti in vrhunskemu dizajnu, lahko kolesa CUBE v trgovinah najdete po izjemno ugodnih cenah, kar jih dela drugačne od...

 

Tale Cube ni napačen. Probaj če imajo v valy Kranj kaksnega na zalogi s popustom.

 

Off topic; na mtb so trije zobniko spredaj že zdavnaj passe... A na trekingih še zmeraj vztrajajo ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc 1986 Saj zato se pa imenuje treking , da se z njim zapelješ tudi normalno po ravnini ker z tem kar imajo novejši mtb po cesti nikamor ne prideš .....spredaj 34 zadaj 50-11

Popravljeno od robertk6
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je robertk6 napisal:

Nejc 1986 Saj zato se pa imenuje treking , da se z njim zapelješ tudi normalno po ravnini ker z tem kar imajo novejši mtb po cesti nikamor ne prideš .....spredaj 34 zadaj 50-11

No,ja... Sam imam spredaj 22-36, zadaj 11-36 (10p), pa me po ravnem bolj bremzajo široke gume,kot pa prelahke prestave. Se da tudi z 29col MTB kar lepo peljati po ravnem , sploh če si daš slick gume. Seveda pa temu ni namenjen. Meni je šlo vedno na živce imeti triplo spredaj; nonstop neko šaltanje in ketna vedno postrani.

pred 5 minutami je robertk6 napisal:

Tudi ta ni švoh

593-03544.jpg
BIKE-CENTER.SI

BULLS 2019 treking kolo CROSSTAIL, BLACK MATT/TURQUIOSE, WOMENS

 

Tole je pa kar precej star Deore,da je zadaj 9p. Jaz sem leta 2014 kupil prejšnjega MTB pa je že imel 10p deore zadaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Nejc1986 napisal:

No,ja... Sam imam spredaj 22-36, zadaj 11-36 (10p), pa me po ravnem bolj bremzajo široke gume,kot pa prelahke prestave. Se da tudi z 29col MTB kar lepo peljati po ravnem , sploh če si daš slick gume. Seveda pa temu ni namenjen. Meni je šlo vedno na živce imeti triplo spredaj; nonstop neko šaltanje in ketna vedno postrani.

Tole je pa kar precej star Deore,da je zadaj 9p. Jaz sem leta 2014 kupil prejšnjega MTB pa je že imel 10p deore zadaj.

Ampak še vedno imaš 2 zobnika spredaj......pa tako kot si napisal zakaj bi dajal slick na mtb pol kupiš treking🙂

Možno da je Deore starejšega letnika ampak kolo je 2019 in rabila ga bo za nedeljske vožnje zakaj pol rabi 10......

Brez veze že bluzimo kolesarski navdušenci @NevLado ni imel tega v mislih ko je vprašal za nasvet

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je robertk6 napisal:
WWW.MOJEKOLO.SI

Ponudba koles CUBE je na kolesarskem trgu poznana kot ena najbolj ugodnih. Kljub odlični kvaliteti in vrhunskemu dizajnu, lahko kolesa CUBE v trgovinah najdete po izjemno ugodnih cenah, kar jih dela drugačne od...

 

Po dobrih 2letih lastništva kolesa cube lahko z gotovostjo trdim, da naslednji bicikel ne bo cube.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

Kaj je narobe s tem sedežnim vzmetenjem... sam ga sicer nimam zato ne morem komentirat.

Saj poznaš basen o vzmetenih in nevzmetenih masah.

Večino teže (najbolje vso) je na grobem terenu treba imeti na pedalih, zadnja nihajka pa potem opravvlja delo.

Vzmeteni sedeži so za otroške poganjalčke.

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je robertk6 napisal:

Tudi ta ni švoh

593-03544.jpg
BIKE-CENTER.SI

BULLS 2019 treking kolo CROSSTAIL, BLACK MATT/TURQUIOSE, WOMENS

 

Smo pogledali tega in Cube, oba sta lepa, škoda ker balanca spredaj ni nastavljiva po naklonu (želje pač :D ). Verjetno se jutri zapeljem do Domžal, pa tistega Cube pogledam, po telefonu so bili zelo prijazni. Tole bomo pa tudi poklicali, hvala.

pred 38 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Po dobrih 2letih lastništva kolesa cube lahko z gotovostjo trdim, da naslednji bicikel ne bo cube.

Kaj pa je narobe z njim? A je treba preveč gonit? :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Smo pogledali tega in Cube, oba sta lepa, škoda ker balanca spredaj ni nastavljiva po naklonu

Balanca ni nekaj kar se štela večkrat na eni turi, tako kot npr se lahko štela višina sedeža glede na vzpon/spust. Vse balance so nastavljve. Večina na 2 načina: lahko obrneš "fajfo", ali pa z distančnimi obročki pod/(nad) "fajfo"

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je robertk6 napisal:

Ampak še vedno imaš 2 zobnika spredaj......pa tako kot si napisal zakaj bi dajal slick na mtb pol kupiš treking🙂

Možno da je Deore starejšega letnika ampak kolo je 2019 in rabila ga bo za nedeljske vožnje zakaj pol rabi 10......

Brez veze že bluzimo kolesarski navdušenci @NevLado ni imel tega v mislih ko je vprašal za nasvet

Jp , se Strinjam glede zobnikov; nisem se nagibal k temu,da naj bo en , pravim samo da so trije morda preveč. 

 

Slick na mtb? Hja,meni dostikrat to ustreza (100km tura z 10km makadama), trekinga pa pač nebi imel.

 

Res je, naj kupi tisto kar ji je všeč in naj gre na zrak (to sem že v prvem postu napisal).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Bini napisal:

Lahko še pogledaš v Harvisu kolo X Fackt cross pro,ima zelo vredu opremo za teh 550e,okvirje pa tako ali tako delajo skoraj za vse proizvajalce Kitajci! Najpogosteje Merida.:whatever:

Sem ga tudi mislil predlagat ampak sem ga izpustil ker je pač Hervis, drugače pa za ceno zelo dobro kolo je žena vrgla oko na njega🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kravo od električnega polnovzmetenca za 3,5 jurjev so bile namontirane shiti zavore, neprimerne za e-bike. Tako sem bil prisiljen že takoj na začetku uporabe kupit nove zavore in diske.

 

Pred nakupom sem se pozanimal pri prodajalcu, ali vile Suntour s katerimi nisem imel izkušenj, delujejo kolikortoliko. Prodajalec mi je zatrdil da seveda delujejo. To se je pokazalo da ni bilo res. Na pooblaščencu za suntour so mi nekajkrat poizkusili rešiti problem, vendar so zanič vile morale romati dol in sedaj so gor rock shock ki so malo manj shity.

Pa še bi se dalo kaj najti na bicilku kar ni dobro narejeno.

 

Cube kot ugoden nakup se je, vsaj pri meni ni izkazal za ugodnega.

 

Pri nas je eno sr... ker ni testnih koles, ker moraš naročit že jeseni, če se hočeš spomladi voziti. 

 

 

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Všeč 1
  • Začuden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam bi sicer odsvetoval nakup v hervisih ipd, sploh zato ker tu ni govora o povsem osnovnih kolesih.

 

Če bi bil budget 400eur, potem kaj drugega nebi prišlo v poštev,ker se pa gleda kolesa ,ki stanejo več, imaš pa tudi drugje ze kaj pametnega.

 

Cube; imajo dober price /performans, meni sicer geometrija njihove specialke sploh ni potegnila, pa tudi ... No.... Ni mi bila všeč :)

 

Pa čist tko; o kakšni vožnji se pogovarjamo? 1x na teden umirjeno  po 2h -3h ali parkrat na teden po 2h? Na koncu so razlike med kolesi v istem cenovnem rangu manjše, kot si priznamo. Važno da je velikost okvirja prava in da se uživa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Na kravo od električnega polnovzmetenca za 3,5 jurjev so bile namontirane shiti zavore, neprimerne za e-bike. Tako sem bil prisiljen že takoj na začetku uporabe kupit nove zavore in diske.

 

Pred nakupom sem se pozanimal pri prodajalcu, ali vile Suntour s katerimi nisem imel izkušenj, delujejo kolikortoliko. Prodajalec mi je zatrdil da seveda delujejo. To se je pokazalo da ni bilo res. Na pooblaščencu za suntour so mi nekajkrat poizkusili rešiti problem, vendar so zanič vile morale romati dol in sedaj so gor rock shock ki so malo manj shity.

Pa še bi se dalo kaj najti na bicilku kar ni dobro narejeno.

 

Cube kot ugoden nakup se je, vsaj pri meni ni izkazal za ugodnega.

 

Pri nas je eno sr... ker ni testnih koles, ker moraš naročit že jeseni, če se hočeš spomladi voziti. 

 

 

Ok ampak on išče kolo za prosti čas , žensko ne polnovzmetenega e bika, tak da to se ne da primerjat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Sam bi sicer odsvetoval nakup v hervisih ipd, sploh zato ker tu ni govora o povsem osnovnih kolesih.

 

Če bi bil budget 400eur, potem kaj drugega nebi prišlo v poštev,ker se pa gleda kolesa ,ki stanejo več, imaš pa tudi drugje ze kaj pametnega.

 

Cube; imajo dober price /performans, meni sicer geometrija njihove specialke sploh ni potegnila, pa tudi ... No.... Ni mi bila všeč :)

 

Pa čist tko; o kakšni vožnji se pogovarjamo? 1x na teden umirjeno  po 2h -3h ali parkrat na teden po 2h? Na koncu so razlike med kolesi v istem cenovnem rangu manjše, kot si priznamo. Važno da je velikost okvirja prava in da se uživa...

a je opcija parkrat na teden po 1h? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je NevLado napisal:

a je opcija parkrat na teden po 1h? :D

Haha, Ma itak da je . Lej moj prvi bajk je bil za 300eur nek treking iz sport directa. Nekaj takega kar bi zdaj vsakemu odsvetoval. Pa me je tako potegnilo notri, da sem z njim kaj kmalu začel delati po 1000km/mesec , šel še isto leto po prvo specialko pa potem isto zimo še po mtb... 

 

Pa potem po novo specialko pa nov mtb... 

 

Kaj hočem povedati; preveč kompliciramo pri neki dejavnosti,kjer je edino pravilno ,da je edino merilo koliko se pri tej dejavnosti uživa.

 

Naj si kupi kar ji je všeč in potem sam gasa :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je NevLado napisal:

a je opcija parkrat na teden po 1h? :D

Pol je tud oni iz Hervisa čisto OK , drugače pa ženski mora bit lep ker dugače se nebo vozila z njim. Tak da tistega ki si ga bo izbrala bo pravi , če se pa le da jo probaj odvrnit od vzmetenega sedeža in tiste smešne nastavljive fajfe ( višine za balanco).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.