Skoči na vsebino

Mazda 6 nakup


UrosP1

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

sem nov na forumu. ?e bo vse po sre?i bom v kratkem menjal delovno mesto v slu?bi, zato mi tudi dizel ve? nebo pri?el v po?tev, saj bom letno delal nekje 10 do 12 tiso? kilometrov.

 

Zanimam pa se za nakup Mazde 6, letnik od 2008 dalje...imel pa bi tale 2.5i motor..zanima me na kaj morem pazit pri teh motorjih, kaj so prednosti/slabosti in podobno..????

 

Pa ?e eno vpra?anje..imajo ti 2.5i motorji tudi velik servis na 120 tiso? kilometrov..???

 

Gledal pa sem te dve:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6554128&show=1

 

Malo me edino moti, da prva nima originalnih 18 colskih plati??...in ?e ?e prav vidim nima parking senzorjev..

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6399324&show=1

 

?e v naprej se zahvaljujem za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prva je od nasega forumasa hazzard-a tko da najbolj da njega kontaktiras. originalnih litk nima ker je imel 19 colske letne in 16 colske zimske. 19 colske feltne imam js sedaj. :) drugo pa ti ne morem pomagat kr ne poznam ta motor...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Bali - bencinske Mazde6 imajo ?e od leta 2002 pogonsko verigo, tako da pozabi velik servis pri 120.000 in 240.000, itd. :cheers::D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

iceman22 in ZMAJ najlep?a hvala za odgovore..me veseli, da imam ?e ve? podatkov o teh avtih..torej na?eloma ?e ima ta model avta verigo nimam bit naslednjih 200 tiso? kaj v skrbeh, da bi mi "vtrgalo" v motorju :ouje:

 

iceman22 kaj proda? ti slu?ajno svoje 19-ke?? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

iceman22 in ZMAJ najlep?a hvala za odgovore..me veseli, da imam ?e ve? podatkov o teh avtih..torej na?eloma ?e ima ta model avta verigo nimam bit naslednjih 200 tiso? kaj v skrbeh, da bi mi "vtrgalo" v motorju :ouje:

 

iceman22 kaj proda? ti slu?ajno svoje 19-ke?? :D

 

sj glih nove zimske gume dal gor. tko da ne prodajam. za 18 colske pa si ze prepozn. jih je drug forumas kupu.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

iceman22 in ZMAJ najlep?a hvala za odgovore..me veseli, da imam ?e ve? podatkov o teh avtih..torej na?eloma ?e ima ta model avta verigo nimam bit naslednjih 200 tiso? kaj v skrbeh, da bi mi "vtrgalo" v motorju :ouje:

 

iceman22 kaj proda? ti slu?ajno svoje 19-ke?? :D

 

Malo pobrskaj po forumu, se mi zdi da je ?e blo nekje govora o tem novem 2.5 motorju in avtu na sploh. <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

sem nov na forumu. ?e bo vse po sre?i bom v kratkem menjal delovno mesto v slu?bi, zato mi tudi dizel ve? nebo pri?el v po?tev, saj bom letno delal nekje 10 do 12 tiso? kilometrov.

 

Zanimam pa se za nakup Mazde 6, letnik od 2008 dalje...imel pa bi tale 2.5i motor..zanima me na kaj morem pazit pri teh motorjih, kaj so prednosti/slabosti in podobno..????

 

Pa ?e eno vpra?anje..imajo ti 2.5i motorji tudi velik servis na 120 tiso? kilometrov..???

 

Gledal pa sem te dve:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6554128&show=1

 

Malo me edino moti, da prva nima originalnih 18 colskih plati??...in ?e ?e prav vidim nima parking senzorjev..

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6399324&show=1

 

?e v naprej se zahvaljujem za odgovore.

 

Sem lastnik M6 2.5 GT (bencin, letnik 2008). Prva ne more biti GT oprema, ker nima serijsko elektri?no nastavitev sede?ev in vseh sede?ev v usnju (ne kombinacija usnje blago). Moja ima tudi senzorje spredaj in zadaj. Avto deluje brez problemov. Redno izvajam servise v Velenju (AS Skoren?ek) kjer sem M6 tudi kupil in sem s servisom zelo zadovoljen. Letos imam predvideno menjavo zavornega olja. Uporabljam poleti 18 colska plati??a original pozimi pa 16 colska plati??a original. Glede na to, da delam zelo malo km na leto (do 10.000) upam da mi bo dobro slu?ila ?e kar nekaj ?asa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem lastnik M6 2.5 GT (bencin, letnik 2008). Prva ne more biti GT oprema, ker nima serijsko elektri?no nastavitev sede?ev in vseh sede?ev v usnju (ne kombinacija usnje blago). Moja ima tudi senzorje spredaj in zadaj. Avto deluje brez problemov. Redno izvajam servise v Velenju (AS Skoren?ek) kjer sem M6 tudi kupil in sem s servisom zelo zadovoljen. Letos imam predvideno menjavo zavornega olja. Uporabljam poleti 18 colska plati??a original pozimi pa 16 colska plati??a original. Glede na to, da delam zelo malo km na leto (do 10.000) upam da mi bo dobro slu?ila ?e kar nekaj ?asa.

 

Kok ti pa realno pije? 11?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok ti pa realno pije? 11?

 

Potro?nja benza bi se morala gibat nekje med 8 in 9 litri. Po mestu morda nekaj ve?. :D

 

11 litrov? Madona sej ni bolgarski tank iz 1. sv. vojne. :jezicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potro?nja benza bi se morala gibat nekje med 8 in 9 litri. Po mestu morda nekaj ve?. :D

 

11 litrov? Madona sej ni bolgarski tank iz 1. sv. vojne. :jezicek:

 

2.5 ma?ina je to halo. konje mor? futrat madona. In jaz dvomim da je tok?en stroj lahko zadovoljen z enomestno cifro.

 

ampak ok, ?e porabniki tako trdite... bo ?e dr?alo. Saj nismo BMW forum, kjer M5 ?re 4,7 litra anede?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med 9 in 10 litri, vo?nja prete?no po obvoznici. Poraba je odvisna od uporabe klime, zimskih oziroma letnih pogojev vo?nje.

 

ne vem no....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je res da ne pretiravam s hitrostjo, prestave menjam pri 3000 obratih, druga?e pa je podatek povpre?ne porabe iz computer boarda v avtu. Upam da pribli?no podatek dr?i.

 

mislim samo na klimo - boldano

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za prijaznost in nove informacije!!! :cheers:

 

Robert zgleda, da je prva mazda z GTA opremo, ker sem zdaj malo pobrskal in ima GT oprema cele usnjene sede?e z elektri?nim pomikom, GTA oprema pa ima le delno usnje-in brez elektri?ne spominske nastavitve... :glare: Parkirne senzorje pa bi morala imet oba modela :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo, bom kar tukaj nadaljeval kar me zanima. In sicer sem nov na forumu in tudi nov lastnih mazde 6 karavan letnik 09. Zanimata pa me dve stvari, in sicer utripa mi simbol za "merjenje" tlaka v pnevmatikah, in sicer najprej mi kak?no minuto utripa, potem pa sveti, kaj naj bi to pomenilo, oz. kaj manjka da to dela? Na kak?en princip sploh deluje to?

Potem pa me ?e zanima kako je s prostoro?nim telefoniranjem, in sicer imam na volanu funkcijo, in ko dr?im gumb, kar nekaj govori v italjan??ini, kar itak ne ?tekam :=)

 

Ja druga?e avto je uvo?en iz italije in ima vse redne (uradne) servise in zaenkrat dela tako kot je potrebno.:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno si menjal na zimske gume in je zaznal spremembo. Napumpaj gume kot je treba, potem pa ?e ima? gumb ga dr?i pet sekund da se resetira (takjo je v nemcih :) )

 

Pri mazdi nimam pojma, moja ima merjenje vrtljajev na kolesih in ni? ve? senzorjev v gumah...

 

KAr se ti?e bluetootha, preko glasovnih ukazov se da nastavljati zadevo - v angle??ino, sicer pa samo 'paira?' telefon preko radia (bluetooth meni) in ne rabi? tiste tete, je samo za glasovno izbiranje, lahko se pa na dolgih vo?njah pogovarja? z njo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gume mam na 2.2, samo nimam nobenga gumba, v tem je ke?, edin ?e sam zazna ko so pravilno polne.

bom se mal igral pa bom vidu

 

glej moras imet kot prvo senzorje notri, se pravi tam ko je ventil ni huma ampak je kovinski del (aluminij) to moras imet na vse 4 feltne, potem pa vse 4 gume morajo biti napumpane pod enakim tlakom, ker fora je da se senzorji med sabo spoznajo in ko ma ena nizji tlak kot druge 3 sporoci napako.. to je to..

 

ampak vecina na zimske gume niti ni dala teh senzorjev..tko da je moznost da jih nimas..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno si menjal na zimske gume in je zaznal spremembo. Napumpaj gume kot je treba, potem pa ?e ima? gumb ga dr?i pet sekund da se resetira (takjo je v nemcih :) )

 

Pri mazdi nimam pojma, moja ima merjenje vrtljajev na kolesih in ni? ve? senzorjev v gumah...

 

Nobenega gumba ni... vse deluje samodejno samo senzorji morajo delovat oziroma morajo biti v gumah.

 

 

 

KAr se ti?e bluetootha, preko glasovnih ukazov se da nastavljati zadevo - v angle??ino, sicer pa samo 'paira?' telefon preko radia (bluetooth meni) in ne rabi? tiste tete, je samo za glasovno izbiranje, lahko se pa na dolgih vo?njah pogovarja? z njo....

 

Pri tvoji sicer ne vem, ker je mo?no da je druga?e ampak pri nefejstilftani se enostavno mora? poment s teto, ?e ho?e? uparit telefon.

 

glej moras imet kot prvo senzorje notri, se pravi tam ko je ventil ni huma ampak je kovinski del (aluminij) to moras imet na vse 4 feltne, potem pa vse 4 gume morajo biti napumpane pod enakim tlakom, ker fora je da se senzorji med sabo spoznajo in ko ma ena nizji tlak kot druge 3 sporoci napako.. to je to..

 

Malo te popravljam, tlak je lahko razli?en saj ponavadi tudi je za sprednje druga?en kot za zadnje, glavni predpogoj pa je, da ?e tlak v eni gumi pade pod 1,9 ali 1,8 bara. To sem stestiral in deluje BP.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja glede senzorjev je verjetno res ta fora, da jih sploh ni na gumah, oz morm jih dobit verjetno na uradnem servisu.

Ja sj s to teto bi se jz pogovoru, pa italjansk poje, tko da pojma sploh nimam kaj mi govori, edin vmes re?e blokato, to ?tekam da je neki blokiran al kaj :)

ker ra?unalnik oz. radio ko brskam po njem je angle?ki meni, ko pa dr?im tipko na volanu na katerem je narisan telefon, pa govori italjansko, uglavnem mal morm prebrskat, ?e se da kje govor prebekslat na english.

 

Druga? pa vsem hvala za info. ?e kar nekaj ?asa prebiram forum ?e preden sem se odlo?il za mazdo in ni mi ?al :) Pa ?eprov sva se ?e z DPF-jem mal grdo gledala, ampak je blo treba sam resetirat ;) thx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mercedes AMG.mp4 Ta pa ni EV, ampak EZ (ima električni zaganjač) 6.3,V8, Akrapovič. 😁 p.s.: priporočam poslušanje na zvočnikih ali slušalkah
    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.