Skoči na vsebino

Mazda 6 nakup


UrosP1

Priporočeno sporočilo

Cca na koliko se menja jermen pri mazdi in kak?na je okvirna cena na uradnem/ne uradnem servisu?

 

hvala!

 

120k od 550? naprej (komplet)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej kakega, ki ima 120.000km in opravljen veliki servis. Jaz sem kupil svojega, ko je imel 124.000km, servis pa je bil narejen na 114.000km. In to celo pri Mazdi, ?eprav je bil avto ?e izven garancije :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes ?el malo na ogled, da sploh v ?ivo vidim kako ta avto izgleda in ali mi je notranjost sploh v?e?. Primerjal sem ?e z mondeotom in moram re?t da mazda popolnoma zmaga (mondeo ni slab samo mi deluje tako za 50+ let stare direktorje ;) ).

 

Zdaj kaj sem ?el gledat:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6144624&show=1

Ta je kao vzeta zaradi lizinga. Prednji diski so kar dodobra znucani ter zadnji odbija? je druga?ne bele barve od osatle karoserije. Mi je blo ?udno in sem preveril ?e ostalo plastiko (sprednji odbija?) pa lepo pa?e k barvi pleha, tale zadnji pa kar bol na kremno belo potegne. Prodajalec me je seznanil da "nekaramboliran" pomeni: "podvozje ni bilo po?kodovano". Da pa brez te?av VIN ?tevilko in se gre preverit.

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5967303&show=1

Uve?eno iz italije. Zadaj v prtla?njiku kar nekaj polomljene plastike. Glavno kar me je zmotila je pa cca. 3cm vode v zadnji desni lu?i ter ?e nabrane alge ?zmeden? Zdaj ta avto naj bi bil ?e prodan (pla?ana ARA) toda kupec naj bi nekaj mutil. Mene je tista lu? preve? zmotila in me je odvrnila o nakupu.

 

Ni? ?e bo treba spremljat in ?e bo sre?a se mogo?e kmalu tudi zame najde mazda :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes ?el malo na ogled, da sploh v ?ivo vidim kako ta avto izgleda in ali mi je notranjost sploh v?e?. Primerjal sem ?e z mondeotom in moram re?t da mazda popolnoma zmaga (mondeo ni slab samo mi deluje tako za 50+ let stare direktorje ;) ).

 

Zdaj kaj sem ?el gledat:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6144624&show=1

Ta je kao vzeta zaradi lizinga. Prednji diski so kar dodobra znucani ter zadnji odbija? je druga?ne bele barve od osatle karoserije. Mi je blo ?udno in sem preveril ?e ostalo plastiko (sprednji odbija?) pa lepo pa?e k barvi pleha, tale zadnji pa kar bol na kremno belo potegne. Prodajalec me je seznanil da "nekaramboliran" pomeni: "podvozje ni bilo po?kodovano". Da pa brez te?av VIN ?tevilko in se gre preverit.

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5967303&show=1

Uve?eno iz italije. Zadaj v prtla?njiku kar nekaj polomljene plastike. Glavno kar me je zmotila je pa cca. 3cm vode v zadnji desni lu?i ter ?e nabrane alge ?zmeden? Zdaj ta avto naj bi bil ?e prodan (pla?ana ARA) toda kupec naj bi nekaj mutil. Mene je tista lu? preve? zmotila in me je odvrnila o nakupu.

 

Ni? ?e bo treba spremljat in ?e bo sre?a se mogo?e kmalu tudi zame najde mazda :danzoman:

 

To je ?al mazdin standard.

Sigurno pa je italijanka z italijanskega lizinga, pa to ni ni? narobe, sem jo imel, za dizla je va?no - da je bil vo?en in da je narejen veliki servis 120.000 (bolj je to va?no kot pa da je nekdo zarolal iz 130.000 na 90.000km)

 

pa ta druga Executive brez BOSE?????? ?e se ne motim bi moral biti, sam tele italijanske oznake so druga?ne kot na?e + se ne vidi ali ima sploh gretje zicov?

EDIT - nima gretja.....tole ni neka top oprema

 

 

Enako velja za prvo - Labi bi bolj vedel ampak GT ma po moje gretje zicov - 2 gumba pod gumbi klime + xenon.... :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?al mazdin standard.

Sigurno pa je italijanka z italijanskega lizinga, pa to ni ni? narobe, sem jo imel, za dizla je va?no - da je bil vo?en in da je narejen veliki servis 120.000 (bolj je to va?no kot pa da je nekdo zarolal iz 130.000 na 90.000km)

 

pa ta druga Executive brez BOSE?????? ?e se ne motim bi moral biti, sam tele italijanske oznake so druga?ne kot na?e + se ne vidi ali ima sploh gretje zicov?

EDIT - nima gretja.....tole ni neka top oprema

Enako velja za prvo - Labi bi bolj vedel ampak GT ma po moje gretje zicov - 2 gumba pod gumbi klime + xenon.... :ne vem:

 

 

Italijanska niti xenon nima... pa AFL tudi ne... vsaj po gumbih sodec ... pa tudi sedezi niso videti usnjeni... Pri prvi pa je podbno ... ni videti, ali xenon ... napisano nima... torej pomoje ni GT oprema ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?al mazdin standard.

Sigurno pa je italijanka z italijanskega lizinga, pa to ni ni? narobe, sem jo imel, za dizla je va?no - da je bil vo?en in da je narejen veliki servis 120.000 (bolj je to va?no kot pa da je nekdo zarolal iz 130.000 na 90.000km)

 

pa ta druga Executive brez BOSE?????? ?e se ne motim bi moral biti, sam tele italijanske oznake so druga?ne kot na?e + se ne vidi ali ima sploh gretje zicov?

EDIT - nima gretja.....tole ni neka top oprema

Enako velja za prvo - Labi bi bolj vedel ampak GT ma po moje gretje zicov - 2 gumba pod gumbi klime + xenon.... :ne vem:

 

Na slo mazdo sem pisal tako, da sem dobil katalog opreme za slovenski trg. Pri GT recimo bi morale biti zraven 18" alu plati??a.

 

To ?e je italjanska me ne mot tolko kot te napake. Velki servis pa itak nobena ?e nima ker ?e ni ?ez 120k km (vsaj po ?tevcu ;) )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na slo mazdo sem pisal tako, da sem dobil katalog opreme za slovenski trg. Pri GT recimo bi morale biti zraven 18" alu plati??a.

 

To ?e je italjanska me ne mot tolko kot te napake. Velki servis pa itak nobena ?e nima ker ?e ni ?ez 120k km (vsaj po ?tevcu ;) )

 

 

Pri GT opremi so tudi sedezi usnjeni... pri GTA pa kombinirano se mi zdi ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne gre se zato, da je avto slab, ampak zato, da ti la?ejo in oderajo ceno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer bolj kot ne samo razmi?ljam, ampak morda bom dal svojo v prodaj (ker bom ?el po limuzino... karavan mi je, odkar ne delam ve? ekstra tur, prevelik)... seveda ostanem zvest mazdi... sploh zdej ko sem pla?al 20? za ?lanstvo v klubu :P

 

Kar se avta ti?e je skoraj kot s trgovine, oprema TE plus, xenon, slovenski, redno servisiran pri interclassu, 114k km prevo?enih (pred mesecem narejen servis... komplet filtri, olje, zavorne plo??ice itd... pri 120K je potrebno menjat samo ?e jermene in kar sodi zraven )....fotke so na forumu

 

?e je interes me ZS-jaj za telefonsko

 

BTW: upam da nisem kr?il pravil foruma z mojim "ogla?evanjem"

 

Kot re?eno, pa ?e nisem 100%, ker te?ko verjamem da bom na?el kje tako ohranjeno ?estico :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tista "italijanka" ima spet famoznih 80-85kkm ... mater k da bi se zmenili na kolk je treba prevrtavat kilometre.

 

Sicer pa stara zgodba: zunaj kupljeni avti morajo imeti precej kilometrov, da so poceni in se jih spla?a kupiti, "prevrtet" ?tevec in na osnovi tega zaslu?iti. Druge ra?unice pa? ni in v Slo je ta ?port skoraj napol legaln, ker razen osebne to?be se teh goljufij sploh ne sankcionira.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejan P.: Kako pa da ?e po komaj 1 letu lastni?va prodaja??

 

Na to pa nisem pomislil, da tukaj ogla?ujejo drugo opremo kot je v resnici in potem pod tem prodajajo :angry2:

 

Mislim a lahko sploh kupi? avto ne da bi te nategnili :( Sam ne bi imel srca prodat tkole avto in nekoga nategnit (o?itno zato pri?akujem od ostalih isto). Na sre?o imam avto (?e hyundai accentu - s pokvarjenim katalizatorjem lahko to sploh ?e re?e?) in lahko nekaj ?asa i??em primerno mazdo.

 

Ima kdo italjanski katalog opreme? Ali pa kako italjansko stran z mazdami, da bi videl opremo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej pa sem napisal... karavan mi postaja prevelik... mi je nepotreben

 

Da nekoliko bolje obrazlo?im... V prej?ni slu?bi sem bil zadol?en za dolo?ene projekte in sem bil po cele tedne v tujini... ponavadi s sodelvcem, dvema, kar se nabere prtljage. Oktobra sem menjal slu?bo, ne vozim ve? tak?nih relacij in dokler sva s punco sama, ne vidim neke potrebe po karavanu... se zdej da razumet?

 

Sigurno ne i??em menjave, ker bi bilo z avtom kaj narobe :hohoho:

 

Mah... pravzaprau bom po?akal da pride ven takeri... pa gremo potem po nakupe :zvizga::jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Leasing? Ne vem. Zdi se mi, da tisti, ki jemljejo na leasing, avto zjebejo do konca, potem jim ga pa hi?a vzame zaradi neodpla?evanja obrokov. Seveda ne govorim, da je to pravilo, pa? pa samo moje mnenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Leasing? Ne vem. Zdi se mi, da tisti, ki jemljejo na leasing, avto zjebejo do konca, potem jim ga pa hi?a vzame zaradi neodpla?evanja obrokov. Seveda ne govorim, da je to pravilo, pa? pa samo moje mnenje.

 

Tukaj se pa mo?no moti?. Leasing je samo na?in financiranja, ki je celo koristen za podjetja, sam se tega poslu?ujem ?e 6 let. ?e ve? italijanski leasingi so v ve?ini alles inclusive, kar pomeni da je v?tet tudi servis, in je celo najbolj?a garancija da je bil servisiran.

 

Glede zjebanja avta pa je to zgolj lastnikovo dejanje, ne glede na to kako je kupil avto.

Moja prej?nja 6ka z italijanskega leasinga je imela 170.000km - garantirano zvo?ena in spucan DPF in vse ra?une s servisa do 140.000

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene primerka z neta ne bi pritegnila ?e zaradi prodajalcev in kot je nekdo omenil, se je potrebno vpra?ati, za kak?no ceno jih je prodajalec dobil, da jih z dobi?kom prodaja naprej. Raje dati jur?ka ali dva ve?, pa poiskati kak?no slovensko, saj se je la?je obrniti na slovenski servis, ki je avto servisiral in dobiti ?e kak?no informacijo ve?, kot pa le iz digitalne knji?ice. Nenazadnje ne gre za malo denarja, stro?ki pa lahko postanejo hitro visoki.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tipi?na slovenska nevo??ljivost, ?e js mimam n? od tega tud drugi naujo mel. :prstgor:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tipi?na slovenska nevo??ljivost, ?e js mimam n? od tega tud drugi naujo mel. :prstgor:

 

 

V bistvu niti ni nevoscljivost... samo nekaj preprodajalcev rabljenih vozil je "zasralo" ta posel... in splosno mnenje je tako, da vecina teh prodajalcev hoce "nategnit" kupca ... zal je realnost taka... Ceprav ni receno, da ce ga kupis od fizicne osebe, da je kaj bolje... sploh ce je ta fizicna oseba zelo kratek cas lastnik... ali pa sploh ni vpisana v papirjih :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.