Skoči na vsebino

Mazda 6 nakup


UrosP1

Priporočeno sporočilo

Pozdravljen

V mislih sem imel glasovno upravljanje.

L.p. Pero

 

 

Glasovno upravljanje v slovenskem jeziku nima nobena navigacija (niti telefon)... Verjetno pa so misljena glasovna navodila... To pa se da urediti tako, da se jih nalozi. Kartico v citalec in priklopis na racunalnik... Snames TomTom-ov prpgram za nadgradnje in posodobis...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nokia ma :D

 

Glasovno upravljanje? Torej da pritisnes gumb in reces "POKLICI 01123456" ali "PRIKAZI POT DO NASLOVA" in ta poklice? To, da napravi ukazujes v angleskem ali nemskem jeziku imajo vsi... Za slovenski jezik pa se nisem slisal, da bi imela katera naprava...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glasovno upravljanje v slovenskem jeziku nima nobena navigacija (niti telefon)... Verjetno pa so misljena glasovna navodila... To pa se da urediti tako, da se jih nalozi. Kartico v citalec in priklopis na racunalnik... Snames TomTom-ov prpgram za nadgradnje in posodobis...

 

Ja, glasovna navodila sem imel tudi jaz v mislih...

 

Pero, probaj s posodobitvijo s TomTom Home. ?e, ti SLO vseeno ne bo nalo?ilo, pa sporo?i in ti bom poslal tisto teto po mailu, pa jo samo doda? na kartico.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glasovno upravljanje? Torej da pritisnes gumb in reces "POKLICI 01123456" ali "PRIKAZI POT DO NASLOVA" in ta poklice? To, da napravi ukazujes v angleskem ali nemskem jeziku imajo vsi... Za slovenski jezik pa se nisem slisal, da bi imela katera naprava...

 

aja, sm mislu, da misli? na glasovno vodenje navigacije...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja, sm mislu, da misli? na glasovno vodenje navigacije...

 

 

To imajo itak vsi... ali vecina... samo je v anglescini :) ...

 

Se nekaj printscreenov, kako namestiti SLO vodenje na TomTom navigacijo v Mazdi.

 

TomTom Home si snames od tukaj >> http://www.tomtom.com/en_gb/services/tomtom-home/#tab:tab3

 

Potem pa vstavis pomnilnisko kartico v citalec in priklopis na racunalnik... posobodis, kar bo naslo in potem izberes "Add Traffic, Voices,..."

 

Objavljena slika

 

potem na naslednjem ekranu izberes Voices

 

Objavljena slika

 

pa nato "recorded voices"

 

Objavljena slika

 

Izberes zgoraj na sredini "Slovenian" in ti ponudi "Boruta" :)

 

Objavljena slika

 

Ce bi rad imel se "Tanjo" ... pa jo najdes v drugi temi >> http://goo.gl/5sHaKg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kapo dol ?e ima? tako porabo! ?e povej kako vozi? in kje?

Sicer sam imam mazdo 3 2.0 in vo?nja 110km/h po ac relacija vrhnika - dom?ale mi prinese porabo 7,8.

 

Druga?e pa,saj je vseeno samo da ti slu?i in si ti zadovoljen z vozilom. ;)

 

Zdravo

Normalna vo?nja, 2 do 3 tiso? obratov/min, medkrajevna cesta, nekaj avtoceste in nekje 10% mestne vo?nje...

L.p. Pero

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo

Normalna vo?nja, 2 do 3 tiso? obratov/min, medkrajevna cesta, nekaj avtoceste in nekje 10% mestne vo?nje...

L.p. Pero

 

No tako kot sem predvideval... prakti?no idealni pogoji za nizko porabo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Zdravo. Da ne odpiram nove teme, sem nov tukaj.

 

Sem pred nakupom drugega vozila, v tem primeru mazde 6 od letnika 2008 naprej. Pa me zanima ali lahko po kvaliteti, zanesljivosti, udobju, enacim ta avto s hondo accord iste starosti. Ker vidim, da je teh mazd kar nekaj, kot pa accordov, pa se cena je kar nizja.

 

Nasplosno avto mi je z obliko res vsecen. 

Se pa najbolj nagibam k benzinarju 2.0i 147ps in pa seveda, da ima kaksno primerljivo opremo kot je executive pri hondah.

 

Kaksne so kaj razlike dizel vs benz? Problemi, slabosti, prednosti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen.

Upam,da se bo? odlo?il za mazdo,ker kolega je presedlal iz mazde na hondo in ?e dan danes mu je ?al za to.Kupil je hondo benzinarja a je razo?aran z porabo in vo? njo.

Prej je seveda imel diesel mazdo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gleda? bencinarja, mislim da ima honda vseeno malce bolj ?ivahen motor.

 

Druga? mam pa jaz mazdo 6, 2.0 bencin 147KM. Avto je za moje potrebe odli?en, prtlja?nik je res prostoren (5 vratna verzija), edino v?asih me malce pojezi motor, ker je res len. Se dnevno vozim  relacijo logatec - lj - logatec in jo vrhni?ki klanec kar dobro zmatra. Sej ?e nastavi? tempomat normalno dr?i hitrost, sam ?e pa rabi? umes ?e kak tovornjak prehitet, ki se ti nastavi, je pa druga zgodba, sploh ?e ma? ?e druge avtomobile zadaj.

Druga? pa fajn avto, tudi stro?ki servisev niso pretirani. Edino ?e bi bil motor ?e malce bolj ?ivahen (al sem se pa ?e vedno pod vtisom, ko sem imel civica 1,6 VTi :) ).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mel sem nadomestno M6 2.0 benz en teden, delal z njo cca. 300-500km na dan in glede na to, da sem navajen dizla, je bla ta sicer konkretno manj ?ivahna. Sej k sm jo stisnu na 6k rpm je dala neki od sebe, tut zvok, edin cagar za benz je ?el pa rapidno proti nuli :) Po 10L je nisem vozil, je bla pa AC vedno nad 160kmh, ve?inoma 180 s pospe?evanji :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mel sem nadomestno M6 2.0 benz en teden, delal z njo cca. 300-500km na dan in glede na to, da sem navajen dizla, je bla ta sicer konkretno manj ?ivahna. Sej k sm jo stisnu na 6k rpm je dala neki od sebe, tut zvok, edin cagar za benz je ?el pa rapidno proti nuli :) Po 10L je nisem vozil, je bla pa AC vedno nad 160kmh, ve?inoma 180 s pospe?evanji :)

A dizel bi pa ob taki vo?nji 3,5 litrov pil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam z mazdo 6 bencinarjem ni?jo porabo, kot sem jo imel pri civicu (ob isti vo?nji). Malce se pozna ?esta prestava in tempomat (pomojem je to :) ). Je pa res,da nimam tak?nega na?ina vo?nje, kot ga opisuje J.J. , ampak se vozim s tempomatom v 6. prestavi pri 3000 obratih, kar je okol 120km/h. Tako,da imam povpre?je okol 7l/100km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A da vtec kikne

Ne, ampak da se 147 konjev izkoristi.

Mel sem nadomestno M6 2.0 benz en teden, delal z njo cca. 300-500km na dan in glede na to, da sem navajen dizla, je bla ta sicer konkretno manj ?ivahna. Sej k sm jo stisnu na 6k rpm je dala neki od sebe, tut zvok, edin cagar za benz je ?el pa rapidno proti nuli :) Po 10L je nisem vozil, je bla pa AC vedno nad 160kmh, ve?inoma 180 s pospe?evanji :)

Svojega tako ne bi vozil, kajne?

 

In dizel bi bil pri taki vo?ji krepko nad 8

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam mirai 129 km pa je dizel in vozim priblizno enako. Poraba okoli 7-7.5

Ja saj. Nam je ta motor 2L manj kuru :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imajo nove 6-ice ki v ?tartu pridejo z 19 colskimi plati??i v homologaciji zapisano ?e kako dimenzijo plati???

 

 

Da ... tole je pri moji sestici (letnik 2013, prva generacija SkyActive sestice... pred faceliftom)

 

Finder-20170511-114350.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.