Skoči na vsebino

Nadgradnja vzvratne kamere Mazda 6 GJ


323 BA

Priporočeno sporočilo

Vi se smejite, js pa resno razmi?ljam, da bi kupu Dasiato, glede na to, da se v garanciji ni zamenjal bluetooth modul in mi zmeri znova za?ne mp3 na za?etku brat, Ko pa dam mal ve? muske gor, ?e pa 5 min traja, da ga nalo?i. Ve kdo za koga, da bi kej naro?val za M6 GJ pred faceliftem?

 

Jaz sem bil pred tem, da naro?im iz aliexpress, ker je bila to ena redkih zadev, ki so me pri M6 2013 nervirale. Potem sem ga prodal in nabavil 2016, kjer je napaka glede mp3 odpravljena, infotainment sodobnej?i, ?eprav ?e vedno precej bogi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Oprema Attraction, edino kar res pogre?am, ker sem vajen od prej?njih dveh avtov, je vzvratna kamera.

 

Tole gledam: https://www.prange-shop.de/mazda-rueckfahrkamera-original-cx-5-mazda-6-gj-ab.html?id=16837259&quantity=1

 

Vem, da obstajajo poceni kitajske kamere, ki bi jih z nekaj improvizacije zagotovo lahko priklopil, a ?elim plug&play, torej originalno zadevo.

 

Ima kdo izku?nje z vgradnjo?

 

Tudi jaz gledam kamero za M6 2016, GJ.

?e te ?e zanima imam original navodila za vgradnjo (originalne kamere), je pa treba potegniti nov kabel od zadaj do MZD , original kamera ima 7 ?i? za priklop, slaba slika (kolikor berem) in pa predvsem draga.

 

Na tujih forumih pravijo, da imajo nekateri modeli ?e proste kable, ki jih lahko uporabi? za aftermarket kamero, se pravi ne rabi? razdirati avta in vle?i novih kablov (?eprav ni ne vem kako veliko dela pa vseeno).

 

Sem sicer vgradil CarPlay modul in imel MZD zunaj vendar pozabil narediti slike konektorjev, bo potrebno o?itno ?e 1x preveriti. Pa tudi zadaj v havbi je potrebno pogledati kako je z prostimi kabli/konektorji.

 

?e ima kdo kake slike bi se priporo?al. Ker ?e so pravi konektorji obstajajo na Aliexpresu adapter kabli in naj bibila potem vgranja kamere res Plug and Play, ker samo priklopi? na obstoje?e kable.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sepravi ce prav razumem lahko na aliexpressu kupis adapter kabel, kateri gre na OEM 7 pin konektor drugi del je pa RCA. Vse aftermarket kamere imajo RCA kabel za priklop (video). V tem primeru bi lahko priklopil aftermarket kamero in dobil boljso sliko za 20?. To se slisi to good to be true sploh pri mazdi :D

 

Jest bi se sicer kot zanimivost povedal tole. Sem imel aftermarket radio s kamero in je imela kamera res super sliko. Cez nekaj casa sem zamenjal radio in kupil dosti boljsega in novejsega, ampak kamera je pa ostala ista. Sedaj je slika kamere dosti slabsa, kot je bila prej. Poleti, ko bo bolj toplo bom zmontiral novo in sicer tisto, katera je prisla z avtoradijem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sepravi ce prav razumem lahko na aliexpressu kupis adapter kabel, kateri gre na OEM 7 pin konektor drugi del je pa RCA. Vse aftermarket kamere imajo RCA kabel za priklop (video). V tem primeru bi lahko priklopil aftermarket kamero in dobil boljso sliko za 20?. To se slisi to good to be true sploh pri mazdi :D

 

Jest bi se sicer kot zanimivost povedal tole. Sem imel aftermarket radio s kamero in je imela kamera res super sliko. Cez nekaj casa sem zamenjal radio in kupil dosti boljsega in novejsega, ampak kamera je pa ostala ista. Sedaj je slika kamere dosti slabsa, kot je bila prej. Poleti, ko bo bolj toplo bom zmontiral novo in sicer tisto, katera je prisla z avtoradijem.

Za aftermarket kamero naj bi bil primeren naslednji adapter:

https://car-solutions.com/en/car-camera-connection-cable-to-mazda-mzd-connect/

 

Dobi? RCA priklop in 6V+/- za kamero. Je pa res, da v tem primeru potrebuje? potegniti nove kable (4 ?ile).

 

Govora je tudi, da ima ve?ina Mazd ?e potegnjene proste kable, katere lahko porabi? za kamero vendar na moji jih zaenkrat nisem na?el (pogledal samo v havbi, spredaj na MZD ?e preverim).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...
Na 5. 1. 2020 at 16:36 je Scr3am napisal:

Zakaj pa nov 4 zilni kabel? RCA kabel da video, 6V pa +/-?

V bistvu so 3-je res dovolj.

Sem zmontiral, zraven kamere dobil kabel RCA z dodatno žico za napajanje kamere iz radia (+6V). Minus za napajanje sem pa zadaj priklopil kar na najbližji vijak v havbi (od luči če se prav spomnim).

Naročil sem pa na aliexpress, od firme Sinosmart (imajo vse, od adapterjev, kamer, kablov,....).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakšna je pa kvaliteta slike na teh kitajskih kamerah? Je kaj boljša kot original?

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni je najbolj zanimivo da sem imel bistveno boljso sliko kamere na 10 let staremu aftermarket radiu, kot pa sedaj na cisto novemu aftermarketu. Kamera je ista. Bom moral zmontirati to kamero, katera je prisla poleg z novo enoto. Drgac je pa cisto lepa slika in jo mogoce samo malo dez pokvari, kar pa predvidevam, da je pri original isto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam aftermarket radijo z kamero zdaj že 2leti in je slika še vedno isto dobra kot prvi dan. 

Edino v dežju je slabša slika zaradi kapljic. 

Pravtako je slika dobra tudi na sprednji aftermarket kameri, se pa hitrej  umažed kot zadnja.

Edino kitiko glede zadnje kamere imam da je nosilček kamere začel po 2letih rjavet. Moram ob priliki narediti iz aluminija. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je SpEkTr napisal:

Boš videl čez čas kako bo. Jaz sem kupil 2 aftermarket, na začetku je bilo ful dobor, čez kako leto je bilo pa že vse megleno.

ravno o tem ti govorim. Da je kamera ista ze od leta 2008 in je bila slika vedno top. Ko sem pa zamenjal radio z drugim aftermarketom sem priklopil to isto kamero, ker nisem hotel ponovno vlect kabel iz prtljaznika.  Ni sedaj to razlika, kot noc in dan se pa opazi. Ob priliki bom zmontiral to kamero katero sem dobil zraven, ko sem kupil nov aftermarket radio. Lahko da pride do razlike zaradi tega, ker je drugacna (boljsa) resolucija.

 

Evo za primerjavo, kaksna je slika. To je se star aftermarket radio.

 

 

IMG_20180524_230740.jpg

IMG_20180524_230246.jpg

IMG_20180825_175721.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.