Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Noja... tudi rotacijski motor (Wankel) ima svoje prednosti... ima pa tudi slabosti... in ni ravno orimeren za vsakdanjo rabo... Moje mnenje je, da je treba najprej pocakati, da se Skyactiv X pojavi v javnosti in da ga dodobra stestirajo neodvisni ljudje... potem bomo pa lahko razgljabljali... ali je Mazda na pravi poti ali ne... Domtakrat so to vse skupaj le ?sanje v mle?ni ka?i? ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo... na slova?kem ceniku so umaknili podatke o SkyactiveX.

 

Upam, da se res nena kaj zapleta.

 

https://mazda3.cdn.mazda.media/c5ea0a7604674c54b34fb56a6816d9d8/ed737640949f4e81ab4d421f97f63ebd.pdf?491268

 

Edit:

Po kraj?em raziskovanju sem na?el par podatkov:

 

Slova?ki odgovor mazde (prevod):

Pozdravljeni, hvala za va?e zanimanje za model mazda3. Na na?i spletni strani www.mazdaihned.sk boste na?li pregled avtomobilov- ki jih bo trgovec dostavil v naslednjih nekaj tednih. Razli?ica, z motorjem g122 bo prispela pribli?no v 4 mesecih ( to mi?ljeno, ?e avto naro?i? iz proizvodnje, zaloga bo pomoje prej - nakj tednih). Mazda ekipa Slovaska.

 

Koliko mi je znano lahko na tej strani to?no vidi? kam bo avto prispel in ga lahko pomoje tudi rezervira?. Med njimi ni dobenega X modela :(

 

Edit2:

Podatkov baje ni ker ?e avto (motor) ni homologiran in bo do spomladi letos.

 

te podatke sem dobil na mazda facebook strani (slova?ki). tam so kar aktivni in odgovarjajo na vpra?anja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo se jim je zalomilo....o?itno. Kaj pa ?e je zadeva povezana s tem, ko so jih dobili pri goljufanju meritev o porabi.... :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo se jim je zalomilo....o?itno. Kaj pa ?e je zadeva povezana s tem, ko so jih dobili pri goljufanju meritev o porabi.... :ne vem:

ali pa imajo kake probleme z okvarami.Kar se ti?e same porabe ni bila napisana v nobenem testu nove 3-ke.Vse bolj se mi dozdeva, da je vse skupaj bilo prenapihnjeno...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim, takrat je bil x ?e dale? od homologacije...

samo 30% prihranek pa je lahko baziral na tem.....

Nekako pa se X pomika v 2020.......oz sele konec 2019

 

Additionally, the company spokesperson confirmed that Skyactiv-X will not be an engine available at launch for the car, with the 2.5-liter Skyactiv-G powering early production models, but no timeline for when the Skyactiv-X will become an option. Even if Mazda decides to build the Mazda3 with Skyactiv-X, AWD, and a manual, it'll be some time before such vehicles roll from the production line.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo 30% prihranek pa je lahko baziral na tem.....

Nekako pa se X pomika v 2020.......oz sele konec 2019

 

Additionally, the company spokesperson confirmed that Skyactiv-X will not be an engine available at launch for the car, with the 2.5-liter Skyactiv-G powering early production models, but no timeline for when the Skyactiv-X will become an option. Even if Mazda decides to build the Mazda3 with Skyactiv-X, AWD, and a manual, it'll be some time before such vehicles roll from the production line.

 

 

To velja za USA. Z

a USA je za X blo vedno govora naslednje leto ali pa konec tega. Zato je tam na voljo 2.5 verzija. Z X se jim tam pomoje sploh ne mudi, ker niso orienitrani na porabo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slu?ajno me je danes pot zanesla k Mo?niku v Kranj. Imajo popolnoma novo, belo Mazdo 3, G122. Ful lepa, dobrih 20k?, notranjost izgleda ful lepa. Sploh ker nima niti nosilca tablic ?e in je cela sprednja maska res pri?la do izraza.
Glede novih motorjev so mi pa rekli, da "mogo?e konec leta, da ga za ziher stestirajo saj Japonc ne bi dal na cesto nove ma?ine brez, da je v nulo."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Symon: cenik ?e imajo?

 

Nisem niti spra?eval saj nisem bi zato tam. Je pa ta bela imela tablico z opremo in ceno notri. V bistvu je bila ?ez 22.000?

post-285-0-29241900-1550069774_thumb.jpg

 

?koda ?koda... da konec leta. avto moram nujno menjat... G122 mi je pre?voht. tak da bom moral po vsej verjetnosti nabavit kaj druga :(

Edino, ?e ?e nekak vzdr?im s svojim Civicom :)

Kolikor imam izku?nje s Civici so ?isto OK tako, da bi tudi jaz na tvojem mestu po?akal. Po drugi strani pa, ko pride G122 iz garancije jo lahko takoj na 160, 170 konjev ?ipira?.  :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda ?koda... da konec leta. avto moram nujno menjat... G122 mi je pre?voht. tak da bom moral po vsej verjetnosti nabavit kaj druga :(

Edino, ?e ?e nekak vzdr?im s svojim Civicom :)

Kaj nisi zadovoljen z njim ali si samo neucakan? ?as hitro in neusmiljeno be?i,tako da bo jesen kmalu tu,vmes pa ?e mal dopusta........in MAZDA X3. je tu! Zoom zoom
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj nisi zadovoljen z njim ali si samo neucakan? ?as hitro in neusmiljeno be?i,tako da bo jesen kmalu tu,vmes pa ?e mal dopusta........in MAZDA X3. je tu! Zoom zoom

 

Civic je z mano ?e 12sto leto 320.000 km. Nikoli me ni pustil na cedilu, ampak bi ga rad menjal pred registracijo. Skoraj vse je ?e "original". ampak imam ob?utek, da se bodo za?eli problemi. No mogo?e pa tud ne :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slikana je tako,tudi meni ni v?e?.

Civic je z mano ?e 12sto leto 320.000 km. Nikoli me ni pustil na cedilu, ampak bi ga rad menjal pred registracijo. Skoraj vse je ?e "original". ampak imam ob?utek, da se bodo za?eli problemi. No mogo?e pa tud ne :)

Vozi "mi?ko".Ob?utke daj na stran,vredna tako ni kaj dosti in jo vozi? kamot do nove 3. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avte imajo ?e v salonih, spletna stran pa ni?.

 

kupec: kaj pa to prodajate

Mazda prodajalci: pojma nimamo, neki so prvlekli v salone, ker o?itno ni placa v skladi??u.

 

Najpomembnej?i avto v 2019/20 za Mazdo pa se obna?ajo kot da ne obstaja. Pa ?e se ?e tako trudim, te logike ne razumem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avte imajo ?e v salonih, spletna stran pa ni?.

 

kupec: kaj pa to prodajate

Mazda prodajalci: pojma nimamo, neki so prvlekli v salone, ker o?itno ni placa v skladi??u.

 

Najpomembnej?i avto v 2019/20 za Mazdo pa se obna?ajo kot da ne obstaja. Pa ?e se ?e tako trudim, te logike ne razumem.

?iva groza,res ne vejo kako se fri?ne ?emljice prodajajo. Cenik bodo verjetno imeli ?e jeseni! Zoom zoom
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.