Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Bom uporabil kar to temo, ali mogo?e kdo kaj ve o tem:

 

https://www.avtomobilizem.com/novice/mazda-napoveduje-za-zenevo-nov-model-v-frankfurtu-pa-jih-ne-bo/14-01-2019/

 

ali je to kar nekaj brez osnove, ne govori o novi M3.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim, da se bo to zgodilo CX-3, je pa dejansko prostor ?e za en model vmes, tako po velikosti kakor ceni.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-4 bi bil super, ?e bi pri?el v Evropo. Edini SUV kupe, ki mi je v?e?en (bmw x4 in mercedes nevemkakosemure?e sta "sme?ko, ki bruha").

 

Cx-3 je bila ravno osve?ena.

Stranska silhueta super, spredaj tudi zadaj pa so lu?i preozke in je grda.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-5 je vi?ja M3 - ista ?asija in osnova.

 

 

V bistvu bolj visja M6  ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-4 je nekako velikosti CX-5 (8 cm dalj?a, torej zanemarljivo), ampak kar 30 cm ni?ja od CX-5. Zanimivo, da je samo 8 cm vi?ja od M6.

 

Vsekakor zanimiv avto, verjamem da bi se tudi v Evropi dobro prodajala. Ljudje so pa? mahnjeni na kri?ance, po novem itak SUV in dovolj, mora biti obvezno coupe SUV. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

The biggest news about the 2019 Mazda 3 is its SkyActiv-X petrol engine, which is said to give diesel-like fuel economy thanks to what Mazda calls Spark Controlled Compression Ignition (SCCI).

his clever new tech, combined with a conservative 187 hp and 230nm of torque, will mean the supercharged 2.0-litre engine will be as efficient as a diesel, but without the sooty emissions.

 

post-10-0-88605000-1548862331_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej bo tudi s turbino?? Katera verzija sploh bo.....samo tudi to je konkurenxa ze probavala pa opustila (manjsi motor pa turbina)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je oblikovno vedno bolj v?e?, ampak nisem prepri?an, da bo vredna denarja.

Zdi se mi, da jim je zmanjkalo ?asa, da bi bila popoln hatch.

 

- Zadaj manjka prezra?evalni sistem (oz re?e). 

- Ta kombinacija analognih ?tevcev z digitalnih je za moje pojme zastarela.

- Multi link suspensiona ni

- Skyactive X sem prepri?an, da ne bo prepri?al (predolgo se mu?ka s podatki)

- sedana sploh nebi smelo bit, ampak bi mogli naredit "fastback" - 5 vrat.

 

Bom pa po?akal na cene in da vidim v ?ivo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je oblikovno vedno bolj v?e?, ampak nisem prepri?an, da bo vredna denarja.

Zdi se mi, da jim je zmanjkalo ?asa, da bi bila popoln hatch.

 

- Zadaj manjka prezra?evalni sistem (oz re?e). 

- Ta kombinacija analognih ?tevcev z digitalnih je za moje pojme zastarela.

- Multi link suspensiona ni

- Skyactive X sem prepri?an, da ne bo prepri?al (predolgo se mu?ka s podatki)

- sedana sploh nebi smelo bit, ampak bi mogli naredit "fastback" - 5 vrat.

 

Bom pa po?akal na cene in da vidim v ?ivo. 

 

Se popolnoma strinjam

 

Ok, ?e prezra?evanje ?e nekako pre?ivim in ?tevce tudi, se pri ostalih zadevah za?ne zatikat.

- HB ima ?ist premajhen prtlja?nik tako, da za moje potrebe pa? odpade. Tudi na obliko se nekako navajam ampak jebat ga, it iz 6-ke z ogromnim prtlja?nikom na minimalca pa? ne bo ?lo.

- limo je veliko bolj uravnote?eno oblikovana, ampak klasi?en prtlja?nik z majhno nakladalno luknjo - wtf so razmi?ljali, ker ostali gredo to?no v modele s tako imenovanim fast back zadkom. Hyundai ima recimo odli?nega i30 fast back da o razli?ici N sploh ne bom razglabljal ker je top. Tudi KIA je z novim Proceedom zadela tapravo, da ne govorim o razli?ici GT, ki je zame sploh v kategoriji "simply love it" Zakaj tedva omenjam - ker sta cenovno tam tam pri top razli?icah s performance motorji 204 KM oziroma 271KM.

- kaj je zdaj s tem skyactive-X? Nekaj zadnjih napovedi, ki naj bi u?le iz tovarne bo ta motor verjetno na voljo ?ele v 2020. Hmmm, nekaj ni OK, al imajo te?ave ali pa se jim dogaja tako kot pri 6-ki druge generacije, ki bi morala priti na trg z dizlom 2.2 takoj na za?etku a jim ni zneslo zato so leto in pol prodajali samo s starim z 2.0 dizlom. Bojim se da ne bo niti pribli?no tako var?en, kot ga napovedujejo.

- vsi, ki kaj dajo nase uporabljajo multilink vpetje zadaj, Mazda gre pa nazaj v preteklost oziroma var?ujejo tam, kjer je to nepotrebno - in zato bodo hoteli 30 jurjev. ufff

- ve? ali manj vsi testi in slike nove trojke so spredaj brez tabliice... zakaj, ?e vemo, da je tablica obvezna in da bo prakti?no brez le v salonu. Tablica je ?e na prej?nji trojki precej skazila v?e?nost sprednjega dela in maske - upam se trditi, da bo pri novi podobno.

 

Ma ne vem , kolikor imam rad Mazde, imam ?edalje ve?ji ob?utek, da me iz odlo?itve v odlo?itev bolj razo?arajo. Tako kot nisem imel nobenih zadr?kov pri nakupo prve in druge generacije 6-ke in nisem rabil sprejemati nobenih kompromisov sem tukaj ?isto razdvojen. In to pa? ni OK, pri nakupu avta, ki bi ga vozil rad kar nekaj ?asa.

 

Mah, jebat ga, ?e ne bo Mazda bo pa kaj druzga...?eprav...ehhh,,,, :wacko:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 bo po moje kar precej ve?ji avto, ker je tudi sedanje velik, nov bo malenkost kraj?i a vseeno velik.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.