Skoči na vsebino

Debata o ceni servisov


Aless

Priporočeno sporočilo

Prilagam ra?un 1. servisa za Mazdo3 na uradnem servisu iz leta 2015.

post-7744-0-03803100-1535711003_thumb.jpg

Pri naslednjem servisu sem imel pa ceno olja 8 EUR.

 

Vse razumen, da ima servis stro?ke z delavnico, izobra?evanjem kadra, pla?ami,... Zanima me pa zakaj potem tak?na razlika med servisi? Za Audi A3 je bil pa 1 identi?ni servis nekaj eurov manj kot 100EUR.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prilagam ra?un 1. servisa za Mazdo3 na uradnem servisu iz leta 2015.

attachicon.gif20180831_122124.jpg

Pri naslednjem servisu sem imel pa ceno olja 8 EUR.

Vse razumen, da ima servis stro?ke z delavnico, izobra?evanjem kadra, pla?ami,... Zanima me pa zakaj potem tak?na razlika med servisi? Za Audi A3 je bil pa 1 identi?ni servis nekaj eurov manj kot 100EUR.

Pa to je se cena brez kabinskega in zracnega filtra.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uradni servisi majo pa? take cene k majo, tle nim? kej dost. Dejansko je pa vrednost servisa(v mojem primeru m6) tam nekje 130?, pa ?e to so bili kosi kupljeni v trgovini in ne na internetu kjer bi bili ceneje.

 

Meni so v LJ na servisu (nevem to?nega imena, tam kjer je zravn ?e servis roverja) nabil ceno 420? za redni servis in to kao s popustom?? WTF (smo meli glih redni servis evoque-a pa sem ?el vpra?at za informativni izra?un)

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj francoz ima long life olje 0w30 (nafta, interval 30.000km). Servis je bil 239? (Vkljucuje addblu) pa sploh ne vem koliko je bilo samo olje koliko ostalo....nisem pogledal (lahko pa da je v moji temi slka racuna.

 

Od starsev pa kot sem omenil 100? (Bencinar, interval 25.000km) 25 je bilo ekstra naroceno delo.

 

Ko smo ze pri addblu, sedaj ko ga ima tudi mazda bo zanimivo se koliko bo liter scavnice tam.

 

Na petrolu tocen za kamione je 0,6? jaz tam dotankam ker je najlazje z rocko (je zajamral da ma prazno prostato pred servisom). Prodaja se tudi po 4? na liter.

 

Bo pa s tem avtomatsko servis drazji pri dizel mazdi (ne vem koliko, spet odvisno od cene) ker ima vsaj 15L tank ce ne vc

In to je lahko hitro slabih sto ojro.

Bo kdo rekel spet teorijo zarote da si je avtoindustrija zmislila prodajo vode :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Dobil olje za Mazdo.

 

Res blazno poceni, Ampak res tako zelo poceni. Cela kantica je bila v protivrednosti nekaj evrskih kovancev...

 

Se mi kar smeji, ker tako poceni olja pa ?e ne.

 

post-5658-0-35454900-1539721631_thumb.jpg

 

?e se bo pa zgodilo, da se bo ?ez 20.000 km zama?ilo sito, zaribala odmi?na gred in bo olje ?pricalo spod injektorjev, pa... ... ... mi baje to ?e pripada, ker, sploh dizli, se baje zelo kvarijo in so z njimi veliki stro?ki... Ampak va?no, da zdaj pri?param. Ker na uradnem servisu ti nalijejo noter olje, ki so ga predpisali Mazdini konstruktorji. Kaj pa oni vedo, samo "olupili" bi me radi...

 

?param, pa ne glede na to, koliko me ko?ta...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak morate vedeti, da se sito ma?i tudi z originalnim oljem in poobla??enimi servisi.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka tole si cisto mim ustrelil, ker point te debate nikoli ni bil, da se cim ceneje pride skozi servis in da se kupuje olje iz lidla za male pare. Point te debate je bil, da ti na uradnemu servisu zaracunajo liter olja 20e, a to identicno olje dobis na mimovrstah, bartog, motorna-olja.com za 5?/l. Da ne govorim da za kabinski filter racunajo 50e medtem k je top shit znamka in tudi prva vgradnja v bmwjih, vw, mercedes (mahle, mann) 10-15e. Ja mi je jasno da uradni servis nemore imeti taksnih cen, ampak toliko pa spet ne rabijo pretiravati. Nakoncu placam 240e in preplacam vec, kot 100e da imam narejen servis z istimi oz. celo slabsimi materiali, kot ce servis opravim na ne uradnem servisu. In to pazi avto star 10 in vec let. Jest osebno vse dele, katere menjam na avtu zamenjam s top znamko in raje malo vec placam in imam potem mir.

To je isto kot da bi rekel da banjica sladoleda pri ljubljanskih mlekarnah stane 3?, a to isto banjico lahko kupis v sparu, mercatorju itd. za 1.5e in ti bi se vedno hodil v ljubljanske mlekarne, ker je samo tam original. Jest vse razumem in tudi razumem, da ce imas ti nov avto, da nazalost nimas izbire in moras avto pac tam servisirati, zaradi garancije. Osebno pa ne razumem oz. ne vidim logike zakaj bi osem in vec let staro vozilo servisiral na uradnemu servisu in placeval taksne vsote za servis.

 

Pac vsak ima svojo logiko in svojo odlocitev in tako je tudi prav. Jest se pa tudi odmikam iz te debate :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ma tolk kot govori @dvorjan ne bi šlo. Če pridem jaz v Pulo in nazaj z ženo, otrokoma in polnim prtljažnikom z 2.5l avtomatskim dinozavrom pri hitrosti cca 130km/h na 7,5l porabe, potem ne more M3 za voznjo po regionalkah in cijazenje porabiti 8l.
    • Hoja po stopnicah mi dvigne srčni utrip...    
    • Ooo, a ti imaš tudi Mazdo BT-50?   Mislim, glede na ocenjeno porabo...
    • Jah, ocena pač - dokler ne ponovim z ICE, je samo ocena. Ampak glede na to, koliko je bilo prehitevanj, vožnje po hribih, stanja in cijazenja v kolonah - veliko je bilo situacij, ki "dinozavru" niso v prid. Zgolj na relaciji bi verjetno šlo s 6-6,5, ampak vse skupaj pa ni šans. Je 7,5-8 kar realna ocena porabe.
    • Fascinantno,  koliko energie za prepričevanje en drugega v svoj prav, js pa še kr berem, ko kak tabloid, jao mene. Očitno bo zdaj še kar nekaj elektrike preteklo, preden se bo EV organsko razširil nad celotno populacijo, navdušenci že imajo vsak svoj model, zdej bo pa bolj zanimivo.   @dvorjan Kako si tako prepričan koliko bi ti mazda popila na tem istem potovanju? Ni druge, boš moral še enkrat it peljat, pa na koncu pokazat povprečno 48 km/h, pa da se vidi kolko bo pila. Jst na svojem dinozavru še nikoli nisem mel nad 7,5 kadarkoli sem šel  na daljše izlete, tk da težko vrjamem da z trojko nebi  nebi šlo pod to, brez naporov.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.