Skoči na vsebino

Krajši interval regeneracije


Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...

Morm to ?e enkrat prvezat pa monitorirat, k bom na AC. Ja to so moje 20km relacije in ti skoki so vrjetno iz 50 na 90, ker o?itno je to v relativno kratkem ?asu.

 

Ma? ti kake CSV datoteke od tvoje nove? Glede na to da smatram, da tvoja je ?e dokaj sve?a in bi naj mela normalne regenercaije, bi mal primerju, kaj se dogaja pri tebi, ko pride obremenitev.

 

Pelkom pravi, da bi naj useen ble regeneracije na okol 400 km, pa da bi nardil prisilno regeneracijo, pred menjavo olja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri ta novih skyactiv je nekje normalna regeneracija na vsakih 250km, (kak km gor ali dol) in nikakor 400.In to nima veze, ali vozi? skozi po avtocesti ali pa po mestu. ?e jo pogosto prekinja? ti nara??a nivo olja ne vem pa, ?e bi bil to vzrok za zapackanost dpf filtra.

Mislim, da so to kar lepo re?ili pri FL verziji.Jaz sem imel redni servis in po letu dni je bilo olje ?e vedno normalno na max. in niti mm ?ez.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja 110km. Ja to je res na polovici.

 

Spremljaj PIDe PM_ACC_DSD, PM_ACC_GEG in PM_ACC.

 

?e je vse tipi topi, je PM_GEN na vrhu, ostala dva sta precej ni?ja.

Ko ima? zabasan DPF se ti za?ne dogajati ,da PM_ACC_DSD ob regeneraciji ne pade ve? na nulo, ampak recimo max na 1 ali 2g na liter, ter zgodi se ?e to, da trigger za regeneracijo ni ve? PID PM_GEN ampak PM_ACC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Ma? ?e kak dejanski primer nekoga, ki je ?el to delat na skyactiv, da bi to lahko potrdil?

 

Kar me mu?i z "strajnarjem" in podobnimi je, da se filter gre dejansko rezat vn iz ?katle, pa potem nazaj varit ... Vem druga?e ne gre, ?e ga ho?e? spe?t, ampak nisem pa ziher, da se bo to potem enako obna?alo, ko se da nazaj skp pa obesi na avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, ?e ti da garancijo ma da ?tima. Ne vem za skyactive, filter je filter. Teh menda ogromno re?ujo. Vem pa da, prisilna regeneracija ne more odpraviti oblog, ki se s?asoma naberejo ampak zgolj saje. Sem imel tak primer pri moji prej?nji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Spektr: Ja verjetno bo tako kot pravi? z oblogami. Ej mam pro?njo, mi posname? eno vo?njo s svojo ?estko, vsaj polurno, pa snema?: PM_ACC, PM_ACC_DSD, PM_GEN, "exhaust temp bank1 sensor1", "exhaust temp bank1 sensor2", "DPF last gen distance" pa "engine load"? Pa lahk kr na ZS po?le? CSV datoteke pol, hvala :

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam trenutno zelo ?udne zadeve, danes pred za?etkom regeneracije:

PM_ACC, PM_ACC_DSD = 6.3,

PM_GEN = 2.4

REG_DIS = 120 (135 je blo pred resetom)

 

Po kon?ani regeneracijij se je zgodila ?udna stvar:

PM_ACC = 0.01,

PM_ACC_DSD = 0.18,

PM_GEN = 0.6
REG_DIS = 0

In tu mi ni jasn zakaj PM_GEN ni ?ou na nulo ... ?eprav, mi ustreza, je ve?ji kot PM_ACC in PM_ACC_DSD, ker bi nej blo kul.

 

Drga? pa .. js sm meu v mislih, da bi mi poslal kak CSV, da si graf nari?em, da vidim kaj se dogaja pri tebi, kaj pa pri meni, med pospe?evanjem itd. bi ?lo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, snemal nisem nikol. Je pa res, da ima? skoraj sigurno zabasan filter. Pri prej?nji sem imel v identi?en primer. Na pol zabasan filter. To da je po regeneraciji v?asih pm-gen vi?ji od 0,se zgodi. Tudi pri novi.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.