Skoči na vsebino

Krajši interval regeneracije


Priporočeno sporočilo

Moja dela regeneracoje to?no na 220km.Do sedaj do km to?no in ?e vem, kfaj ne smem avta ugasniti.

Olje je na 80%.Kaj to?no to pomeni, ne vem. Najbr? gre proti 0 in ko je na ni? je cajt za menjavo olja, ?etudi ni ?e leto okoli. Po mojem.

Tako je... pa se racunalnik te bo opozoril, da je cas za servis, ceprav mogoce se ne bo 12 mesecev ali 20.000 od zadnje menjave...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A lahko vpra?am, koliko prevozi?, da se opravi regeneracija?

Jaz moram z mojo vozit enih 15 min nad 2000 obratov. Si nastavim na i-loop in ko je "ready" vem, da je konec. Se ?e ustavim in,?e se avto ugasne je to to.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A lahko vpra?am, koliko prevozi?, da se opravi regeneracija?

Ojej prav koliko km prevozim, da se opravi ne bi vedel to?no. Vem pa da sem enkrat spremljal kliko minut  traja, da se opravi genracija. Ponavadi tam 10minut normalne vo?nje izven mesta. Drga? mi je  tudi ?e v mestu opravilo regeneracijo sam je pa? dlje trajalo pa vo?nja je bila tisti 50-60km/h

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni tudi 2.2 motor pri 2. generaciji rabi 15-20 km vo?nje na avtocesti, da opravi regeneracijo. ?udi me, da 3. generacija spet dela regeneracije na kraj?e razdalje, zato je tudi mo?nost, da pride do prekinitve regeneracije ve?ja. Kolikor sli?im pa se pri drugih znamkah regeneracija v povpre?ju opravi enkrat na tank goriva.

Bom moral dobiti 6-ko bencinarko na test, da bom stestiral porabo z mojim na?inom vo?nje.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem mel testno M6 G145 pa me ni glih neki prepri?ala, teh 145HP ni blo glih ?utit, pa? NA bencinar. ?e bom kupil bencinarja bo definitivno Turbo bencinar, ker se mi ne lu?ta ve? nabijat motorja v obrate da da kaj od sebe. Tak da bencinar DA samo ne atmosferski.

Aja no poraba je bla ?e kr vredu pri enaki vo?nji na ?iht AC130kmh+5oseb, je bila poraba po ra?unalniku 6,9L, za primerjavo moj dizl ima prera?unano porabo 6L.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opazil sem nekaj zanimivega. Velikokrat sem bral da se nekaterim dviguje nivo olja.

 

Tudi jaz sem trenutno pri?a temu. Prej?nji servisni interval se mi je nabralo nafte v olju za 350g. Majes je rekel, da je to super.

 

No v 2 mesecih od servisa se mi je nabralo ?e 286g. Sedaj pa zanimiv del. Zadnje regeneracije opa?am, da se nivo olja dviguje med izvajanjem regeneracije. Ne, takrat ko naj bi jo prekinil, ampak vmes.

 

90b50e5154c0c95fdb4a2f87190b4793.jpg

 

Na za?etku regeneracije je bil oil dilution na 245g, po koncu pa na skoraj 290g. Kar je ful.

Razlog? Mislim da s samim dpf-jem ni n? Narobe, kar sumim ?e od za?etka te?av.

 

No pa o?itno kak injektor slab. Zadnji? mi je majstr z mlake dejal, da ?e pri forsirani regeneraciji pogleda? korekcijo injektorjev in ?e ima kaj injektor korekcijo blizu 2,potem je zanic.

 

Torej, naslednja stvar je, da to preverim. Po dopustu.

 

To bi pojasnilo zakaj enim olje raste, drugim ne. Pod pogojem da se regeneracija seveda normalno izvaja.

 

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmh, zanimiva ugotovitev.

Zdaj nevem kdaj bi spremljal korekcijske vrednosti injektrojev a med samo regeneracijo ali po?

Korekcijske vrednosti se spreminjajo po kalibraciji injektorjev in po dolocenih kilometrih, tocno se ne spomnim mislim da vsakih 1500km.

Aja, pa korekcijske vrednosti so od -100 do +100 pri razli?nih pritiskih. Zdaj pri keri korekciji je mi?ljena vrednost 2??

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spektr pri vsem tem - kaj sumis oz kaj naj bi bilo narobe z avtom?

Pa daj se mal na cesto glej :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Aless, a se ti pm_acc_dsd hitro dviguje ob pospe?evanju ali ne? Pri meni je trenutno takole, ampak ko bom ju3 zalaufal bodo vrednosti prvih dveh malce padle.

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Bom preveril ob priliki ;)

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.