Skoči na vsebino

Krajši interval regeneracije


Priporočeno sporočilo

Za vikend sem imel moznost da sprobam ta OBD2 adapter na moji sedmici in dela lepo. Sem uvozil par PIDov za DPF regeneracijo ON/OFF, DPF Load ter DPF last regeneration  distance. 

 

Nisem uspel narediti screenshoot, bom probal drugic. Vglavnem, regenracija se je zacela, pri 49,6% DPF Load ter pri 461 km DPF last regeneration distance.

Zakljucila se je v zirka 10 min pri 473 km +/-par km.

 

DPF load je padel na 0,3 %. Super zadeva, ampak moram si malo ustimat prikaz. 

 

Vrednost PIDa Regeneration ON/OFF je pri avtomatski regeneraciji poskocila iz 0 na 2.   

 

Sem nalozil se app za Torque Pro Mazda Skyactive -D PIDs, nisem se uspel sprobat, baje da dela. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda da je moj DPF ?e v dobri kondiciji, zadnje 2 regeneraciji je bil interval okrog 250km, kar je za 2.0 dizla baje zelo dobro.

Aja, sem pa za foro vlil pred cca 1000km ta Antigripante v rezervar, zdaj ali je ta aditiv ugodno vplival ali pa kaj drugega, bomo videli.

?e Antigripante res podalj?a interval se spla?a vlivat to zraven.

 

post-5522-0-37194800-1545411315_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na moji mazda 6 skyactiv 2,2 se delajo regeneracije to?no na 250km.?e so tej procenti, ki jih poka?e ra?unalnik za olje, je pri meni na 80%.. Nivo olja je normalen na max.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na moji mazda 6 skyactiv 2,2 se delajo regeneracije to?no na 250km.?e so tej procenti, ki jih poka?e ra?unalnik za olje, je pri meni na 80%.. Nivo olja je normalen na max.

 

Procenti so mi?ljeni prek OBD-ja, zama?enost DF filtra v %.

Regeneracije se pri 2.0 dizlih za?nejo pri cca. 50% zama?enosti, pri 2.2 dizlih pa pri cca 60%.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Podlo?ka kot podlo?ka. Pri prej?nji sem jih menjal. Tukaj ko sem ga kupil od Juresa, vem da smo na servisu nekaj govorili  o tem, sem bil prepri?an da so menjali, no pa niso. Tako da, sem jih sedaj pri 140 tiso?. Ena je bila ?ist zape?ena in je ?la prakti?no po del?kih ven. 

 

Je pa to znana te?ava, no va?no da je ok. Je pa to res malenkost, glede na to kak?no ?talo ti posledi?no lahko naredi na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, karter in sito tudi, je rekel na? Pelko, da tam je bilo vse ?isto. Kar me ne ?udi, ker jaz sem do sedaj olje menjal nekje na 13.000 km. ?akam na eno ponudbo v roku meseca oz dveh, (?e ne bo kaj drugega vmes) potem bomo pa videli.  Do takrat seveda ?e vozim :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem imel moznost mal testirat zadevo na daljsi voznji, in sem ugotovil da pm_acc hitreje raste in ko je na 5.0 sesprozi regeneracija pa ceprav napolnjenost filtra cca. 30%. Sem pa ugotovil da ce se nekej casa peljes hitro cca. 190 ali vec zacnejo vrednosti pasti. Tudi procenti padajo..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem imel moznost mal testirat zadevo na daljsi voznji, in sem ugotovil da pm_acc hitreje raste in ko je na 5.0 sesprozi regeneracija pa ceprav napolnjenost filtra cca. 30%. Sem pa ugotovil da ce se nekej casa peljes hitro cca. 190 ali vec zacnejo vrednosti pasti. Tudi procenti padajo..

Ja pol ma? pasivno regeneracijo takrat. Meni se to zgodi ?e imam zadaj po?itni?ko prikolico. Pa ?e to zgolj v dalj?i klanec
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

V Soboto relacijska, Celove-Zagreb, ter isti dan nazaj, vecinoma avtocesta, razen prelaza ljubelj ter malekost mestne voznje.

 

Nisem ga prevec gnal, avtocesta nekje do 150kmh. Poraba  po racunalniku kaze 8,3, me je pa presenetil podatek iz Torqe aplikacije. Uspel sem narediti 551km, potem je sledila regeneracija DPFa, vauu.

 

Pri mesani voznji se je izvajala nekje med 250 in 350km. 


Jst sem imel moznost mal testirat zadevo na daljsi voznji, in sem ugotovil da pm_acc hitreje raste in ko je na 5.0 sesprozi regeneracija pa ceprav napolnjenost filtra cca. 30%. Sem pa ugotovil da ce se nekej casa peljes hitro cca. 190 ali vec zacnejo vrednosti pasti. Tudi procenti padajo..

 

Tudi jaz sem opazil to, je bil filter pri 43% ter sem avto bol gnal, cirka 170-175 kmh, pa je zacela vrednost padati. Ne vem pa koliko je bila takrat vrednost PM-ACC. Se pa defenitivno rengeneracija sprozi ko pride do vrednosti 5, ne glede na  Load DPF. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Soboto relacijska, Celove-Zagreb, ter isti dan nazaj, vecinoma avtocesta, razen prelaza ljubelj ter malekost mestne voznje.

 

Nisem ga prevec gnal, avtocesta nekje do 150kmh. Poraba  po racunalniku kaze 8,3, me je pa presenetil podatek iz Torqe aplikacije. Uspel sem narediti 551km, potem je sledila regeneracija DPFa, vauu.

 

Pri mesani voznji se je izvajala nekje med 250 in 350km.

 

?udno... pri meni je vedno na 250 pa naj si bo to mesto ali avtocesta. ?e ga pi?im ni? ne pripomorem glede reg. ampak moram narediti cca 12 km, da se dokon?a in to je to.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.